تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)

بررسی خصوصیات اتاق خواب یک دانش آموز

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ ۲۲۰

در اتاق خواب یک دانش آموز چه وسایلی وجود دارد؟ تخت خواب، کمد لباس، میز تحریر، کیف مدرسه و غیره. اینها اولین چیز هایی است که پس از شنیدن نام اتاق خواب دانش آموز به ذهن میرسد. امروزه اکثر وقت بچه ها در وقت فراغت و پس تعطیل شدن مدرسه، در اتاق خواب خودشان میگذرد. وجود سرگرمی ها و بازیها و همچنین انجام تکالیف باعث میشود که آنها کمتر از اتاق خود خارج شده و بیشترین وقت خود را درون اتاق خواب بگذرانند. در این مقاله سعی شده است به بررسی خصوصیات یک اتاق خواب دانش آموزی بپردازیم.

 

نور در اتاق خواب

نور اتاق خواب

اصلی ترین و مهمترین مسئله برای یک اتاق خواب نوجوان و دانش آموز، نور است. نور طبیعی، بهترین گزینه برای رشد و سلامتی بچه ها است. نور طبیعی را باید به صورت حداکثری در اتاق خواب بچه ها استفاده کرد و وجود این نور بسیار لازم و حیاتی است. البته میتوان از نورهای مصنوعی و دکوری و یا از یک چراغ مطالعه در اتاق خواب و بر روی میز تحریر، برای بهبود نور استفاده کرد.

 

استفاده از دیوارها

دیوارهای اتاق خواب، محل مناسبی برای بیان احساس و دیدگاه های نوجوانان است. از آنها میتوان به عنوان محل آویز وسائل، محل نصب تابلو و یا نصب تخته وایت برد استفاده کرد. دیوارها را با رنگ های روشن و شاد و یا با استفاده از کاغذ دیواری های مدرن و زیبا پوشش دهید.

استفاده از دیوار در اتاق خواب نوجوان

استفاده از دیوار در اتاق نوجوان

تخته وایت برد در اتاق خواب دانش آموز

 

پوشش کف اتاق خواب

بهتر است برای پوشش کف اتاق خواب یک دانش آموز از کف پوش های نرم خصوصا فرش، قالیچه و یا موکت استفاده شود. استفاده از پوشش های گرم با رنگ های شاد باعث شادابی و نشاط در روحیه دانش آموز می گردد. علاوه بر آن، با این پوشش، مانع از لیز خوردن و سرد شدن کف پاها خواهد شد.

کف پوش اتاق خواب نوجوان

کف پوش اتاق خواب دانش آموز

 

تزئین با نوارهای رنگی

نوار رنگی

با استفاده از نوارهای رنگی میتوان دست به کارهای خلاقانه و زیبایی زد. استفاده از نوارهای رنگی در دکور اتاق خواب دانش آموز باعث ایجاد رنگ های متنوع و شاد خواهد شد.

 

سامان دهی سیم ها

ساماندهی سیم ها در اتاق خواب

با استفاده از بست و یا نوارهای رنگی میتوان به بسیاری از سیم های آویزان و ریخته شده در اتاق خواب سامان داد. با این روش، سیم ها دچار قطعی و یا خرابی زودرس نخواهد شد. امروزه وسایل فانتزی زیادی برای بستن سیم ها و جمع کردن سیم به بازار عرضه شده است.

 

سرویس خواب اتاق یک دانش آموز

مهمترین بخش در چیدمان اتاق خواب یک دانش آموز داشتن یک سرویس خواب کامل برای استراحت و سلامتی دانش آموز و همچنین زیبایی اتاق خواب میباشد.

تخت خواب

تخت خواب یک دانش آموز باید راحت، نرم و جادار باشد. استفاده از تشک مناسب بر روی تخت خواب بسیار مهم است. تخت خواب تک نفره و تخت خواب یک و نیم نفره بهترین و مناسب ترین تخت خواب برای یک دانش آموز میباشد. باید سعی شود که تخت خواب کشو دار باشد تا بتوان حداکثر بهره و استفاده را از فضای زیر آن برد.

پیشنهاد---- تخت خواب تک نفره

پیشنهاد---- تخت خواب یک و نیم نفره

 

کمد لباس

کمد لباس جز جدا نشدنی اتاق خواب های ایرانی است. نیاز به چیدن لباس ها و دسترسی راحت به آنها باعث گردیده است که کمد لباس از ضروری ترین وسائل اتاق خواب گردد. با استفاده از آویز های رنگارنگ میتوانید به بهتر شدن چیدمان کمد کمک کنید. آموزش تا کردن و قرار دادن لباسها در کمد مسئله مهمی است که از طرف بچه ها مورد بی توجهی قرار میگیرد.

آویز کمد لباس

کمد لباس های تولیدی در دکوچید

 

دراور

دراور ها در کنار کمد لباس برای دانش آموزان بسیار مهم است. چرا که بسیاری از وسایل خود را که نیاز به اتو شدن ندارد را میتوانند در دراور قرار دهند. دراور ها کمک زیادی در تکمیل چیدمان لباس برای نوجوانان دارند. چرا که بیشتر لباسها و وسایل نوجوانان را در خود جای میدهند.

دراور تولیدی دکوچید

 

میز تحریر

میز تحریر جز جدانشدنی از اتاق خواب یک دانش آموز است. دانش آموزان پس از فراغت از درس و بازگشت به منزل، نیاز به محلی برای نوشتن درس و مطالعه دارند. استفاده از میز تحریر برای بچه های دانش آموز بسیار لازم است. سطح و وسعت آن بسته به نیاز کودک شما تعیین میگردد. سعی کنید میز های تحریر را با سلیقه بچه ها تزیین و زیبا سازی کنید.

 

میز تحریر

میز تحریرهای تولیدی در دکوچید

 

کتابخانه

کتابخانه شخصی محل مناسبی برای قرار دادن جزوات، کتاب ها، کتب های غیر درسی و غیره میباشد. استفاده از کتابخانه در چیدمان اتاق خواب دانش آموز باعث زیبایی اتاق خواب دانش آموز میشود و فرایند تمیز کاری و سازماندهی اتاق را کامل خواهد کرد. چند نمونه از کتابخانه های تولیدی در دکوچید را ببینید.

 

کتابخانه آرن

کتابخانه مدل آرن دکوچید

 
کتابخانه کاسپین

کتابخانه کاسپین

 

کتابخانه روناک

کتابخانه مدل روناک تولیدی دکوچید

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات دکوچید با شماره ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس بگیرید. همچنین میتوانید صفحه دکوچید را در اینستاگرام دنبال کنید.

برچسب ها: چیدمان اتاق خوابدکوراسیون اتاق نوجوان


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب
  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب

  بسیاری مواقع استفاده از رنگهای گوناگون در ترکیب سرویس خواب و اتاق خواب با احتیاط انجام میشود. دلیل آن نیز مشخص است چرا که به خاطر کم ریسک بودن اکثر خانواده ها و مراجعه به رنگهای مشخص در ترکیب اتاق خواب و سرویس خواب باعث شده است دید بسیاری از افراد در این زمینه محدود گردد. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است با استفاده از تصاویر مختلف یک ذهنیت جدید در چیدمان سرویس خواب و استفاده از رنگهای متنوع حضور شما خواننده محترم عرضه گردد. ...

  بیشتر بخوانید

  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان
  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان

  یکی از نکات مهم که والدین در نظر دارند، وجود فضای زیاد در سرویس خواب نوجوان و زیر مجموعه داخل آن میباشد. وجود فضاهای ذخیره سازی و نگهداری وسائل در کنار تخت نوجوان و سرویس خواب نوجوان باعث میشود نظم و چیدمان اتاق خواب نوجوان حفظ گردد. کلماتی که والدین به طور مرتب برای تمیزی اتاق خواب به آنها میگویند عبارت است از "اتاقت را تمیز کن". گاهی اوقات خود بچه ها اتاق خواب و سرویس خواب خود را تمیز میکنند. ...

  بیشتر بخوانید

  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا
  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا

  تنوع جاکفشی های تولیدی در سراسر دنیا بسیار زیاد است و پرداختن به تمامی مدلهای تولید شده در جهان کاری بسیار مشکل است. کیفیت، رنگ، سایز، جنس و مواد اولیه و بسیاری نکات دیگر در طراحی و ساخت جاکفشی باعث گردیده است انواع مختلفی از جاکفشی ها در دنیا طراحی و ساخته شود. در این مقاله به بررسی جاکفشی های تولیدی ایکیا و مقایسه چند مدل آن با یکدیگر خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس
  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس

  روشهای مختلف مرتب سازی و چیدمان کمد لباس در چند مقاله توضیح داده شده است. در اکثر مواقع تمامی این چیدمان ها با عدم موفقیت و به هم ریختگی دوباره همراه است علت هم آن است که در بسیاری مواقع رسیدن به خواسته های متعادل و لوازم مورد نیاز واقعی در کمد لباس، ممکن است چند روزی طول بکشد و پس از آن تلاش سریعی برای چیدمان کمد لباس آغاز میشود. این مرحله از چیدمان کمد لباس بسیار مهم است چرا که باید دقیق و منظم انجام شود تا دوباره کاری در چیدمان کمد اتفاق نیافتد. ...

  بیشتر بخوانید

  فضای مورد نیاز برای خرید کتابخانه شخصی و خانگی
  فضای مورد نیاز برای خرید کتابخانه شخصی و خانگی

  امروزه کتابخانه های شخصی در کنار چیدمان سرویس خواب و تخت خواب و دیگر وسائل بسیار پر اهمیت تر شده است. کوچک شدن خانه ها و آپارتمان نشینی باعث گردیده است تا محیط های خانوادگی کوچکتر شود. وجود یک کتابخانه شخصی در خانه های ایرانی برای بسیاری از خانواده ها از قدیم لازم بوده است.

  بیشتر بخوانید

  خرید سرویس خواب ارزان و شیک
  خرید سرویس خواب ارزان و شیک

  مهمترین مسئله در خرید تخت خواب و سرویس خواب ارزان بودن و با کیفیت بودن تخت خواب و سرویس خواب است. اگر تخت خواب شما و تشک خواب تان خراب شده است و اگر علاقمند هستید سرویس خواب و تخت خواب خود را تعویض کنید. اگر برنامه ای برای خرید تخت خواب و سرویس خواب ارزان، شیک و مقرون به صرفه دارید. این مقاله را مطالعه کنید. به یاد داشته باشید قیمت لزوما کیفیت به همراه ندارد و گران و ارزان بودن یک تخت خواب علت خوبی و یا بدی یک سرویس خواب نیست. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.