فروش اقساطی محصولات دکوچید تا سقف ۲۴ ماه

اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس

اتاق خواب در خانه هر فرد، مکانی برای آرامش و دوری از استرس‌های روزانه است. بنابراین نحوه چیدمان آن اهمیت خاصی دارد. شاخص‌‌هایی که حتما باید در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب عروس ایرانی به آن توجه شود شامل رنگ دکوراسیون، سرویس خواب، نورپردازی، پرده و تزیینات می‌باشد. ویژگی مهمی که در اتاق خواب عروس باید به آن توجه شود، ایجاد ارتباط بین عناصر مختلف اتاق خواب در جهت به وجود آوردن فضایی گرم و صمیمی است.

سرویس خواب عروس

 

رنگ دکوراسیون اتاق خواب عروس ایرانی باید چگونه باشد؟

یکی از عوامل تاثیرگذار در زیبایی اتاق خواب عروس ایرانی رنگ دکوراسیون است. به لحاظ علمی هر یک از رنگ‌ها، تاثیر خاصی در افکار انسان دارند و کمک بسزایی به بهبود فضای منزلتان می‌کند. در اینجا منظور از رنگ اتاق خواب منحصر به رنگ دیوار یا سرویس چوب نیست و شامل رنگ تمام دیوار‌ها، سقف، پرده، سرویس خواب و هر وسیله کوچک و بزرگی که در این اتاق قرار دارد می‌باشد. انتخاب این رنگ به سلیقه شخصی عروس و داماد بستگی دارد ما در اینجا به معرفی برخی از رنگ‌های پرطرفدار و تاثیرات آن می‌پردازیم. رنگ آبی آسمانی به دلیل ایجاد حس آرامش یکی از بهترین انتخاب‌‌‌های موجود است. برای رنگ مکمل آن می‌توانید از رنگ سفید و طوسی روشن یا فیلی استفاده کنید.


خرید تخت خواب دو نفره تولیدی دکوچید


سرویس خواب آبی

 

می‌توان رنگ سفید را یکی از پرطرفدار‌ترین رنگ‌ها، از گذشته تاکنون دانست. رنگ سفید سبب ایجاد فضای باز می‌شود از این رو استفاده از این رنگ برای اتاق‌های کوچک مناسب است. در کنار رنگ سفید از بسیاری از رنگ‌ها می‌توان به عنوان رنگ‌های مکمل استفاده کرد. رنگ‌های مشکی، آبی و قرمز می‌توانند انتخاب‌های مناسبی باشد.

اتاق خواب سفید

 

قطعا شنیده‌اید که رنگ قرمز در انسان ایجاد حس هیجان می‌کند به همین دلیل این رنگ مناسب عروس و داما‌د‌هایی است که روحیه شادی دارند. به عنوان رنگ مکمل می‌توانید از رنگ‌های طلایی ، مشکی و سفید استفاده کنید.

سرویس خواب قرمز

 

یکی از رنگ‌هایی اغلب عروس خانم‌ها به آن علاقه دارند رنگ صورتی است. در کنار این رنگ می‌توانید از رنگ‌های زرد، نارنجی، طلایی و سفید به عنوان هم رنگ استفاده کنید رنگ قهوه‌ای نیز به عنوان رنگ متضاد، رنگ مناسبی است. بهترین ترکیب رنگ برای زوج‌های جوان رنگ صورتی با طیف ارغوانی می‌باشد.

سرویس خواب صورتی

 

نورپردازی اتاق خواب عروس

همانطور که در بالا اشاره شد اتاق خواب محل آرامش بوده و نحوه دکوراسیون آن تاثیر مستقیم بر رفتار شما خواهد داشت. بنابراین نورپردازی اتاق خواب همانند نورپردازی اتاق نشیمن در درجه اول باید انتقال دهنده حس آرامش باشد.

 • برای تامین روشنایی اتاق خواب می‌توانید چراغ‌هایی را در کنار تخت خود تعبیه کنید.
 • در صورتی که اتاق خواب شما کوچک است می‌توانید از نور‌های سقفی استفاده کنید. یکی از ایده‌هایی که می‌توان از آن برای نورپردازی بهره گرفت استفاده از نورهای پایین تاب می‌باشد که می‌توان آن‌را روی تاج تخت استفاده کرد.
 • استفاده از نورهای رشته‌ای، برای زیر کمد، می‌تواند جلوه خاصی به اتاق خواب شما بدهد.
 • بهترین گزینه برای به وجود آوردن نور ملایم در اتاق خواب شما استفاده از چراغ‌های LED می‌باشد.
 • بهتر است برای هریک از این نورپردازی‌ها کلید جداگانه در نظر بگیرید تا از تابش نور جلوگیری کنید.

اتاق خواب روشن

اتاق خواب

 

شمع در تزیین اتاق خواب عروس و داماد

نورپردازی اتاق خواب عروس و داماد بسیار مهم است. اگر نورها را به گونه طراحی نکرده اید که بتوانید تنظیمشان کنید، می توانید از شمع ها کمک بگیرید. می توانید نور ملایم و لایت اتاق خوابتان را با روشنایی شمع ها تلفیق کنید. حواستان باشد در این صورت باید از تعداد کمتری شمع استفاده کنید.

روشنایی اتاق خواب

 

در مورد شمع آرایی اصول زیر را باید بدانید:

 • رنگ شمع ها در انرژی فضای اتاق خواب تاثیر بسزایی دارند. برای اتاق خواب عروس و داماد از ترکیب رنگ قرمز و سفید استفاده کنید. قرمز سرشار از انرژی و سفید سرشار از آرامش است.
 • اگر شمع ها را بر روی زمین می چینید، بسیار دقت کنید که جلوی مسیر اصلی نباشد. بهتر است در گوشه ها و کنج ها روی شلف ها شمع ها را قرار دهید.
 • می توانید شمع ها را با گلبرگ یا هر وسیله ای که دوست دارید تزیین نمائید.
 • استفاده از سبد ها و قفس های فلزی در صورتی که دکوراسیونی مدرن دارید، ایده جالبی است و ایمنی بیشتری به همراه دارد.

روشنایی اتاق خواب

اتاق خواب مدرن

 

تزیینات اتاق خواب عروس ایرانی

تزیین اتاق خواب عروس، مهم‌ترین قسمت‌‌ چیدمان جهیزیه است. ما در این بخش قصد داریم تعدادی از ایده‌‌های تزیینی را به شما معرفی کنیم تا با اجرای آن اتاق خواب خود را زیباتر کنید.

 • ابتدایی‌ترین ایده برای تزیین اتاق خواب استفاده از گلبرگ‌های طبیعی و مصنوعی برای تزیین تخت خواب است شما می‌توانید در کنار این گل‌ها از شمع‌های وارمر استفاده کنید.
 • برای ایجاد فضایی رومانتیک و عاشقانه در اتاق خواب عروس و داماد، می‌توانید با استفاده از بادکنک و به کار‌گیری نور ملایم به این هدف خود برسید. شما می‌توانید از تصاویر زیر ایده بگیرید.
 • ایده جالبی که می‌توانید از تصویر زیر دریافت کنید و به اجراء بگذارید استفاده از تور و چراغ‌های کوچک برای قسمت بالای تخت می‌باشد.
 • سعی کنید با خلاقیت خود، از هر وسیله‌ای طرحی زیبا خلق کنید. از تصاویر زیر ایده بگیرید.
 • استفاده از شمع‌های رنگی و گل می‌تواند به رمانتیک‌تر شدن فضای اتاق خواب شما کمک کند.
 • با کمی صبر و حوصله می‌توانید از وسایل ساده مانند تور تزیینات متفاوت وزیبایی را خلق کنید.

تزیین اتاق خواب عروس

تزیین اتاق خواب عروس

 

دکوراسیون اتاق‌ خواب کوچک عروس

چیدمان اتاق‌ خواب‌های کوچک‌ به دلیل کمبود فضا کار آسانی نیست ما در این بخش، قصد داریم شما را با برخی از نکات و ایده‌های جالب برای اتاق خواب عروس ایرانی آشنا کنیم.

 • رنگ دکوراسیون اتاق خواب خود را از بین رنگ‌های روشن انتخاب نمایید. تیره بودن رنگ دکوراسیون، سبب می‌شود که اتاق، کوچکتر حس شود.
 • یکی از عناصر اصلی اتاق خواب، تخت خواب می‌باشد. بهتر است تخت خواب خود را از بین مدل‌های کوچک انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از سرویس خواب جک دار نیز به این منظور استفاده نمایید.
 • بهتر است تخت‌های بی‌پایه را انتخاب کنید تا بتوانید از قسمت زیرین آن برای قراردادن وسایل اضافی خود بهره ببرید.
 • یک ایده جالب برای بزرگتر به نظر آمدن اتاق‌های کوچک استفاده از آینه‌های بزرگ است به طوری که یک دیوار را به طور کامل بپوشاند.
 • یکی دیگر از راه‌های جالب برای چیدمان، قراردادن شلف‌های کوچک در ارتفاع دیوارها می‌باشد.
 • برخی، از نقاط بلا استفاده اتاق یا نقاطی که سقف به صورت مورب تا زمین کشیده شده است مانند قسمت زیر پله یا زیر شیروانی برای قرار دادن تخت استفاده می‌کنند و از لوستر‌های ساده و پرنور و رنگهای روشن برای از بین بردن تاثیرات منفی ناشی از کوتاه بودن سقف استفاده می‌کنند.
 • تزیینات زیاد دیوار‌ها، استفاده از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار و استفاده از رنگ‌های تیره برای دکوراسیون، از جمله اشتباهات رایج در اتاق‌های کوچک است.
 • یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توان برای بزرگتر نشان دادن اتاق خواب از آن بهره گرفت استفاده از رنگ‌های روشن برای کف اتاق می‌باشد.
 • بهره بردن از نور خورشید نیز می‌تواند اتاق شما را بزرگتر نشان دهد.
 • چیدمان منظم و حداکثر استفاده از حداقل فضا، از دیگر راه‌های چیدمان اتاق‌های کوچک است.

سرویس خواب عروس

اتاق عروس مدرن

 

سبک سلطنتی یا ساده؟

انتخاب سبک مورد نظرتان برای اتاق خواب شاید ساده به نظر برسد، اما اگر بخواهید دقیق تر به آن نگاه کنید فرآیندی پیچیده ای است که مشخص می کند قصد دارید از کدام دسته از ملزومات، رنگ ها و اکسسوری ها در اتاق خواب استفاده نمایید. این امر تا حدودی به سبک دکوراسیون کلی خانه بستگی دارد اما بازهم می توان آن را امری شخصی قلمداد کرد. سبک های سنتی و مدرن زیادی مثل مینیمال، سبک ایرانی، ایتالیایی، لاکچری و غیره وجود دارد. اگر دکوراسیون اتاق خواب تان واقعا برایتان اهمیت دارد، یکی از سبک های موجود را انتخاب کرده و با پیروی از اصول آن، بهترین فضای ممکن را ایجاد نمایید.

سرویس خواب

اتاق خواب شیک

 

دکوراسیون اتاق خواب عروس مدرن

مدرن یکی از سبک‌های محبوب در بین سبک‌های دکوراسیون داخلی خانه است. برای داشتن یک چیدمان مدرن در اتاق خواب خود بهتر است از رنگ سفید استفاده کنید. به کارگیری کفپوش‌های چوبی نیز انتخاب مناسبی برای زیباتر شدن اتاق خواب شما است. در سال‌های اخیر تولیدکنندگان سرویس چوب از تخت خواب‌های دایره‌ای شکل رونمایی کرده‌اند که می‌تواند به هرچه مدرن‌تر شدن اتاق خواب شما کمک کند. امروزه اتاق‌ خواب‌ صرفا محلی برای خواب و استراحت نیست اغلب زوج‌های جوان با قرار دادن LCD و کنسول‌های بازی، آن را به مکانی برای تفریح و سرگرمی تبدیل کرده‌اند. برای استفاده بهتر از فضا نیز شما می‌توانید قسمتی از اتاق خوابتان را با قرار دادن یک میز به مکانی برای مطالعه و کار بدل کنید.

اتاق خواب عروس

 

انتخاب لوازم اتاق خواب عروس

مهترین ملزومات اتاق خواب، سرویس چوب می‌باشد در بین سرویس چوب، تخت خواب اهمیت ویژه‌ای دارد. در انتخاب بهترین نوع تخت خواب باید دو مسئله را مد نظر قرار دهید؛ اول زیبایی و دوم استحکام و دوام آن است. انتخاب سبک مدرن یا کلاسیک برای سرویس چوب بستگی به سلیقه شما دارد اما تخت خواب‌های کلاسیک دوام و زیبایی بیشتری دارند و درمقابل تخت‌‌ خواب‌های مدرن از راحتی و لطافت بیشتری برخوردار است.

روتختی تخت خواب

 

برای انتخاب روتختی، شال تخت و بالش مناسب باید به نکات زیر توجه کنید:

 • روتختی یکی از عناصر مهم در زیبایی اتاق خواب عروس ایرانی به شمار می‌رود. روتختی‌ها از نظر جنس پارچه، تعداد اقلام موجود، طرح و …  انواع بسیاری دارد ما در اینجا صرفا به برخی از آن‌‌ها اشاره می‌کنیم انواع روتختی اعم از روتختی کاوری( پنبه دوزی، چهار فصل، پیکه، با پتو)، روتختی لحافی، روتختی تزیینی یا عروس می باشد.
 • اولین مسئله‌ای که باید مد نظر قرار دهید تعیین اندازه روتختی است و برای تعیین آن، باید اندازه تخت را به علاوه مقداری که میخواهید رو تختی، تخت را بپوشاند اندازه بگیرید.
 • برخی افراد در طول خواب شبانه عادت دارند از چند بالش استفاده کنند از همین رو روتختی‌هایی را انتخاب کنید که چند بالش داشته باشد.

شال تخت خواب

 

رنگ روتختی مخصوص اتاق خواب عروس

برای انتخاب رنگ روتختی ابتدا باید رنگ غالب اتاق خواب را مشخص کنید و سپس رنگی را برای روتختی انتخاب کنید که با بقیه وسایل هارمونی داشته باشد. در بین انواع رنگ‌های روتختی رنگ قرمز و سفید یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها به شمار می‌رود. برخی از زوجین برای هریک از فصول سال، روتختی جداگانه‌ای را در نظر می‌گیرند. اگر جزء این دسته از زوجین هستید، بهتر است برای فصول گرم سال از رنگ‌های روشن مانند سفید، صورتی، آبی روشن و… استفاده کنید و برای فصول سرد سال از رنگ‌های تیره مانند مشکی، سورمه‌ای، زرشکی و… استفاده کنید.

روتختی

 

پارچه روتختی اتاق خواب عروس

پس از انتخاب رنگ روتختی باید جنس پارچه آن را مد نظر قرار دهید. پارچه‌های روتختی دارای انواع بسیاری می‌باشند. برخی از پارچه‌های موجود در بازار به دلیل آلرژی‌زا بودن مناسب مصرف نیستند. پس بهتر است در مورد هریک از انواع پارچه‌ها  اطلاعاتی داشته باشید. در صورتی که قصد دارید به صورت روزانه از روتختی استفاده کنید، بهتر است پارچه‌ای را انتخاب کنید که درعین دوام، از شما در مقابل سرما حفاظت کند. در بین انواع پارچه‌ها، پارچه نخی و کتان به دلیل طبیعی بودن، مقاومت در برابر نور و گرد وخاک و سبک بودن انتخاب مناسبی می‌باشد. ولی در صورتی که می‌خواهید صرفا برای تزیین از آن استفاده کنید روتختی‌های ساتن و ابریشم انتخاب‌‌های مناسبی هستند. این روتختی‌ها علاوه بر زیبایی خیره کننده نرم و لطیف نیز هستند. گذشته از جنس رویه روتختی جنس مواد داخل آن نیز اهمیت فراوانی دارد. برای استفاده از روتختی در فصول گرم سال بهتر است از روتختی‌هایی استفاده کنید که از پَر، آکرلیک و الیاف پلی استر پر شده باشد و برای فصول سرد از روتختی‌هایی که از پشم پر شده باشد.

روتختی مدرن

روتختی عروس

روتختی فیروزه ای

روتختی

 

مقالات مرتبط:

سرویس خواب آینه دار

مقایسه سرویس خواب سنتی و مدرن

راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب

ساماندهی به اتاق خواب و سرویس خواب

منبع:
برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  چیدمان تابلوها روی دیوار
  چیدمان تابلوها روی دیوار

  چیدن تابلو و قاب عکس بر روی دیوار یکی از ایده‌های دکوراسیون داخلی خانه است که طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از خانه‌ها می‌توان دیواری را دید که از عکس‌های خانوادگی اعضای خانه و خاطرات آن‌ها پرشده است و یا تابلوهایی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل همراه قاب هایی زیاد به دیوار آویزان شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب
  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب

  پرکاربردترین و جذاب‌ ترین قسمت هر خانه ‌ای که تاثیرعمده‌ بر زیبایی خانه دارد، آشپزخانه است. آشپزخانه، محور اصلی خانه شما ست و طبیعی ست که کارایی و جلوه بصری آن، حرف اول را می‌زند. کابینت‌ ها، مهم‌ ترین بخش آشپزخانه شما محسوب می‌شوند و در نگاه اول، توجه بیننده را به سمت خود جلب می‌نمایند، بنابراین در انتخاب کابینت آشپزخانه باید بسیار با دقت بود. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون
  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون

  در ابتدای سال رنگی به عنوان رنگ سال اعلام می شود و ویترین مغازه ها معمولا براساس همان رنگ دیزاین می شود و دکوراسیون منازل و بسیاری از اقلام و پوشاک مورد استفاده مردم به رنگ سال در فروشگاه ها عرضه می شود. از رنگ سال برای لباس و کیف و کفش تا رنگ مو و حتی در دکوراسیون منازل برای تهیه مبلمان ،سرویس خواب و حتی روتختی یا تابلوهای تزئینی استفاده می شود. در آغاز سال ۲۰۲۰ هم رنگ " آبی کلاسیک " به عنوان " ر...

  بیشتر بخوانید

  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس
  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس

  اتاق خواب در خانه هر فرد، مکانی برای آرامش و دوری از استرس‌های روزانه است. بنابراین نحوه چیدمان آن اهمیت خاصی دارد.شاخص‌‌هایی که حتما باید در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب عروس ایرانی به آن توجه شود رنگ دکوراسیون، شامل سرویس خواب، نورپردازی، پرده و تزیینات می‌باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب
  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب

  آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند. ...

  بیشتر بخوانید

  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته
  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته

  سبک زندگی مدرن درون خانه ها و وسائل زندگی مثل چیدمان خانه، اتاق خواب، سرویس خواب و دیگر وسائل، آرام آرام به زندگی مردم وارد شده است.تغییرات روز بروز در طراحی منازل و خانه ها و تغییر سبک زندگی با سرعت بسیار در حال انجام است.

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.