پذیرش عاملیت فعال فروش محصولات دکوچید در سراسر کشور(کلیک کنید)

10 راه برای چیدمان بهتر کشوی دراور چوبی

۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ۱۰۹

دراور در کنار تخت خواب و به عنوان بخشی از سرویس خواب، یکی از مهمترین اجزا جهت چیدمان و نظم دهی اتاق خواب میباشد. قرار گرفتن یک دراور دو کشو، سه کشو و یا دراور چهار کشو در کنار کمد لباس، کار چیدمان اتاق خواب را کامل خواهد کرد. دراورها غالبا برای قرار گرفتن لباسهایی که نیاز به آویزان شدن و اتو  ندارند و اگر تا شوند در پوشیدن آنها مشکلی بوجود نمی آید، کاربرد دارند. به همین دلیل، قرار دادن لباسهای تاشدنی در داخل کشو دراورها به خودی خود، فضای بیشتری داخل آن بوجود می آورد. در این حالت با داشتن یک کمد لباس در کنار دراور بسیاری از مسایل چیدمان اتاق خواب حل خواهد شد. در این مقاله تلاش شده است با استفاده از روشهای تجربه شده خانواده ها در خصوص چیدمان دراور ها، روش راحتی را برای نظم دهی مطرح نماییم.

با دراور خالی شروع کنید

در ابتدا باید تمامی لباسها را از داخل دراور بیرون آورده و دراور را خالی کنید. این اولین کار در چیدمان دراور است. به عنوان یک قانون کلی، سعی نکنید که محتویات کشو دراور را مجدد سازماندهی کنید. بلکه بهتر است اول تمام کشوهای دراور ها را خالی کرده و پس از آن از ابتدا، کار چیدن لباسها را آغاز کنید.

دراور چوبی

چیدمان آگاهانه دراور

نکته ای که باید در نظر بگیرید آن است که فکر کنید فضای کشو دراور شما کوچکتر از آنی که میبینید. آیا باز هم بعضی از لباسها را نگه میدارید. چیدمان ناصحیح لباسها و انباشتن آنها بر روی هم نیز حتی به قیمت کم بودن تعداد لباسها، باعث پرشدن نابهنگام دراور می شود. به طوری که بعد از مدتی حتی یک دراور چهار کشو نیز ممکن است برای لباسهای شما کم باشد. در صورتی که قبلا از دراور دو کشو و دراور سه کشو استفاده می کردید. در این حال باید تصمیم جدیدی اتخاذ شود و یک برنامه ریزی برای چیدمان لباس ها وجود داشته باشد. این کار نیاز به درایت و مدیریت خانم خانه خواهد داشت. با بزرگ تر شدن بچه ها، لباسهای آنها نیز بزرگتر و حجیم تر میشود و این خود نیاز به دراور مجزا برای بچه ها نیز خواهد داشت.

گروه بندی لباسها

در این حالت تمامی لباسها را دسته بندی و طبقه بندی نمایید. این مرتب سازی میتواند بر اساس رنگ، یا در خصوص پیراهن ها، به صورت تفکیک پیراهن آستین بلند و آستین کوتاه باشد. شما میتوانید، لباسهای آستین دار و پیراهن ها را در یک جا قرار دهید. تی شرت ها را در یک کشوی دراور قرار میدهیم. جوراب ها هم در کشوی دیگر، با این روش کار تقسیم و طبقه بندی لباس ها انجام میپذیرد. بصورت بصری نیز چشم شما در هنگام مراجعه به کشوی دراور، خواه ناخواه نیاز شما را درک کرده و کار راحتتر انجام میگیرد.

استفاده از کمد لباس برای لباسهای حجیم

اگر شما دارای شلوار جین یا بالا پوشهای ضخیم هستید، سعی کنید از کمد لباس برای آویزان کردن و چیدن آنها بهره ببرید و فضای دراور را در اختیار دیگر لباسها قرار دهید. به عنوان مثال میتوان سویشرت های سنگین را به صورت لوله کردن در داخل قفسه های کمد لباس قرار دهید.

نظم دهی دراور

استفاده آگاهانه برای جدا کردن اقلام کوچک

برای قرار دادن جوراب و لباسهای زیر از تکنیک خانه زنبوری یا واحد های کوچک در داخل کشو دراور استفاده کنید. بعضی از سازندگان، اولین کشو دراور را بصورت تفکیکی و تقسیم شده تولید و عرضه مینمایند. با استفاده از این روش در فضای کشوها صرفه جویی شده و فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت.

لباسهای ضروری تر، اولویت اول چیدمان دراور

باید چهار روش را در این قسمت در نظر داشته باشید. اول نگه داشتن لباسهای موردنیاز، دوم اهدا کردن لباسهای قابل استفاده، سوم بیرون ریختن لباسهای غیر قابل استفاده، چهارم فروش لباسها است.

با این تفکیک ها میتوان به جمع بندی رسیده و تنها لباسهای مورد نیاز در آن فصل را نگه دارید. روش دیگر انجام چیدمان به صورت قرار دادن لباسها در انتهای کشوی دراور است. اگر بعد از چند هفته استفاده خاصی از آنها نشد، آنها نیز باید از داخل کشو دراور خارج شده و انتقال یابند. با این حال متاسفانه در بعضی مواقع باز مشاهده میکنیم که این قانون ها هم یا جواب نمیدهد و یا بر اثر مشغله زیاد بعد از مدتی فراموش می شود. چیدمان ناصحیح لباسها و انباشتن آنها بر روی هم نیز حتی به قیمت کم بودن تعداد لباسها، باعث پرشدن نابهنگام دراور می شود.

استفاده از فضای کشو های خالی در دراور

قرار نیست اگر به فضاهای خالی بیشتری رسیدید از آن بعنوان چیدن بقیه لباسهای فصول دیگر استفاده کنید. بلکه میتوانید از آن کشو برای قراردادن پارچه های خیاطی، هدایا، لوازم اداری و دیگر وسایل ضروری استفاده کرد.

نظم دهی در چیدمان دراور

متمایز کردن کشوهای دراور

با استفاده از برچسب ها، نقاشی و علامت های خاص، محتویات داخل کشوها را برای خود و خانواده خود مشخص کنید. با این روش دسترسی به لوازم و لباسها برای سایر افراد خانواده امکانپذیر خواهد شد.

چرخش بر اساس فصل

همچنان که گفته شد، یکی از مهمترین مسایل در تفکیک و چیدمان، تقسیم بندی فصلی لباسها و وسایل مورد نیاز است که باعث نظم دهی در چیدمان لباسهای آن فصل خواهد شد. در هر فصل با توجه به نیاز خود، میتوانید لباسهای خود را جدا کرده و دیگر لباسهایی که مورد نیازتان نیست را کنار بگذارید.

دراور چوبی

روشهای شخصی سازی برای چیدمان

یادگیری روش های چیدن و تاکردن لباسهای بزرگ و لباسهای کوچک، همچنین چگونگی تا کردن بلوز و پیراهن ها، از جمله کارهایی است که باید حتما آموزش ببینید. این مهم در اکثر مواقع به عهده خانم های خانه میباشد. حال به بررسی یک مدل تا کردن لباس میپردازیم:

بر طبق کتاب جادوی زندگی اثر ماری کاندو، اصول تا کردن لباس اینگونه است. لباس را در ابتدا به پشت قرار دهید. یک سوم آن را از سمت راست به سمت داخل بیاورید. از سمت چپ هم یک سوم را به سمت داخل بیاورید. از بالا و یقه لباس یک تا روی لباس بزنید و در نهایت هم از انتهای لباس یک تای دیگر بر روی یقه آورده شود. این روش یک روش راحت برای تا زدن بلوز و پیراهن میباشد. در چیدمان نهایی در کشوی دراور، سعی کنید رنگهای نزدیک به هم را در کنار یکدیگر قرار دهید. همچنین لباسهای راه راه و ساده را نیز در کنار هم قرار دهید. برای قرار دادن جوراب و لباسهای زیر، از تکنیک خانه زنبوری یا واحد های کوچک در داخل کشو دراور استفاده کنید. بعضی از سازندگان، اولین کشو دراور را بصورت تفکیکی و تقسیم شده تولید و عرضه مینمایند. سعی کنید پس از هر بار پوشیدن و شستن لباس ها، حتما از تکنیک تا کردن لباس ها استفاده کنید. چرا که بقیه روشها، تنها برای یکبار قابل استفاده است ولی برای چیدمان نهایی، همیشه نیاز به تا کردن لباسها وجود دارد. پس در این مسئله کوتاهی نکنید تا چیدمان لباس ها در دراور، همیشه با نظم و درست انجام پذیرد.

چیدمان دراور

شرکت دکوچید در ادامه روند پیشرفت در تولیدات خود، بهترین و کاملترین دراور های چوبی را بر اساس نیاز خانواده ها و با استفاده از مواد اولیه مرغوب در مدلهای دراور دو کشو، دراور سه کشو و دراور چهار کشو تولید نموده است. مدلهای دراور تولید شده در دکوچید، با توجه به سبک مدرن و زیبای آنها، نیاز شما را مرتفع خواهد کرد.

 برای بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

برچسب ها: دراوردراور چوبی


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب
  راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب

  اجداد ما مانند انسانهای امروزی، تمام تلاش خود را برای بدست آوردن یک خواب راحت انجام می دادند. برخی عادتها هرگز ترک نمی شوند. خستگی ناشی از سفرهای طولانی و مهاجرت و ترس از شکار شدن توسط حیوانات درنده و تلاش برای بدست آوردن غذا و خوراک و پوشاک، سبب میشد که در انتهای روز نیاز به خواب آرام احساس شود. تخت خواب های اولیه بیشتر از مواد طبیعی موجود در طبیعت مثل کاه و یا خزهای طبیعی، برگ گیاهان یا پوست حیوانات ساخته می شد. یک تغییر مهم در مسیر تکامل تخت خواب، بالا رفتن آن ها از سطح زمین به منظور حفاظت در برابر خاک، آفات و جانورها بود. ...

  بیشتر بخوانید

  طراحی هوشمند اتاق خواب
  طراحی هوشمند اتاق خواب

  در طراحی اتاق خواب، ایده های جالب و هوشمندانه جدیدی در حال انجام و شکل گیری میباشد. با توجه به کوچک شدن منازل و خانه ها، کم کم کمبود فضاها در اتاق خواب و برای چیدمان سرویس خواب مشهود میباشد. طراحی یک اتاق خواب فقط برای ایجاد فضای خالی نیست بلکه استفاده صحیح از تمامی فضاهای موجود میباشد. ترکیبی از سبک های مدرن و سنتی و کلاسیک و آگاهی از فضاها، به ایجاد تعادل و هماهنگی، کمک بسیاری خواهد کرد. وجود فضاهای کوچک نباید دلیل بر عدم داشتن سرویس خواب و تخت خواب مناسب گردد. به همین دلیل روشهای جدیدی در چیدمان هوشمندانه اتاق خواب استفاده شده و دارای طرفداران بسیاری میباشد. ...

  بیشتر بخوانید

  انتخاب میز آرایش مناسب برای سرویس خواب
  انتخاب میز آرایش مناسب برای سرویس خواب

  یکی از لوازمی که در هنگام خرید سرویس خواب برای خانمها بسیار مهم است، میز آرایش میباشد. میز آرایش در ظاهر برای آماده سازی و آرایش بانوان طراحی شده است اما کاربردهای بسیاری نیز در کنار آن دارد. تمامی اعضای خانواده میتوانند از آن استفاده کنند و وسایل خود را داخل آن قرار دهند. از میز آرایش به عنوان محلی برای نگهداری وسایل ضروری نیز نام برده میشود. در این حالت میتوان گفت به نوعی نظم دهی و چیدمان را نیز به عهده دارد. مدلهای تولیدی میز آرایش بسیار متنوع میباشد. بسته به سلیقه و فضای موجود برای انتخاب میز آرایش میتوان برای خرید یک میز آرایش، اقدام کرد. در این مقاله میخواهیم تا اصول انتخاب یک میز آرایش ...

  بیشتر بخوانید

  میز تحریر یا کتابخانه !!!؟؟
  میز تحریر یا کتابخانه !!!؟؟

  وجود میز تحریر به عنوان بخشی از وسایل چوبی داخل منزل و محل کار دارای اهمیت خاصی برای خانواده ها میباشد. امروزه به علت وجود لپ تاپ و کامپیوتر و همچنین مشغله های زیاد کاری، بسیاری از امور کاری و مطالعه و برنامه ریزی و انجام کارهای مالی در داخل منزل انجام میشود. همچنین خانواده هایی که دارای فرزندان محصل هستند، با توجه به شرایط بدنی و سلامت فرزندان خود نیاز به محلی برای قرار گرفتن و انجام تکالیف، لازم و ضروری به نظر میرسد. در این مقاله سعی خواهیم کرد، محصولات میز تحریر تولیدی در دکوچید و همچنین میز تحریر های کتابخانه دار را برای شما خواننده محترم توضیح دهیم. قبل از انتخاب، باید به نکات زیر توجه کن...

  بیشتر بخوانید

  ویژگی های یک اتاق خواب زمستانی
  ویژگی های یک اتاق خواب زمستانی

  با نزدیک شدن زمستان و فصل سرما، کم کم باید تغییراتی در داخل اتاق خواب و کنار سرویس خواب مهیا کرد. استفاده از وسایل و لوازمی که گرما را انتقال میدهند و حس گرمی را به اشخاص میدهند، باعث میشود فصل سرد را با راحتی و آسایش و آرامش پشت سر بگذاریم. در این مقاله سعی شده است گوشه کوچکی از ایده ها برای ساختن اتاق خواب و سرویس خواب زمستانی را برای شما خواننده محترم بازگو نماییم. ...

  بیشتر بخوانید

  خرید انواع دراور چوبی
  خرید انواع دراور چوبی

  دراور چوبی برای هر فضایی از دکوراسیون اتاق خواب مناسب است. دراورها میتوانند دکوراسیون اتاق شما را به فضایی متفاوت و مدرن تبدیل کنند. یکی از مهمترین کاربرد دراورها در کنار سرویس خواب و تخت خواب، ایجاد فضایی برای نگهداری و جمع آوری وسایل و در نتیجه باعث ایجاد نظم و ترتیب در چیدمان اتاق خواب خواهد شد. در این مقاله میخواهیم به تولیدات شرکت دکوچید در خصوص تولید انواع دراور چوبی بپردازیم. دراور دو کشو آریل همچنانکه از نامش پیداست، دارای دو کشو با عمق 50 سانتیمتر طراحی و ساخته شده است. ارتفاع آن 61 و عرض آن 80 سانتیمتر در نظر گرفته شده است. ارتفاع کوتاه آن در مدل دو کشو باعث گردیده است که از آن بعنوا...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.