پذیرش عاملیت فعال فروش محصولات دکوچید در سراسر کشور(کلیک کنید)

10 راه برای چیدمان بهتر کشوی دراور چوبی

۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ۱۰۳۲

دراور در کنار تخت خواب و به عنوان بخشی از سرویس خواب، یکی از مهمترین اجزا جهت چیدمان و نظم دهی اتاق خواب میباشد. قرار گرفتن یک دراور دو کشو، سه کشو و یا دراور چهار کشو در کنار کمد لباس، کار چیدمان اتاق خواب را کامل خواهد کرد. دراورها غالبا برای قرار گرفتن لباسهایی که نیاز به آویزان شدن و اتو  ندارند و اگر تا شوند در پوشیدن آنها مشکلی بوجود نمی آید، کاربرد دارند. به همین دلیل، قرار دادن لباسهای تاشدنی در داخل کشو دراورها به خودی خود، فضای بیشتری داخل آن بوجود می آورد. در این حالت با داشتن یک کمد لباس در کنار دراور بسیاری از مسایل چیدمان اتاق خواب حل خواهد شد. در این مقاله تلاش شده است با استفاده از روشهای تجربه شده خانواده ها در خصوص چیدمان دراور ها، روش راحتی را برای نظم دهی مطرح نماییم.

با دراور خالی شروع کنید

در ابتدا باید تمامی لباسها را از داخل دراور بیرون آورده و دراور را خالی کنید. این اولین کار در چیدمان دراور است. به عنوان یک قانون کلی، سعی نکنید که محتویات کشو دراور را مجدد سازماندهی کنید. بلکه بهتر است اول تمام کشوهای دراور ها را خالی کرده و پس از آن از ابتدا، کار چیدن لباسها را آغاز کنید.

دراور چوبی

چیدمان آگاهانه دراور

نکته ای که باید در نظر بگیرید آن است که فکر کنید فضای کشو دراور شما کوچکتر از آنی که میبینید. آیا باز هم بعضی از لباسها را نگه میدارید. چیدمان ناصحیح لباسها و انباشتن آنها بر روی هم نیز حتی به قیمت کم بودن تعداد لباسها، باعث پرشدن نابهنگام دراور می شود. به طوری که بعد از مدتی حتی یک دراور چهار کشو نیز ممکن است برای لباسهای شما کم باشد. در صورتی که قبلا از دراور دو کشو و دراور سه کشو استفاده می کردید. در این حال باید تصمیم جدیدی اتخاذ شود و یک برنامه ریزی برای چیدمان لباس ها وجود داشته باشد. این کار نیاز به درایت و مدیریت خانم خانه خواهد داشت. با بزرگ تر شدن بچه ها، لباسهای آنها نیز بزرگتر و حجیم تر میشود و این خود نیاز به دراور مجزا برای بچه ها نیز خواهد داشت.

گروه بندی لباسها

در این حالت تمامی لباسها را دسته بندی و طبقه بندی نمایید. این مرتب سازی میتواند بر اساس رنگ، یا در خصوص پیراهن ها، به صورت تفکیک پیراهن آستین بلند و آستین کوتاه باشد. شما میتوانید، لباسهای آستین دار و پیراهن ها را در یک جا قرار دهید. تی شرت ها را در یک کشوی دراور قرار میدهیم. جوراب ها هم در کشوی دیگر، با این روش کار تقسیم و طبقه بندی لباس ها انجام میپذیرد. بصورت بصری نیز چشم شما در هنگام مراجعه به کشوی دراور، خواه ناخواه نیاز شما را درک کرده و کار راحتتر انجام میگیرد.

استفاده از کمد لباس برای لباسهای حجیم

اگر شما دارای شلوار جین یا بالا پوشهای ضخیم هستید، سعی کنید از کمد لباس برای آویزان کردن و چیدن آنها بهره ببرید و فضای دراور را در اختیار دیگر لباسها قرار دهید. به عنوان مثال میتوان سویشرت های سنگین را به صورت لوله کردن در داخل قفسه های کمد لباس قرار دهید.

نظم دهی دراور

استفاده آگاهانه برای جدا کردن اقلام کوچک

برای قرار دادن جوراب و لباسهای زیر از تکنیک خانه زنبوری یا واحد های کوچک در داخل کشو دراور استفاده کنید. بعضی از سازندگان، اولین کشو دراور را بصورت تفکیکی و تقسیم شده تولید و عرضه مینمایند. با استفاده از این روش در فضای کشوها صرفه جویی شده و فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت.

لباسهای ضروری تر، اولویت اول چیدمان دراور

باید چهار روش را در این قسمت در نظر داشته باشید. اول نگه داشتن لباسهای موردنیاز، دوم اهدا کردن لباسهای قابل استفاده، سوم بیرون ریختن لباسهای غیر قابل استفاده، چهارم فروش لباسها است.

با این تفکیک ها میتوان به جمع بندی رسیده و تنها لباسهای مورد نیاز در آن فصل را نگه دارید. روش دیگر انجام چیدمان به صورت قرار دادن لباسها در انتهای کشوی دراور است. اگر بعد از چند هفته استفاده خاصی از آنها نشد، آنها نیز باید از داخل کشو دراور خارج شده و انتقال یابند. با این حال متاسفانه در بعضی مواقع باز مشاهده میکنیم که این قانون ها هم یا جواب نمیدهد و یا بر اثر مشغله زیاد بعد از مدتی فراموش می شود. چیدمان ناصحیح لباسها و انباشتن آنها بر روی هم نیز حتی به قیمت کم بودن تعداد لباسها، باعث پرشدن نابهنگام دراور می شود.

استفاده از فضای کشو های خالی در دراور

قرار نیست اگر به فضاهای خالی بیشتری رسیدید از آن بعنوان چیدن بقیه لباسهای فصول دیگر استفاده کنید. بلکه میتوانید از آن کشو برای قراردادن پارچه های خیاطی، هدایا، لوازم اداری و دیگر وسایل ضروری استفاده کرد.

نظم دهی در چیدمان دراور

متمایز کردن کشوهای دراور

با استفاده از برچسب ها، نقاشی و علامت های خاص، محتویات داخل کشوها را برای خود و خانواده خود مشخص کنید. با این روش دسترسی به لوازم و لباسها برای سایر افراد خانواده امکانپذیر خواهد شد.

چرخش بر اساس فصل

همچنان که گفته شد، یکی از مهمترین مسایل در تفکیک و چیدمان، تقسیم بندی فصلی لباسها و وسایل مورد نیاز است که باعث نظم دهی در چیدمان لباسهای آن فصل خواهد شد. در هر فصل با توجه به نیاز خود، میتوانید لباسهای خود را جدا کرده و دیگر لباسهایی که مورد نیازتان نیست را کنار بگذارید.

دراور چوبی

روشهای شخصی سازی برای چیدمان

یادگیری روش های چیدن و تاکردن لباسهای بزرگ و لباسهای کوچک، همچنین چگونگی تا کردن بلوز و پیراهن ها، از جمله کارهایی است که باید حتما آموزش ببینید. این مهم در اکثر مواقع به عهده خانم های خانه میباشد. حال به بررسی یک مدل تا کردن لباس میپردازیم:

بر طبق کتاب جادوی زندگی اثر ماری کاندو، اصول تا کردن لباس اینگونه است. لباس را در ابتدا به پشت قرار دهید. یک سوم آن را از سمت راست به سمت داخل بیاورید. از سمت چپ هم یک سوم را به سمت داخل بیاورید. از بالا و یقه لباس یک تا روی لباس بزنید و در نهایت هم از انتهای لباس یک تای دیگر بر روی یقه آورده شود. این روش یک روش راحت برای تا زدن بلوز و پیراهن میباشد. در چیدمان نهایی در کشوی دراور، سعی کنید رنگهای نزدیک به هم را در کنار یکدیگر قرار دهید. همچنین لباسهای راه راه و ساده را نیز در کنار هم قرار دهید. برای قرار دادن جوراب و لباسهای زیر، از تکنیک خانه زنبوری یا واحد های کوچک در داخل کشو دراور استفاده کنید. بعضی از سازندگان، اولین کشو دراور را بصورت تفکیکی و تقسیم شده تولید و عرضه مینمایند. سعی کنید پس از هر بار پوشیدن و شستن لباس ها، حتما از تکنیک تا کردن لباس ها استفاده کنید. چرا که بقیه روشها، تنها برای یکبار قابل استفاده است ولی برای چیدمان نهایی، همیشه نیاز به تا کردن لباسها وجود دارد. پس در این مسئله کوتاهی نکنید تا چیدمان لباس ها در دراور، همیشه با نظم و درست انجام پذیرد.

چیدمان دراور

شرکت دکوچید در ادامه روند پیشرفت در تولیدات خود، بهترین و کاملترین دراور های چوبی را بر اساس نیاز خانواده ها و با استفاده از مواد اولیه مرغوب در مدلهای دراور دو کشو، دراور سه کشو و دراور چهار کشو تولید نموده است. مدلهای دراور تولید شده در دکوچید، با توجه به سبک مدرن و زیبای آنها، نیاز شما را مرتفع خواهد کرد.

 برای بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

برچسب ها: دراوردراور چوبی


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  خرید اینترنتی تشک خواب
  خرید اینترنتی تشک خواب

  خرید تشک خواب یکی از مباحث مهم در لوازم خواب است. تعداد زیاد مدلها و پیشنهادات مختلف باعث گردیده است که بسیاری از خریداران در هنگام خرید اینترنتی تشک خواب دچار سردرگمی و گیج شدن شوند. این سبب میشود که افراد در انتخاب محصول نهایی، نتوانند تصمیم درستی اتخاذ کنند. نیاز به اطلاعات تکمیلی و کامل در انتخاب تشک خواب، در بسیاری موارد باعث خرید تشک خوابی میشود که باعث افزایش بیخوابی شده و مانعی برای حفظ سلامت و شادابی خواهد شد. ...

  بیشتر بخوانید

  یک قدم تا خرید جاکفشی
  یک قدم تا خرید جاکفشی

  وجود جاکفشی برای هر خانه ای لازم است. در خانه های ایرانی ورود با کفش ممنوع است. این فرهنگ از قدیم بوده و بسیار مورد پسند است. ایرانی ها برای ورود به مکان های مقدس و محترم، کفشهای خود را در می آوردند. خانه نیز یکی از این مکان های و فضاهای محترم است. قرار دادن کفش در محلهای مناسب و پاکیزه، جهت حفظ و نگهداری از فضاهای خانه و نگهداری از خود کفش ها، میتواند مهمترین سرآغاز بوجود آمدن جاکفشی شود. جاکفشی ها دارای تنوع بسیاری هستند. امروزه ایده های نو و جدیدی در تولید جاکفشی عرضه گردیده است. بعضی از جنس فلز هستند و یا چوبی و یا پلاستیکی ساخته و تولید شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  تولید کمد و میز آرایش سفارشی در دکوچید
  تولید کمد و میز آرایش سفارشی در دکوچید

  یکی از تصمیمات اتخاذ شده در شرکت دکوچید که بر اساس خواست و نیاز مشتریان انجام پذیرفت، کالاها و سرویس خواب سفارشی بود که زمینه و برنامه ریزی و تحلیل نیازهای اولیه آن با دقت بسیار انجام گرفت. این تصمیم با توجه به فضاهای موجود در خانه ها و آپارتمانهای امروزی و به درخواست بسیاری از مشتریان، گرفته شد. شرکت دکوچید ابتدا تمامی سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز در خصوص تهیه این نوع محصولات سفارشی را آماده سازی کرده و پس از جلسات فراوان، شروع به تولید کالای سفارشی نمود. ...

  بیشتر بخوانید

  تبدیل سرویس خواب اتاق خواب به سوئیت هتل 5 ستاره
  تبدیل سرویس خواب اتاق خواب به سوئیت هتل 5 ستاره

  شاید خاطره حضور در یک هتل لوکس و استفاده از تخت خواب و سرویس خواب عالی و زیبای آن در خاطر بسیاری از افراد مانده باشد. تعریف و تمجید از آن فضا و تلاش برای رفتن دوباره به آن هتل و ترغیب دوستان به استفاده از تخت خواب و سرویس خواب فلان هتل، کاری است که اکثر ما بعد از استفاده از هتل جذاب و تمیز انجام میدهیم. شاید در ذهن شما نیز این سوال مطرح شده باشد که چرا این محل به فضایی دلچسب و ناب تبدیل شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  میز تحریرهای ساده، مدرن و خلاقانه
  میز تحریرهای ساده، مدرن و خلاقانه

  استفاده از لپ تاپ و نرم افزارهای مختلف وابستگی به قلم و کاغذ را تا حد زیادی کم کرده است. اما میز تحریر ها همچنان مورد نیاز افراد و ادارات و سازمان ها هستند. میز تحریر های جدید عرضه شده به بازار، علاوه بر نگهداری از لپ تاپ و کامپیوترهای رو میزی، اندک کاغذ و قلم مورد نیاز و بسیاری از مجلات و کتابها را در خود جای میدهد. علاوه بر آن وجود کتابخانه های شخصی نیز این کار مهم را پوشش خواهد داد. در این مقاله به بررسی چند مدل از میز تحریرهای مدرن و در عین حال ساده و زیبا خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  طراحی های جدید اتاق خواب در سال 2019
  طراحی های جدید اتاق خواب در سال 2019

  ایده های جدید و بروز برای اتاق خواب و سرویس خواب در سال 2019، همچون سالهای پیش با سرعت زیاد به سمت طراحی های فانتزی، ساده و مدرن در حال حرکت است. شما نیز میتوانید از این ایده های جهانی استفاده کنید و با این روش از منحنی سرعت طراحی های روز جلو بزنید. در این مقاله به بعضی طراحی های سرویس خواب و اتاق خواب در سال 2019 خواهیم پرداخت.

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.