تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)

10 راه برای چیدمان بهتر کشوی دراور چوبی

۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ۲۶۸۲

دراور در کنار تخت خواب و به عنوان بخشی از سرویس خواب، یکی از مهمترین اجزا جهت چیدمان و نظم دهی اتاق خواب میباشد. قرار گرفتن یک دراور دو کشو، سه کشو و یا دراور چهار کشو در کنار کمد لباس، کار چیدمان اتاق خواب را کامل خواهد کرد. دراورها غالبا برای قرار گرفتن لباسهایی که نیاز به آویزان شدن و اتو  ندارند و اگر تا شوند در پوشیدن آنها مشکلی بوجود نمی آید، کاربرد دارند. به همین دلیل، قرار دادن لباسهای تاشدنی در داخل کشو دراورها به خودی خود، فضای بیشتری داخل آن بوجود می آورد. در این حالت با داشتن یک کمد لباس در کنار دراور بسیاری از مسایل چیدمان اتاق خواب حل خواهد شد. در این مقاله تلاش شده است با استفاده از روشهای تجربه شده خانواده ها در خصوص چیدمان دراور ها، روش راحتی را برای نظم دهی مطرح نماییم.

با دراور خالی شروع کنید

در ابتدا باید تمامی لباسها را از داخل دراور بیرون آورده و دراور را خالی کنید. این اولین کار در چیدمان دراور است. به عنوان یک قانون کلی، سعی نکنید که محتویات کشو دراور را مجدد سازماندهی کنید. بلکه بهتر است اول تمام کشوهای دراور ها را خالی کرده و سپس از ابتدا، کار چیدن لباسها را آغاز کنید.

دراور چوبی

چیدمان آگاهانه دراور

نکته ای که باید در نظر بگیرید آن است که فکر کنید فضای کشو دراور شما کوچکتر از چیزی است که میبینید. آیا باز هم بعضی از لباسها را نگه میدارید. چیدمان ناصحیح لباسها و انباشتن آنها بر روی هم نیز حتی به قیمت کم بودن تعداد لباسها، باعث پرشدن نابهنگام دراور می شود. به طوری که بعد از مدتی حتی یک دراور چهار کشو نیز ممکن است برای لباسهای شما کم باشد. در صورتی که قبلا از دراور دو کشو و دراور سه کشو استفاده می کردید. در این حال باید تصمیم جدیدی اتخاذ شود و یک برنامه ریزی برای چیدمان لباس ها وجود داشته باشد. این کار نیاز به درایت و مدیریت خانم خانه خواهد داشت. با بزرگ تر شدن بچه ها، لباسهای آنها نیز بزرگتر و حجیم تر میشود و این خود نیاز به دراور مجزا برای بچه ها نیز خواهد داشت.

گروه بندی لباسها

در این حالت تمامی لباسها را دسته بندی و طبقه بندی نمایید. این مرتب سازی میتواند بر اساس رنگ، یا در خصوص پیراهن ها، به صورت تفکیک پیراهن آستین بلند و آستین کوتاه باشد. شما میتوانید، لباسهای آستین دار و پیراهن ها را در یک جا قرار دهید. تی شرت ها را در یک کشوی دراور قرار میدهیم. جوراب ها هم در کشوی دیگر، با این روش کار تقسیم و طبقه بندی لباس ها انجام میپذیرد. بصورت بصری نیز چشم شما در هنگام مراجعه به کشوی دراور، خواه ناخواه نیاز شما را درک کرده و کار راحتتر انجام میگیرد.

استفاده از کمد لباس برای لباسهای حجیم

اگر شما دارای شلوار جین یا بالا پوشهای ضخیم هستید، سعی کنید از کمد لباس برای آویزان کردن و چیدن آنها بهره ببرید و فضای دراور را در اختیار دیگر لباسها قرار دهید. به عنوان مثال میتوان سویشرت های سنگین را به صورت لوله کردن در داخل قفسه های کمد لباس قرار دهید.

نظم دهی دراور

استفاده آگاهانه برای جدا کردن اقلام کوچک

برای قرار دادن جوراب و لباسهای زیر از تکنیک خانه زنبوری یا واحد های کوچک در داخل کشو دراور استفاده کنید. بعضی از سازندگان، اولین کشو دراور را بصورت تفکیکی و تقسیم شده تولید و عرضه مینمایند. با استفاده از این روش در فضای کشوها صرفه جویی شده و فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت.

لباسهای ضروری تر، اولویت اول چیدمان دراور

باید چهار روش را در این قسمت در نظر داشته باشید. اول نگه داشتن لباسهای موردنیاز، دوم اهدا کردن لباسهای قابل استفاده، سوم بیرون ریختن لباسهای غیر قابل استفاده، چهارم فروش لباسها است.

با این تفکیک ها میتوان به جمع بندی رسیده و تنها لباسهای مورد نیاز در آن فصل را نگه دارید. روش دیگر انجام چیدمان به صورت قرار دادن لباسها در انتهای کشوی دراور است. اگر بعد از چند هفته استفاده خاصی از آنها نشد، آنها نیز باید از داخل کشو دراور خارج شده و انتقال یابند. با این حال متاسفانه در بعضی مواقع باز مشاهده میکنیم که این قانون ها هم یا جواب نمیدهد و یا بر اثر مشغله زیاد بعد از مدتی فراموش می شود. چیدمان ناصحیح لباسها و انباشتن آنها بر روی هم نیز حتی به قیمت کم بودن تعداد لباسها، باعث پرشدن نابهنگام دراور می شود.

استفاده از فضای کشو های خالی در دراور

قرار نیست اگر به فضاهای خالی بیشتری رسیدید از آن بعنوان چیدن بقیه لباسهای فصول دیگر استفاده کنید. بلکه میتوانید از آن کشو برای قراردادن پارچه های خیاطی، هدایا، لوازم اداری و دیگر وسایل ضروری استفاده کرد.

نظم دهی در چیدمان دراور

متمایز کردن کشوهای دراور

با استفاده از برچسب ها، نقاشی و علامت های خاص، محتویات داخل کشوها را برای خود و خانواده خود مشخص کنید. با این روش دسترسی به لوازم و لباسها برای سایر افراد خانواده امکانپذیر خواهد شد.

چرخش بر اساس فصل

همچنان که گفته شد، یکی از مهمترین مسایل در تفکیک و چیدمان، تقسیم بندی فصلی لباسها و وسایل مورد نیاز است که باعث نظم دهی در چیدمان لباسهای آن فصل خواهد شد. در هر فصل با توجه به نیاز خود، میتوانید لباسهای خود را جدا کرده و دیگر لباسهایی که مورد نیازتان نیست را کنار بگذارید.

دراور چوبی

روشهای شخصی سازی برای چیدمان

یادگیری روش های چیدن و تاکردن لباسهای بزرگ و لباسهای کوچک، همچنین چگونگی تا کردن بلوز و پیراهن ها، از جمله کارهایی است که باید حتما آموزش ببینید. این مهم در اکثر مواقع به عهده خانم های خانه میباشد. حال به بررسی یک مدل تا کردن لباس میپردازیم:

بر طبق کتاب جادوی زندگی اثر ماری کاندو، اصول تا کردن لباس اینگونه است. لباس را در ابتدا به پشت قرار دهید. یک سوم آن را از سمت راست به سمت داخل بیاورید. از سمت چپ هم یک سوم را به سمت داخل بیاورید. از بالا و یقه لباس یک تا روی لباس بزنید و در نهایت هم از انتهای لباس یک تای دیگر بر روی یقه آورده شود. این روش یک روش راحت برای تا زدن بلوز و پیراهن میباشد. در چیدمان نهایی در کشوی دراور، سعی کنید رنگهای نزدیک به هم را در کنار یکدیگر قرار دهید. همچنین لباسهای راه راه و ساده را نیز در کنار هم قرار دهید. برای قرار دادن جوراب و لباسهای زیر، از تکنیک خانه زنبوری یا واحد های کوچک در داخل کشو دراور استفاده کنید. بعضی از سازندگان، اولین کشو دراور را بصورت تفکیکی و تقسیم شده تولید و عرضه مینمایند. سعی کنید پس از هر بار پوشیدن و شستن لباس ها، حتما از تکنیک تا کردن لباس ها استفاده کنید. چرا که بقیه روشها، تنها برای یکبار قابل استفاده است ولی برای چیدمان نهایی، همیشه نیاز به تا کردن لباسها وجود دارد. پس در این مسئله کوتاهی نکنید تا چیدمان لباس ها در دراور، همیشه با نظم و درست انجام پذیرد.

چیدمان دراور

شرکت دکوچید در ادامه روند پیشرفت در تولیدات خود، بهترین و کاملترین دراور های چوبی را بر اساس نیاز خانواده ها و با استفاده از مواد اولیه مرغوب در مدلهای دراور دو کشو، دراور سه کشو و دراور چهار کشو تولید نموده است. مدلهای دراور تولید شده در دکوچید، با توجه به سبک مدرن و زیبای آنها، نیاز شما را مرتفع خواهد کرد.

 برای بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

برچسب ها: دراوردراور چوبی


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  طراحی جدید در سرویس خواب و اتاق خواب
  طراحی جدید در سرویس خواب و اتاق خواب

  در دوره های مختلف به علت تغییر در سبک ها و سلیقه های مختلف و تولید طرح های جدید سرویس خواب و تخت خواب، نیاز است تا با مطالعه و پیگیری این طرحها، بتوان بروز بودن محصولات سرویس خواب را انجام داد. در این صورت موفق خواهیم بود تا زمینه استاندارد سازی و بروز رسانی کیفیت محصولات سرویس خواب را انجام دهیم. یکی از عوامل مهم در طرح سرویس خواب مراجعه به طراحان زبده و گرفتن ایده از آنها میباشد. ...

  بیشتر بخوانید

  میز تحریر ایده آل برای کار و مطالعه
  میز تحریر ایده آل برای کار و مطالعه

  میز تحریر یکی از زیرمجموعه های مهم در مراکز کاری و همچنین خانواده های دارای دانش آموز می باشد. میز تحریر محلی است برای خواندن درس و انجام تکالیف برای دانش آموزان و همچنین انجام امور دفتری و کاری برای افرادی که کارهای خود را در خانه انجام میدهند. به همین دلیل راحتی و استحکام میز تحریر بسیار مهم است. ساعتهای طولانی نشستن پشت میز تحریر نباید به بدن آسیب رسانده و یا باعث خستگی شود. میز تحریر های تولید شده در شرکت دکوچید بسیاری از اصول مورد نیاز یک میز تحریر ایده آل را دارا میباشد. ...

  بیشتر بخوانید

  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب
  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب

  بسیاری مواقع استفاده از رنگهای گوناگون در ترکیب سرویس خواب و اتاق خواب با احتیاط انجام میشود. دلیل آن نیز مشخص است چرا که به خاطر کم ریسک بودن اکثر خانواده ها و مراجعه به رنگهای مشخص در ترکیب اتاق خواب و سرویس خواب باعث شده است دید بسیاری از افراد در این زمینه محدود گردد. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است با استفاده از تصاویر مختلف یک ذهنیت جدید در چیدمان سرویس خواب و استفاده از رنگهای متنوع حضور شما خواننده محترم عرضه گردد. ...

  بیشتر بخوانید

  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان
  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان

  یکی از نکات مهم که والدین در نظر دارند، وجود فضای زیاد در سرویس خواب نوجوان و زیر مجموعه داخل آن میباشد. وجود فضاهای ذخیره سازی و نگهداری وسائل در کنار تخت نوجوان و سرویس خواب نوجوان باعث میشود نظم و چیدمان اتاق خواب نوجوان حفظ گردد. کلماتی که والدین به طور مرتب برای تمیزی اتاق خواب به آنها میگویند عبارت است از "اتاقت را تمیز کن". گاهی اوقات خود بچه ها اتاق خواب و سرویس خواب خود را تمیز میکنند. ...

  بیشتر بخوانید

  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا
  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا

  تنوع جاکفشی های تولیدی در سراسر دنیا بسیار زیاد است و پرداختن به تمامی مدلهای تولید شده در جهان کاری بسیار مشکل است. کیفیت، رنگ، سایز، جنس و مواد اولیه و بسیاری نکات دیگر در طراحی و ساخت جاکفشی باعث گردیده است انواع مختلفی از جاکفشی ها در دنیا طراحی و ساخته شود. در این مقاله به بررسی جاکفشی های تولیدی ایکیا و مقایسه چند مدل آن با یکدیگر خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس
  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس

  روشهای مختلف مرتب سازی و چیدمان کمد لباس در چند مقاله توضیح داده شده است. در اکثر مواقع تمامی این چیدمان ها با عدم موفقیت و به هم ریختگی دوباره همراه است علت هم آن است که در بسیاری مواقع رسیدن به خواسته های متعادل و لوازم مورد نیاز واقعی در کمد لباس، ممکن است چند روزی طول بکشد و پس از آن تلاش سریعی برای چیدمان کمد لباس آغاز میشود. این مرحله از چیدمان کمد لباس بسیار مهم است چرا که باید دقیق و منظم انجام شود تا دوباره کاری در چیدمان کمد اتفاق نیافتد. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.