فروش اقساطی محصولات روتین و محصولات سفارشی، ۲۴ ماهه و بدون ضامن

10 راه برای چیدمان بهتر کشوی دراور چوبی

دراور در کنار تخت خواب و به عنوان بخشی از سرویس خواب، یکی از مهمترین اجزا جهت چیدمان و نظم دهی اتاق خواب میباشد. قرار گرفتن یک دراور دو کشو، سه کشو و یا دراور چهار کشو در کنار کمد لباس، کار چیدمان اتاق خواب را کامل خواهد کرد. دراورها غالبا برای قرار گرفتن لباسهایی که نیاز به آویزان شدن و اتو  ندارند و اگر تا شوند در پوشیدن آنها مشکلی بوجود نمی آید، کاربرد دارند. به همین دلیل، قرار دادن لباسهای تاشدنی در داخل کشو دراورها به خودی خود، فضای بیشتری داخل آن بوجود می آورد. در این حالت با داشتن یک کمد لباس در کنار دراور بسیاری از مسایل چیدمان اتاق خواب حل خواهد شد. در این مقاله تلاش شده است با استفاده از روشهای تجربه شده خانواده ها در خصوص چیدمان دراور ها، روش راحتی را برای نظم دهی مطرح نماییم.

با دراور خالی شروع کنید

در ابتدا باید تمامی لباسها را از داخل دراور بیرون آورده و دراور را خالی کنید. این اولین کار در چیدمان دراور است. به عنوان یک قانون کلی، سعی نکنید که محتویات کشو دراور را مجدد سازماندهی کنید. بلکه بهتر است اول تمام کشوهای دراور ها را خالی کرده و سپس از ابتدا، کار چیدن لباسها را آغاز کنید.

دراور چوبی

چیدمان آگاهانه دراور

نکته ای که باید در نظر بگیرید آن است که فکر کنید فضای کشو دراور شما کوچکتر از چیزی است که میبینید. آیا باز هم بعضی از لباسها را نگه میدارید. چیدمان ناصحیح لباسها و انباشتن آنها بر روی هم نیز حتی به قیمت کم بودن تعداد لباسها، باعث پرشدن نابهنگام دراور می شود. به طوری که بعد از مدتی حتی یک دراور چهار کشو نیز ممکن است برای لباسهای شما کم باشد. در صورتی که قبلا از دراور دو کشو و دراور سه کشو استفاده می کردید. در این حال باید تصمیم جدیدی اتخاذ شود و یک برنامه ریزی برای چیدمان لباس ها وجود داشته باشد. این کار نیاز به درایت و مدیریت خانم خانه خواهد داشت. با بزرگ تر شدن بچه ها، لباسهای آنها نیز بزرگتر و حجیم تر میشود و این خود نیاز به دراور مجزا برای بچه ها نیز خواهد داشت.


ارتفاع مناسب برای نصب تابلو روی دیوار در منزل


گروه بندی لباسها

در این حالت تمامی لباسها را دسته بندی و طبقه بندی نمایید. این مرتب سازی میتواند بر اساس رنگ، یا در خصوص پیراهن ها، به صورت تفکیک پیراهن آستین بلند و آستین کوتاه باشد. شما میتوانید، لباسهای آستین دار و پیراهن ها را در یک جا قرار دهید. تی شرت ها را در یک کشوی دراور قرار میدهیم. جوراب ها هم در کشوی دیگر، با این روش کار تقسیم و طبقه بندی لباس ها انجام میپذیرد. بصورت بصری نیز چشم شما در هنگام مراجعه به کشوی دراور، خواه ناخواه نیاز شما را درک کرده و کار راحتتر انجام میگیرد.

استفاده از کمد لباس برای لباسهای حجیم

اگر شما دارای شلوار جین یا بالا پوشهای ضخیم هستید، سعی کنید از کمد لباس برای آویزان کردن و چیدن آنها بهره ببرید و فضای دراور را در اختیار دیگر لباسها قرار دهید. به عنوان مثال میتوان سویشرت های سنگین را به صورت لوله کردن در داخل قفسه های کمد لباس قرار دهید.

نظم دهی دراور

استفاده آگاهانه برای جدا کردن اقلام کوچک

برای قرار دادن جوراب و لباسهای زیر از تکنیک خانه زنبوری یا واحد های کوچک در داخل کشو دراور استفاده کنید. بعضی از سازندگان، اولین کشو دراور را بصورت تفکیکی و تقسیم شده تولید و عرضه مینمایند. با استفاده از این روش در فضای کشوها صرفه جویی شده و فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت.

لباسهای ضروری تر، اولویت اول چیدمان دراور

باید چهار روش را در این قسمت در نظر داشته باشید. اول نگه داشتن لباسهای موردنیاز، دوم اهدا کردن لباسهای قابل استفاده، سوم بیرون ریختن لباسهای غیر قابل استفاده، چهارم فروش لباسها است.

با این تفکیک ها میتوان به جمع بندی رسیده و تنها لباسهای مورد نیاز در آن فصل را نگه دارید. روش دیگر انجام چیدمان به صورت قرار دادن لباسها در انتهای کشوی دراور است. اگر بعد از چند هفته استفاده خاصی از آنها نشد، آنها نیز باید از داخل کشو دراور خارج شده و انتقال یابند. با این حال متاسفانه در بعضی مواقع باز مشاهده میکنیم که این قانون ها هم یا جواب نمیدهد و یا بر اثر مشغله زیاد بعد از مدتی فراموش می شود. چیدمان ناصحیح لباسها و انباشتن آنها بر روی هم نیز حتی به قیمت کم بودن تعداد لباسها، باعث پرشدن نابهنگام دراور می شود.

استفاده از فضای کشو های خالی در دراور

قرار نیست اگر به فضاهای خالی بیشتری رسیدید از آن بعنوان چیدن بقیه لباسهای فصول دیگر استفاده کنید. بلکه میتوانید از آن کشو برای قراردادن پارچه های خیاطی، هدایا، لوازم اداری و دیگر وسایل ضروری استفاده کرد.

نظم دهی در چیدمان دراور

متمایز کردن کشوهای دراور

با استفاده از برچسب ها، نقاشی و علامت های خاص، محتویات داخل کشوها را برای خود و خانواده خود مشخص کنید. با این روش دسترسی به لوازم و لباسها برای سایر افراد خانواده امکانپذیر خواهد شد.

چرخش بر اساس فصل

همچنان که گفته شد، یکی از مهمترین مسایل در تفکیک و چیدمان، تقسیم بندی فصلی لباسها و وسایل مورد نیاز است که باعث نظم دهی در چیدمان لباسهای آن فصل خواهد شد. در هر فصل با توجه به نیاز خود، میتوانید لباسهای خود را جدا کرده و دیگر لباسهایی که مورد نیازتان نیست را کنار بگذارید.

دراور چوبی

روشهای شخصی سازی برای چیدمان

یادگیری روش های چیدن و تاکردن لباسهای بزرگ و لباسهای کوچک، همچنین چگونگی تا کردن بلوز و پیراهن ها، از جمله کارهایی است که باید حتما آموزش ببینید. این مهم در اکثر مواقع به عهده خانم های خانه میباشد. حال به بررسی یک مدل تا کردن لباس میپردازیم:

بر طبق کتاب جادوی زندگی اثر ماری کاندو، اصول تا کردن لباس اینگونه است. لباس را در ابتدا به پشت قرار دهید. یک سوم آن را از سمت راست به سمت داخل بیاورید. از سمت چپ هم یک سوم را به سمت داخل بیاورید. از بالا و یقه لباس یک تا روی لباس بزنید و در نهایت هم از انتهای لباس یک تای دیگر بر روی یقه آورده شود. این روش یک روش راحت برای تا زدن بلوز و پیراهن میباشد. در چیدمان نهایی در کشوی دراور، سعی کنید رنگهای نزدیک به هم را در کنار یکدیگر قرار دهید. همچنین لباسهای راه راه و ساده را نیز در کنار هم قرار دهید. برای قرار دادن جوراب و لباسهای زیر، از تکنیک خانه زنبوری یا واحد های کوچک در داخل کشو دراور استفاده کنید. بعضی از سازندگان، اولین کشو دراور را بصورت تفکیکی و تقسیم شده تولید و عرضه مینمایند. سعی کنید پس از هر بار پوشیدن و شستن لباس ها، حتما از تکنیک تا کردن لباس ها استفاده کنید. چرا که بقیه روشها، تنها برای یکبار قابل استفاده است ولی برای چیدمان نهایی، همیشه نیاز به تا کردن لباسها وجود دارد. پس در این مسئله کوتاهی نکنید تا چیدمان لباس ها در دراور، همیشه با نظم و درست انجام پذیرد.

چیدمان دراور

شرکت دکوچید در ادامه روند پیشرفت در تولیدات خود، بهترین و کاملترین دراور های چوبی را بر اساس نیاز خانواده ها و با استفاده از مواد اولیه مرغوب در مدلهای دراور دو کشو، دراور سه کشو و دراور چهار کشو تولید نموده است. مدلهای دراور تولید شده در دکوچید، با توجه به سبک مدرن و زیبای آنها، نیاز شما را مرتفع خواهد کرد.

 برای بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  ویژگی کمد لباس مناسب برای خانه
  ویژگی کمد لباس مناسب برای خانه

  کمد در بیشتر خانه های ایرانی وجود دارد. ایجاد فضای ذخیره ساز با امکان یکدست بودن با دیوارها از جمله مهمترین ویژگی کمدهااست که باعث افزایش استفاده از آن ها شده است. اما موضوعی که امروز به آن می پردازیم نمای ظاهری کمد است که به علت استفاده برای سال های طولانی و عدم امکان تغییر ظاهر آن در بازه های زمانی کوتاه مدت، از اهمیت ویژه ای برای ساکنین منزل برخوردار است. انتخاب طرح و مدل کمد جدید دغدغه بسیاری ...

  بیشتر بخوانید

  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب
  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب

  بسیاری مواقع استفاده از رنگهای گوناگون در ترکیب سرویس خواب و اتاق خواب با احتیاط انجام میشود. دلیل آن نیز مشخص است چرا که به خاطر کم ریسک بودن اکثر خانواده ها و مراجعه به رنگهای مشخص در ترکیب اتاق خواب و سرویس خواب باعث شده است دید بسیاری از افراد در این زمینه محدود گردد. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است با استفاده از تصاویر مختلف یک ذهنیت جدید در چیدمان سرویس خواب و استفاده از رنگهای متنوع ح...

  بیشتر بخوانید

  ایده استفاده از شمع برای گرمابخشی به خانه و اتاق خواب
  ایده استفاده از شمع برای گرمابخشی به خانه و اتاق خواب

  ایده استفاده از شمع برای تزیین و چیدمان خانه و اتاق خواب برای بسیاری از خانم ها جذابیت دارد. نور شمع نمادی از صلح، آزادی و عشق است. استفاده از شمع در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب و همچنین در پذیرایی، دارای ایده های زیبا و طرح های مختلفی میباشد. در این مقاله سعی شده است تا راهنمایی خوب و کاربردی با استفاده از وسایل ساده و ارزان، برای شما بازگو گردد. ...

  بیشتر بخوانید

  خواب راحت با تخت خواب راحت
  خواب راحت با تخت خواب راحت

  ما حدود یک سوم زندگی خود را در تخت خواب می گذرانیم به همین دلیل انتخاب یک تخت خواب و یا سرویس خواب مناسب، یکی از مهمترین تصمیمات برای سلامتی، تندرستی و کیفیت زندگی ما است. اگر دررویای داشتن یک تخت‌ خواب بسیارراحت همراه با تشک مناسب هستید، باید تخت خود را با روکش‌ها، ملحفه‌ها و بالش‌ها و گذاشتن لایه‌ها با حساسیت بسازید. یک تخت‌ خواب راحت بسیار مهم است و به ما کمک می‌کند که به راحتی به خواب رفته و خ...

  بیشتر بخوانید

  تزیین دیوار پشت تخت خواب در سرویس خواب
  تزیین دیوار پشت تخت خواب در سرویس خواب

  اتاق خواب و دکور بالای تخت خواب یکی از پربازدیدترین قسمتهایی است که در طول شبانه روز با آن برخورد داریم. زیباسازی این بخش از اتاق خواب تاثیر بسیار مهمی در روحیه افراد ایجاد می کند. به همین دلیل باید به آن اهمیت بسیاری داد. راههای زیادی برای تزیین دیوار پشت تخت خواب وجوددارد. در این مقاله سعی داریم برخی از این روشها را با شما در میان بگذاریم. اولین راه استفاده از عکس مناظر، نقاط دیدنی دنیا ویا عکسه...

  بیشتر بخوانید

  رنگ سرویس خواب و تاثیر آن بر اتاق خواب
  رنگ سرویس خواب و تاثیر آن بر اتاق خواب

  امروزه انتخاب رنگ برای اتاق خواب وسرویس خواب یکی از مسائل مهمی است که ذهن خریداران کالای خواب را به خود مشغول کرده است. در خرید سرویس خواب قطعات زیادی مثل تخت و دراور و میز آرایش وغیره وجود دارد که بیشترین فضای اتاق را در بر خواهد گرفت. حال میخواهیم ببینیم آیا رنگ سرویس خواب بر روی کیفیت خواب افراد اثر میگذارد؟جواب بله است در علم روانشناسی مباحث زیادی در خصوص چگونگی تاثیر رنگ در خلق وخوی افراد وجو...

  بیشتر بخوانید

  طرحهای متنوع میز آرایش مناسب برای سرویس خواب
  طرحهای متنوع میز آرایش مناسب برای سرویس خواب

  در خصوص میز آرایش در کنار سرویس خواب، مقالات زیادی نوشته شده است. سرویس خواب بدون میز آرایش به نظر ناقص می آید. چرا که خانم ها، میز آرایش را جز جدانشدنی سرویس خواب میدانند. در بعضی مواقع وجود یک آینه بر روی کنسول و یا دراور و یا حتی قرار دادن یک آینه بر روی پاتختی ممکن است میز آرایشی برای افراد بوجود آورد. اما یک میز آرایش دارای چه خصوصیاتی است؟ ...

  بیشتر بخوانید

  تمیز کردن و نگهداری سرویس خواب و وسایل چوبی
  تمیز کردن و نگهداری سرویس خواب و وسایل چوبی

  زندگی ماشینی امروزی و وجود گرد و غبار و دوده باعث آلودگی بسیاری از وسایل چوبی از جمله سرویس خواب، کمد، میز آرایش و دیگر وسایل چوبی موجود در منزل گردیده است. بسیار از کودکان و افراد مسن بر اثر وجود گرد و غبار دچار آلرژی و ناراحتی تنفسی میشوند و این دغدغه بسیاری برای خانواده ها میباشد. در این مقاله به بررسی چندین روش مختلف خانگی برای تمیز کاری و نگهداری وسایل چوبی خواهیم پرداخت. اولین نکته در خصوص ن...

  بیشتر بخوانید

  28 مدل کتابخانه خانگی چوبی با طراحی ساده و فانتزی
  28 مدل کتابخانه خانگی چوبی با طراحی ساده و فانتزی

  انواع طرح و مدل کتابخانه خانگی مدرن که شاید برای منزل شما مناسب باشد. برای پیدا کردن طرح کتابخانه خانگی خود، مشاهده این مطلب پیشنهاد می شود.

  بیشتر بخوانید

  میز تحریر یا کتابخانه !!!؟؟
  میز تحریر یا کتابخانه !!!؟؟

  وجود میز تحریر به عنوان بخشی از وسایل چوبی داخل منزل و محل کار دارای اهمیت خاصی برای خانواده ها میباشد. امروزه به علت وجود لپ تاپ و کامپیوتر و همچنین مشغله های زیاد کاری، بسیاری از امور کاری و مطالعه و برنامه ریزی و انجام کارهای مالی در داخل منزل انجام میشود. همچنین خانواده هایی که دارای فرزندان محصل هستند، با توجه به شرایط بدنی و سلامت فرزندان خود نیاز به محلی برای قرار گرفتن و انجام تکالیف، لازم...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.