فروش اقساطی محصولات دکوچید تا سقف ۲۴ ماه

10 راه برای چیدمان بهتر کشوی دراور چوبی

دراور در کنار تخت خواب و به عنوان بخشی از سرویس خواب، یکی از مهمترین اجزا جهت چیدمان و نظم دهی اتاق خواب میباشد. قرار گرفتن یک دراور دو کشو، سه کشو و یا دراور چهار کشو در کنار کمد لباس، کار چیدمان اتاق خواب را کامل خواهد کرد. دراورها غالبا برای قرار گرفتن لباسهایی که نیاز به آویزان شدن و اتو  ندارند و اگر تا شوند در پوشیدن آنها مشکلی بوجود نمی آید، کاربرد دارند. به همین دلیل، قرار دادن لباسهای تاشدنی در داخل کشو دراورها به خودی خود، فضای بیشتری داخل آن بوجود می آورد. در این حالت با داشتن یک کمد لباس در کنار دراور بسیاری از مسایل چیدمان اتاق خواب حل خواهد شد. در این مقاله تلاش شده است با استفاده از روشهای تجربه شده خانواده ها در خصوص چیدمان دراور ها، روش راحتی را برای نظم دهی مطرح نماییم.

با دراور خالی شروع کنید

در ابتدا باید تمامی لباسها را از داخل دراور بیرون آورده و دراور را خالی کنید. این اولین کار در چیدمان دراور است. به عنوان یک قانون کلی، سعی نکنید که محتویات کشو دراور را مجدد سازماندهی کنید. بلکه بهتر است اول تمام کشوهای دراور ها را خالی کرده و سپس از ابتدا، کار چیدن لباسها را آغاز کنید.

دراور چوبی

چیدمان آگاهانه دراور

نکته ای که باید در نظر بگیرید آن است که فکر کنید فضای کشو دراور شما کوچکتر از چیزی است که میبینید. آیا باز هم بعضی از لباسها را نگه میدارید. چیدمان ناصحیح لباسها و انباشتن آنها بر روی هم نیز حتی به قیمت کم بودن تعداد لباسها، باعث پرشدن نابهنگام دراور می شود. به طوری که بعد از مدتی حتی یک دراور چهار کشو نیز ممکن است برای لباسهای شما کم باشد. در صورتی که قبلا از دراور دو کشو و دراور سه کشو استفاده می کردید. در این حال باید تصمیم جدیدی اتخاذ شود و یک برنامه ریزی برای چیدمان لباس ها وجود داشته باشد. این کار نیاز به درایت و مدیریت خانم خانه خواهد داشت. با بزرگ تر شدن بچه ها، لباسهای آنها نیز بزرگتر و حجیم تر میشود و این خود نیاز به دراور مجزا برای بچه ها نیز خواهد داشت.

گروه بندی لباسها

در این حالت تمامی لباسها را دسته بندی و طبقه بندی نمایید. این مرتب سازی میتواند بر اساس رنگ، یا در خصوص پیراهن ها، به صورت تفکیک پیراهن آستین بلند و آستین کوتاه باشد. شما میتوانید، لباسهای آستین دار و پیراهن ها را در یک جا قرار دهید. تی شرت ها را در یک کشوی دراور قرار میدهیم. جوراب ها هم در کشوی دیگر، با این روش کار تقسیم و طبقه بندی لباس ها انجام میپذیرد. بصورت بصری نیز چشم شما در هنگام مراجعه به کشوی دراور، خواه ناخواه نیاز شما را درک کرده و کار راحتتر انجام میگیرد.

استفاده از کمد لباس برای لباسهای حجیم

اگر شما دارای شلوار جین یا بالا پوشهای ضخیم هستید، سعی کنید از کمد لباس برای آویزان کردن و چیدن آنها بهره ببرید و فضای دراور را در اختیار دیگر لباسها قرار دهید. به عنوان مثال میتوان سویشرت های سنگین را به صورت لوله کردن در داخل قفسه های کمد لباس قرار دهید.

نظم دهی دراور

استفاده آگاهانه برای جدا کردن اقلام کوچک

برای قرار دادن جوراب و لباسهای زیر از تکنیک خانه زنبوری یا واحد های کوچک در داخل کشو دراور استفاده کنید. بعضی از سازندگان، اولین کشو دراور را بصورت تفکیکی و تقسیم شده تولید و عرضه مینمایند. با استفاده از این روش در فضای کشوها صرفه جویی شده و فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت.

لباسهای ضروری تر، اولویت اول چیدمان دراور

باید چهار روش را در این قسمت در نظر داشته باشید. اول نگه داشتن لباسهای موردنیاز، دوم اهدا کردن لباسهای قابل استفاده، سوم بیرون ریختن لباسهای غیر قابل استفاده، چهارم فروش لباسها است.

با این تفکیک ها میتوان به جمع بندی رسیده و تنها لباسهای مورد نیاز در آن فصل را نگه دارید. روش دیگر انجام چیدمان به صورت قرار دادن لباسها در انتهای کشوی دراور است. اگر بعد از چند هفته استفاده خاصی از آنها نشد، آنها نیز باید از داخل کشو دراور خارج شده و انتقال یابند. با این حال متاسفانه در بعضی مواقع باز مشاهده میکنیم که این قانون ها هم یا جواب نمیدهد و یا بر اثر مشغله زیاد بعد از مدتی فراموش می شود. چیدمان ناصحیح لباسها و انباشتن آنها بر روی هم نیز حتی به قیمت کم بودن تعداد لباسها، باعث پرشدن نابهنگام دراور می شود.

استفاده از فضای کشو های خالی در دراور

قرار نیست اگر به فضاهای خالی بیشتری رسیدید از آن بعنوان چیدن بقیه لباسهای فصول دیگر استفاده کنید. بلکه میتوانید از آن کشو برای قراردادن پارچه های خیاطی، هدایا، لوازم اداری و دیگر وسایل ضروری استفاده کرد.

نظم دهی در چیدمان دراور

متمایز کردن کشوهای دراور

با استفاده از برچسب ها، نقاشی و علامت های خاص، محتویات داخل کشوها را برای خود و خانواده خود مشخص کنید. با این روش دسترسی به لوازم و لباسها برای سایر افراد خانواده امکانپذیر خواهد شد.

چرخش بر اساس فصل

همچنان که گفته شد، یکی از مهمترین مسایل در تفکیک و چیدمان، تقسیم بندی فصلی لباسها و وسایل مورد نیاز است که باعث نظم دهی در چیدمان لباسهای آن فصل خواهد شد. در هر فصل با توجه به نیاز خود، میتوانید لباسهای خود را جدا کرده و دیگر لباسهایی که مورد نیازتان نیست را کنار بگذارید.

دراور چوبی

روشهای شخصی سازی برای چیدمان

یادگیری روش های چیدن و تاکردن لباسهای بزرگ و لباسهای کوچک، همچنین چگونگی تا کردن بلوز و پیراهن ها، از جمله کارهایی است که باید حتما آموزش ببینید. این مهم در اکثر مواقع به عهده خانم های خانه میباشد. حال به بررسی یک مدل تا کردن لباس میپردازیم:

بر طبق کتاب جادوی زندگی اثر ماری کاندو، اصول تا کردن لباس اینگونه است. لباس را در ابتدا به پشت قرار دهید. یک سوم آن را از سمت راست به سمت داخل بیاورید. از سمت چپ هم یک سوم را به سمت داخل بیاورید. از بالا و یقه لباس یک تا روی لباس بزنید و در نهایت هم از انتهای لباس یک تای دیگر بر روی یقه آورده شود. این روش یک روش راحت برای تا زدن بلوز و پیراهن میباشد. در چیدمان نهایی در کشوی دراور، سعی کنید رنگهای نزدیک به هم را در کنار یکدیگر قرار دهید. همچنین لباسهای راه راه و ساده را نیز در کنار هم قرار دهید. برای قرار دادن جوراب و لباسهای زیر، از تکنیک خانه زنبوری یا واحد های کوچک در داخل کشو دراور استفاده کنید. بعضی از سازندگان، اولین کشو دراور را بصورت تفکیکی و تقسیم شده تولید و عرضه مینمایند. سعی کنید پس از هر بار پوشیدن و شستن لباس ها، حتما از تکنیک تا کردن لباس ها استفاده کنید. چرا که بقیه روشها، تنها برای یکبار قابل استفاده است ولی برای چیدمان نهایی، همیشه نیاز به تا کردن لباسها وجود دارد. پس در این مسئله کوتاهی نکنید تا چیدمان لباس ها در دراور، همیشه با نظم و درست انجام پذیرد.

چیدمان دراور

شرکت دکوچید در ادامه روند پیشرفت در تولیدات خود، بهترین و کاملترین دراور های چوبی را بر اساس نیاز خانواده ها و با استفاده از مواد اولیه مرغوب در مدلهای دراور دو کشو، دراور سه کشو و دراور چهار کشو تولید نموده است. مدلهای دراور تولید شده در دکوچید، با توجه به سبک مدرن و زیبای آنها، نیاز شما را مرتفع خواهد کرد.

 برای بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  چیدمان تابلوها روی دیوار
  چیدمان تابلوها روی دیوار

  چیدن تابلو و قاب عکس بر روی دیوار یکی از ایده‌های دکوراسیون داخلی خانه است که طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از خانه‌ها می‌توان دیواری را دید که از عکس‌های خانوادگی اعضای خانه و خاطرات آن‌ها پرشده است و یا تابلوهایی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل همراه قاب هایی زیاد به دیوار آویزان شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب
  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب

  پرکاربردترین و جذاب‌ ترین قسمت هر خانه ‌ای که تاثیرعمده‌ بر زیبایی خانه دارد، آشپزخانه است. آشپزخانه، محور اصلی خانه شما ست و طبیعی ست که کارایی و جلوه بصری آن، حرف اول را می‌زند. کابینت‌ ها، مهم‌ ترین بخش آشپزخانه شما محسوب می‌شوند و در نگاه اول، توجه بیننده را به سمت خود جلب می‌نمایند، بنابراین در انتخاب کابینت آشپزخانه باید بسیار با دقت بود. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون
  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون

  در ابتدای سال رنگی به عنوان رنگ سال اعلام می شود و ویترین مغازه ها معمولا براساس همان رنگ دیزاین می شود و دکوراسیون منازل و بسیاری از اقلام و پوشاک مورد استفاده مردم به رنگ سال در فروشگاه ها عرضه می شود. از رنگ سال برای لباس و کیف و کفش تا رنگ مو و حتی در دکوراسیون منازل برای تهیه مبلمان ،سرویس خواب و حتی روتختی یا تابلوهای تزئینی استفاده می شود. در آغاز سال ۲۰۲۰ هم رنگ " آبی کلاسیک " به عنوان " ر...

  بیشتر بخوانید

  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس
  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس

  اتاق خواب در خانه هر فرد، مکانی برای آرامش و دوری از استرس‌های روزانه است. بنابراین نحوه چیدمان آن اهمیت خاصی دارد.شاخص‌‌هایی که حتما باید در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب عروس ایرانی به آن توجه شود رنگ دکوراسیون، شامل سرویس خواب، نورپردازی، پرده و تزیینات می‌باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب
  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب

  آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند. ...

  بیشتر بخوانید

  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته
  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته

  سبک زندگی مدرن درون خانه ها و وسائل زندگی مثل چیدمان خانه، اتاق خواب، سرویس خواب و دیگر وسائل، آرام آرام به زندگی مردم وارد شده است.تغییرات روز بروز در طراحی منازل و خانه ها و تغییر سبک زندگی با سرعت بسیار در حال انجام است.

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.