تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)
10 راهکار استفاده بهینه از زیرپله در منزل

به اشتراک بگذارید
۲,۵۵۰,۰۰۰تومان
۶۵۰,۰۰۰تومان
۲,۷۷۰,۰۰۰تومان
۱,۵۳۰,۰۰۰تومان
۱,۶۷۵,۰۰۰تومان
۱,۷۷۵,۰۰۰تومان

10 راهکار استفاده بهینه از زیرپله در منزل

۱۳۹۸/۰۵/۸ ۲۹۰

در محلهایی از اتاق خواب و خانه، فضاهایی وجود دارند که کمتر از آنها استفاده میشود. علت آن هم ممکن است کوچک بودن آن فضا و یا عدم دسترسی کافی به آن بخش از  خانه باشد. یکی از این فضاها در خانه، زیر پله ها هستند. زیر پله ها، معمولا محلهایی با سقف شیبدار و کوتاه هستند که عبور از آنها اندکی سخت خواهد بود. در این مقاله به بررسی راهکارهایی برای استفاده از این قسمتها خواهیم پرداخت. برای طراحی این بخش از خانه نیاز به ارائه ایده خواهد بود تا توسط نیروهای زبده یک ساختار مفید و زیبا طراحی و ساخته شود.

استفاده بهینه از زیر پله

 

حال به بررسی 10 ایده در خانه های مختلف و نوع استفاده آنها از این فضاها خواهیم پرداخت.

تهیه یک گلخانه

 

تهیه یک گلخانه

یکی از روشهای طراحی در زیر پله ها، ساخت و تهیه یک گلخانه زیبا و دنج در این محل میباشد. شما میتوانید با قرار دادن گلها و گیاهان و همچنین درختچه های کوچک و مینیاتوری در داخل این مکان، آن را به یک باغ زیبا تبدیل کنید. قفسه بندی منظم و زیبا در این تصویر، یک گلخانه شیک و سبز را بوجود آورده است.

طراحی و ساخت یک کتابخانه

 

طراحی و ساخت یک کتابخانه

یکی دیگر از راهکارهای استفاده از زیر پله، ساخت و طراحی یک کتابخانه زیبا و سیک است. تقسیم بندی صحیح و درست و طراحی زیبا برای ساخت کتابخانه باعث خواهد شد که بتوان به فضایی جالب و دنج دسترسی داشته باشید و کتاب های خود را در این کتابخانه چیدمان کنید. همچنین با استفاده از انواع وسایل دکوری و تزیینی مثل مجسمه و قاب عکس های کوچک، یک کتابخانه و دکوری زیبا را طراحی و ساخته اید.

طراحی و ساخت یک میز پذیرایی و بار

 

طراحی و ساخت یک میز پذیرایی و بار

ایده بعدی، طراحی و ساخت یک میز بار چوبی زیبا و شیک است. ساخت قفسه های زیبا و کابینت های درب دار باعث میشود فضای بسیاری برای چیدمان ظروف و لیوان ها بوجود آید. با این میز میتوان یک مهمانی خوب را مدیریت کرد.

طراحی و ساخت یک کمد درب دار

 

طراحی و ساخت یک کمد درب دار

ساخت و طراحی کمد و دراورهای کوچک با کشوهای غیر هم سایز باعث میگردد محلی دنج برای نگهداری و حفظ وسائل بوجود آید. این کشوها میتوانند به صورت مخفی هم کار شوند. بسته به ایده طراح، یک ساختار زیبا را میتوان بوجود آورد.

طراحی و ساخت یک میز تحریر

 

طراحی و ساخت یک میز تحریر

ایده بعدی، طراحی و پیاده سازی یک اتاق کار و یا یک میز تحریر کوچک است تا بتوان لپ تاپ و دستگاههای کامپیوتر و یا لوازم التحریر را بر روی آن قرار داده و از این فضا بهترین استفاده را نمود. قرار دادن یک صندلی و یک میز تحریر کوچک علاوه بر پرنمودن فضاهای خالی، یک چیدمان عالی و کارائی مناسب را به همراه دارد.

قفسه دکوری

 

قفسه دکوری

با استفاده از وسائل دکوری هم رنگ و انجام یک چیدمان زیبا میتوان به نمای زیبایی دست یافت. میتوان با قرار دادن چند صندلی کوچک، محیطی دنج برای صحبت و هم کلامی با دوستان ایجاد کرد.

اتاق خواب یا تخت خواب کوچک و دنج

 

اتاق خواب یا تخت خواب کوچک و دنج

از این محل میتوان برای طراحی و نصب یک تخت خواب تک نفره استفاده کرد. این تخـــت خواب میتواند از مــــدلهای تخت خواب تاشو نیز باشد. نصب این تخت خواب در این فضای دنج باعث احساس خوبی در فرد خواهد شد.

محل بازی بچه ها

 

محل بازی بچه ها

ایده بعدی، ساخت یک محل کوچک برای وسائل بچه ها و فضایی برای چیدمان لوازم آنها میباشد. این قفسه های کوچک و زیبا محلی خوب برای نظم بخشیدن به لوازم بچه ها میباشد. در عین حال، محلی زیبا از یک چیدمان وسائل کودک نیز بوجود خواهد آمد.

قرار دادن وسائل شستشو

 

قرار دادن وسائل شستشو

از این فضا، میتوان به عنوان محلی برای قرار دادن وسائل شستشو به دور از چشم افراد و در محلی دنج، استفاده شود. استفاده از لباسشویی و خشک کن و ظرف شویی در این محل علاوه بر ایجاد فضاهای بهتر در درون آشپزخانه، امکان دور نگه داشتن این وسائل از دید را نیز فراهم خواهد کرد.

شما نیز میتوانید ایده ها و مطالب خود را با ما در میان بگذارید. در صورت داشتن هرگونه نظری با شماره تلفن ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس حاصل فرماید. دکوچید را در اینستاگرام دنبال کنید.

مقالات مرتبط:

ایده های مناسب برای گوشه های خالی اتاق خواب و منزل
مدل سرویس خواب و تخت خواب در اتاق زیر شیروانی

 

برچسب ها: ایده و راهکارزیرپلهچیدمان


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن ، اتاق خواب و سرویس خواب و ...
  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن ، اتاق خواب و سرویس خواب و ...

  آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند.

  بیشتر بخوانید

  40 مدل اتاق خواب و سرویس خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته
  40 مدل اتاق خواب و سرویس خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته

  سبک زندگی مدرن درون خانه ها و وسائل زندگی مثل چیدمان خانه، اتاق خواب، سرویس خواب و دیگر وسائل، آرام آرام به زندگی مردم وارد شده است.تغییرات روز بروز در طراحی منازل و خانه ها و تغییر سبک زندگی با سرعت بسیار در حال انجام است.

  بیشتر بخوانید

  مبلمان و نشیمن ساده، فضایی برای ذخیره سازی وسائل
  مبلمان و نشیمن ساده، فضایی برای ذخیره سازی وسائل

  همه عاشق مبلمان چند منظوره هستند. وجود مبلمان، نیمکت و نشیمن های ساده برای هر نقطه از خانه مفید هستند. یکی از این نقاط، قرار دادن نشیمن در انتهای تخت خواب دو نفره میباشد. در اینصورت خواهید توانست محلی برای نگهداری ملحفه خود داشته باشید.

  بیشتر بخوانید

  چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب هایی با پنجره گرد
  چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب هایی با پنجره گرد

  سرویس خواب هایی که در اتاق خواب های روشن قرار می گیرند، نور را در خود جذب میکنند و این مسئله باعث میگردد که اتاق خواب بزرگتر به نظر برسد. نوردهی و هدایت روشنایی در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب، یکی از مسائل مهم در چیدمان و دکوراسیون میباشد.

  بیشتر بخوانید

  21 مدل سرویس خواب و اتاق خواب با دیوار آجری
  21 مدل سرویس خواب و اتاق خواب با دیوار آجری

  هماهنگی بین سرویس خواب و اتاق خواب بسیار مهم است. طرح، رنگ، زوایا و نور و بسیاری مسائل دیگر از جمله مواردی است که در چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب مهم بنظر میرسد. استفاده از طرح های کاغذ دیواری، رنگها و همچنین دیگر مصالح بکار رفته بر روی پوشش دیوار برای چیدمان سرویس خواب نیز اثرگذار است.

  بیشتر بخوانید

  مدلهای جدید میز تحریر به همراه کتابخانه
  مدلهای جدید میز تحریر به همراه کتابخانه

  میز تحریر و کتابخانه بخش مهمی از سرویس خواب و کامل کننده تخت خواب نوجوان است. انجام امور مدرسه و تکالیف درسی، بخشی از زندگی یک کودک است که ممکن است آنرا دوست داشته باشد و یا از آن بیزار باشد. اینک ما به عنوان بزرگتر و والدین بچه ها چه کاری میتوانیم انجام دهیم تا در کنار مطالعه درسی به فرزندمان کمک کنیم؟

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.