تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)

10 راهکار استفاده بهینه از زیرپله در منزل

۱۳۹۸/۰۵/۸ ۹۵

در محلهایی از اتاق خواب و خانه، فضاهایی وجود دارند که کمتر از آنها استفاده میشود. علت آن هم ممکن است کوچک بودن آن فضا و یا عدم دسترسی کافی به آن بخش از  خانه باشد. یکی از این فضاها در خانه، زیر پله ها هستند. زیر پله ها، معمولا محلهایی با سقف شیبدار و کوتاه هستند که عبور از آنها اندکی سخت خواهد بود. در این مقاله به بررسی راهکارهایی برای استفاده از این قسمتها خواهیم پرداخت. برای طراحی این بخش از خانه نیاز به ارائه ایده خواهد بود تا توسط نیروهای زبده یک ساختار مفید و زیبا طراحی و ساخته شود.

استفاده بهینه از زیر پله

 

حال به بررسی 10 ایده در خانه های مختلف و نوع استفاده آنها از این فضاها خواهیم پرداخت.

تهیه یک گلخانه

 

تهیه یک گلخانه

یکی از روشهای طراحی در زیر پله ها، ساخت و تهیه یک گلخانه زیبا و دنج در این محل میباشد. شما میتوانید با قرار دادن گلها و گیاهان و همچنین درختچه های کوچک و مینیاتوری در داخل این مکان، آن را به یک باغ زیبا تبدیل کنید. قفسه بندی منظم و زیبا در این تصویر، یک گلخانه شیک و سبز را بوجود آورده است.

طراحی و ساخت یک کتابخانه

 

طراحی و ساخت یک کتابخانه

یکی دیگر از راهکارهای استفاده از زیر پله، ساخت و طراحی یک کتابخانه زیبا و سیک است. تقسیم بندی صحیح و درست و طراحی زیبا برای ساخت کتابخانه باعث خواهد شد که بتوان به فضایی جالب و دنج دسترسی داشته باشید و کتاب های خود را در این کتابخانه چیدمان کنید. همچنین با استفاده از انواع وسایل دکوری و تزیینی مثل مجسمه و قاب عکس های کوچک، یک کتابخانه و دکوری زیبا را طراحی و ساخته اید.

طراحی و ساخت یک میز پذیرایی و بار

 

طراحی و ساخت یک میز پذیرایی و بار

ایده بعدی، طراحی و ساخت یک میز بار چوبی زیبا و شیک است. ساخت قفسه های زیبا و کابینت های درب دار باعث میشود فضای بسیاری برای چیدمان ظروف و لیوان ها بوجود آید. با این میز میتوان یک مهمانی خوب را مدیریت کرد.

طراحی و ساخت یک کمد درب دار

 

طراحی و ساخت یک کمد درب دار

ساخت و طراحی کمد و دراورهای کوچک با کشوهای غیر هم سایز باعث میگردد محلی دنج برای نگهداری و حفظ وسائل بوجود آید. این کشوها میتوانند به صورت مخفی هم کار شوند. بسته به ایده طراح، یک ساختار زیبا را میتوان بوجود آورد.

طراحی و ساخت یک میز تحریر

 

طراحی و ساخت یک میز تحریر

ایده بعدی، طراحی و پیاده سازی یک اتاق کار و یا یک میز تحریر کوچک است تا بتوان لپ تاپ و دستگاههای کامپیوتر و یا لوازم التحریر را بر روی آن قرار داده و از این فضا بهترین استفاده را نمود. قرار دادن یک صندلی و یک میز تحریر کوچک علاوه بر پرنمودن فضاهای خالی، یک چیدمان عالی و کارائی مناسب را به همراه دارد.

قفسه دکوری

 

قفسه دکوری

با استفاده از وسائل دکوری هم رنگ و انجام یک چیدمان زیبا میتوان به نمای زیبایی دست یافت. میتوان با قرار دادن چند صندلی کوچک، محیطی دنج برای صحبت و هم کلامی با دوستان ایجاد کرد.

اتاق خواب یا تخت خواب کوچک و دنج

 

اتاق خواب یا تخت خواب کوچک و دنج

از این محل میتوان برای طراحی و نصب یک تخت خواب تک نفره استفاده کرد. این تخـــت خواب میتواند از مــــدلهای تخت خواب تاشو نیز باشد. نصب این تخت خواب در این فضای دنج باعث احساس خوبی در فرد خواهد شد.

محل بازی بچه ها

 

محل بازی بچه ها

ایده بعدی، ساخت یک محل کوچک برای وسائل بچه ها و فضایی برای چیدمان لوازم آنها میباشد. این قفسه های کوچک و زیبا محلی خوب برای نظم بخشیدن به لوازم بچه ها میباشد. در عین حال، محلی زیبا از یک چیدمان وسائل کودک نیز بوجود خواهد آمد.

قرار دادن وسائل شستشو

 

قرار دادن وسائل شستشو

از این فضا، میتوان به عنوان محلی برای قرار دادن وسائل شستشو به دور از چشم افراد و در محلی دنج، استفاده شود. استفاده از لباسشویی و خشک کن و ظرف شویی در این محل علاوه بر ایجاد فضاهای بهتر در درون آشپزخانه، امکان دور نگه داشتن این وسائل از دید را نیز فراهم خواهد کرد.

شما نیز میتوانید ایده ها و مطالب خود را با ما در میان بگذارید. در صورت داشتن هرگونه نظری با شماره تلفن ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس حاصل فرماید. دکوچید را در اینستاگرام دنبال کنید.

مقالات مرتبط:

ایده های مناسب برای گوشه های خالی اتاق خواب و منزل
مدل سرویس خواب و تخت خواب در اتاق زیر شیروانی

 

برچسب ها: ایده و راهکارزیرپلهچیدمان


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  21 مدل سرویس خواب تابستانی
  21 مدل سرویس خواب تابستانی

  در فصل زیبای تابستان به سراغ سرویس خواب تابستانی رفته ایم. سرویس خواب هایی که با تغییرات بسیار اندک و جزیی در ظاهر آنها، تبدیل به یک اثر هنری زیبا خواهند شد. سرویس خواب تابستانی برای استفاده در روزهای گرم تابستان بسیار پراهمیت است. در این مقاله به بررسی چندین مدل از سرویس خواب های تابستانی خواهیم پرداخت.

  بیشتر بخوانید

  سرویس خواب آینه دار
  سرویس خواب آینه دار

  تنوع سرویس خواب ها در جامعه امروزی، بسیار زیاد شده است. نوع علاقمندی مشتریان و طرح های مورد پسند آنها و همچنین تنوع طراحی و تولید در حوزه سرویس خواب باعث گردیده است که به طور چشمگیری شاهد مدلهای بسیاری از سرویس خواب ها باشیم. سرویس خواب های چوبی، فلزی، ام دی اف و ... با شکل و رنگهای مختلف در بسیاری از خانه ها و فروشگاه ها وجود دارد. ترکیب یک سرویس خواب شامل تخت خواب، میز آرایش، کمد لباس، دراور، صندلی و آینه و پاتختی است. ...

  بیشتر بخوانید

  15 مدل جاکفشی زیبا به همراه نشیمن
  15 مدل جاکفشی زیبا به همراه نشیمن

  جاکفشی یکی از وسائل چوبی زیبا و موردنیاز خانواده ها است. جاکفشی در کنار دیگر وسائل چوبی جز جدانشدنی از ملزومات هر خانواده ایرانی است. قرار گرفتن کفش ها در جاکفشی به عنوان یک فرد با نظم از خصوصیات هر خانواده ای میباشد. در عین حال مانع از انتقال بیماری به داخل خانه خواهد شد. در این مقاله به بررسی مدلهای مختلف جاکفشی هایی خواهیم پرداخت که با وجود نشیمن بر روی آن، میتوان به راحتی استفاده های دیگری نیز کرد. ...

  بیشتر بخوانید

  10 مدل میز تاشو و کمجا مناسب برای خانه های کوچک
  10 مدل میز تاشو و کمجا مناسب برای خانه های کوچک

  امروزه با توجه به نیاز افراد به میز تحریر، میز ناهار خوری، میز جلو مبلی و بسیاری میزهای دیگر دکوری در داخل خانه و همچنین کمبود شدید فضا، طراحان و سازندگان را بر آن داشته است تا تولید و ساخت میزهای تا شو و کمجا را در دستور کار خود قرار دهند. برای این منظور، سعی کرده ایم در این مقاله به بررسی چندین مدل میز تاشو بپردازیم. تا انتهای مقاله با باشید. ...

  بیشتر بخوانید

  کمد و دکورهای گوشه ای، دنج و جادار
  کمد و دکورهای گوشه ای، دنج و جادار

  در اکثر مواقع افراد از گوشه ها و نقاط کنج خانه استفاده ای انجام نمیدهند. ممکن است، این محل ها به فضاهای خالی و بی اهمیتی تبدیل شوند که هرگز مورد توجه قرار نگیرند. حضور وسائل چوبی مثل کمد، کمد لباس و دکوری های چوبی باعث میشود این فضاها تبدیل به مکانهایی زنده و زیبا شوند. زیرا در این حالت از تمامی فضاهای خانه، استفاده بهینه و درستی انجام می پذیرد. ...

  بیشتر بخوانید

  کمدهای خلاقانه در فضاهای کوچک
  کمدهای خلاقانه در فضاهای کوچک

  اکثر افراد احساس میکنند که در خانه خود دچار کمبود جا هستند. قرار دادن کمد، دراور، کتابخانه و بسیاری وسائل ذخیره سازی نیز این حس را در افراد کم نمیکند. بناچار ذهن افراد به سمت روشهای خلاقانه ای پیش میرود تا بتواند تمامی فضاهای لازم برای ذخیره و نگهداری وسائل را در قسمتهای مختلف خانه بوجود آورد. با این روش مقداری از بار روانی، در خصوص کم بودن جا در خانه کمتر خواهد شد. ایده ها و خلاقیتهای زیادی در فضاهای کوچک خانه میتوان بکار برد. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.