تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)

گیاهان مناسب اتاق خواب

۱۳۹۷/۱۱/۴ ۹۱۰

استفاده از گیاهان در بسیاری از اتاق خواب ها و در کنار سرویس خواب در اکثر خانه ها رایج میباشد. امروزه در کنار تخت خواب ها باید از گیاهانی استفاده شود تا علاوه بر ایجاد هوایی مناسب، آرامش و زیبایی نیز به همراه داشته باشند. این ایده در خانه ها دارای طرفداران بسیاری میباشد. ورود تکنولوژی در عصر حاضر در تمامی بخشهای زندگی روزانه افراد، باعث ایجاد خطرات و بسیاری از عوارض منفی شده است. استفاده از گیاهان تزیینی که به راحتی نیز قابل مراقبت و نگهداری هستند، در کم کردن حجم این مخاطرات بسیار موثر است. نگهداری از گیاهان در اتاق خواب و در کنار تخت خواب و سرویس خواب یکی از راههای کاهش عوارض دنیای مدرن است. بدن در طول شب به ضعیف ترین حالت ممکن میرسد و هجوم عوامل بیماری زا و خطر آفرین در این زمان بسیار زیاد است. کارشناسان طب و علوم گیاهی توصیه های بسیاری در خصوص استفاده از گیاهان در داخل اتاق خواب و در کنار تخت خواب را توصیه میکنند. در این مقاله به بررسی چند گیاه مناسب برای داخل اتاق خواب خواهیم پرداخت. لطفا تا انتهای مقاله با ما باشید.

 

آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا از آن دست گیاهانی است که نگهداری بسیار راحتی دارد و از نظر کارشناسان یکی از بهترین گیاهان برای تصفیه هوا بشمار میرود. گیاه آلوئه ورا نمادی از ابدیت و جاودانگی است و از بهترین گیاهان آپارتمانی محسوب میشود. رشد و نگهداری از این گیاه شرایط آسانی دارد و با تقسیم بوته به راحتی قابل تکثیر است. قرار دادن گیاه آلوئه ورا در کنار تخت خواب، زیبایی و طراوت خاصی ایجاد خواهد کرد. این گیاه به نور فراوان احتیاج دارد. پس بهتر است آن را در کنار پنجره اتاق خواب قرار دهید. آلوئه ورا یک گیاه باخاصیت های بسیاری است. این گیاه در شب، به طور مداوم اکسیژن آزاد میکند و از برترین بهبود دهنده های هوای اتاق خواب میباشد و برای یک خواب آرام بسیار مناسب است. از این گیاه در درمان فوری سوختگی ها و خراش ها و مشکلات پوستی هم استفاده میشود. این گیاه، گازهای ساطع شده از مواد شوینده و پلاستیک و کف پوش ها را از بین برده و هوا را کاملا پاک نگه میدارد. به همین دلیل نگهداری از این گیاه در کنار سرویس خواب و در اتاق خواب توصیه شده است.

 

نخل پروانه

نخل پروانه

نخل پروانه با نام علمی Areca Palm، یک گیاه متعلق به منطقه ماداگاسکار است که تاثیر بسیاری در کاهش آلودگی‌ هوا دارد. محققان بر این عقیده هستند که این گیاه برای کسی که سرما خورده و یا سینوزیتش عود کرده، مانند یک داروی بسیار قوی عمل می‌کند. علت هم آن است که نخل پروانه رطوبت ملایمی را در هوا آزاد می‌کند. با این اتفاق، موجب می‌شود که تنفس در شب راحت‌تر شود و فرد سریع‌تر به خواب برود.

 

پاپیتال

گیاه پاپیتال

پاپیتال با نام علمی Hedera helix  از انواع پیچک است که در زمستان و با عید ژانویه می آید. این گیاه در اتاق خواب به راحتی رشد میکند. کارشناسان بر این عقیده هستند که این گیاه در عرض نصف روز، تمام آلودگی هوای اتاق خواب را از بین خواهد برد.

 

سرخس برگ شمشیری

سرخس برگ شمشیری

سرخس برگ شمشیری با نام علمی Nephrolepis exaltata   یک گیاه زیبا و جذاب است که در لیست 50 گیاه تصفیه کننده هوا اعلام گردیده است. رتبه این گیاه در این لیست نهم است. این گیاه آلودگی های درون اتاق خواب خصوصا فرمالدئید را کامل از بین برده و حذف می نماید.

 

آگلونما

گیاه آگلونما

گیاه آگلونما یا همیشه سبز چینی، یکی از ساده ترین گیاهان خانگی است. این گیاه در نور کم و نقاط تاریک اتاق خواب و در کنار تخت خواب با تاریکی کامل رشد میکند. رشد این گیاه در جاهایی اینچنینی با تمامی کم بودن نور و عدم رشد گیاهان دیگر، قابل انجام است. بهترین خصوصیت این گیاه، آن است که در کمترین زمان، بیشترین سموم را از بین خواهد برد.

 

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین با نام علمی  Ficus benjamina تصویری زیبا وسبز و شادی آفرین را در اتاق خواب و در کنار تخت خواب بوجود می آورد. ایجاد طبیعتی ناب در کنار سرویس خواب با این گیاه زیبا بوجود آمده و فضای اتاق خواب را در بر خواهد گرفت. این گیاه از تصفیه کننده های طبیعی هوا میباشد. فیکوس بنجامین آلودگی های بوجود آمده از قبیل بنزن، فرمالدئید و تری کلر اتیلن را که در فرش و سطوح تخت خواب و مبلمان بوجود می آید، حذف خواهد کرد.

 

سانسوریا

گیاه سانسوریا

سانسوریا گیاهی سرسخت است و تقریبا میتواند در هر محیطی زنده بماند. برگ های سرسخت آن، نور کم را تحمل می کنند. البته این گیاه بیشتر در نورهای روشن و متوسط رشد خواهد داشت. این گیاه بصورت مداوم نیاز به آبیاری دارد. البته نباید آبیاری آن زیاد باشد و بین هر دو آبیاری ، خاک گلدان خشک شده باشد. از ویژگی های این گیاه آن است که در طول شب با تولید اکسیژن و جذب دی اکسید کربن به تصفیه هوا کمک میکند. این خصوصیت گیاه باعث افزایش استفاده از این گیاه در اتاق خواب و در کنار تخت خواب شده است.

 

کاکتوس

کاکتوس

کاکتوس ها گیاهان بی دردسری هستند و میتوانند به عنوان گیاهان تزیینی در داخل اتاق خواب استفاده شوند. این گیاهان را نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار داد چرا که نور خورشید باعث سفید و یا نارنجی شدن رنگ کاکتوس میگردد. این گیاه با توجه به شکل آن با تمامی مدلهای سرویس خواب مدرن و سرویس خواب سنتی، هماهنگ میگردد. کاکتوس ها برای رشد به یک بار آبیاری در هفته نیاز دارند، اما درفصول سرد، مدت زمان بین هربار آب دادن به این گیاه، طولانی تر است.

 

بامبو

بامبو

گیاه بامبو برای ایجاد سبزینگی و طراوت به بخشهای تاریک خانه خصوصا اتاق خواب و در کنار تخت خواب یکی از بهترین انتخاب ها میباشد. بامبو در نور کم و غیر مستقیم خورشید زنده میماند. این گیاه  بوجود آورنده حس مثبت در فضای اتاق خواب میشود. بامبو برای آپارتمان های شلوغ بسیار مناسب است. بامبو را باید در آب رشد  داده و هر دو تا چهار هفته یکبار، آب آن را عوض کنید. در کشور چین این اعتقاد وجود دارد که وجود بامبو در منزل، بخت خوب و خوش شانسی با خود به همراه دارد.

 

فیلودندرون

فیلودندرون

این گیاه از پرکاربردترین گیاهان در خانه ها است. در خصوص نگهداری از این گیاه باید به چند نکته مهم اشاره شود. نوع احتیاجات این گیاه با حالت های آن بیان میشود مثلا اگر برگ های آن زرد شده است، نشان از دریافت بیش از حد نور آفتاب دارد و بهتر است به محلی که نور مستقیم آفتاب ندارد، منتقل شود. اگر برگ های آن کوچک شده باشد نیاز به کود بیشتری خواهد داشت. استفاده از کودهای مایع کمک بسیاری در رشد این گیاه دارد. این گیاه دارای دو حالت بالا رونده و غیر بالا رونده میباشد.

 

اسطوخودوس

اسطوخودوس

بهترین حالت برای نگهداری از گیاه اسطوخودوس این است که در زیر نور خورشید قرار گرفته شود. این گیاه در گلدان بهتر رشد خواهد کرد. گلدان اسطوخودوس رنگ و احساس تازگی را خیلی بهتر و طبیعی تر به خانه می آورد. این گیاه باعث کاهش استرس و ایجاد خوابی عمیق در تخت خواب خواهد شد. به همین دلیل استفاده از این گیاه در اتاق خواب توصیه میشود.

شما نیز میتوانید تجربیات خود در استفاده از گیاهان خانگی و آپارتمانی را با ما در میان بگذارید. شما عزیزان میتوانید دکوچید را در اینستاگرام فالو کنید.

مقالات مرتبط:

تاثیر گیاهان در دکوراسیون
استفاده از برگ گیاهان در چیدمان و طراحی منزل
تاثیر گل و گیاه در دکوراسیون

 

برچسب ها: گیاهاناتاق خواب


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  9 مدل دکور و سرویس خواب نوجوان
  9 مدل دکور و سرویس خواب نوجوان

  سرویس خواب نوجوان به علت دیدگاه و تفکرات منحصربفرد این نسل ، بسیار متغیر و فراوان است. نوجوانان به علت سبک فکری و زندگی، بیشتر دیدگاه های خود را در محل زندگی و اتاق خواب خود نمایش میدهند. به همین دلیل، بسیاری از روحیات آنها را میتوان در اتاق خواب و سرویس خواب نوجوان استفاده کرد. دکورهای بکار رفته در کنار تخت خواب نوجوان و همچنین شکل کلی اتاق خواب و سرویس خواب نوجوان را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. ...

  بیشتر بخوانید

  21 مدل سرویس خواب تابستانی
  21 مدل سرویس خواب تابستانی

  در فصل زیبای تابستان به سراغ سرویس خواب تابستانی رفته ایم. سرویس خواب هایی که با تغییرات بسیار اندک و جزیی در ظاهر آنها، تبدیل به یک اثر هنری زیبا خواهند شد. سرویس خواب تابستانی برای استفاده در روزهای گرم تابستان بسیار پراهمیت است. در این مقاله به بررسی چندین مدل از سرویس خواب های تابستانی خواهیم پرداخت.

  بیشتر بخوانید

  سرویس خواب آینه دار
  سرویس خواب آینه دار

  تنوع سرویس خواب ها در جامعه امروزی، بسیار زیاد شده است. نوع علاقمندی مشتریان و طرح های مورد پسند آنها و همچنین تنوع طراحی و تولید در حوزه سرویس خواب باعث گردیده است که به طور چشمگیری شاهد مدلهای بسیاری از سرویس خواب ها باشیم. سرویس خواب های چوبی، فلزی، ام دی اف و ... با شکل و رنگهای مختلف در بسیاری از خانه ها و فروشگاه ها وجود دارد. ترکیب یک سرویس خواب شامل تخت خواب، میز آرایش، کمد لباس، دراور، صندلی و آینه و پاتختی است. ...

  بیشتر بخوانید

  15 مدل جاکفشی زیبا به همراه نشیمن
  15 مدل جاکفشی زیبا به همراه نشیمن

  جاکفشی یکی از وسائل چوبی زیبا و موردنیاز خانواده ها است. جاکفشی در کنار دیگر وسائل چوبی جز جدانشدنی از ملزومات هر خانواده ایرانی است. قرار گرفتن کفش ها در جاکفشی به عنوان یک فرد با نظم از خصوصیات هر خانواده ای میباشد. در عین حال مانع از انتقال بیماری به داخل خانه خواهد شد. در این مقاله به بررسی مدلهای مختلف جاکفشی هایی خواهیم پرداخت که با وجود نشیمن بر روی آن، میتوان به راحتی استفاده های دیگری نیز کرد. ...

  بیشتر بخوانید

  10 مدل میز تاشو و کمجا مناسب برای خانه های کوچک
  10 مدل میز تاشو و کمجا مناسب برای خانه های کوچک

  امروزه با توجه به نیاز افراد به میز تحریر، میز ناهار خوری، میز جلو مبلی و بسیاری میزهای دیگر دکوری در داخل خانه و همچنین کمبود شدید فضا، طراحان و سازندگان را بر آن داشته است تا تولید و ساخت میزهای تا شو و کمجا را در دستور کار خود قرار دهند. برای این منظور، سعی کرده ایم در این مقاله به بررسی چندین مدل میز تاشو بپردازیم. تا انتهای مقاله با باشید. ...

  بیشتر بخوانید

  کمد و دکورهای گوشه ای، دنج و جادار
  کمد و دکورهای گوشه ای، دنج و جادار

  در اکثر مواقع افراد از گوشه ها و نقاط کنج خانه استفاده ای انجام نمیدهند. ممکن است، این محل ها به فضاهای خالی و بی اهمیتی تبدیل شوند که هرگز مورد توجه قرار نگیرند. حضور وسائل چوبی مثل کمد، کمد لباس و دکوری های چوبی باعث میشود این فضاها تبدیل به مکانهایی زنده و زیبا شوند. زیرا در این حالت از تمامی فضاهای خانه، استفاده بهینه و درستی انجام می پذیرد. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.