فروش اقساطی محصولات دکوچید تا سقف ۲۴ ماه

گیاهان مناسب اتاق خواب

استفاده از گیاهان در بسیاری از اتاق خواب ها و در کنار سرویس خواب در اکثر خانه ها رایج میباشد. امروزه در کنار تخت خواب ها باید از گیاهانی استفاده شود تا علاوه بر ایجاد هوایی مناسب، آرامش و زیبایی نیز به همراه داشته باشند. این ایده در خانه ها دارای طرفداران بسیاری میباشد. ورود تکنولوژی در عصر حاضر در تمامی بخشهای زندگی روزانه افراد، باعث ایجاد خطرات و بسیاری از عوارض منفی شده است. استفاده از گیاهان تزیینی که به راحتی نیز قابل مراقبت و نگهداری هستند، در کم کردن حجم این مخاطرات بسیار موثر است.

نگهداری از گیاهان در اتاق خواب و در کنار تخت خواب و سرویس خواب یکی از راههای کاهش عوارض دنیای مدرن است. بدن در طول شب به ضعیف ترین حالت ممکن میرسد و هجوم عوامل بیماری زا و خطر آفرین در این زمان بسیار زیاد است. کارشناسان طب و علوم گیاهی توصیه های بسیاری در خصوص استفاده از گیاهان در داخل اتاق خواب و در کنار تخت خواب را توصیه میکنند. در این مقاله به بررسی چند گیاه مناسب برای داخل اتاق خواب خواهیم پرداخت. لطفا تا انتهای مقاله با ما باشید.

 

آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا از آن دست گیاهانی است که نگهداری بسیار راحتی دارد و از نظر کارشناسان یکی از بهترین گیاهان برای تصفیه هوا بشمار میرود. گیاه آلوئه ورا نمادی از ابدیت و جاودانگی است و از بهترین گیاهان آپارتمانی محسوب میشود. رشد و نگهداری از این گیاه شرایط آسانی دارد و با تقسیم بوته به راحتی قابل تکثیر است. قرار دادن گیاه آلوئه ورا در کنار تخت خواب، زیبایی و طراوت خاصی ایجاد خواهد کرد. این گیاه به نور فراوان احتیاج دارد. پس بهتر است آن را در کنار پنجره اتاق خواب قرار دهید. آلوئه ورا یک گیاه باخاصیت های بسیاری است. این گیاه در شب، به طور مداوم اکسیژن آزاد میکند و از برترین بهبود دهنده های هوای اتاق خواب میباشد و برای یک خواب آرام بسیار مناسب است. از این گیاه در درمان فوری سوختگی ها و خراش ها و مشکلات پوستی هم استفاده میشود. این گیاه، گازهای ساطع شده از مواد شوینده و پلاستیک و کف پوش ها را از بین برده و هوا را کاملا پاک نگه میدارد. به همین دلیل نگهداری از این گیاه در کنار سرویس خواب و در اتاق خواب توصیه شده است.

 

نخل پروانه

نخل پروانه

نخل پروانه با نام علمی Areca Palm، یک گیاه متعلق به منطقه ماداگاسکار است که تاثیر بسیاری در کاهش آلودگی‌ هوا دارد. محققان بر این عقیده هستند که این گیاه برای کسی که سرما خورده و یا سینوزیتش عود کرده، مانند یک داروی بسیار قوی عمل می‌کند. علت هم آن است که نخل پروانه رطوبت ملایمی را در هوا آزاد می‌کند. با این اتفاق، موجب می‌شود که تنفس در شب راحت‌تر شود و فرد سریع‌تر به خواب برود.

 

پاپیتال

گیاه پاپیتال

پاپیتال با نام علمی Hedera helix  از انواع پیچک است که در زمستان و با عید ژانویه می آید. این گیاه در اتاق خواب به راحتی رشد میکند. کارشناسان بر این عقیده هستند که این گیاه در عرض نصف روز، تمام آلودگی هوای اتاق خواب را از بین خواهد برد.

 

سرخس برگ شمشیری

سرخس برگ شمشیری

سرخس برگ شمشیری با نام علمی Nephrolepis exaltata   یک گیاه زیبا و جذاب است که در لیست 50 گیاه تصفیه کننده هوا اعلام گردیده است. رتبه این گیاه در این لیست نهم است. این گیاه آلودگی های درون اتاق خواب خصوصا فرمالدئید را کامل از بین برده و حذف می نماید.

 

آگلونما

گیاه آگلونما

گیاه آگلونما یا همیشه سبز چینی، یکی از ساده ترین گیاهان خانگی است. این گیاه در نور کم و نقاط تاریک اتاق خواب و در کنار تخت خواب با تاریکی کامل رشد میکند. رشد این گیاه در جاهایی اینچنینی با تمامی کم بودن نور و عدم رشد گیاهان دیگر، قابل انجام است. بهترین خصوصیت این گیاه، آن است که در کمترین زمان، بیشترین سموم را از بین خواهد برد.

 

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین با نام علمی  Ficus benjamina تصویری زیبا وسبز و شادی آفرین را در اتاق خواب و در کنار تخت خواب بوجود می آورد. ایجاد طبیعتی ناب در کنار سرویس خواب با این گیاه زیبا بوجود آمده و فضای اتاق خواب را در بر خواهد گرفت. این گیاه از تصفیه کننده های طبیعی هوا میباشد. فیکوس بنجامین آلودگی های بوجود آمده از قبیل بنزن، فرمالدئید و تری کلر اتیلن را که در فرش و سطوح تخت خواب و مبلمان بوجود می آید، حذف خواهد کرد.

 

سانسوریا

گیاه سانسوریا

سانسوریا گیاهی سرسخت است و تقریبا میتواند در هر محیطی زنده بماند. برگ های سرسخت آن، نور کم را تحمل می کنند. البته این گیاه بیشتر در نورهای روشن و متوسط رشد خواهد داشت. این گیاه بصورت مداوم نیاز به آبیاری دارد. البته نباید آبیاری آن زیاد باشد و بین هر دو آبیاری ، خاک گلدان خشک شده باشد. از ویژگی های این گیاه آن است که در طول شب با تولید اکسیژن و جذب دی اکسید کربن به تصفیه هوا کمک میکند. این خصوصیت گیاه باعث افزایش استفاده از این گیاه در اتاق خواب و در کنار تخت خواب شده است.

 

کاکتوس

کاکتوس

کاکتوس ها گیاهان بی دردسری هستند و میتوانند به عنوان گیاهان تزیینی در داخل اتاق خواب استفاده شوند. این گیاهان را نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار داد چرا که نور خورشید باعث سفید و یا نارنجی شدن رنگ کاکتوس میگردد. این گیاه با توجه به شکل آن با تمامی مدلهای سرویس خواب مدرن و سرویس خواب سنتی، هماهنگ میگردد. کاکتوس ها برای رشد به یک بار آبیاری در هفته نیاز دارند، اما درفصول سرد، مدت زمان بین هربار آب دادن به این گیاه، طولانی تر است.

 

بامبو

بامبو

گیاه بامبو برای ایجاد سبزینگی و طراوت به بخشهای تاریک خانه خصوصا اتاق خواب و در کنار تخت خواب یکی از بهترین انتخاب ها میباشد. بامبو در نور کم و غیر مستقیم خورشید زنده میماند. این گیاه  بوجود آورنده حس مثبت در فضای اتاق خواب میشود. بامبو برای آپارتمان های شلوغ بسیار مناسب است. بامبو را باید در آب رشد  داده و هر دو تا چهار هفته یکبار، آب آن را عوض کنید. در کشور چین این اعتقاد وجود دارد که وجود بامبو در منزل، بخت خوب و خوش شانسی با خود به همراه دارد.

 

فیلودندرون

فیلودندرون

این گیاه از پرکاربردترین گیاهان در خانه ها است. در خصوص نگهداری از این گیاه باید به چند نکته مهم اشاره شود. نوع احتیاجات این گیاه با حالت های آن بیان میشود مثلا اگر برگ های آن زرد شده است، نشان از دریافت بیش از حد نور آفتاب دارد و بهتر است به محلی که نور مستقیم آفتاب ندارد، منتقل شود. اگر برگ های آن کوچک شده باشد نیاز به کود بیشتری خواهد داشت. استفاده از کودهای مایع کمک بسیاری در رشد این گیاه دارد. این گیاه دارای دو حالت بالا رونده و غیر بالا رونده میباشد.

 

اسطوخودوس

اسطوخودوس

بهترین حالت برای نگهداری از گیاه اسطوخودوس این است که در زیر نور خورشید قرار گرفته شود. این گیاه در گلدان بهتر رشد خواهد کرد. گلدان اسطوخودوس رنگ و احساس تازگی را خیلی بهتر و طبیعی تر به خانه می آورد. این گیاه باعث کاهش استرس و ایجاد خوابی عمیق در تخت خواب خواهد شد. به همین دلیل استفاده از این گیاه در اتاق خواب توصیه میشود. شما نیز میتوانید تجربیات خود در استفاده از گیاهان خانگی و آپارتمانی را با ما در میان بگذارید. شما عزیزان میتوانید دکوچید را در اینستاگرام فالو کنید.

مقالات مرتبط:

تاثیر گیاهان در دکوراسیون

استفاده از برگ گیاهان در چیدمان و طراحی منزل

تاثیر گل و گیاه در دکوراسیون

منبع:
برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  چیدمان تابلوها روی دیوار
  چیدمان تابلوها روی دیوار

  چیدن تابلو و قاب عکس بر روی دیوار یکی از ایده‌های دکوراسیون داخلی خانه است که طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از خانه‌ها می‌توان دیواری را دید که از عکس‌های خانوادگی اعضای خانه و خاطرات آن‌ها پرشده است و یا تابلوهایی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل همراه قاب هایی زیاد به دیوار آویزان شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب
  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب

  پرکاربردترین و جذاب‌ ترین قسمت هر خانه ‌ای که تاثیرعمده‌ بر زیبایی خانه دارد، آشپزخانه است. آشپزخانه، محور اصلی خانه شما ست و طبیعی ست که کارایی و جلوه بصری آن، حرف اول را می‌زند. کابینت‌ ها، مهم‌ ترین بخش آشپزخانه شما محسوب می‌شوند و در نگاه اول، توجه بیننده را به سمت خود جلب می‌نمایند، بنابراین در انتخاب کابینت آشپزخانه باید بسیار با دقت بود. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون
  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون

  در ابتدای سال رنگی به عنوان رنگ سال اعلام می شود و ویترین مغازه ها معمولا براساس همان رنگ دیزاین می شود و دکوراسیون منازل و بسیاری از اقلام و پوشاک مورد استفاده مردم به رنگ سال در فروشگاه ها عرضه می شود. از رنگ سال برای لباس و کیف و کفش تا رنگ مو و حتی در دکوراسیون منازل برای تهیه مبلمان ،سرویس خواب و حتی روتختی یا تابلوهای تزئینی استفاده می شود. در آغاز سال ۲۰۲۰ هم رنگ " آبی کلاسیک " به عنوان " ر...

  بیشتر بخوانید

  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس
  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس

  اتاق خواب در خانه هر فرد، مکانی برای آرامش و دوری از استرس‌های روزانه است. بنابراین نحوه چیدمان آن اهمیت خاصی دارد.شاخص‌‌هایی که حتما باید در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب عروس ایرانی به آن توجه شود رنگ دکوراسیون، شامل سرویس خواب، نورپردازی، پرده و تزیینات می‌باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب
  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب

  آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند. ...

  بیشتر بخوانید

  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته
  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته

  سبک زندگی مدرن درون خانه ها و وسائل زندگی مثل چیدمان خانه، اتاق خواب، سرویس خواب و دیگر وسائل، آرام آرام به زندگی مردم وارد شده است.تغییرات روز بروز در طراحی منازل و خانه ها و تغییر سبک زندگی با سرعت بسیار در حال انجام است.

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.