تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)

گیاهان مناسب اتاق خواب

۱۳۹۷/۱۱/۴ ۵۴۹

استفاده از گیاهان در بسیاری از اتاق خواب ها و در کنار سرویس خواب در اکثر خانه ها رایج میباشد. امروزه در کنار تخت خواب ها باید از گیاهانی استفاده شود تا علاوه بر ایجاد هوایی مناسب، آرامش و زیبایی نیز به همراه داشته باشند. این ایده در خانه ها دارای طرفداران بسیاری میباشد. ورود تکنولوژی در عصر حاضر در تمامی بخشهای زندگی روزانه افراد، باعث ایجاد خطرات و بسیاری از عوارض منفی شده است. استفاده از گیاهان تزیینی که به راحتی نیز قابل مراقبت و نگهداری هستند، در کم کردن حجم این مخاطرات بسیار موثر است. نگهداری از گیاهان در اتاق خواب و در کنار تخت خواب و سرویس خواب یکی از راههای کاهش عوارض دنیای مدرن است. بدن در طول شب به ضعیف ترین حالت ممکن میرسد و هجوم عوامل بیماری زا و خطر آفرین در این زمان بسیار زیاد است. کارشناسان طب و علوم گیاهی توصیه های بسیاری در خصوص استفاده از گیاهان در داخل اتاق خواب و در کنار تخت خواب را توصیه میکنند. در این مقاله به بررسی چند گیاه مناسب برای داخل اتاق خواب خواهیم پرداخت. لطفا تا انتهای مقاله با ما باشید.

 

آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا از آن دست گیاهانی است که نگهداری بسیار راحتی دارد و از نظر کارشناسان یکی از بهترین گیاهان برای تصفیه هوا بشمار میرود. گیاه آلوئه ورا نمادی از ابدیت و جاودانگی است و از بهترین گیاهان آپارتمانی محسوب میشود. رشد و نگهداری از این گیاه شرایط آسانی دارد و با تقسیم بوته به راحتی قابل تکثیر است. قرار دادن گیاه آلوئه ورا در کنار تخت خواب، زیبایی و طراوت خاصی ایجاد خواهد کرد. این گیاه به نور فراوان احتیاج دارد. پس بهتر است آن را در کنار پنجره اتاق خواب قرار دهید. آلوئه ورا یک گیاه باخاصیت های بسیاری است. این گیاه در شب، به طور مداوم اکسیژن آزاد میکند و از برترین بهبود دهنده های هوای اتاق خواب میباشد و برای یک خواب آرام بسیار مناسب است. از این گیاه در درمان فوری سوختگی ها و خراش ها و مشکلات پوستی هم استفاده میشود. این گیاه، گازهای ساطع شده از مواد شوینده و پلاستیک و کف پوش ها را از بین برده و هوا را کاملا پاک نگه میدارد. به همین دلیل نگهداری از این گیاه در کنار سرویس خواب و در اتاق خواب توصیه شده است.

 

نخل پروانه

نخل پروانه

نخل پروانه با نام علمی Areca Palm، یک گیاه متعلق به منطقه ماداگاسکار است که تاثیر بسیاری در کاهش آلودگی‌ هوا دارد. محققان بر این عقیده هستند که این گیاه برای کسی که سرما خورده و یا سینوزیتش عود کرده، مانند یک داروی بسیار قوی عمل می‌کند. علت هم آن است که نخل پروانه رطوبت ملایمی را در هوا آزاد می‌کند. با این اتفاق، موجب می‌شود که تنفس در شب راحت‌تر شود و فرد سریع‌تر به خواب برود.

 

پاپیتال

گیاه پاپیتال

پاپیتال با نام علمی Hedera helix  از انواع پیچک است که در زمستان و با عید ژانویه می آید. این گیاه در اتاق خواب به راحتی رشد میکند. کارشناسان بر این عقیده هستند که این گیاه در عرض نصف روز، تمام آلودگی هوای اتاق خواب را از بین خواهد برد.

 

سرخس برگ شمشیری

سرخس برگ شمشیری

سرخس برگ شمشیری با نام علمی Nephrolepis exaltata   یک گیاه زیبا و جذاب است که در لیست 50 گیاه تصفیه کننده هوا اعلام گردیده است. رتبه این گیاه در این لیست نهم است. این گیاه آلودگی های درون اتاق خواب خصوصا فرمالدئید را کامل از بین برده و حذف می نماید.

 

آگلونما

گیاه آگلونما

گیاه آگلونما یا همیشه سبز چینی، یکی از ساده ترین گیاهان خانگی است. این گیاه در نور کم و نقاط تاریک اتاق خواب و در کنار تخت خواب با تاریکی کامل رشد میکند. رشد این گیاه در جاهایی اینچنینی با تمامی کم بودن نور و عدم رشد گیاهان دیگر، قابل انجام است. بهترین خصوصیت این گیاه، آن است که در کمترین زمان، بیشترین سموم را از بین خواهد برد.

 

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین با نام علمی  Ficus benjamina تصویری زیبا وسبز و شادی آفرین را در اتاق خواب و در کنار تخت خواب بوجود می آورد. ایجاد طبیعتی ناب در کنار سرویس خواب با این گیاه زیبا بوجود آمده و فضای اتاق خواب را در بر خواهد گرفت. این گیاه از تصفیه کننده های طبیعی هوا میباشد. فیکوس بنجامین آلودگی های بوجود آمده از قبیل بنزن، فرمالدئید و تری کلر اتیلن را که در فرش و سطوح تخت خواب و مبلمان بوجود می آید، حذف خواهد کرد.

 

سانسوریا

گیاه سانسوریا

سانسوریا گیاهی سرسخت است و تقریبا میتواند در هر محیطی زنده بماند. برگ های سرسخت آن، نور کم را تحمل می کنند. البته این گیاه بیشتر در نورهای روشن و متوسط رشد خواهد داشت. این گیاه بصورت مداوم نیاز به آبیاری دارد. البته نباید آبیاری آن زیاد باشد و بین هر دو آبیاری ، خاک گلدان خشک شده باشد. از ویژگی های این گیاه آن است که در طول شب با تولید اکسیژن و جذب دی اکسید کربن به تصفیه هوا کمک میکند. این خصوصیت گیاه باعث افزایش استفاده از این گیاه در اتاق خواب و در کنار تخت خواب شده است.

 

کاکتوس

کاکتوس

کاکتوس ها گیاهان بی دردسری هستند و میتوانند به عنوان گیاهان تزیینی در داخل اتاق خواب استفاده شوند. این گیاهان را نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار داد چرا که نور خورشید باعث سفید و یا نارنجی شدن رنگ کاکتوس میگردد. این گیاه با توجه به شکل آن با تمامی مدلهای سرویس خواب مدرن و سرویس خواب سنتی، هماهنگ میگردد. کاکتوس ها برای رشد به یک بار آبیاری در هفته نیاز دارند، اما درفصول سرد، مدت زمان بین هربار آب دادن به این گیاه، طولانی تر است.

 

بامبو

بامبو

گیاه بامبو برای ایجاد سبزینگی و طراوت به بخشهای تاریک خانه خصوصا اتاق خواب و در کنار تخت خواب یکی از بهترین انتخاب ها میباشد. بامبو در نور کم و غیر مستقیم خورشید زنده میماند. این گیاه  بوجود آورنده حس مثبت در فضای اتاق خواب میشود. بامبو برای آپارتمان های شلوغ بسیار مناسب است. بامبو را باید در آب رشد  داده و هر دو تا چهار هفته یکبار، آب آن را عوض کنید. در کشور چین این اعتقاد وجود دارد که وجود بامبو در منزل، بخت خوب و خوش شانسی با خود به همراه دارد.

 

فیلودندرون

فیلودندرون

این گیاه از پرکاربردترین گیاهان در خانه ها است. در خصوص نگهداری از این گیاه باید به چند نکته مهم اشاره شود. نوع احتیاجات این گیاه با حالت های آن بیان میشود مثلا اگر برگ های آن زرد شده است، نشان از دریافت بیش از حد نور آفتاب دارد و بهتر است به محلی که نور مستقیم آفتاب ندارد، منتقل شود. اگر برگ های آن کوچک شده باشد نیاز به کود بیشتری خواهد داشت. استفاده از کودهای مایع کمک بسیاری در رشد این گیاه دارد. این گیاه دارای دو حالت بالا رونده و غیر بالا رونده میباشد.

 

اسطوخودوس

اسطوخودوس

بهترین حالت برای نگهداری از گیاه اسطوخودوس این است که در زیر نور خورشید قرار گرفته شود. این گیاه در گلدان بهتر رشد خواهد کرد. گلدان اسطوخودوس رنگ و احساس تازگی را خیلی بهتر و طبیعی تر به خانه می آورد. این گیاه باعث کاهش استرس و ایجاد خوابی عمیق در تخت خواب خواهد شد. به همین دلیل استفاده از این گیاه در اتاق خواب توصیه میشود.

شما نیز میتوانید تجربیات خود در استفاده از گیاهان خانگی و آپارتمانی را با ما در میان بگذارید. شما عزیزان میتوانید دکوچید را در اینستاگرام فالو کنید.

مقالات مرتبط:

تاثیر گیاهان در دکوراسیون
استفاده از برگ گیاهان در چیدمان و طراحی منزل
تاثیر گل و گیاه در دکوراسیون

 

برچسب ها: گیاهاناتاق خواب


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب
  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب

  بسیاری مواقع استفاده از رنگهای گوناگون در ترکیب سرویس خواب و اتاق خواب با احتیاط انجام میشود. دلیل آن نیز مشخص است چرا که به خاطر کم ریسک بودن اکثر خانواده ها و مراجعه به رنگهای مشخص در ترکیب اتاق خواب و سرویس خواب باعث شده است دید بسیاری از افراد در این زمینه محدود گردد. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است با استفاده از تصاویر مختلف یک ذهنیت جدید در چیدمان سرویس خواب و استفاده از رنگهای متنوع حضور شما خواننده محترم عرضه گردد. ...

  بیشتر بخوانید

  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان
  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان

  یکی از نکات مهم که والدین در نظر دارند، وجود فضای زیاد در سرویس خواب نوجوان و زیر مجموعه داخل آن میباشد. وجود فضاهای ذخیره سازی و نگهداری وسائل در کنار تخت نوجوان و سرویس خواب نوجوان باعث میشود نظم و چیدمان اتاق خواب نوجوان حفظ گردد. کلماتی که والدین به طور مرتب برای تمیزی اتاق خواب به آنها میگویند عبارت است از "اتاقت را تمیز کن". گاهی اوقات خود بچه ها اتاق خواب و سرویس خواب خود را تمیز میکنند. ...

  بیشتر بخوانید

  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا
  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا

  تنوع جاکفشی های تولیدی در سراسر دنیا بسیار زیاد است و پرداختن به تمامی مدلهای تولید شده در جهان کاری بسیار مشکل است. کیفیت، رنگ، سایز، جنس و مواد اولیه و بسیاری نکات دیگر در طراحی و ساخت جاکفشی باعث گردیده است انواع مختلفی از جاکفشی ها در دنیا طراحی و ساخته شود. در این مقاله به بررسی جاکفشی های تولیدی ایکیا و مقایسه چند مدل آن با یکدیگر خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس
  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس

  روشهای مختلف مرتب سازی و چیدمان کمد لباس در چند مقاله توضیح داده شده است. در اکثر مواقع تمامی این چیدمان ها با عدم موفقیت و به هم ریختگی دوباره همراه است علت هم آن است که در بسیاری مواقع رسیدن به خواسته های متعادل و لوازم مورد نیاز واقعی در کمد لباس، ممکن است چند روزی طول بکشد و پس از آن تلاش سریعی برای چیدمان کمد لباس آغاز میشود. این مرحله از چیدمان کمد لباس بسیار مهم است چرا که باید دقیق و منظم انجام شود تا دوباره کاری در چیدمان کمد اتفاق نیافتد. ...

  بیشتر بخوانید

  فضای مورد نیاز برای خرید کتابخانه شخصی و خانگی
  فضای مورد نیاز برای خرید کتابخانه شخصی و خانگی

  امروزه کتابخانه های شخصی در کنار چیدمان سرویس خواب و تخت خواب و دیگر وسائل بسیار پر اهمیت تر شده است. کوچک شدن خانه ها و آپارتمان نشینی باعث گردیده است تا محیط های خانوادگی کوچکتر شود. وجود یک کتابخانه شخصی در خانه های ایرانی برای بسیاری از خانواده ها از قدیم لازم بوده است.

  بیشتر بخوانید

  خرید سرویس خواب ارزان و شیک
  خرید سرویس خواب ارزان و شیک

  مهمترین مسئله در خرید تخت خواب و سرویس خواب ارزان بودن و با کیفیت بودن تخت خواب و سرویس خواب است. اگر تخت خواب شما و تشک خواب تان خراب شده است و اگر علاقمند هستید سرویس خواب و تخت خواب خود را تعویض کنید. اگر برنامه ای برای خرید تخت خواب و سرویس خواب ارزان، شیک و مقرون به صرفه دارید. این مقاله را مطالعه کنید. به یاد داشته باشید قیمت لزوما کیفیت به همراه ندارد و گران و ارزان بودن یک تخت خواب علت خوبی و یا بدی یک سرویس خواب نیست. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.