فروش اقساطی محصولات روتین و محصولات سفارشی، ۲۴ ماهه و بدون ضامن

ابعاد استاندارد تخت خواب

سرویس خواب و تخت خواب یکی از اجزاء مهم اتاق خواب به شمار می آید که در هنگام خرید تخت و اجزاء آن نکات زیادی مانند طرح، رنگ، مواد اولیه، کیفیت تولید و ... حائز اهمیت است. امروزه با توجه به متراژ کم و فضای محدود در منازل و اتاق خواب ها انتخاب تخت خواب با ابعاد استاندارد بسیار مهم می باشد. ابعاد استاندارد تخت خواب بسته به سایز و طرح تخت متفاوت است.

ابعاد استاندارد تخت

اندازه استاندارد تخت

بنابراین انتخاب تخت خوابی که هم زیبا، راحت و مناسب باشد و استاندارد هم باشد بسیار مهم است. موارد بسیاری مانند پایه تخت، تاج تخت، قید های کناری تخت و ... در ابعاد و سایز نهایی تخت تأثیر گذار است اما تخت خواب ها دارای ابعاد استانداردی هستند که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

ابعاد تخت دونفره تاشو

 

اندازه استاندارد تخت خواب چقدر است؟

تخت خواب ها دارای ابعاد متفاوتی هستند. ابعاد استاندارد تخت به صورتیکه انتخاب شده است تا برای همه مناسب و استاندارد باشد. تخت خواب ها بر اساس تعداد افرادی که از تخت استفاده می کنند، فضای اتاق خواب، وزن و قد افراد دارای سایز و ابعاد مختلف می باشد که از لحاظ طول،عرض و ارتفاع مشخص می شود.

اندازه استاندارد تخت خواب ها اصولا به صورت یک نفره، یک و نیم نفره و دو نفره می باشد اما تخت خواب ها در عرض های متنوعی تولید می شوند. طول تخت خواب ها به دلیل اینکه قد افراد متفاوت است اصولا در ابعاد 2 متر طراحی می شود که با تغییر عرض، تخت برای تمامی افراد مناسب می شود.

خرید انواع سرویس خواب با قیمت مناسب در فروشگاه دکوچید

اندازه استاندارد تخت خواب

 

اهمیت ارتفاع استاندارد تخت خواب  

ارتفاع تخت خواب در مدل ها و طرح های مختلف تاثیرگذار است. تخت خواب هایی با ارتفاع کم برای دکوراسیون های مدرن و ساده کاربرد دارند ولی تخت هایی با ارتفاع بیشتر به عنوان تخت های سنتی تر و قدیمی هستند. تاج تخت خواب ها دارای ارتفاع متفاوتی هستند که بسته به مدل و انتخاب شما متفاوت است و در دکوراسیون و زیبایی اتاق خواب شما بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

ابعاد تخت خواب نوجوان

 

ارتفاع اصلی تخت خواب که هنگام نشستن و برخواستن از روی تخت از اهمیت خاصی برخوردار است از کف تخت تا بالای تشک محاسبه می شود. بهترین زاویه‌ای که هنگام نشستن روی تخت باید بین زانو و ران ایجاد شود ۹۰ درجه است به طوری که کف پاها در تماس کامل با کف زمین باشد و زانوها قائم بر بدن باشند. در صورتیکه حین نشستن روی تخت پاها و زانوها جمع شود حین برخواستن باعث آسیب به بدن می شود.

اندازه استاندارد تخت دو نفره

 

آشنایی با ابعاد استاندارد انواع تخت خواب

ابعاد تخت خواب ها بسته به افرادی که میخواهند از آن استفاده کنند متفاوت است. تخت خواب ها در سایز تک نفره ( عرض 90)، یک و نیم نفره (عرض 120) و دو نفره ( عرض 160) هستند اما برخی به دلیل نیاز به فضای بیشتر برای خوابی راحت تخت خواب هایی با عرض های مختلف مانند عرض 140 و 180 سفارش می دهند. انتخاب یک تخت با ابعاد استاندارد، باعث ایجاد تناسب در دکوراسیون اتاق خواب و زیبایی آن می شود و باید مناسب سن و چیدمان اتاق انتخاب شود.

اندازه استاندارد تخت خواب

 

اندازه و ابعاد استاندارد تخت خواب یک نفره

ابعاد تخت خواب یک نفره کاملا استاندارد می باشد که دارای عرض 90 سانتی متر و طول 200 سانتی متر می باشد که برای استفاده یک فرد مناسب است. تخت خواب یک نفره برای جوانان و نوجوانان مناسب است که می توان نسبت به جثه آن ها تخت دلخواهشان را سفارش دهید.

اندازه استاندارد تخت

 

تخت های یک نفره برای نوجوانان، جوانان و کودکان در مدل های متنوع طراحی شده است. کیفیت و استاندارد بودن تخت کودک از اهمیت بالایی برخوردار است تا برای کودک شما مناسب باشد و با رعایت استاندارد ها خطری او را تهدید نکند. ابعاد تخت کودک متفاوت می باشد اما برای کودکان یک روزه تا 4 سال می توان از تخت با عرض 60سانتی متر و طول 140 سانتی متر استفاده نمود. اما بسته به سلیقه و فضای اتاق کودکتان می توانید از ابعاد دیگر هم انتخاب نمایید.

ابعاد تخت کودک

تخت خواب کودک

ابعاد استاندارد تخت کودک

تخت کودک

ابعاد تخت کودک

 

ابعاد تخت خواب نوجوان هم مانند تخت یک نفره می باشد. تخت خواب نوجوان هم در عرض 70 و هم در عرض 90 تولید می شود که بسته به جثه و نیازتان می توانید آن را انتخاب نمایید تا مناسب فرزندتان باشد. همچنین بسته به قد کودک و نوجوان طول تخت خواب باید 20 سانتی متر بلند از قد او باشد.

ابعاد تخت کودک

ابعاد تخت خواب یک نفره

 

اندازه و ابعاد استاندارد تخت خواب یک و نیم نفره

تخت خواب یک ونیم نفره برای افرادی مناسب است که جثه بزرگتری دارند و در هنگام خواب برای داشتن خوابی راحت نسبت به تخت یک نفره به فضای بیشتری نیاز دارند. اندازه استاندارد تخت خواب یک و نیم نفره به صورتی است که دارای عرض 120 سانتی متر می باشد و طول آن 200 سانتی مترمی باشد.

ابعاد استاندارد تخت خواب

اندازه استاندارد تخت خواب

 

اندازه و ابعاد استاندارد انواع تخت خواب دو نفره

تخت خواب های دو نفره در مدل های مختلف تولید می شوند که بسته به جثه و نیاز افراد مختلف تولید شده و می توان آن ها را سفارش داد. تخت خواب های دو نفره در عرض های 160،140 و 180 تولید می شود. اندازه استاندارد تخت دو نفره، عرض 160 می باشد که برخی افراد به دلیل داشتن اتاق خواب های کوچک از تخت خواب های عرض 140 انتخاب می نمایند و برخی افراد به دلیل داشتن جثه بزرگتر و نیاز به تخت دو نفره با عرض بیشتر تخت خواب دو نفره با عرض 180 را انتخاب می نمایند. طول تخت خواب های دو نفره به صورت استاندارد 200 سانتی متر می باشد.

اندازه استاندارد تخت دو نفره

ابعاد تخت دونفره

 

جدول کلی ابعاد استاندارد انواع تخت خواب

 

نام تخت خواب

  عرض (cm)        

طول (cm)

تخت خواب کودکان

        60

     140

تخت خواب یک نفره

        90

     200

تخت خواب یک و نیم نفره

       120

     200

تخت خواب دو نفره

       140

     200

تخت خواب دو نفره

       160

     200

تخت خواب دو نفره

       180

    200


نکات مهم در مورد ارتفاع استاندارد تختخواب با تشک

با توجه به مدل های متنوع امروز برخی تخت خواب ها دارای باکس کشودار و کمد در زیر خود می باشند که باعث افزایش ارتفاع تخت خواب می شود. ارتفاع استاندارد تخت خواب با تشک حدود 35  تا 40 سانتی متر می باشد که در برخی تخت خواب ها با توجه به مدل طراحی شده ارتفاع متفاوت است.  ارتفاع تخت خواب به دلیل نشستن و برخواستن از روی تخت باید استاندارد باشد تا به کمر و زانوها آسیبی وارد نشود.

ارتفاع استاندارد تخت خواب با تشک

ابعاد تخت دونفره

تخت خواب باکس دار

ابعاد استاندارد تخت خواب

اندازه استاندارد تخت دو نفره

 

انتخاب تخت مناسب با توجه به دکوراسیون اتاق خواب  

در اتاق خواب های مختلف با توجه به سلیقه، رنگبندی و فضای اتاق خواب  باید تخت خواب مناسب را انتخاب نمود تا دکوراسیون زیبا و استانداری داشته باشید. تخت خوای یک نفره برای اتاق دختران و پسران نوجوان و جوان و تخت خواب های دو نفره برای اتاق زوجین ایده آل است.

ابعاد تخت خواب یک نفره

تخت تک نفره

 

در اتاق خواب جوانان و نوجوانان و خانواده هایی که دو فرزند دارند می توان از تخت خواب های دو طبقه استفاده نمود تا اتاق خواب آن ها کاملاً متناسب با روحیه و سلیقه آن ها باشد و فضای بیشتری برای چیدمان دیگر مانند میزتحریر، کتابخانه و ... در اتاق وجود داشته باشد.

ابعاد استاندارد تخت خواب

تخت دو طبقه

 

اندازه استاندارد تخت خواب دو طبقه در مدل یک نفره شامل عرض 90 و طول 180 می باشد. اما ارتفاع تخت های دو طبقه از اهمیت خاصی برخوردار است تا کاملا استاندارد و مقاوم باشد. ارتفاع کلی تخت خواب دو طبقه بین 152 تا 221 سانتی متر می باشد. ارتفاع تا بالای تشک تخت پایینی 41 تا 61 سانتی متر و ارتفاع از بالای تشک تخت پایین تا بالای تشک تخت بالایی 76 تا 114 سانتی متر می باشد. با توجه به اینکه تخت خواب دو طبقه طبق سلیقه و ابعاد مورد نظر شما طراحی می شود بسته به اتاق خوابتان می توانید آن را تغییر دهید.

اندازه استاندارد تخت خواب دو طبقه

 

برخی افراد به دلیل کمبود فضا و کوچک بودن اتاق خواب، تخت خواب تاشو را انتخاب می نمایند. تخت تاشو دو نفره در عرض 160 سانتی متر و طول 200 سانتی متر تولید می شود. تخت تاشو دارای فریمی با ابعاد استاندارد می باشد که در صورت بسته بودن تخت، تشک کاملا درون آن قرار گیرد.

ابعاد تخت دونفره تاشو

تخت دونفره تاشو

ابعاد تخت دونفره تاشو

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا
  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا

  تنوع جاکفشی های تولیدی در سراسر دنیا بسیار زیاد است و پرداختن به تمامی مدلهای تولید شده در جهان کاری بسیار مشکل است. کیفیت، رنگ، سایز، جنس و مواد اولیه و بسیاری نکات دیگر در طراحی و ساخت جاکفشی باعث گردیده است انواع مختلفی از جاکفشی ها در دنیا طراحی و ساخته شود. در این مقاله به بررسی جاکفشی های تولیدی ایکیا و مقایسه چند مدل آن با یکدیگر خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  خرید انواع دراور چوبی
  خرید انواع دراور چوبی

  دراور چوبی برای هر فضایی از دکوراسیون اتاق خواب مناسب است. دراورها میتوانند دکوراسیون اتاق شما را به فضایی متفاوت و مدرن تبدیل کنند. یکی از مهمترین کاربرد دراورها در کنار سرویس خواب و تخت خواب، ایجاد فضایی برای نگهداری و جمع آوری وسایل و در نتیجه باعث ایجاد نظم و ترتیب در چیدمان اتاق خواب خواهد شد. در این مقاله میخواهیم به تولیدات شرکت دکوچید در خصوص تولید انواع دراور چوبی بپردازیم. دراور دو کشو آ...

  بیشتر بخوانید

  یک قدم تا خرید جاکفشی
  یک قدم تا خرید جاکفشی

  وجود جاکفشی برای هر خانه ای لازم است. در خانه های ایرانی ورود با کفش ممنوع است. این فرهنگ از قدیم بوده و بسیار مورد پسند است. ایرانی ها برای ورود به مکان های مقدس و محترم، کفشهای خود را در می آوردند. خانه نیز یکی از این مکان های و فضاهای محترم است. قرار دادن کفش در محلهای مناسب و پاکیزه، جهت حفظ و نگهداری از فضاهای خانه و نگهداری از خود کفش ها، میتواند مهمترین سرآغاز بوجود آمدن جاکفشی شود. جاکفشی ...

  بیشتر بخوانید

  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب
  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب

  پرکاربردترین و جذاب‌ ترین قسمت هر خانه ‌ای که تاثیرعمده‌ بر زیبایی خانه دارد، آشپزخانه است. آشپزخانه، محور اصلی خانه شما ست و طبیعی ست که کارایی و جلوه بصری آن، حرف اول را می‌زند. کابینت‌ ها، مهم‌ ترین بخش آشپزخانه شما محسوب می‌شوند و در نگاه اول، توجه بیننده را به سمت خود جلب می‌نمایند، بنابراین در انتخاب کابینت آشپزخانه باید بسیار با دقت بود. ...

  بیشتر بخوانید

  21 مدل سرویس خواب تابستانی
  21 مدل سرویس خواب تابستانی

  در فصل زیبای تابستان به سراغ سرویس خواب تابستانی رفته ایم. سرویس خواب هایی که با تغییرات بسیار اندک و جزیی در ظاهر آنها، تبدیل به یک اثر هنری زیبا خواهند شد. سرویس خواب تابستانی برای استفاده در روزهای گرم تابستان بسیار پراهمیت است. در این مقاله به بررسی چندین مدل از سرویس خواب های تابستانی خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان
  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان

  یکی از نکات مهم که والدین در نظر دارند، وجود فضای زیاد در سرویس خواب نوجوان و زیر مجموعه داخل آن میباشد. وجود فضاهای ذخیره سازی و نگهداری وسائل در کنار تخت نوجوان و سرویس خواب نوجوان باعث میشود نظم و چیدمان اتاق خواب نوجوان حفظ گردد. کلماتی که والدین به طور مرتب برای تمیزی اتاق خواب به آنها میگویند عبارت است از "اتاقت را تمیز کن". گاهی اوقات خود بچه ها اتاق خواب و سرویس خواب خود را تمیز میکنند. ...

  بیشتر بخوانید

  کف پوش مناسب برای اتاق خواب
  کف پوش مناسب برای اتاق خواب

  استفاده از کف پوش و انتخاب پوشش کف در اتاق خواب و برای سرویس خواب بسیار مهم است. انتخاب کف پوش به عواملی مانند کاربرد فضا، کیفیت، میزان بودجه در نظر گرفته شده، زیبایی و هماهنگی با اجزای دکوراسیون و بسیاری عوامل دیگر ارتباط دارد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا مقایسه و شناخت چند مدل کف پوش را بیان کرده تا حداقل شناختی نسبت به پوشش کف اتاق خواب پیدا کنیم. ...

  بیشتر بخوانید

  طراحی های جدید اتاق خواب در سال 2019
  طراحی های جدید اتاق خواب در سال 2019

  ایده های جدید و بروز برای اتاق خواب و سرویس خواب در سال 2019، همچون سالهای پیش با سرعت زیاد به سمت طراحی های فانتزی، ساده و مدرن در حال حرکت است. شما نیز میتوانید از این ایده های جهانی استفاده کنید و با این روش از منحنی سرعت طراحی های روز جلو بزنید. در این مقاله به بعضی طراحی های سرویس خواب و اتاق خواب در سال 2019 خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب هایی با پنجره گرد
  چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب هایی با پنجره گرد

  سرویس خواب هایی که در اتاق خواب های روشن قرار می گیرند، نور را در خود جذب میکنند و این مسئله باعث میگردد که اتاق خواب بزرگتر به نظر برسد. نوردهی و هدایت روشنایی در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب، یکی از مسائل مهم در چیدمان و دکوراسیون میباشد. ...

  بیشتر بخوانید

  چیدمان کمد لباس، تمیزکردن و مرتب سازی آن
  چیدمان کمد لباس، تمیزکردن و مرتب سازی آن

  همه روزه این فکر در ذهن تداعی می شود که کدام لباس را از داخل کمدلباس پیدا کرده و انتخاب کنیم. یک کمد پر از لباس، انتخابهای زیادی را برایتان بوجود می آورد. حال وقت آن رسیده که علاقه خود را به پیراهن، کفش و لباسهای قدیمی، قطع کنید. لباسهای تازه، مناسب و متنوع خریداری کنید تا یک کمد لباس جدید و بروز داشته باشید. بهبود فضای کمدلباس برای لباسها و خود شما بسیار سودمند است. هرچه وسایل کمتر باشد، فضای بیش...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.