فروش اقساطی محصولات، ۲۴ ماهه و بدون ضامن
اندازه و ابعاد استاندارد انواع تخت خواب + اهمیت آن

به اشتراک بگذارید

ابعاد استاندارد تخت خواب

سرویس خواب و تخت خواب یکی از اجزاء مهم اتاق خواب به شمار می آید که در هنگام خرید تخت و اجزاء آن نکات زیادی مانند طرح، رنگ، مواد اولیه، کیفیت تولید و ... حائز اهمیت است. امروزه با توجه به متراژ کم و فضای محدود در منازل و اتاق خواب ها انتخاب تخت خواب با ابعاد استاندارد بسیار مهم می باشد. ابعاد استاندارد تخت خواب بسته به سایز و طرح تخت متفاوت است.

ابعاد استاندارد تخت

اندازه استاندارد تخت

بنابراین انتخاب تخت خوابی که هم زیبا، راحت و مناسب باشد و استاندارد هم باشد بسیار مهم است. موارد بسیاری مانند پایه تخت، تاج تخت، قید های کناری تخت و ... در ابعاد و سایز نهایی تخت تأثیر گذار است اما تخت خواب ها دارای ابعاد استانداردی هستند که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

ابعاد تخت دونفره تاشو

 

اندازه استاندارد تخت خواب چقدر است؟

تخت خواب ها دارای ابعاد متفاوتی هستند. ابعاد استاندارد تخت به صورتیکه انتخاب شده است تا برای همه مناسب و استاندارد باشد. تخت خواب ها بر اساس تعداد افرادی که از تخت استفاده می کنند، فضای اتاق خواب، وزن و قد افراد دارای سایز و ابعاد مختلف می باشد که از لحاظ طول،عرض و ارتفاع مشخص می شود.

اندازه استاندارد تخت خواب ها اصولا به صورت یک نفره، یک و نیم نفره و دو نفره می باشد اما تخت خواب ها در عرض های متنوعی تولید می شوند. طول تخت خواب ها به دلیل اینکه قد افراد متفاوت است اصولا در ابعاد 2 متر طراحی می شود که با تغییر عرض، تخت برای تمامی افراد مناسب می شود.

اندازه استاندارد تخت خواب

 

اهمیت ارتفاع استاندارد تخت خواب  

ارتفاع تخت خواب در مدل ها و طرح های مختلف تاثیرگذار است. تخت خواب هایی با ارتفاع کم برای دکوراسیون های مدرن و ساده کاربرد دارند ولی تخت هایی با ارتفاع بیشتر به عنوان تخت های سنتی تر و قدیمی هستند. تاج تخت خواب ها دارای ارتفاع متفاوتی هستند که بسته به مدل و انتخاب شما متفاوت است و در دکوراسیون و زیبایی اتاق خواب شما بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

ابعاد تخت خواب نوجوان

 

ارتفاع اصلی تخت خواب که هنگام نشستن و برخواستن از روی تخت از اهمیت خاصی برخوردار است از کف تخت تا بالای تشک محاسبه می شود. بهترین زاویه‌ای که هنگام نشستن روی تخت باید بین زانو و ران ایجاد شود ۹۰ درجه است به طوری که کف پاها در تماس کامل با کف زمین باشد و زانوها قائم بر بدن باشند. در صورتیکه حین نشستن روی تخت پاها و زانوها جمع شود حین برخواستن باعث آسیب به بدن می شود.

اندازه استاندارد تخت دو نفره

 

آشنایی با ابعاد استاندارد انواع تخت خواب

ابعاد تخت خواب ها بسته به افرادی که میخواهند از آن استفاده کنند متفاوت است. تخت خواب ها در سایز تک نفره ( عرض 90)، یک و نیم نفره (عرض 120) و دو نفره ( عرض 160) هستند اما برخی به دلیل نیاز به فضای بیشتر برای خوابی راحت تخت خواب هایی با عرض های مختلف مانند عرض 140 و 180 سفارش می دهند. انتخاب یک تخت با ابعاد استاندارد، باعث ایجاد تناسب در دکوراسیون اتاق خواب و زیبایی آن می شود و باید مناسب سن و چیدمان اتاق انتخاب شود.

اندازه استاندارد تخت خواب

 

اندازه و ابعاد استاندارد تخت خواب یک نفره

ابعاد تخت خواب یک نفره کاملا استاندارد می باشد که دارای عرض 90 سانتی متر و طول 200 سانتی متر می باشد که برای استفاده یک فرد مناسب است. تخت خواب یک نفره برای جوانان و نوجوانان مناسب است که می توان نسبت به جثه آن ها تخت دلخواهشان را سفارش دهید.

اندازه استاندارد تخت

 

تخت های یک نفره برای نوجوانان، جوانان و کودکان در مدل های متنوع طراحی شده است. کیفیت و استاندارد بودن تخت کودک از اهمیت بالایی برخوردار است تا برای کودک شما مناسب باشد و با رعایت استاندارد ها خطری او را تهدید نکند. ابعاد تخت کودک متفاوت می باشد اما برای کودکان یک روزه تا 4 سال می توان از تخت با عرض 60سانتی متر و طول 140 سانتی متر استفاده نمود. اما بسته به سلیقه و فضای اتاق کودکتان می توانید از ابعاد دیگر هم انتخاب نمایید.

ابعاد تخت کودک

تخت خواب کودک

ابعاد استاندارد تخت کودک

تخت کودک

ابعاد تخت کودک

 

ابعاد تخت خواب نوجوان هم مانند تخت یک نفره می باشد. تخت خواب نوجوان هم در عرض 70 و هم در عرض 90 تولید می شود که بسته به جثه و نیازتان می توانید آن را انتخاب نمایید تا مناسب فرزندتان باشد. همچنین بسته به قد کودک و نوجوان طول تخت خواب باید 20 سانتی متر بلند از قد او باشد.

ابعاد تخت کودک

ابعاد تخت خواب یک نفره

 

اندازه و ابعاد استاندارد تخت خواب یک و نیم نفره

تخت خواب یک ونیم نفره برای افرادی مناسب است که جثه بزرگتری دارند و در هنگام خواب برای داشتن خوابی راحت نسبت به تخت یک نفره به فضای بیشتری نیاز دارند. اندازه استاندارد تخت خواب  یک و نیم نفره به صورتی است که دارای عرض 120 سانتی متر می باشد و طول آن 200 سانتی مترمی باشد.

ابعاد استاندارد تخت خواب

اندازه استاندارد تخت خواب

 

اندازه و ابعاد استاندارد انواع تخت خواب دو نفره

تخت خواب های دو نفره در مدل های مختلف تولید می شوند که بسته به جثه و نیاز افراد مختلف تولید شده و می توان آن ها را سفارش داد. تخت خواب های دو نفره در عرض های 160،140 و 180 تولید می شود. اندازه استاندارد تخت دو نفره، عرض 160 می باشد که برخی افراد به دلیل داشتن اتاق خواب های کوچک از تخت خواب های عرض 140 انتخاب می نمایند و برخی افراد به دلیل داشتن جثه بزرگتر و نیاز به تخت دو نفره با عرض بیشتر تخت خواب دو نفره با عرض 180 را انتخاب می نمایند. طول تخت خواب های دو نفره به صورت استاندارد 200 سانتی متر می باشد.

اندازه استاندارد تخت دو نفره

ابعاد تخت دونفره

 

جدول کلی ابعاد استاندارد انواع تخت خواب

 

نام تخت خواب

  عرض (cm)        

طول (cm)

تخت خواب کودکان

        60

     140

تخت خواب یک نفره

        90

     200

تخت خواب یک و نیم نفره

       120

     200

تخت خواب دو نفره

       140

     200

تخت خواب دو نفره

       160

     200

تخت خواب دو نفره

       180

    200


نکات مهم در مورد ارتفاع استاندارد تختخواب با تشک

با توجه به مدل های متنوع امروز برخی تخت خواب ها دارای باکس کشودار و کمد در زیر خود می باشند که باعث افزایش ارتفاع تخت خواب می شود. ارتفاع استاندارد تخت خواب با تشک حدود 35  تا 40 سانتی متر می باشد که در برخی تخت خواب ها با توجه به مدل طراحی شده ارتفاع متفاوت است.  ارتفاع تخت خواب به دلیل نشستن و برخواستن از روی تخت باید استاندارد باشد تا به کمر و زانوها آسیبی وارد نشود.

ارتفاع استاندارد تخت خواب با تشک

ابعاد تخت دونفره

تخت خواب باکس دار

ابعاد استاندارد تخت خواب

اندازه استاندارد تخت دو نفره

 

انتخاب تخت مناسب با توجه به دکوراسیون اتاق خواب  

در اتاق خواب های مختلف با توجه به سلیقه، رنگبندی و فضای اتاق خواب  باید تخت خواب مناسب را انتخاب نمود تا دکوراسیون زیبا و استانداری داشته باشید. تخت خوای یک نفره برای اتاق دختران و پسران نوجوان و جوان و تخت خواب های دو نفره برای اتاق زوجین ایده آل است.

ابعاد تخت خواب یک نفره

تخت تک نفره

 

در اتاق خواب جوانان و نوجوانان و خانواده هایی که دو فرزند دارند می توان از تخت خواب های دو طبقه استفاده نمود تا اتاق خواب آن ها کاملاً متناسب با روحیه و سلیقه آن ها باشد و فضای بیشتری برای چیدمان دیگر مانند میزتحریر،کتابخانه و ... در اتاق وجود داشته باشد.

ابعاد استاندارد تخت خواب

تخت دو طبقه

 

اندازه استاندارد تخت خواب دو طبقه در مدل یک نفره شامل عرض 90 و طول 180 می باشد. اما ارتفاع تخت های دو طبقه از اهمیت خاصی برخوردار است تا کاملا استاندارد و مقاوم باشد. ارتفاع کلی تخت خواب دو طبقه بین 152 تا 221 سانتی متر می باشد. ارتفاع تا بالای تشک تخت پایینی 41 تا 61 سانتی متر و ارتفاع از بالای تشک تخت پایین تا بالای تشک تخت بالایی 76 تا 114 سانتی متر می باشد. با توجه به اینکه تخت خواب دو طبقه طبق سلیقه و ابعاد مورد نظر شما طراحی می شود بسته به اتاق خوابتان می توانید آن را تغییر دهید.

اندازه استاندارد تخت خواب دو طبقه

 

برخی افراد به دلیل کمبود فضا و کوچک بودن اتاق خواب، تخت خواب تاشو را انتخاب می نمایند. تخت تاشو دو نفره در عرض 160 سانتی متر و طول 200 سانتی متر تولید می شود. تخت تاشو دارای فریمی با ابعاد استاندارد می باشد که در صورت بسته بودن تخت، تشک کاملا درون آن قرار گیرد.

ابعاد تخت دونفره تاشو

تخت دونفره تاشو

ابعاد تخت دونفره تاشو

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  بهترین رنگ برای دیوار اتاق خواب چیست؟
  بهترین رنگ برای دیوار اتاق خواب چیست؟

  یک اتاق خواب باید برای استراحت و آرامش مناسب باشد. چیدمان اتاق خواب با قرار دادن سرویس خواب، کمد، آینه و لوازم دکوری کامل می شود اما برای تکمیل دکوراسیون اتاق خواب می توان دیوار ها را به رنگ دلخواه تغییر داد تا مطابق سلیقه و چیدمان شما باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  اندازه و ابعاد استاندارد انواع تخت خواب + اهمیت آن
  اندازه و ابعاد استاندارد انواع تخت خواب + اهمیت آن

  خواب یکی از اصلی ترین نیازهای انسان در طول شبانه روز است که آرامش به انسان بر می گرداند. اولین نکته ای که در داشتن خواب راحت تأثیر گذار است بستر راحت جهت خواب و داشتن تخت خواب مناسب و استاندارد است.

  بیشتر بخوانید

  دکوراسیون کتابخانه منازل و اصول چیدمان کتاب ها
  دکوراسیون کتابخانه منازل و اصول چیدمان کتاب ها

  یکی از راه های نگه داری و مرتب سازی کتاب و مجلات، کتابخانه می باشد. در تمامی منازل تعداد قابل توجهی کتاب وجود دارد که برای نگه داری صحیح آن ها نیاز به کتابخانه می باشد. کتابخانه ها با داشتن طبقات و کمد در طرح ها و مدل های متنوع می تواند انتخاب مناسبی برای کتاب های شما باشد. کتابخانه در دکوراسیون داخلی بسیار کاربرد دارد. ...

  بیشتر بخوانید

  نکات کلیدی نورپردازی اتاق خواب و انواع روش های آن
  نکات کلیدی نورپردازی اتاق خواب و انواع روش های آن

  خانه محلی است که بعد از گذراندن یک روز شلوغ و پر هیاهو برای استراحت و آرامش به آن بر می گردیم تا خود را برای روزهای آینده آماده نماییم. نور و روشنایی می تواند در کسب این آرامش تاثیرگذار باشد. علاوه بر نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل و اتاق خواب ها، نورپردازی مناسب می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی و تکمیل دکوراسیون شما داشته باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  جدیدترین مدل سرویس خواب و تخت خواب 2020
  جدیدترین مدل سرویس خواب و تخت خواب 2020

  خواب یک فرآیند بیولوژیکی حیاتی است و مدتهاست به عنوان یک عامل تعیین کننده اساسی در سلامت و عملکرد انسان شناخته می شود. در حالی که همه عملکردهای خواب کاملاً شناخته نشده است ، این امر برای بازگرداندن انرژی ، بهبودی ، تعامل با سیستم ایمنی بدن و تأثیر بر عملکرد مغز و رفتار شناخته شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  چیدمان تابلوها روی دیوار
  چیدمان تابلوها روی دیوار

  چیدن تابلو و قاب عکس بر روی دیوار یکی از ایده‌های دکوراسیون داخلی خانه است که طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از خانه‌ها می‌توان دیواری را دید که از عکس‌های خانوادگی اعضای خانه و خاطرات آن‌ها پرشده است و یا تابلوهایی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل همراه قاب هایی زیاد به دیوار آویزان شده است. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.