فروش اقساطی محصولات روتین و محصولات سفارشی، ۲۴ ماهه و بدون نیاز به ضامن

آشنایی با فنگ شویی و قوانین آن

از  زمان های قدیم تا به امروز  انسان ها با استفاده از لوازمی که در اختیار داشتند اقدام به چیدمان و دکور کردن محیط زندگی خود می کردند که هر کدام متناسب با سلیقه خود و یا با کمک دیگران این کار را انجام می دادند. بعد از گذشت زمان با بررسی تمامی عناصر طبیعی و مصنوعی اصولی تحت عنوان قوانین فنگ شویی در کشور چین جمع آوری شد که رعایت آن ها علاوه بر زیبایی محیط باعث جریان داشتن انرژی های مثبت در محیط می شود که تأثیر مستقیم بر انرژی تمامی افراد دارد.

 

فنگ شویی ساده

 

آشنایی با فنگ شویی و قوانین آن در دکوراسیون داخلی

در حقیقت فنگ شویی نوعی علم است که تمامی راز های داشتن یک دکوراسیون زیبا و آرام را به سادگی بیان می کند.  علم فنگ شویی در تمامی مناطق دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و دارای قوانینی جامع و کامل است که د ر ادامه به آن ها اشاره می شود. در تمامی محیط ها با ایجاد تعادل و هماهنگی بین لوازم و عناصر موجود در آن فضا محیط می توان اصول فنگ شویی را رعایت کرد. قوانین فنگ شویی در دکوراسیون داخلی برای تمام فضا ها و سبک های قدیمی، مدرن، روستیک،ساحلی،صنعتی، مینیمال و ... قابل اجرا است.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی خانه

 

• فنگ شویی چیست؟

معنای فنگ شویی  در لغت باد و آب است که از حرکت باد و آب  و به کار بردن درست عناصر دیگر با آن ها، انرژی های خوب در محیط زندگی ما جریان پیدا میکند. فنگ شویی باعث می شود شما دکوراسیون و چیدمان مناسب و درست اشیاء در هر محیطی را پیدا کرده و با رعایت آن ها باعث خفظ سلامتی و جریان داشتن انرژی مثبت و آرامش جسم،ذهن،روح و زندگی سلامت را داشته باشید. ایجاد ارتباط بین فضای زندگی و محیط کار با عناصر طبیعی بسیار حائز اهمیت است.

اصول فنگشویی

 

• تاریخچه فنگ شویی

فنگ شویی از حدود 5 هزار سال پیش تا به امروز قدمت دارد. در حقیقت فنگ شویی در زمانی کشف شد که مردم چین که در اطراف رودخانه ای در روستای لو زندگی می کردند به دلیل طغیان های مکرر این رودخانه به فکر پیشگیری از خسارت های مکرر آن بودند. فردی به نام فوهسی بعد از مشاهده مسیر رودخانه از بالای کوه ، راهی برای اصلاح و تغییر مسیر رودخانه پیدا می کند تا بتواند جلوی طغیان و آسیب رساندن به اطراف آن را بگیرد. فوهسی بعد از گذشت چند سال با همین اصول ساده توانست بسیاری از مشکلات معیشتی را کنترل کند و شرایط را بهبود بخشد که بعد از گذشت سال ها با کنار هم قرار دادن همین اصول ساده اما کاربردی می توان محیط اطراف را با شرایط خود وفق داد و انرژی های منفی را دور کرد.

علم فنگ شویی

 

• قوانین فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

حال به برخی اصول فنگ شویی که در عین سادگی بسیار کاربردی هستند اشاره شده است که در دکوراسیون داخلی منزل و اتاق خواب شما بسیار تأثیرگذار است.

همانطور که میدانید عناصر طبیعی شامل آب، چوب، آتش،خاک و فلز می باشد به همین دلیل تلاش نمایید تا جایی که امکان دارد هر کدام از این عناصر را در محیط خود داشته باشید.

عناصر طبیعی

 

 1. راهروی ورودی منزل یکی از فضاهایی است که اولین فضایی است که هنگام ورود به منزل با آن مواجه می شوید. راهروی ورودی را خلوت کنید و از یک جاکفشی مناسب برای قرار دادن کفش ها درون آن استفاده نمایید. سعی نمایید نور پردازی آن را کامل نمایید و می توانیداز رنگ سبز، آبی و سفید برای فضای ورودی استفاده نمایید.

قوانین فنگ شویی راهرو خانه

استفاده از جاکفشی برای فنگشویی راهرو منزل

 

 1. از قرار دادن آینه روبروی درب ورودی خودداری نمایید زیرا تمامی نور و انرژی های مثبت و خوب در برخورد با آینه منعکس شده و از درب خارج می شود.

کاربرد آینه در فنگ شویی

استفاده از آینه در فنگ شویی

 

 1. شاید برای شما هم جالب باشد که انرژی داخل حمام منفی است پس بهتر است در هنگامی که از آن استفاده نمیکنید درب آن را ببندید.
 2. از گل و گیاهان طبیعی در فضاهای مد نظر خود استفاده نمایید. گیاهان انرژی بسیاری دارند که به محیط می بخشند پس بهتر است در هر محیط متناسب با ابعاد و اندازه آن فضا گیاهانی با گلدان های زیبا قرار دهید.

کاربرد گیاهان در فنگشویی

تًثیر گیاهان طبیعی در فنگ شویی خانه

 

 1. توجه نمایید که تمامی قسمت های خانه سالم باشد و هیچ فضایی نیاز به تعمیرات نداشته باشد.
 2. استفاده از قاب عکس هایی با عکس خانواده و اجزایی که حس خوب به شما می دهند. سعی کنید قاب عکس ها را روی دیوار خالی رو به روی فضایی که بیشترین زمان را در آنجا سپری می کنید نصب نمایید تا با نگاه به آن ها حس خوب به شما منتقل شود. سعی کنید از قاب هایی که دارای تصاویر نبرد، افراد ستم دیده و تصاویر غم انگیز دوری کنید تا انرژی منفی وارد ذهن شما نشود.

تأثیر تابلو دیواری در فنگ شویی

اصول نصب تابلو در فنگ شویی

 

 1. سعی نمایید اتاق هایی را انتخاب نمایید که دارای پنجره باشند. پنجره باعث می شود نور طبیعی به اتاق شما وارد شود که خود انرژی و زندگی را در اتاق به جریان می اندازد. همچنین می توانید در زمان هایی طول روز پنجره اتاق را باز نمایید تا هوای تازه در محیط گردش داشته باشد.

تأثیر پنجره اتاق خواب در اصول فنگ شویی

اصول فنگ شویی منزل

 

 1. تمامی فضا ها و اتاق هایتان را همیشه تمیز نگه دارید و گرد و خاک ها را پاک کرده  و هر وسیله را در جای خود قرار دهید.
 2. از لوازم دکوری که از چوب و عناصر طبیعی ساخته شده اند بیشتر استفاده نمایید تا از آن ها انرژی های خوب بگیرید.

استفاده از دکوری چوبی در فنگ شویی خانه

کاربرد لوازم چوبی در فنگشویی

لوازم دکوری چوبی در دکوراسیون منزل

 

 1. از نماد های فنگ شویی مانند وزغ سه پا،کشتی برکت، چرتکه،سکه یی چینگ و کاسه تبتی برای دکوراسیون خود استفاده نمایید.

کاربرد کاسه تبتی در فنگشویی

 

 1. از قرار دادن لوازم دکوری مانند اسلحه و سر خشک شده حیوانات روی دیوار خودداری نمایید.

قوانین فنگ شویی

 

 1. از قرار دادن تلویزیون در اتاق خواب بپرهیزید زیرا وجود آن و تماشای آن در اتاق خواب باعث بر هم زدن خواب شما می شود.
 2. آب نشانه جریان داشتن و طبیعت است که می توانید از یک تنگ ماهی که نشان دهنده حیات و زندگی است در فضایی که مناسب است استفاده نمایید تا حس خوب آن را جذب نمایید.

استفاده از تراریوم در دکوراسیون منزل

کاربرد آکواریوم در قوانین فنگ شویی

 

 1. تخت خواب خود را زیر پنجره و یا روبروی درب ورودی اتاق قرار ندهید و سعی کنید تخت خواب شما در یک گوشه دنج اتاق قرار گیرد.

اصول قرارگیری تخت خواب در قوانین فنگ شویی

 

 1. سعی نمایید مبلمان، سرویس خواب، میز تلویزیون و تمامی لوازم منزل را به صورتی انتخاب نمایید که محیطی خلوت و آرام داشته باشید و از شلوغ کردن فضاهایی که بیشترین وقت را درون آن می گذرانید پرهیز کنید.

فنگشویی

 

 1. در هنگام قراردادن و چیدمان میز نهار خوری توجه نمایید تا لوازم مورد نیاز برای خوردن غذاها در جای مناسب خود قرار گیرند تا بتوانید با حس خوب با یکدیگر معاشرت نمایید.

فنگ شویی در چیدمان میز نهارخوری

 

 1. در فضاهایی که پنجره و نور کافی وجود ندارد با استفاده از آباژور و نورهای مخفی محیط را روشن نمایید تا حس زندگی و آرامش جربان داشته باشد.

کاربردهای فنگ شویی

آیا فنگ شویی حقیقت دارد

 

 1. شمع از عواملی است که باعث ایجاد آرامش و جریان انرژی مثبت در فضا می شود پس بهتر است در بعضی زمان ها از نور شمع استفاده نمایید. می توانید از شمع های ساده و عطر دار در اتاق خواب، سرویس های بهداشتی و اتاق نشیمن خود استفاده نمایید.

کاربرد شمع در اصول فنگ شویی خانه

هدف فنگ شویی

 

 1. تشک تخت خواب و روتختی خود را در زمان های مشخصی تکان دهید و آن ها را جا به جا نمایید.
 2. از قرار دادن شومینه در قسمت شمالی خانه خودداری نمایید زیرا بخش شمالی خانه نماد آب است. اما در صورتیکه شومینه در این قسمت قرار داشت آن را روشن نکنید و درون آن چوب قرار دهید تا اثر مخرب آن را دور کند.

علم فنگ شویی

 

• کاربردهای فنگ شویی

آیا فنگ شویی حقیقت دارد ؟ در جواب این سوال باید گفت بله فنگ شویی در تمامی فضاها اثر میگذارد. در هنگام خانه تکانی می توانید با رعات اصول فنگ شویی تغییراتی را اعمال کنید که علاوه بر زیبایی محیط انرژی های مثبت را جاری کند. حتی زمانی که میخواهید سرویس خواب، مبلمان، لوازم مختلف را خریداری نمایید به نحوه قرارگیری، رنگ و سایز مناسب آن ها در اتاق خواب و نشیمن خود توجه نمایید. حتی میتوانید قبل از چیدمان اتاق ها و یا محل کار خود و حتی چیدمان داخل کمد ها به اصول فنگ شویی حاکم بر آن ها توجه نمایید تا بتوانید هر وسیله را در جای مناسب خود قرار دهید و از ورود انرژی های منفی جلوگیری نمایید.

آیا فنگ شویی حقیقت دارد

کاربردهای فنگ شویی

 

•هدف فنگ شویی

در نهایت هدف فنگ شویی ایجاد ارتباط مناسب بین زندگی روزمره انسان  با محیط طبیعی اطراف است تا شما را به انرژی خوب و مطلوب برساند. شما می توانید محیط اطرف خود و فیزیک بدن خود را شناسایی نمایید و مطابق با آن ها اصول فنگ شویی را رعایت کنید تا با گذشت زمان جریان انرژی های خوب را حس نمایید. درست مثل زمانی که با وارد شدن به یک خانه یا محیطی به شما حس خوب منتقل می شود و شما را جذب آن محیط می نماید. با رعایت برخی نکات ساده علاوه بر سلامتی روح وجسمی می توانید در زنرگی خود پیشرفت کنید. حتی می توانید در ارتباط با افراد و محیط های اطراف خود موفق تر بوده و شاهد بهبود کیفیت زندگی خود باشید.

کاربرد فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

علم فنگ شویی چیست؟

اصول فنگ شویی در دکوراسیون

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  24 مدل میز تحریر تاشو با طراحی جالب
  24 مدل میز تحریر تاشو با طراحی جالب

  میز تحریرهای تاشو با توجه به کوچک شدن آپارتمان ها و خانه ها و نیاز محصلین و همچنین نیاز به انجام امور کاری بعضی والدین و افراد در منزل ایجاد شده است. بسیاری از وسائل و لوازم خانه نیز خواه ناخواه، کوچک و جمع و جور شده است. خانواده ها مجبور هستند بسیاری از اقلام بزرگ خانگی خود را یا بصورت موقت و یا همیشه جمع و کنار بگذارند. زیرا کمتر خانه ای یافت میشود که فضای اضافی در خود داشته باشد. ایده ساخت وسائ...

  بیشتر بخوانید

  10 ایده برای بزرگ نشان دادن فضای منزل
  10 ایده برای بزرگ نشان دادن فضای منزل

  با وجود اینکه خانه های کوچک، بسیار راحت و جذاب هستند و می توان آنها را به راحتی چیدمان کرد. ولی به خاطر وسعت کم لازم است بسیاری از کمدها و دراور و صندلی ها و دیگر وسایل را جمع آوری کرد. در اتاق خواب باید تخت خواب مناسب قرار داد و اتاق نشیمن را باید به محلی برای غذا خوردن و محل نشیمن تبدیل کرد. در فضاهای کوچک مهمترین مسئله شلوغی و دست و پا گیر بودن محیط است. در این مقاله سعی شده است با نگاهی به این...

  بیشتر بخوانید

  انواع نیمکت نشیمن ساده و محل قرار گیری آن
  انواع نیمکت نشیمن ساده و محل قرار گیری آن

  همه عاشق مبلمان چند منظوره هستند. وجود مبلمان، نیمکت و نشیمن های ساده برای هر نقطه از خانه مفید هستند. یکی از این نقاط، قرار دادن نشیمن در انتهای تخت خواب دو نفره میباشد. در اینصورت خواهید توانست محلی برای نگهداری ملحفه خود داشته باشید. ...

  بیشتر بخوانید

  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب
  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب

  بسیاری مواقع استفاده از رنگهای گوناگون در ترکیب سرویس خواب و اتاق خواب با احتیاط انجام میشود. دلیل آن نیز مشخص است چرا که به خاطر کم ریسک بودن اکثر خانواده ها و مراجعه به رنگهای مشخص در ترکیب اتاق خواب و سرویس خواب باعث شده است دید بسیاری از افراد در این زمینه محدود گردد. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است با استفاده از تصاویر مختلف یک ذهنیت جدید در چیدمان سرویس خواب و استفاده از رنگهای متنوع ح...

  بیشتر بخوانید

  بهترین مکان برای خرید سرویس خواب و تخت خواب
  بهترین مکان برای خرید سرویس خواب و تخت خواب

  پیدا کردن محل مناسب برای خرید تخت خواب و سرویس خواب و دیگر ملزومات خواب مثل کمد لباس، میز تحریر، کتابخانه، میز آرایش، دراور و... یکی از دغدغه های مردم است. افراد در شهرهای مختلف به دنبال خرید لوازم مناسب و مقرون به صرفه و همچنین باکیفیت هستند. پیدا کردن تولید کننده های اصلی سرویس خواب و لوازم خواب و مراجعه مستقیم به آنها و حذف واسطه ها، به منظور کاهش قیمت، یکی از سیاستهای کاری فروشگاه اینترنتی دکو...

  بیشتر بخوانید

  10 مدل میز تاشو و کمجا مناسب برای خانه های کوچک
  10 مدل میز تاشو و کمجا مناسب برای خانه های کوچک

  امروزه با توجه به نیاز افراد به میز تحریر، میز ناهار خوری، میز جلو مبلی و بسیاری میزهای دیگر دکوری در داخل خانه و همچنین کمبود شدید فضا، طراحان و سازندگان را بر آن داشته است تا تولید و ساخت میزهای تا شو و کمجا را در دستور کار خود قرار دهند. برای این منظور، سعی کرده ایم در این مقاله به بررسی چندین مدل میز تاشو بپردازیم. تا انتهای مقاله با باشید. ...

  بیشتر بخوانید

  ارگونومی در طراحی منزل
  ارگونومی در طراحی منزل

  ابتدا تعریف ارگونومی را بیان میکنیم. ارگونومی یعنی مهندسی فاکتورهای انسانی . ارگونومی علمی است که برای تطبیق و تناسب محیط، روشهای کاری و وظایفی را ارائه میدهد. ارگونومی یکی از عوامل مهم طراحی برای کاهش خطاهای انسانی است. درحال حاضر اطلاعات دانش ارگونومی به صورت معیار رسمی درآمده و اهداف آن تشویق به انجام ارگونومی است. عدم انجام اصول ارگونومی موجب آسیبهای اسکلتی، عضلانی میگردد. این عوارض میتواند رو...

  بیشتر بخوانید

  چیدمان تابلوها روی دیوار
  چیدمان تابلوها روی دیوار

  چیدن تابلو و قاب عکس بر روی دیوار یکی از ایده‌های دکوراسیون داخلی خانه است که طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از خانه‌ها می‌توان دیواری را دید که از عکس‌های خانوادگی اعضای خانه و خاطرات آن‌ها پرشده است و یا تابلوهایی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل همراه قاب هایی زیاد به دیوار آویزان شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  دکوراسیون اتاق کار | طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کار
  دکوراسیون اتاق کار | طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کار

  امروزه تمامی افراد با توجه به نیاز خود و حرفه ای که دارند به کاری مشغول هستند که ممکن است در یک اداره و یا فضایی از منزل اتاقی به عنوان دفتر کار داشته باشند که بیشترین وقت جهت انجام کارهای خود را در آن سپری می کنند. به همین دلیل لازم است اتاق کار شما زیبا و مطابق با سلیقه شما باشد تا در آن اوقات خوبی را سپری نمایید. ...

  بیشتر بخوانید

  ارتفاع تشک تخت | آشنایی با ارتفاع مناسب تشک تخت
  ارتفاع تشک تخت | آشنایی با ارتفاع مناسب تشک تخت

  تمامی افراد بعد از گذراندن روزهای شلوغ و با تمام خستگی های خود به یک محیطی استاندارد و زیبا برای استراحت نیاز دارند. برای داشتن خوابی راحت داشتن اتاق خوابی دنج و سرویس خوابی با طراحی زیبا و مناسب بسیار موثر است. اما اصلی ترین نکته برای کامل نمودن تخت خواب شما انتخاب تشک با ارتفاع و کیفیت مناسب است. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.