فروش اقساطی محصولات روتین و محصولات سفارشی، ۲۴ ماهه و بدون نیاز به ضامن

دکوراسیون کتابخانه منزل

امروزه کتابخانه ها علاوه بر مرتب سازی کتاب ها در  زیبایی دکوراسیون و چیدمان منزل بسیار پر کاربرد هستند. از این رو بهتر است شما در هنگام انتخاب طرح و رنگ آن حساسیت لازم را به خرج دهید. حضور کتابخانه در منزل نشان دهنده روحیات و شخصیت شما می تواند باشد و به منزل شما و چیدمان آن گرما می بخشد. امروزه کتابخانه ها در مدل های مدرن و زیبا طراحی می شوند تا مطابق سلیقه شما باشد. در ادامه به نکاتی در مورد دکوراسیون کتابخانه منزل اشاره شده است.

بهترین جای کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل

همانطور که به کارگیری کتابخانه می تواند در زیبایی دکوراسیون داخلی شما تأثیر گذار باشد،  استفاده نادرست از کتابخانه در برخی نقاط منزل می تواند تأثیر منفی داشته باشد و باعث از بین رفتن زیبایی فضا و حتی نادیده گرفته شدن اهمیت کتاب و کتابخانه باشد. کتابخانه شما می تواند رسمی یا مدرن و ساده باشد و یا در رنگ ساده یا رنگارنگ باشد تا زیبایی دکوراسیون شما را کامل نماید.

خرید کتابخانه مدرن مدل های موجود در سایت دکوچید

دکوراسیون کتابخانه منزل

 

دکوراسیون کتابخانه در اتاق خواب

اگر دوست دارید یک مکان دنج و راحت برای مطالعه داشته باشید اما فضای کافی برای آن را ندارید، با قرار دادن کتابخانه ای زیبا در اتاق خواب خود می توانید هر زمان که اراده کرده اید کتاب مورد علاقه خود را در اختیار داشته باشید. چیدمان کتابخانه اتاق خواب می تواند همراه با اکسسوری ها و لوازم دکوری باشد تا علاوه بر کاربرد آن بتوانید در طراحی دکوراسیون خود از آن به بهترین شکل استفاده نمایید.

خرید تخت خواب تک نفره فروشگاه اینترنتی دکوچید

چیدمان کتابخانه اتاق

کتابخانه

دکوری برای کتابخانه

 

دکوراسیون کتابخانه بالای میز تحریر

بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان برای نگه داری از کتاب های خود نیاز به یک کتابخانه در اتاق خواب خود دارند تا در حین مطالعه بتوانند به راحتی به کتاب مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. چیدمان کتابخانه در بالای میز تحریر علاوه بر اینکه فضای اضافی از اتاق خواب شما را اشغال نمی کند بلکه زیبایی میز تحریر شما را دو چندان می کند و کتاب های شما همیشه در دسترس هستند.

دکوراسیون کتابخانه

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

چیدمان کتابخانه کوچک

دکوراسیون داخلی کتابخانه

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

 

دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی

در برخی منازل به دلیل کوچک بودن اتاق خواب می توان کتابخانه را در قسمت پذیرایی خانه قرار داد. دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی به دلیل اینکه در مرکز دید قرار می گیرد می تواند تأثیر مستقیم روی چیدمان منزل شما داشته باشد. می توان با قرار دادن کتاب های مختلف و لوازم دکوری متناسب با سبک منزل آن را تکمیل نمود تا تمامی افراد حتی مهمانان به کتاب ها دسترسی داشته و بتوانند حین سپری کردن اوقات خود در منزل شما به مطالعه بپردازند.

دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی

کتابخانه در پذیرایی

 

دکوراسیون کتابخانه در اتاق کودک

کتابخانه کودکان یکی از مهم ترین جزئیات در دکوراسیون کتابخانه در منازل  و اتاق خواب می باشد. به دلیل اینکه کودکان در حال رشد و یادگیری هستند، وجود کتابخانه ای خاص و جذاب در اتاق کودکان می تواند آن ها را به مطالعه و یادگیری تشویق کند و علاوه بر این می دانند که نگه داری و مرتب سازی کتاب ها از اهیمت خاصی برخوردار است. تزیین کتابخانه اتاق کودک باید چشم نواز و زیبا باشد تا کودکان به آن علاقه مند شوند. همچنین ارتفاع کتابخانه باید مناسب قد کودک باشد تا کودک به راحتی به کتاب های خود دسترسی داشته باشد.

چیدمان کتابخانه دخترانه

تزیین کتابخانه اتاق

دکوراسیون کتاب

چیدمان کتابخانه

 

اصول چیدمان کتاب در کتابخانه خانگی

علاوه بر محیط قرارگیری کتابخانه نحوه چیدمان کتابخانه از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا باعث ایجاد هارمونی و چیدمان اصولی آن می شود که باعث جذب افراد می شود. در ادامه مطالب به یکسری نکات در مورد چیدمان صحیح و دکوراسیون داخلی کتابخانه اشاره شده است.

دکوراسیون کتابخانه

 

چیدمان کتابخانه با دسته بندی موضوعی

یکی از ساده ترین راه های چیدمان منظم کتاب ها برای پیدا کردن راحت تر آن ها، تفکیک کتاب ها و چیدمان بر اساس موضوع آن ها است. می توان کتاب های مرتبط به یکدیگر را که در چندین نسخه چاپ شده ایند در کنار یکدیگر قرار داد و یا آن ها را طبق موضوعات مختلف  مانند آموزشی، داستانی، فلسفی، تاریخی، روانشناسی، آشپزی و ... مرتب سازی نمود.

تزیین کتابخانه منزل

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

 

تعادل در چیدمان کتاب ها چیست؟

در دکوراسیون کتابخانه خانگی حفظ تعادل در چیدمان کتاب ها باعث ایجاد زیبایی و چیدمان بهتر می شود. برای حفظ تعادل چیدمان کتاب ها باید به ابعاد کتابخانه و تعداد کتاب ها توجه نمایید. در صورتیکه تعداد کتاب های شما کم اما مفید است باید کتاب ها را به تعداد یکسان در هر دو طرف طبقات به صورت تقارن قرار دهید تا منظم باشند. در صورتیکه تعداد کتاب های شما زیادتر است می توانید کتاب ها را با تعداد بیشتر در هر طبقه قرار دهید.

دکوراسیون کتابخانه منزل

تزیین کتابخانه منزل

 

چیدمان کتاب بر اساس رنگ ها

یکی از بهترین راه ها جهت چیدمان کتابخانه منزل ، چیدمان بر اساس رنگ جلد کتاب هایتان می باشد. در این روش کتابخانه رنگی و زیبا تر می شود و بیشتر جنبه تزئینی دارد تا بتوانید با دکوراسیون محیط خود تناسب رنگی را ایجاد نمایید. ممکن است کتاب های شما تنوع رنگی نداشته باشد اما می تواند به عنوان روشی برای اتاق  کودکان هم استفاده شود.

چیدمان کتاب بر اساس رنگ

چیدمان کتابخانه کوچک

دکوراسیون داخلی کتابخان

 

چیدمان افقی کتاب ها در کتابخانه

چیدمان افقی کتاب ها برای دکوراسیون کتابخانه خانگی مناسب می باشد. در این روش بهتر است کتاب ها را از بزرگ به کوچک روی هم قرار دهید و برای زیبایی بیشتر می توانید آن ها را بر اساس رنگ بندی هم مرتب نمایید و با استفاده از لوازم دکوری مختلف در کنار یا روی کتاب ها، دکوراسیون کتابخانه خود را تکمیل نمایید.

دکوراسیون کتابخانه منزل

چیدمان افقی کتاب

 

چیدمان عمودی کتاب ها به ترتیب قد

چیدمان کتاب ها به صورت عمودی یکی از رایج ترین روش ها برای چیدمان کتابخانه ها می باشد. چیدمان به صورت عمودی بیشتر برای مکان های اداری و رسمی پیشنهاد می شود. در این روش کتاب ها را به ترتیب قد از بزرگ به کوچک در کنار یکدیگر قرار میدهیم. ارتفاع کتاب ها باید به گونه ای باشد که بین آن و طبقات بالایی فاصله ای جهت برداشت کتاب وجود داشته باشد.

چیدمان افقی کتاب

 

چیدمان کتاب های سنگین در دکوراسیون کتابخانه منزل

در چیدمان کتابخانه کوچک و بزرگ بهتر است کتاب های بزرگ و سنگین در طبقات پایینتر و کتاب های سبک تر و ساده تر در طبقات بالایی قرار گیرند تا با نگاه به کتابخانه چیدمان چشم نواز تر باشد.

کتابخانه

 

نگهداری ویژه از کتاب های کمیاب در دکوراسیون کتابخانه

کتاب های کمیاب را بهتر است در کتابخانه هایی زیبا و در یک محیط مناسب کنار یکدیگر و در یک طبقه قرار دهید. می توانید کتاب های کمیاب را همراه اکسسوری و دکوری های زیبا در یک طبقه مجزا در طبقات میانی یا طبقه بالای کتابخانه خود قرار دهید.

کتابخانه

 

دکوری و تزیین کتابخانه منازل

استفاده از دکوری برای کتابخانه در زیبایی و تکمیل دکوراسیون شما تأثیر گذار خواهد بود. در محیط های اداری با قرار دادن لوح های تقدیر، تابلو ها و گیاهان کوچک می توانید کتابخانه خود را زیبا نمایید. همچنین برای دکور کتابخانه در پذیرایی می توانید از ظروف زیبا، گیاهان، گلدان های زیبا، مجسمه و دکوری های مختلف استفاده نمایید.

کتابخانه

 

به عنوان مثال برای چیدمان کتابخانه دخترانه می توانید از عروسک های کوچک، قاب عکس و لوازم رنگی و شاد استفاده نمایید.

چیدمان کتابخانه

چیدمان کتابخانه دخترانه

 

نمونه هایی از بهترین دکوراسیون کتابخانه منزل

با توجه و رعایت نکاتی جزئی در انتخاب و چیدمان کتاب ها می توانید چیدمان استاندارد و زیبایی را برای دکوراسیون کتابخانه های خود داشته باشید.

دکوراسیون کتابخانه

دکوراسیون کتابخانه

چیدمان کتابخانه منزل

دکوراسیون کتاب

دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  مرتب کردن میز آرایش | گام به گام نظم دهی به میز آرایش
  مرتب کردن میز آرایش | گام به گام نظم دهی به میز آرایش

  فضای کوچک اتاق مانع داشتن میز آرایش مرتب نخواهد بود، کافی است با استفاده از راهکار های ساده مانند استفاده از نظم دهنده ها و دسته بندی کردن لوازم، میز آرایش مرتبی داشته باشید که در این مقاله تمام نکات مهم گفته شده است.

  بیشتر بخوانید

  25 شکل هندسی در تولید میز تحریر، کتابخانه و صندلی
  25 شکل هندسی در تولید میز تحریر، کتابخانه و صندلی

  اشکال هندسی در بسیاری از لوازم مانند تخت خواب، سرویس خواب،کتابخانه و میز و مابقی لوازم خانه به چشم میخورد. استفاده از نقشه های هندسی جذاب و سنگ های مصنوعی و لامپ ها، توسط طراحان و کارشناسان تولید، متداول میباشد. کتابخانه های هندسی به راحتی میتوانند پیچیده شوند و یا به شکل مجسمه ای، شکل بگیرند. در این حالت تصورات ماندگاری در ذهن بوجود خواهند آورد. ...

  بیشتر بخوانید

  ویژگی های یک اتاق خواب زمستانی
  ویژگی های یک اتاق خواب زمستانی

  با نزدیک شدن زمستان و فصل سرما، کم کم باید تغییراتی در داخل اتاق خواب و کنار سرویس خواب مهیا کرد. استفاده از وسایل و لوازمی که گرما را انتقال میدهند و حس گرمی را به اشخاص میدهند، باعث میشود فصل سرد را با راحتی و آسایش و آرامش پشت سر بگذاریم. در این مقاله سعی شده است گوشه کوچکی از ایده ها برای ساختن اتاق خواب و سرویس خواب زمستانی را برای شما خواننده محترم بازگو نماییم. ...

  بیشتر بخوانید

  میز تحریر یا کتابخانه !!!؟؟
  میز تحریر یا کتابخانه !!!؟؟

  وجود میز تحریر به عنوان بخشی از وسایل چوبی داخل منزل و محل کار دارای اهمیت خاصی برای خانواده ها میباشد. امروزه به علت وجود لپ تاپ و کامپیوتر و همچنین مشغله های زیاد کاری، بسیاری از امور کاری و مطالعه و برنامه ریزی و انجام کارهای مالی در داخل منزل انجام میشود. همچنین خانواده هایی که دارای فرزندان محصل هستند، با توجه به شرایط بدنی و سلامت فرزندان خود نیاز به محلی برای قرار گرفتن و انجام تکالیف، لازم...

  بیشتر بخوانید

  10 مدل میز تاشو و کمجا مناسب برای خانه های کوچک
  10 مدل میز تاشو و کمجا مناسب برای خانه های کوچک

  امروزه با توجه به نیاز افراد به میز تحریر، میز ناهار خوری، میز جلو مبلی و بسیاری میزهای دیگر دکوری در داخل خانه و همچنین کمبود شدید فضا، طراحان و سازندگان را بر آن داشته است تا تولید و ساخت میزهای تا شو و کمجا را در دستور کار خود قرار دهند. برای این منظور، سعی کرده ایم در این مقاله به بررسی چندین مدل میز تاشو بپردازیم. تا انتهای مقاله با باشید. ...

  بیشتر بخوانید

  21 مدل سرویس خواب تابستانی
  21 مدل سرویس خواب تابستانی

  در فصل زیبای تابستان به سراغ سرویس خواب تابستانی رفته ایم. سرویس خواب هایی که با تغییرات بسیار اندک و جزیی در ظاهر آنها، تبدیل به یک اثر هنری زیبا خواهند شد. سرویس خواب تابستانی برای استفاده در روزهای گرم تابستان بسیار پراهمیت است. در این مقاله به بررسی چندین مدل از سرویس خواب های تابستانی خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  انتخاب میز آرایش مناسب برای سرویس خواب
  انتخاب میز آرایش مناسب برای سرویس خواب

  یکی از لوازمی که در هنگام خرید سرویس خواب برای خانمها بسیار مهم است، میز آرایش میباشد. میز آرایش در ظاهر برای آماده سازی و آرایش بانوان طراحی شده است اما کاربردهای بسیاری نیز در کنار آن دارد. تمامی اعضای خانواده میتوانند از آن استفاده کنند و وسایل خود را داخل آن قرار دهند. از میز آرایش به عنوان محلی برای نگهداری وسایل ضروری نیز نام برده میشود. در این حالت میتوان گفت به نوعی نظم دهی و چیدمان را نیز...

  بیشتر بخوانید

  تخت خواب های آینده
  تخت خواب های آینده

  تخت خواب و تشک خواب شما باید محلی امن برای شما باشد. شما از گوشی های هوشمند، اتومبیل های هوشمند و حتی تلویزیونهای هوشمند بسیار دیده و شنیده اید، آیا در مورد تخت خواب های آینده که تخت خواب هوشمند هستند، اطلاعاتی دارید؟ مردم همیشه موضوع خواب را دنبال میکنند. در طول سالها شاهد خلق ایده های نو و تکامل در حوزه های مختلف بوده ایم. این امر باعث گردیده است تا تخت خواب های آینده به صورت تخت خواب هوشمند طور...

  بیشتر بخوانید

  تزیین پاتختی | ۱۰ ایده برای تزیین میز کنار تخت
  تزیین پاتختی | ۱۰ ایده برای تزیین میز کنار تخت

  پاتختی یکی از اجزاء تکمیل کننده سرویس خواب است که بسیار پر کاربرد می باشد و تزیین پاتختی تأثیر به سزایی در فضای اتاق خواب دارد بنابراین شما می توانید با المان های ساده مثل کتاب، قاب عکس، آباژور و گل وگیاه روی میز کنار تخت خواب را تزیین کنید. ...

  بیشتر بخوانید

  ابعاد استاندارد جاکفشی مناسب چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
  ابعاد استاندارد جاکفشی مناسب چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

  جاکفشی همیشه در میان ایرانیان پرطرفدار بوده است. علت آن هم اعتقادات مردم و رعایت اصول بهداشتی است. این باعث گردیده اکثر ایرانیان با کفش وارد خانه نشوند و در بدو ورود به خانه کفشهای خود را در آورند. همچنین برای مراجعه به اماکن مذهبی و مساجد نیز این خصلت در میان ایرانیان وجود دارد. در این مقاله سعی شده است با توجه به نیاز اکثر خانواده ها به محلی برای قراردادن کفش، در خصوص خرید جاکفشی ارزان و مناسب ت...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.