فروش اقساطی محصولات، ۲۴ ماهه و بدون ضامن
دکوراسیون کتابخانه منازل و اصول چیدمان کتاب ها

به اشتراک بگذارید

دکوراسیون کتابخانه منزل

امروزه کتابخانه ها علاوه بر مرتب سازی کتاب ها در  زیبایی دکوراسیون و چیدمان منزل بسیار پر کاربرد هستند. از این رو بهتر است شما در هنگام انتخاب طرح و رنگ آن حساسیت لازم را به خرج دهید. حضور کتابخانه در منزل نشان دهنده روحیات و شخصیت شما می تواند باشد و به منزل شما و چیدمان آن گرما می بخشد. امروزه کتابخانه ها در مدل های مدرن و زیبا طراحی می شوند تا مطابق سلیقه شما باشد. در ادامه به نکاتی در مورد دکوراسیون کتابخانه منزل اشاره شده است.

بهترین جای کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل

همانطور که به کار گیری کتابخانه می تواند در زیبایی دکوراسیون داخلی شما تأثیر گذار باشد،  استفاده نادرست از کتابخانه در برخی نقاط منزل می تواند تأثیر منفی داشته باشد و باعث از بین رفتن زیبایی فضا و حتی نادیده گرفته شدن اهمیت کتاب و کتابخانه باشد. کتابخانه شما می تواند رسمی یا مدرن و ساده باشد و یا در رنگ ساده یا رنگارنگ باشد تا زیبایی دکوراسیون شما را کامل نماید.

دکوراسیون کتابخانه منزل

 

دکوراسیون کتابخانه در اتاق خواب

اگر دوست دارید یک مکان دنج و راحت برای مطالعه داشته باشید اما فضای کافی برای آن را ندارید، با قرار دادن کتابخانه ای زیبا در اتاق خواب خود می توانید هر زمان که اراده کرده اید کتاب مورد علاقه خود را در اختیار داشته باشید. چیدمان کتابخانه اتاق خواب می تواند همراه با اکسسوری ها و لوازم دکوری باشد تا علاوه بر کاربرد آن بتوانید در طراحی دکوراسیون خود از آن به بهترین شکل استفاده نمایید.

چیدمان کتابخانه اتاق

کتابخانه

دکوری برای کتابخانه

 

دکوراسیون کتابخانه بالای میز تحریر

بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان برای نگه داری از کتاب های خود نیاز به یک کتابخانه در اتاق خواب خود دارند تا در حین مطالعه بتوانند به راحتی به کتاب مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. چیدمان کتابخانه در بالای میز تحریر علاوه بر اینکه فضای اضافی از اتاق خواب شما را اشغال نمی کند بلکه زیبایی میز تحریر شما را دو چندان می کند و کتاب های شما همیشه در دسترس هستند.

دکوراسیون کتابخانه

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

چیدمان کتابخانه کوچک

دکوراسیون داخلی کتابخانه

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

 

دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی

در برخی منازل به دلیل کوچک بودن اتاق خواب می توان کتابخانه را در قسمت پذیرایی خانه قرار داد. دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی به دلیل اینکه در مرکز دید قرار می گیرد می تواند تأثیر مستقیم روی چیدمان منزل شما داشته باشد. می توان با قرار دادن کتاب های مختلف و لوازم دکوری متناسب با سبک منزل آن را تکمیل نمود تا تمامی افراد حتی مهمانان به کتاب ها دسترسی داشته و بتوانند حین سپری کردن اوقات خود در منزل شما به مطالعه بپردازند.

دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی

کتابخانه در پذیرایی

 

دکوراسیون کتابخانه در اتاق کودک

کتابخانه کودکان یکی از مهم ترین جزئیات در دکوراسیون کتابخانه در منازل  و اتاق خواب می باشد. به دلیل اینکه کودکان در حال رشد و یادگیری هستند، وجود کتابخانه ای خاص و جذاب در اتاق کودکان می تواند آن ها را به مطالعه و یادگیری تشویق کند و علاوه بر این می دانند که نگه داری و مرتب سازی کتاب ها از اهیمت خاصی برخوردار است. تزیین کتابخانه اتاق کودک باید چشم نواز و زیبا باشد تا کودکان به آن علاقه مند شوند. همچنین ارتفاع کتابخانه باید مناسب قد کودک باشد تا کودک به راحتی به کتاب های خود دسترسی داشته باشد.

چیدمان کتابخانه دخترانه

تزیین کتابخانه اتاق

دکوراسیون کتاب

چیدمان کتابخانه

 

اصول چیدمان کتاب در کتابخانه خانگی

علاوه بر محیط قرارگیری کتابخانه نحوه چیدمان کتابخانه از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا باعث ایجاد هارمونی و چیدمان اصولی آن می شود که باعث جذب افراد می شود. در ادامه مطالب به یکسری نکات در مورد چیدمان صحیح و دکوراسیون داخلی کتابخانه اشاره شده است.

دکوراسیون کتابخانه

 

چیدمان کتابخانه با دسته بندی موضوعی

یکی از ساده ترین راه های چیدمان منظم کتاب ها برای پیدا کردن راحت تر آن ها، تفکیک کتاب ها و چیدمان بر اساس موضوع آن ها است. می توان کتاب های مرتبط به یکدیگر را که در چندین نسخه چاپ شده ایند در کنار یکدیگر قرار داد و یا آن ها را طبق موضوعات مختلف  مانند آموزشی، داستانی، فلسفی، تاریخی، روانشناسی، آشپزی و ... مرتب سازی نمود.

تزیین کتابخانه منزل

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

 

تعادل در چیدمان کتاب ها چیست؟

در دکوراسیون کتابخانه خانگی حفظ تعادل در چیدمان کتاب ها باعث ایجاد زیبایی و چیدمان بهتر می شود. برای حفظ تعادل چیدمان کتاب ها باید به ابعاد کتابخانه و تعداد کتاب ها توجه نمایید. در صورتیکه تعداد کتاب های شما کم اما مفید است باید کتاب ها را به تعداد یکسان در هر دو طرف طبقات به صورت تقارن قرار دهید تا منظم باشند. در صورتیکه تعداد کتاب های شما زیادتر است می توانید کتاب ها را با تعداد بیشتر در هر طبقه قرار دهید.

دکوراسیون کتابخانه منزل

تزیین کتابخانه منزل

 

چیدمان کتاب بر اساس رنگ ها

یکی از بهترین راه ها جهت چیدمان کتابخانه منزل ، چیدمان بر اساس رنگ جلد کتاب هایتان می باشد. در این روش کتابخانه رنگی و زیبا تر می شود و بیشتر جنبه تزئینی دارد تا بتوانید با دکوراسیون محیط خود تناسب رنگی را ایجاد نمایید. ممکن است کتاب های شما تنوع رنگی نداشته باشد اما می تواند به عنوان روشی برای اتاق  کودکان هم استفاده شود.

چیدمان کتاب بر اساس رنگ

چیدمان کتابخانه کوچک

دکوراسیون داخلی کتابخان

 

چیدمان افقی کتاب ها در کتابخانه

چیدمان افقی کتاب ها برای دکوراسیون کتابخانه خانگی مناسب می باشد. در این روش بهتر است کتاب ها را از بزرگ به کوچک روی هم قرار دهید و برای زیبایی بیشتر می توانید آن ها را بر اساس رنگ بندی هم مرتب نمایید و با استفاده از لوازم دکوری مختلف در کنار یا روی کتاب ها، دکوراسیون کتابخانه خود را تکمیل نمایید.

دکوراسیون کتابخانه منزل

چیدمان افقی کتاب

 

چیدمان عمودی کتاب ها به ترتیب قد

چیدمان کتاب ها به صورت عمودی یکی از رایج ترین روش ها برای چیدمان کتابخانه ها می باشد. چیدمان به صورت عمودی بیشتر برای مکان های اداری و رسمی پیشنهاد می شود. در این روش کتاب ها را به ترتیب قد از بزرگ به کوچک در کنار یکدیگر قرار میدهیم. ارتفاع کتاب ها باید به گونه ای باشد که بین آن و طبقات بالایی فاصله ای جهت برداشت کتاب وجود داشته باشد.

چیدمان افقی کتاب

 

چیدمان کتاب های سنگین در دکوراسیون کتابخانه منزل

در چیدمان کتابخانه کوچک و بزرگ بهتر است کتاب های بزرگ و سنگین در طبقات پایینتر و کتاب های سبک تر و ساده تر در طبقات بالایی قرار گیرند تا با نگاه به کتابخانه چیدمان چشم نواز تر باشد.

کتابخانه

 

نگهداری ویژه از کتاب های کمیاب در دکوراسیون کتابخانه

کتاب های کمیاب را بهتر است در کتابخانه هایی زیبا و در یک محیط مناسب کنار یکدیگر و در یک طبقه قرار دهید. می توانید کتاب های کمیاب را همراه اکسسوری و دکوری های زیبا در یک طبقه مجزا در طبقات میانی یا طبقه بالای کتابخانه خود قرار دهید.

کتابخانه

 

دکوری و تزیین کتابخانه منازل

استفاده از دکوری برای کتابخانه در زیبایی و تکمیل دکوراسیون شما تأثیر گذار خواهد بود. در محیط های اداری با قرار دادن لوح های تقدیر، تابلو ها و گیاهان کوچک می توانید کتابخانه خود را زیبا نمایید. همچنین برای دکور کتابخانه در پذیرایی می توانید از ظروف زیبا، گیاهان، گلدان های زیبا، مجسمه و دکوری های مختلف استفاده نمایید.

کتابخانه

 

به عنوان مثال برای چیدمان کتابخانه دخترانه می توانید از عروسک های کوچک، قاب عکس و لوازم رنگی و شاد استفاده نمایید.

چیدمان کتابخانه

چیدمان کتابخانه دخترانه

 

نمونه هایی از بهترین دکوراسیون کتابخانه منزل

با توجه و رعایت نکاتی جزئی در انتخاب و چیدمان کتاب ها می توانید چیدمان استاندارد و زیبایی را برای دکوراسیون کتابخانه های خود داشته باشید.

دکوراسیون کتابخانه

دکوراسیون کتابخانه

چیدمان کتابخانه منزل

دکوراسیون کتاب

دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  بهترین رنگ برای دیوار اتاق خواب چیست؟
  بهترین رنگ برای دیوار اتاق خواب چیست؟

  یک اتاق خواب باید برای استراحت و آرامش مناسب باشد. چیدمان اتاق خواب با قرار دادن سرویس خواب، کمد، آینه و لوازم دکوری کامل می شود اما برای تکمیل دکوراسیون اتاق خواب می توان دیوار ها را به رنگ دلخواه تغییر داد تا مطابق سلیقه و چیدمان شما باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  اندازه و ابعاد استاندارد انواع تخت خواب + اهمیت آن
  اندازه و ابعاد استاندارد انواع تخت خواب + اهمیت آن

  خواب یکی از اصلی ترین نیازهای انسان در طول شبانه روز است که آرامش به انسان بر می گرداند. اولین نکته ای که در داشتن خواب راحت تأثیر گذار است بستر راحت جهت خواب و داشتن تخت خواب مناسب و استاندارد است.

  بیشتر بخوانید

  دکوراسیون کتابخانه منازل و اصول چیدمان کتاب ها
  دکوراسیون کتابخانه منازل و اصول چیدمان کتاب ها

  یکی از راه های نگه داری و مرتب سازی کتاب و مجلات، کتابخانه می باشد. در تمامی منازل تعداد قابل توجهی کتاب وجود دارد که برای نگه داری صحیح آن ها نیاز به کتابخانه می باشد. کتابخانه ها با داشتن طبقات و کمد در طرح ها و مدل های متنوع می تواند انتخاب مناسبی برای کتاب های شما باشد. کتابخانه در دکوراسیون داخلی بسیار کاربرد دارد. ...

  بیشتر بخوانید

  نکات کلیدی نورپردازی اتاق خواب و انواع روش های آن
  نکات کلیدی نورپردازی اتاق خواب و انواع روش های آن

  خانه محلی است که بعد از گذراندن یک روز شلوغ و پر هیاهو برای استراحت و آرامش به آن بر می گردیم تا خود را برای روزهای آینده آماده نماییم. نور و روشنایی می تواند در کسب این آرامش تاثیرگذار باشد. علاوه بر نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل و اتاق خواب ها، نورپردازی مناسب می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی و تکمیل دکوراسیون شما داشته باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  جدیدترین مدل سرویس خواب و تخت خواب 2020
  جدیدترین مدل سرویس خواب و تخت خواب 2020

  خواب یک فرآیند بیولوژیکی حیاتی است و مدتهاست به عنوان یک عامل تعیین کننده اساسی در سلامت و عملکرد انسان شناخته می شود. در حالی که همه عملکردهای خواب کاملاً شناخته نشده است ، این امر برای بازگرداندن انرژی ، بهبودی ، تعامل با سیستم ایمنی بدن و تأثیر بر عملکرد مغز و رفتار شناخته شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  چیدمان تابلوها روی دیوار
  چیدمان تابلوها روی دیوار

  چیدن تابلو و قاب عکس بر روی دیوار یکی از ایده‌های دکوراسیون داخلی خانه است که طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از خانه‌ها می‌توان دیواری را دید که از عکس‌های خانوادگی اعضای خانه و خاطرات آن‌ها پرشده است و یا تابلوهایی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل همراه قاب هایی زیاد به دیوار آویزان شده است. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.