فروش اقساطی محصولات روتین و محصولات سفارشی، ۲۴ ماهه و بدون نیاز به ضامن

ارتفاع تشک باید چقدر باشد؟ ارتفاع مناسب تشک تخت

تمامی افراد فرم بدنی مختص خود را دارند و همانطور که نشستن در فرم بدن تأثیر گذار است زمانی که شما در حال استراحت و خواب هستید نیز بدن شما فرم خاص خود را باید حفظ کند تا به سلامتی آن آسیبی وارد نشود. تشک تخت خواب باید از سایز استاندارد برخوردار باشد و مطابق سایز تخت باشد که به درستی در جای خود قرار گیرد. در زمان خوابیدن روی تخت خواب بهترین گزینه این است که ابتدا روی لب تخت بنشینید و سپس به سمتی که راحت هستید دراز بکشید. اما توجه نمایید که تخت خواب و تشک شما از ارتفاع مناسبی برخوردار باشند.

ارتفاع مناسب تشک تخت

 

چرا ارتفاع تشک تخت خواب مهم است؟

ارتفاع در تشک های مختلف مانند طبی، فنری متصل، فنری منفصل و ... متفاوت است. برخی افراد به ارتفاع تخت و تشک توجهی نمی کنند اما باید بدانید که یکی از مهمترین نکات هنگام خرید تخت و تشک، ارتفاع آن ها است. ارتفاع تخت خواب ها باید به صورتی باشد که مناسب قد شما باشد تا شما به راحتی روی تخت بنشینید و بلند شوید. ارتفاع تشک ها به ارتفاع تخت اضافه می شود و با یک تست راحت می توانید دریابید که ارتفاع کلی استاندارد است یا خیر. برای تست ارتفاع مناسب تخت خواب به روی لبه تخت خواب خود بنشینید. اگر پاهایتان به صورت صاف قرار گرفت و کف پاها کاملاً به سطح زمین برخورد کند و پاها و بدن شما به صورت زاویه 90درجه قرار گیرد ارتفاع تشک شما مناسب است. اما اگر زانو های شما خم شده باشد یا از سطح تخت بالاتر باشد و بدن شما به سمت پایین قرار گیرد ارتفاع تشک شما مناسب نیست و حالت استاندارد را ندارد.

ارتفاع استاندارد تشک تخت

 

ارتفاع استاندارد تشک تخت

تشک تخت خواب زمانیکه روی تخت قرار میگیرد باید به صورتی باشد که از سطح تخت بالاتر بیاید و ارتفاع آن کم نباشد. همچنین جنس داخلی تشک در ارتفاع آن تأثیر گذار است. ارتفاع استاندارد تشک تخت خواب در هر مدل متفاوت است اما بین تشک های مخصوص نوزادان تا بزرگسالان ارتفاع استاندارد بین 12 تا 30 سانتی متر تعریف شده است که برخی افراد بزرگسال متناسب با نیاز خود و نوع سرویس خواب خود می توانند تشک هایی سفارشی با ارتفاع 40 سانتی متر را انتخاب نمایند.

ارتفاع تشک تخت خواب

بهترین ارتفاع تشک تخت

ارتفاع مناسب تشک تخت کودک

 

ارتفاع مناسب تشک تخت

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که ارتفاع تشک باید چقدر باشد؟ برای جواب این سوال به ادامه مطلب توجه نمایید تا بتوانید تشک مناسب تخت خواب خود را انتخاب کنید. تخت خواب ها با توجه به نیاز افراد و فضای اتاق خواب ها در سایزهای متعددی طراحی و تولید می شوند و اولین نکته در زمان خرید تشک ابعاد استاندارد آن است که به درستی روی تخت قرار گیرد. برای داشتن خوابی راحت همراه با حفظ ایمنی و سلامتی بدنی باید بهترین ارتفاع تشک تخت را در نظر بگیرید.

در هنگام خرید یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود نرمی و سفتی تشک است که هنگام استفاده از تشک در ارتفاع آن تأثیر می گذارد به همین دلیل است که تشک های نرم هنگام استفاده فشرده شده و ارتفاع آن ها کم می شود پس توجه نمایید ارتفاع تشک شما از سطح تخت خواب کمتر نشود.

برای مشاهده انواع و قیمت تخت خواب در دکوچید کلیک کنید. 

ارتفاع استاندارد تشک تخت

ارتفاع استاندارد تشک تخت خواب

 

• ارتفاع تشک یک نفره

تشک های تک نفره متناسب با نوع آن ها دارای ارتفاع متفاوتی می باشند. برخی تشک ها بسته به فنر های درون آن ها دارای ارتفاع مختلف هستند اما ارتفاع آن ها اصولاً بین 18 الی 40 سانتی متر است. اگر تخت خواب شما دارای باکس است توجه نمایید که ارتفاع تخت از حالت استاندارد بیشتر نشود تا بتوانید به راحتی از روی تخت بلند شوید و ایمنی بدنتان حفظ شده و آسیبی به آن وارد نشود.

ارتفاع تشک یک نفره

ارتفاع استاندارد تشک تک نفره

 

• ارتفاع تشک دو نفره

تشک های دو نفره به دلیل اینکه ابعاد بزرگتری دارند باید کاملاً استاندارد باشد. ممکن است افرادی که از آن تشک استفاده می کنند وزن های متفاوتی داشته باشند که در هنگام خوابیدن روی تخت سطح تخت به داخل فشرده شده و ارتفاع تغییر می کند. اما ارتفاع تشک دو نفره در حالت استاندارد بین 20 الی 40 سانتی متر است و متناسب با نرمی تخت، فنر ها، طبی بودن و موارد دیگر ارتفاع آن تغییر می کند. اگر شما از تخت خواب دو نفره تاشو استفاده می نمایید توجه نمایید که قاب تخت خواب کم جا شما ارتفاع کافی برای قرار گیری تشک در هنگام بسته بودن درون آن را داشته باشد تا تشک کیفیت خود را از دست ندهد.

ارتفاع تشک دو نفره

ارتفاع استاندارد تشک تخت خواب

ارتفاع و سایز استاندارد تشک دو نفره

تشک تخت تاشو

 

• ارتفاع تشک تخت نوجوان

تشک کودکان و نوجوانان باید از ارتفاع و کیفیت استاندارد برخوردار باشد تا بر رشد بدن و سلامتی آن ها آسیبی وارد نکند و به راحتی بتوانند از تخت خود بالا بروند. ارتفاع تشک تخت نوجوان حدود 20 سانتی متر است و اگر از این مقدار کمتر باشد نشانه سفت بودن اسفنج های تشک است که ممکن است حس راحتی را فراهم نکند. همچنین توجه نمایید ارتفاع تشک نوجوانان بیشتر از این نباشد تا هنگام خواب و در صورت افتادن آن ها از روی تخت ارتفاع بین زمین تا لبه تخت کم باشد تا مشکلی برای آن ها پیش نیاید.

ارتفاع تشک تخت نوجوان

ارتفاع استاندارد تشک نوجوان

 

• ارتفاع تشک تخت نوزاد

برای خرید تشک نوزاد به دلیل حساسیت آن ها باید تشکی کاملاً استاندارد خریداری نمایید. پس به تمامی نکات ایمنی آن ها توجه نمایید. شما باید برای نوزاد خود تشکی با ارتفاع کمتر از 20 سانت خریداری نمایید چون در صورتی که تشک آن ارتفاع بالاتری داشته باشد احتمال سقوط نوزاد و نا امن بودن تخت افزایش می یابد. به دلیل اینکه کودکان وزن زیادی ندارن از تشک های سفت و ضخیم برای آن ها استفاده نکنید و تشکی با ارتفاع 15 الی 19 سانتی متر برای آن ها تهیه نمایید.

ارتفاع تشک تخت نوزاد

ارتفاع استاندارد تشک تخت نوزاد

تشک نوزاد

ارتفاع تشک نوزاد

 

• ارتفاع تشک طبی فنری

تشک های طبی فنری دارای نرمی متفاوتی هستند و به دلیل اینکه کاربری طبی و درمانی دارند بهتر است نرمی آن ها بین 3 تا 5 درجه باشد. اما توجه نمایید ارتفاع تشک طبی فنری باید 25 سانتی متر باشد تا هنگام خوابیدن روی آن ارتفاع کمی کاهش یافته و تشک فرم بدن را بگیرد و به ارتفاع مناسب می رسد.

ارتفاع تشک طبی فنری

ارتفاع استاندارد تشک طبی فنری

 

• ارتفاع تشک فنری

تشک های فنری به دلیل داشتن فنر داخل اسفنج آن ها و تنوع در مدل های موجود در بازار دارای ارتفاع متغیری هستند که درجه نرمی هر یک متفاوت است که به همین دلیل ارتفاع آن ها هنگام نشستن و برخاستن از روی تشک تغییر می کند. به طور کلی ارتفاع تشک فنری 20 سانتی متر می باشد که حالت استاندارد آن است که هنگام قرار دادن آن روی تخت ارتفاع مطلوب و مناسبی را فراهم می کنند.

ارتفاع استاندارد تشک فنری

ارتفاع تشک فنری

 

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  کمد و دکورهای گوشه ای، دنج و جادار
  کمد و دکورهای گوشه ای، دنج و جادار

  در اکثر مواقع افراد از گوشه ها و نقاط کنج خانه استفاده ای انجام نمیدهند. ممکن است، این محل ها به فضاهای خالی و بی اهمیتی تبدیل شوند که هرگز مورد توجه قرار نگیرند. حضور وسائل چوبی مثل کمد، کمد لباس و دکوری های چوبی باعث میشود این فضاها تبدیل به مکانهایی زنده و زیبا شوند. زیرا در این حالت از تمامی فضاهای خانه، استفاده بهینه و درستی انجام می پذیرد. ...

  بیشتر بخوانید

  تخت خواب های زیبا با استفاده از تاج چوبی
  تخت خواب های زیبا با استفاده از تاج چوبی

  در حال حاضر با استفاده از تاجهای چوبی زیبا، بسیاری از اتاق خواب ها و تخت خواب ها، طراحی های زیبا و به یاد ماندنی با خود داشته اند. استفاده از تاج های چوبی هرگز جلوه و زیبایی خود را از دست نخواهد داد و علت آن هم این است که ساختار چوب به گونه ای است که هرگز از مد نمی افتد. این ماده کلاسیک، با هر سبکی قابل تزیین است چرا که دارای انعطاف پذیری بی پایان است. براحتی میتوان از قبل آنرا طراحی کرد و شکل لاز...

  بیشتر بخوانید

  تخت خواب های آینده
  تخت خواب های آینده

  تخت خواب و تشک خواب شما باید محلی امن برای شما باشد. شما از گوشی های هوشمند، اتومبیل های هوشمند و حتی تلویزیونهای هوشمند بسیار دیده و شنیده اید، آیا در مورد تخت خواب های آینده که تخت خواب هوشمند هستند، اطلاعاتی دارید؟ مردم همیشه موضوع خواب را دنبال میکنند. در طول سالها شاهد خلق ایده های نو و تکامل در حوزه های مختلف بوده ایم. این امر باعث گردیده است تا تخت خواب های آینده به صورت تخت خواب هوشمند طور...

  بیشتر بخوانید

  تنوع استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب
  تنوع استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب

  بکارگیری رنگ های شاد و روشن و کاغذ دیواری با طرح های زیبا، سبب میشود که تاثیر عمیق آن در هنگام خواب بر روی تخت خواب نمایان شود. همچنین این اثرگذاری پس از بیدارشدن در ساعات اولیه صبح و جدا شدن از تخت خواب نیز انرژی زیادی را منتقل خواهد کرد و باعث شادابی و سرزندگی خواهد شد. در این مقاله سعی شده است با الهام از این مسئله به چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب با رنگهای زیبا بپردازیم. ...

  بیشتر بخوانید

  انتخاب میز آرایش مناسب برای سرویس خواب
  انتخاب میز آرایش مناسب برای سرویس خواب

  یکی از لوازمی که در هنگام خرید سرویس خواب برای خانمها بسیار مهم است، میز آرایش میباشد. میز آرایش در ظاهر برای آماده سازی و آرایش بانوان طراحی شده است اما کاربردهای بسیاری نیز در کنار آن دارد. تمامی اعضای خانواده میتوانند از آن استفاده کنند و وسایل خود را داخل آن قرار دهند. از میز آرایش به عنوان محلی برای نگهداری وسایل ضروری نیز نام برده میشود. در این حالت میتوان گفت به نوعی نظم دهی و چیدمان را نیز...

  بیشتر بخوانید

  جدیدترین مدل سرویس خواب و تخت خواب 2020
  جدیدترین مدل سرویس خواب و تخت خواب 2020

  خواب یک فرآیند بیولوژیکی حیاتی است و مدتهاست به عنوان یک عامل تعیین کننده اساسی در سلامت و عملکرد انسان شناخته می شود. در حالی که همه عملکردهای خواب کاملاً شناخته نشده است ، این امر برای بازگرداندن انرژی ، بهبودی ، تعامل با سیستم ایمنی بدن و تأثیر بر عملکرد مغز و رفتار شناخته شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  راهنمای خرید میز تحریر استاندارد + ۷ مدل میز تحریر
  راهنمای خرید میز تحریر استاندارد + ۷ مدل میز تحریر

  میز تحریر یکی از لوازم کاربردی به منظور مطالعه، نوشتن، کار با کامپیوتر، انجام امور اداری و ... می باشد که در طرح ها و مدل های متنوع همراه کشو و کمد جهت قرار دادن لوازم التحریر طراحی و تولید می شود.

  بیشتر بخوانید

  نکات کلیدی نورپردازی اتاق خواب و انواع روش های آن
  نکات کلیدی نورپردازی اتاق خواب و انواع روش های آن

  خانه محلی است که بعد از گذراندن یک روز شلوغ و پر هیاهو برای استراحت و آرامش به آن بر می گردیم تا خود را برای روزهای آینده آماده نماییم. نور و روشنایی می تواند در کسب این آرامش تاثیرگذار باشد. علاوه بر نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل و اتاق خواب ها، نورپردازی مناسب می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی و تکمیل دکوراسیون شما داشته باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  اندازه و ابعاد استاندارد انواع تخت خواب + اهمیت آن
  اندازه و ابعاد استاندارد انواع تخت خواب + اهمیت آن

  خواب یکی از اصلی ترین نیازهای انسان در طول شبانه روز است که آرامش به انسان بر می گرداند. اولین نکته ای که در داشتن خواب راحت تأثیر گذار است بستر راحت جهت خواب و داشتن تخت خواب مناسب و استاندارد است.

  بیشتر بخوانید

  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب
  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب

  آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.