فروش اقساطی محصولات روتین و محصولات سفارشی، ۲۴ ماهه و بدون نیاز به ضامن

فنگ شویی اتاق خواب کودک، نوجوان و نوزاد چگونه است؟

تمامی والدین قبل از به دنیا آمدن فرزند خود به فکر فراهم نمودن اتاقی زیبا برای کودک خود هستند تا بتوانند در محیطی زیبا و راحت از فرزند خود نگهداری کنند و شاهد رشد او باشند. برای ایجاد محیطی مناسب جهت پرورش کودکان علاوه بر انتخاب درست اتاق، انتخاب سرویس خواب کودک جت چیدمان اتاق نیاز است به اصولی ساده اما کاربردی توجه شود تا بتوانید محیط دلچسب را فراهم نمایید.

فنگ شویی اتاق خواب کودک

 

امروزه اصول و نکاتی جهت چیدمان تمامی اتاق ها مورد بررسی قرار گرفته است که رعایت مواردی مانند نحوه قرار دادن تخت خواب، لوازم دکوری و ... در آن مشخص شده است که توجه به آن ها علاوه بر زیبایی محیط باعث ایجاد آرامش و جریان انرژی مثبت در محیط می شود. در ادامه مطالب به نکاتی اشاره شده است که قبل از چیدمان اتاق خواب کودک و نوجوانان نیاز است تا به آن ها توجه شود.

فنگ شویی اتاق کودک و نوجوان

 

اصول فنگ شویی اتاق خواب کودک

کودکان از زمان نوزادی خود احساساتی مانند آرامش، عشق، محبت، قدرت، سلامت و تمامی حس های دیگر را درک می کنند و به همین دلیل اتاقی که وارد آن می شوند باید سرشار از حس های خوب و زیبا باشد. چگونه در اتاق خواب کودک آرامش ایجاد کنیم؟ باید بدانید که کودکان در اتاق خوابی که انرژی و حس مثبت جریان داشته باشد مطیع تر و آرام تر هستند و با حس زیبای خودشان در فضایی مناسب بزرگ می شوند و آموزش می بینند. در ادامه به برخی اصول فنگ شویی اتاق کودک اشاره شده است تا با رعایت نمودن آن ها بتوانید اتاق خواب فرزندتان را به صورت اصولی و طبق قوانین فنگ شویی دکور و چیدمان کنید.

اصول فنگ شویی اتاق کودک

 

• انتخاب رنگ ملایم برای اتاق نوزاد و کودک

برای اتاق خواب کودکان و نوزادان به هیچ عنوان از رنگ های جیغ و پر رنگ استفاده نکنید و بهتر است رنگ های ملایم و پاستلی را انتخاب نمایید. رنگ های پاستلی حس ظرافت و زیبایی را محیط می دهند و آرامش بخش هستند به همین دلیل می توان همراه با لوازم دکوری زیبا رنگ اتاق را پوشش داد. می توانید از رنگ پاستلی ساده برای اتاق استفاده نمایید به عنوان مثال رنگ سبز پاستلی را در به دیوار بزنید و با استفاده از لوازم دکوری و سرویس خواب سفید زیبای آن را چند برابر نمایید. همچنین می توانید از کاغذ دیواری با طرح های ساده استفاده نمایید به عنوان مثال کاغذ دیواری صورتی ملایم همراه با طرح های سفید روی آن می تواند انتخاب مناسبی باشد.

 فنگ شویی اتاق خواب نوزاد

فنگ شویی اتاق خواب کودک

فنگ شویی اتاق کودک

اصول فنگ شویی اتاق کودک

فنگ شویی اتاق خواب نوزاد

 

• نور طبیعی خورشید

نور یکی از عناصر مهم اصول فنگ شویی است اما باید متناسب با محیط کنترل شده باشد. بهتر است اتاق خوابی را انتخاب نمایید که دارای پنجره باشد تا نور طبیعی به داخل اتاق منعکس شود تا انرژی های لازم را جهت رشد به نوزاد و کودکان ببخشد. اما نکته مهم این است که با توجه به اینکه کودکان بیشتر زمان را در خواب هستند بهتر است نور اتاق کنترل شود تا مانع از خواب راحت او نشود. می توان با استفاده از پرده های کرکره ای یا ضخیم نور اتاق را کنترل نمود. اگر از منبع های دیگر نور در اتاق استفاده می کنید توجه نمایید که نور مستقیم به صورت کودک و بالای فضای خواب او نباشد .

فنگ شویی اتاق بچه

فنگ شویی اتاق خواب کودک

فنگ شویی اتاق خواب نوزاد

 

• تخت خواب مناسب

در هنگام خرید تخت خواب به محل قرار گیری تخت بسیار توجه نمایید. بهتر است تخت خواب نوزاد و کودک از درب ورودی و زیر پنجره اتاق دور باشد. پس بهتر است تخت خواب را در یک کنج اتاق به صورتی که تاج تخت به دیوار و بدنه تخت هم به دیوار کناری متصل باشد قرار دهید. همچنین توصیه می شود وسایل الکتریکی مانند آباژور را از تخت کودک دور کنید تا انرژی الکترومغناطیسی ساتع شده از آن موجب تداخل در خواب کودک نشود.

اصول فنگ شویی اتاق کودک

فنگ شویی اتاق خواب نوزاد

فنگ شویی چیدمان اتاق کودک

 

• استفاده از مواد طبیعی در اتاق نوزاد و کودک

به دلیل اینکه کودکان با لوازم مختلف بازی می کنند و آن ها را لمس میکنند بهتر است لوازم دکوری و اکسسووری های اتاق آن ها از جنس منابع طبیعی باشد. به عنوان مثال جنس ملحفه، پرده، فرش، مبلمان، اسباب بازی و ... بهتر است از مواد طبیعی مانند الیاف پنبه، ابریشم، کتان، بامبو و چوب باشد.

فنگ شویی چیدمان اتاق کودک

فنگ شویی در اتاق خواب کودک

 

• لوازم دکوری

به دلیل روحیه حساس و آسیب پذیر کودکان از تصاویر حیوانات وحشی حتی در تصاویر کارتونی برای اتاق خواب استفاده نکنید و از قرار دادن لوازم با گوشه های تیز در اتاق خودداری نمایید.

فنگ شویی چیدمان اتاق کودک

فنگ شویی اتاق خواب کودک

 

اصول فنگ شویی اتاق خواب نوجوان

نوجوانان به مکانی برای گذراندن اوقات فراغت، لحظات شادی و غمگینی و کسب علم و دانش نیاز دارند. پس به دلیل اینکه کودک وارد مرحله نوجوانی شده و در حال مستقل شدن است بهترین گزینه انتخاب و دکور کردن اتاق طبق سلیقه و علایق خودشان است. فنگ شویی اتاق خواب نوجوان با توجه به سلیقه آن ها کمی متفاوت است اما نکاتی وجود دارد که می توان جهت بهتر شدن و جریان داشتن انرژی مثبت در اتاق به آن ها توجه نمود.

فنگ شویی اتاق خواب نوجوان

 

• اتاق مناسب

برای اتاق نوجوان توجه نمایید که اتاق فضای کافی برای قرار دادن تخت خواب، کمد و میز مطالعه را داشته باشد و اتاق برای او فضای دنج و راحتی باشد.

فنگ شویی اتاق خواب نوجوان

 

• رنگ دیوار اتاق خواب نوجوان

انتخاب رنگ روشن برای اتاق خواب در طول روز باعث ایجاد انرژی جهت یادگیری در نوجوان می شود و در شب هم برای ایجاد حس آرامش در اتاق استفاده بیش از حد از رنگ ها توصیه نمی شود. بهتر است از رنگ های تند و پررنگ برای اتاق خواب استفاده نشود. اما میتوان در کنار رنگ روشن دیوار های اتاق خواب از اکسسوری ها و لوازم دکوراسیون مانند مبلمان، پرده، روتختی و لوازم دیگر با رنگ های برجسته تر استفاده نمود.

فنگ شویی اتاق کودک

فنگ شویی اتاق نوجوان

آموزش فنگ شویی اتاق نوجوان

 

• انتخاب تم اتاق خواب نوجوان

به نوجوان خود اجازه دهید تا طبق علاقه خود تم و دکوراسیون اتاق خود را انتخاب کند تا در فضایی دلنشین بتواند به رویاهای خود فکر کند و به آن ها نزدیک شود. می توانید از ذهن خلاق نوجوان خود جهت پرورش خلاقیت و افکار او برای دکور و چیدمان اتاق او بهره مند شوید.

اصول فنگ شویی اتاق جوان

فنگ شویی اتاق خواب نوجوان

فنگ شویی اتاق خواب نوجوان

فنگ شویی اتاق خواب پسر جوان

 

• فضای بازی و مطالعه

نوجوانان از اتاق خواب خود تنها برای خواب استفاده نمی کنند بلکه زمان زیادی را در اتاق سپری میکنند. بهتر است قسمتی از اتاق برای بازی و قسمتی برای مطالعه با قرار دادن میز مطالعه مشخص شود تا انرژی و آرامش لازم در آن فضا جریان داشته باشد و نوجوان شما به نیازش برسد.

فنگ شویی در اتاق جوان

فنگ شویی در چیدمان اتاق جوان

فنگ شویی اتاق پسر بچه

 

• دکوری های خاص

اتاق نوجوان را می توان با توجه به سلیقه با استفاده از اکسسوری های مختلف هیجان انگیز کرد. به عنوان مثال اگر نوجوان شما به ورزش علاقه دارد اکسسوری های اتاق او را مطابق با رشته ورزشی مورد علاقه او انتخاب نمایید تا هیجان و انگیزه درونی را تحریک نماید.

اصول فنگ شویی در اتاق خواب نوجوان

در نهایت توجه نمایید اتاق خواب کودک و نوجوان شما شلوغ نشود و بر اساس جنسیت و سلیقه او اتاقی کاملاً اختصاصی برای او تهیه نمایید تا حس آرامش در اتاق و روحیه فرزند شما جریان داشته باشد.

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  طرحهای جاکفشی-جالباسی برای فضاهای کوچک
  طرحهای جاکفشی-جالباسی برای فضاهای کوچک

  خانه های کوچک اغلب ممکن است که فضای کافی برای کمد لباس را نداشته باشند. چگونه میتوان با استفاده از جالباسی و جاکفشی های بدون درب، چیدمان اتاق خواب و یا منزل را نظم دهی کرد؟ در این مقاله به بررسی طرح های جاکفشی- جالباسی ترکیبی برای فضاهای کوچک خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  تمیز کردن و نگهداری سرویس خواب و وسایل چوبی
  تمیز کردن و نگهداری سرویس خواب و وسایل چوبی

  زندگی ماشینی امروزی و وجود گرد و غبار و دوده باعث آلودگی بسیاری از وسایل چوبی از جمله سرویس خواب، کمد، میز آرایش و دیگر وسایل چوبی موجود در منزل گردیده است. بسیار از کودکان و افراد مسن بر اثر وجود گرد و غبار دچار آلرژی و ناراحتی تنفسی میشوند و این دغدغه بسیاری برای خانواده ها میباشد. در این مقاله به بررسی چندین روش مختلف خانگی برای تمیز کاری و نگهداری وسایل چوبی خواهیم پرداخت. اولین نکته در خصوص ن...

  بیشتر بخوانید

  25 روش تفکیک بوسیله کتابخانه و دکوری در فضای خانه
  25 روش تفکیک بوسیله کتابخانه و دکوری در فضای خانه

  مرزبندی و تفکیک فضاها در بسیاری از خانه های کوچک و بزرگ کاربرد دارد. اگر شما در یک خانه کوچک زندگی می کنید، ممکن است نیاز به تقسیم فضا و مرزبندی بین محیط داخل خانه خود داشته باشید. وجود کتابخانه در این امر بسیار ایده مناسب و خوبی است. در استفاده از کتابخانه میتوان از قفسه های آن به عنوان دکوری و قرار دادن مجسمه ها و وسائل تزئینی استفاده کرد. قفسه بندی و وجود کتابخانه ها باعث ایجاد محیط بصری برای د...

  بیشتر بخوانید

  تفاوت قیمت تخت خواب کشودار و تخت خواب بدون کشو
  تفاوت قیمت تخت خواب کشودار و تخت خواب بدون کشو

  در خصوص تخت خواب کشودار و تخت خواب بدون کشو مطالب زیادی مطرح میباشد. تفاوت بین این دو تخت خواب در داشتن کشو است. با این تفاوت که سایزهای آنها یکسان در نظر گرفته شده است. از تخت خواب های کشودار در اتاق خواب های بزرگتر و جادار استفاده میشود. در اینصورت میتوان از کشوهای آن استفاده کرد. در مورد تخت خواب های بدون کشو نیز میتوان از فضای زیر تخت خواب استفاده کرد. تنها ایراد آن عدم دسترسی راحت به این بخش ...

  بیشتر بخوانید

  سرویس خواب دو نفره تولیدی در دکوچید(2)
  سرویس خواب دو نفره تولیدی در دکوچید(2)

  در مقاله سرویس خواب دو نفره تولیدی در دکوچید پارت یک، تولیدات سرویس خواب دو نفره آدونیس، وستا، دیانا و هرمس را توضیح دادیم. در این مقاله سعی شده است مابقی سرویس خواب های دونفره تولیدی در دکوچید را بازگو و توضیح دهیم. سرویس خواب دو نفره ماهور شامل یک تخت خواب دو نفره، میز آرایش ماهور و پاتختی با نام تجاری پاتختی ماهور میباشد. در تخت خواب دو نفره ماهور علاوه بر امکان سفارش تخت خواب بصورت کشودار و بد...

  بیشتر بخوانید

  قصد خرید کمد لباس را دارید؟
  قصد خرید کمد لباس را دارید؟

  اگر قصد خرید کمد لباس را دارید؟ این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله سعی کرده ایم موارد مهمی که برای خرید یک کمد لباس مطرح است را با هم مرور کنیم. در هنگام خرید کمد باید به بسیاری گزینه ها توجه کرد. جنس، هزینه در نظر گرفته شده، شکل، محل قرار گیری، اندازه از جمله مواردی است که حتما باید در خرید کمد لباس به آن توجه شود. در خصوص جنس، استفاده از متریال چوب، یکی از گزینه های مناسب است. کمد های آهنی و...

  بیشتر بخوانید

  انتخاب فرش اتاق خواب برای سرویس خواب نوجوان
  انتخاب فرش اتاق خواب برای سرویس خواب نوجوان

  برای انتخاب یک فرش مناسب در سرویس خواب نوجوان، باید به نکات مهمی توجه کرد. یکی از دغدغه های خانواده ها، ایجاد هماهنگی بین اجزای اتاق خواب فرزندان شان با تخت خواب، کمد، میز تحریر و فرش اتاق خواب میباشد. این اهمیت به گونه ای است که بسیاری از خانواده ها را دچار چالش و استرس کرده تا بتوانند بهترین فرش را برای فرزندان خود تهیه کنند. علت آن هم دستوراتی است که در بسیاری از رسانه ها بابت مراقبت از رشد و د...

  بیشتر بخوانید

  15 مدل جاکفشی زیبا به همراه نشیمن
  15 مدل جاکفشی زیبا به همراه نشیمن

  جاکفشی یکی از وسائل چوبی زیبا و موردنیاز خانواده ها است. جاکفشی در کنار دیگر وسائل چوبی جز جدانشدنی از ملزومات هر خانواده ایرانی است. قرار گرفتن کفش ها در جاکفشی به عنوان یک فرد با نظم از خصوصیات هر خانواده ای میباشد. در عین حال مانع از انتقال بیماری به داخل خانه خواهد شد. در این مقاله به بررسی مدلهای مختلف جاکفشی هایی خواهیم پرداخت که با وجود نشیمن بر روی آن، میتوان به راحتی استفاده های دیگری نیز...

  بیشتر بخوانید

  9 مدل دکور و سرویس خواب نوجوان
  9 مدل دکور و سرویس خواب نوجوان

  سرویس خواب نوجوان به علت دیدگاه و تفکرات منحصربفرد این نسل ، بسیار متغیر و فراوان است. نوجوانان به علت سبک فکری و زندگی، بیشتر دیدگاه های خود را در محل زندگی و اتاق خواب خود نمایش میدهند. به همین دلیل، بسیاری از روحیات آنها را میتوان در اتاق خواب و سرویس خواب نوجوان استفاده کرد. دکورهای بکار رفته در کنار تخت خواب نوجوان و همچنین شکل کلی اتاق خواب و سرویس خواب نوجوان را در این مقاله مورد بررسی قرار...

  بیشتر بخوانید

  تاثیر نور در دکوراسیون منزل
  تاثیر نور در دکوراسیون منزل

  هنگام طراحی دکوراسیون هرگز نباید نورپردازی را نادیده گرفت. طراحی نور در محیط باعث تغییر در حال وهوا و حس افراد در آن فضا می گردد. در نورپردازی باید حتما جهت نور و سپس میزان نور مورد نیاز، با توجه به فضا در نظر گرفته شود. مثلا در اتاق خواب و بالای تخت خواب و یا در نشیمن و یا حتی بالای میز آرایش که باید چه مقدار نور وجود داشته باشد. همچنین در اتاق کودک و بالای تخت خواب کودک که مقدار کم روشنایی باعث ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.