فروش اقساطی محصولات روتین و محصولات سفارشی، ۲۴ ماهه و بدون ضامن

تمیز کردن و نگهداری سرویس خواب و وسایل چوبی

زندگـی ماشیـنی امـروزی و وجود گرد و غبار و دوده باعث آلودگی بسیاری از وســـایل چوبی از جمله سرویس خواب، کمد، میز آرایش و دیگر وسایل چوبی موجود در منزل گردیده است. بسیار از کودکان و افراد مسن بر اثر وجود گرد و غبار دچار آلرژی و ناراحتی تنفسی میشوند و این دغدغه بسیاری برای خانواده ها میباشد. در این مقاله به بررسی چندین روش مختلف خانگی برای تمیز کاری و نگهداری وسایل چوبی خواهیم پرداخت.
 
تمیز کردن سرویس خواب
 
حفاظت در مقابل گرما و نور خورشید
اولین نکته در خصوص نگهداری وسایل چوبی، حفاظت از آنها در مقابل حرارت و گرمای خورشید میباشد. نور خورشید باعث رنگ پریدگی در چوب خواهد شد. سعی کنید در هنگام روز از روکش و پارچه های زیبا برای پوشاندن وسایل چوبی استفاده کنید. روتختی برای تخت خواب عالی است و خود باعث حفاظت میشود.
جابجایی وسایل چوبی
در جــابجایی وسـایل چوبی حداکثر دقت را انجام دهید. سعی کنید از کشیدن وسایل چوبی خودداری کرده و تا جای ممکن کمد، میز آرایش و دیگر وسایل چوبی را از جا بلند کرده و سپس جابجا کنید. فشار ناگهانی بر روی وسایل چوبی احتمال خرابی و شکستگی در آنها را بیشتر خواهد کرد.
دور نگهداشتن از آب و رطوبت
نـکته بعدی تغییراتی است که بر اثر وجود رطوبت و آب خوردگی در وسایل چوبی بوجود می آید. ممکن است وسایل چوبی شما دچار ترک خوردگی و یا تحت تاثیر رطوبت، باعث باد کردن چوب شود. در محیط خانه باید تا جای ممکن دمای محیط و میزان رطوبت را کنترل نمایید.
 
شستشوی تخت خواب چوبی
 
استفاده از جاروبرقی
جــاروبرقی به عنوان بهترین و راحت ترین وسیله برای تمیز کردن سطوح چوبی و از بین بردن گرد و غبار کاربرد دارد. تمام گوشه های تخت خواب و زیر آن و همچنین داخل کمد و میز آرایش و درون کشوها را میتوان بـوسیله جاروبرقی تمیز کرد.
استفاده از مواد طبیعی
از گذشته تا به حال مواد گوناگونی برای تمیز کردن وسایل چوبی بیان گردیده است و در خصوص آنها شرح داده شده است.
در اینجا به چند مورد اشاره خواهیم کرد:
استفاده از آب گرم و صابون
یکی از راه های مهم و آسان استفاده از آب گرم و صابون و یک دستمال تنظیف میباشد. پس از استفاده از دستمال آغشته به آب صابون، از یک دستمال خشک برای از بین بردن اثر آن استفاده کنید. در جاهایی که دسـترسی سخت تر است میتوان از بــرس یا مســواک نرم استفاده کرد. سعی کنید از پارچه های زبر استفاده نکنید چرا که باعث خراش روی چوب خواهد شد.
 
نظافت میز جلو مبلی
 
استفاده از آب و سرکه
یکی دیگر از روشهای تمیز کردن، استفاده از مخلوط آب و سرکه میباشد. دستمال خود را در این مخلوط فرو کرده و کامل فشار دهید تا آبش گرفته شود. این دستمال را بر روی سطوح چوبی و سرویس خواب بمالید. مواظب باشید تا دستمال شما زیادی خیس نباشد تا در چوب رسوخ نکرده و باعث خرابی نشود.
برای تمــیزی کامل این عمل را دوباره انجــام دهید. حرکت دسـت بصورت دورانی باشد و یا از یک سمت از بالا به پایین و بصورت منظم کشیده شود.
براق کردن سطوح چوبی
یکی از روشــهای کاربردی برای برق انداختن سطوح چوبی استفاده از روغن زیتون و سرکه میباشد. در این روش با استفاده از ترکیب روغن زیتون به تنهــایی و یا با اضـافه کردن مقداری سرکه به آن مخلوطی ایجاد کنید و دستمال خود را درون آن قرار داده و بر روی سطوح چــوبی بکشید. اینکار باعـث درخشش و براق شدن کمد، میز آرایش و دیگر وسایل چوبی خواهد شد.
روغن زیتون و الکل
مخلوط کردن روغن زیتون و الکل روش دیگری برای جلا دادن و از بین بردن خط و خش از روی سطوح چوبی میباشد. ایـن ترکیب را با دستمال بر روی وسایل چوبی مالیده و بگذارید به طور طبیعی خشک شود.
 
سرکه و تمیزکاری چوب
 
روغن زیتون و لیمو
این ترکیب باعث میشود چوب براق و درخشان شود. مقداری مساوی از این دو بر روی سطوح چوبی بمالید و بگذارید خشک شود.
 
تمیز کردن تخت خواب چوبی
 
از بین بردن لکه ها
برای از بین بردن لکه ها بر روی سطوح چوبی از یک اسفنج نرم و مقداری آب استفاده کنید. استفاده از یک حوله مرطوب و سپس حرارت دادن بوسیله سشوار و اتو میتواند باعث از بین بردن لکه ها شود. در خصوص استفاده از اتو و سشوار رعایت فاصله و زمان قرار گرفتن آنها بر روی چوب مهم است که باید به آن توجه شود. ترکیب جوش شیرین و خمیردندان نیز یکی دیگر از راههای لکه بری از روی سطوح چوبی میباشد.
 
تمیز کردن تخت خواب چوبی
 
رفع جای برچسب
برای تمــیز کردن برچســب ها و  عکس برگـردان های قدیمی و کهنه از روی سطوح چوبی، استفاده از سرکه توصیه میشود. طریقه کار اینگونه است که بر روی این برچسب ها، سرکه بمالید و چند لحظه صبر کنید و سپس به آرامی با یک تکه پارچه آن را پاک کنید. خواهید دید که برچسب ها و عکسها از روی سطوح چوبی شما حذف خواهد شد.
 
نظافت تخت خواب
 
رفع جای ضربه بر روی چوب
برای از بین بردن تراش های ایجاد شده بر اثر ضربه، استفاده از مغز گردو میتواند تاثیر گذار باشد. مغز گردو را در محل آسیب دیده و رنگ پــریده بمالید. همچنین استفاده از پارافین هم میتواند تا حدودی باعث محو شدن و ترمیم سطوح چوبی شود. استفاده از پولیش های عرضه شده در بازار از بهترین راهکارها و کاربردها است.
 
نظافت تخت خواب
 
در خصوص مسایل اعلام شده، تنوع اسپری ها و جلادهنده های مبتنی بر روغن و خمیرهای شیمیایی و دیگر مواد بسیار زیاد است. میتوان با مراجعه به آنها و رعایت نکات دستورالعملی مطرح شده بر روی آنها، به سادگی از آنها استفاده کرد. انتخاب با شمــاست که از راهکارهای خانگی استفاده کنید یا از موادشیمیایی موجود در بازار بهره بگیرید. در هر حال مهم، اثر نهـایی و انتهایی اینگونه مواد بر روی سطوح چوبی میباشد. امیـــدواریم این مقاله در جهت بهـبود در حفظ و نگهداری وسایل چوبی، سرویس خواب، کمد و غیره به شما کمک کرده باشد.
برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از تنوع و جنس محصولات تولیدی در شرکت دکوچید با شماره تلفن ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.
 
منبع:
برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  میز جلو مبلی با کاربردهای شگفت انگیز
  میز جلو مبلی با کاربردهای شگفت انگیز

  امروزه استفاده از میز جلو مبلی در اکثر مبلمان ها و چیدمان مبل، امری عادی و پرطرفدار است. میزهایی که در سرویس مبلمان وجود دارند، کارائی های بسیاری دارند. استفاده از این میزها به عنوان میز میوه خوری و چای خوری و قرار دادن وسائل پذیرایی در روی آنها بسیار متداول است. میز جلو مبلی در حالت عادی ممکن است محلی برای قرار دادن لوازم، وسائل تزئینی و وسائل کاربردی باشد. اما با حضور مهمانان تبدیل به میز پذیرای...

  بیشتر بخوانید

  ساماندهی به اتاق خواب و سرویس خواب
  ساماندهی به اتاق خواب و سرویس خواب

  در فرایند کارهای مهم در نظافت و تمیزی محیط خانه، یکی از اصولی ترین و مهم ترین آنها، تمیزی اتاق خواب و سرویس خواب به شکلی کامل و جامع میباشد. این مهم هرچند وقت یکبار نیاز به انجام دارد. با توجه به تغییرات فصلی و همچنین اضافه و کم شدن وسایل در اتاق خواب، این امر بدیهی خواهد بود. در این مقاله سعی شده است چگونگی دسترسی جامع و کامل به یک اتاق خواب و سرویس خواب فوق العاده تمیز و سازمان یافته تشریح گردد....

  بیشتر بخوانید

  ایده های ارزان و آسان برای دکوراسیون اتاق خواب
  ایده های ارزان و آسان برای دکوراسیون اتاق خواب

  چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب در بسیاری از مواقع به تنهایی زینت بخش نخواهد بود. پس از چیدن تخت خواب و دیگر وسایل سرویس خواب، نوبت به تکمیل اتاق خواب با دیگر وسایل تزیینی خواهد شد. بسیاری در تلاش برای دکوراسیون مناسب، به سمت ایده های نو و خلاقانه روی می آورند. در بسیاری از مواقع این ایده ها هزینه بر بوده و خانواده ها را مجبور به چشم پوشی از ایده های ناب خواهد کرد. در این مقاله سعی شده است، ایده های...

  بیشتر بخوانید

  نقش فضاها در چیدمان اتاق خواب
  نقش فضاها در چیدمان اتاق خواب

  دانستن ابعاد اتاق خواب و تخت خواب وسایر وسایل مربوط به یک سرویس خواب، نیاز شما را برای چیدمان منظم وراحت فراهم کرده و بدین صورت میتوان یک خواب خوب داشته باشید. شاید بیشتر وقت شما در زمانی که در منزل هستید در اتاق خواب سپری میشود، حتی اگر بیشتر این زمان در خواب گذشته باشد. چیدمان اتاق خواب اگر درست وسازماندهی شده باشد، تاثیر به سزائی در خلق وخوی شما در هنگام روز وپس از استراحت خواهدگذاشت. برنامه ری...

  بیشتر بخوانید

  تولید کمد و میز آرایش سفارشی در دکوچید
  تولید کمد و میز آرایش سفارشی در دکوچید

  یکی از تصمیمات اتخاذ شده در شرکت دکوچید که بر اساس خواست و نیاز مشتریان انجام پذیرفت، کالاها و سرویس خواب سفارشی بود که زمینه و برنامه ریزی و تحلیل نیازهای اولیه آن با دقت بسیار انجام گرفت. این تصمیم با توجه به فضاهای موجود در خانه ها و آپارتمانهای امروزی و به درخواست بسیاری از مشتریان، گرفته شد. شرکت دکوچید ابتدا تمامی سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز در خصوص تهیه این نوع محصولات سفارشی را آماد...

  بیشتر بخوانید

  پیشنهاد دکوچید، سرویس خواب با قیمتی مناسب
  پیشنهاد دکوچید، سرویس خواب با قیمتی مناسب

  امروز میخوایم تخت خواب رادین دکوچید که جزیی از سرویس خواب رادین هست رو با هم بررسی کنیم. تخت خواب رادین دکوچید یه پیشنهاد خوب وعالی برای شماست. چون هم زیبا است و هم محکمه و هم ماندگاری زیادی داره. قیمت تخت خواب رادین نسبت به مدلهای مشابه بسیار مناسب در نظر گرفته شده، این تخت خواب چهارتا کشو داره و دو کمدجا دار در دو طرف کشوها .عمق کشوها و کمدها زیاده و راحت میشه خیلی وسیله داخلش گذاشت. ریل کشوها س...

  بیشتر بخوانید

  نکات کلیدی نورپردازی اتاق خواب و انواع روش های آن
  نکات کلیدی نورپردازی اتاق خواب و انواع روش های آن

  خانه محلی است که بعد از گذراندن یک روز شلوغ و پر هیاهو برای استراحت و آرامش به آن بر می گردیم تا خود را برای روزهای آینده آماده نماییم. نور و روشنایی می تواند در کسب این آرامش تاثیرگذار باشد. علاوه بر نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل و اتاق خواب ها، نورپردازی مناسب می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی و تکمیل دکوراسیون شما داشته باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  ویژگی کتابخانه مناسب برای اتاق خواب نوجوان
  ویژگی کتابخانه مناسب برای اتاق خواب نوجوان

  بچه ها بعد از محیط مدرسه زمان زیادی را در اتاق خواب خود سپری میکنند و پس از فراغت از مدرسه برای انجام تکالیف خود و قرار دادن کتاب های درسی ومورد علاقه خود نیاز به کتابخانه ومیزتحریر دارند. کتابخانه خوب باید چه ویژگی داشته باشد؟ این سوالی است که بسیاری از والدین به آن فکر کرده وسعی در انتخاب یک کتابخانه خوب برای فرزندان خود دارند. یک کتابخانه خوب باید دارای فضاهای زیاد وعمیق و طبقات خوب با فواصل در...

  بیشتر بخوانید

  انواع تخت خواب و سرویس خواب
  انواع تخت خواب و سرویس خواب

  دراین مقاله تلاش شده است تا تمامی مدلهای سرویس خواب را به تفصیل مورد بررسی قرار داده و ساختار آنها را شرح دهیم: تعریف سرویس خواب: سرویس خواب ترکیبی از وسایل زیر به همراه یک تخت خواب میباشد: - تخت خواب - میز توالت یا میز آرایش - آینه - کمد - پاتختی - مبل پاتختی (پاف) ترکیب این چند مورد تعریف سرویس خواب میباشد. در سرویس خوابهای سنتی تمامی قطعات آن از چوب درختان راش وافرا و یا گردو ساخته شده است. در ...

  بیشتر بخوانید

  ایده استفاده از شمع برای گرمابخشی به خانه و اتاق خواب
  ایده استفاده از شمع برای گرمابخشی به خانه و اتاق خواب

  ایده استفاده از شمع برای تزیین و چیدمان خانه و اتاق خواب برای بسیاری از خانم ها جذابیت دارد. نور شمع نمادی از صلح، آزادی و عشق است. استفاده از شمع در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب و همچنین در پذیرایی، دارای ایده های زیبا و طرح های مختلفی میباشد. در این مقاله سعی شده است تا راهنمایی خوب و کاربردی با استفاده از وسایل ساده و ارزان، برای شما بازگو گردد. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.