فروش اقساطی محصولات دکوچید تا سقف ۲۴ ماه

تمیز کردن و نگهداری سرویس خواب و وسایل چوبی

زندگـی ماشیـنی امـروزی و وجود گرد و غبار و دوده باعث آلودگی بسیاری از وســـایل چوبی از جمله سرویس خواب، کمد، میز آرایش و دیگر وسایل چوبی موجود در منزل گردیده است. بسیار از کودکان و افراد مسن بر اثر وجود گرد و غبار دچار آلرژی و ناراحتی تنفسی میشوند و این دغدغه بسیاری برای خانواده ها میباشد. در این مقاله به بررسی چندین روش مختلف خانگی برای تمیز کاری و نگهداری وسایل چوبی خواهیم پرداخت.
 
تمیز کردن سرویس خواب
 
حفاظت در مقابل گرما و نور خورشید
اولین نکته در خصوص نگهداری وسایل چوبی، حفاظت از آنها در مقابل حرارت و گرمای خورشید میباشد. نور خورشید باعث رنگ پریدگی در چوب خواهد شد. سعی کنید در هنگام روز از روکش و پارچه های زیبا برای پوشاندن وسایل چوبی استفاده کنید. روتختی برای تخت خواب عالی است و خود باعث حفاظت میشود.
جابجایی وسایل چوبی
در جــابجایی وسـایل چوبی حداکثر دقت را انجام دهید. سعی کنید از کشیدن وسایل چوبی خودداری کرده و تا جای ممکن کمد، میز آرایش و دیگر وسایل چوبی را از جا بلند کرده و سپس جابجا کنید. فشار ناگهانی بر روی وسایل چوبی احتمال خرابی و شکستگی در آنها را بیشتر خواهد کرد.
دور نگهداشتن از آب و رطوبت
نـکته بعدی تغییراتی است که بر اثر وجود رطوبت و آب خوردگی در وسایل چوبی بوجود می آید. ممکن است وسایل چوبی شما دچار ترک خوردگی و یا تحت تاثیر رطوبت، باعث باد کردن چوب شود. در محیط خانه باید تا جای ممکن دمای محیط و میزان رطوبت را کنترل نمایید.
 
شستشوی تخت خواب چوبی
 
استفاده از جاروبرقی
جــاروبرقی به عنوان بهترین و راحت ترین وسیله برای تمیز کردن سطوح چوبی و از بین بردن گرد و غبار کاربرد دارد. تمام گوشه های تخت خواب و زیر آن و همچنین داخل کمد و میز آرایش و درون کشوها را میتوان بـوسیله جاروبرقی تمیز کرد.
استفاده از مواد طبیعی
از گذشته تا به حال مواد گوناگونی برای تمیز کردن وسایل چوبی بیان گردیده است و در خصوص آنها شرح داده شده است.
در اینجا به چند مورد اشاره خواهیم کرد:
استفاده از آب گرم و صابون
یکی از راه های مهم و آسان استفاده از آب گرم و صابون و یک دستمال تنظیف میباشد. پس از استفاده از دستمال آغشته به آب صابون، از یک دستمال خشک برای از بین بردن اثر آن استفاده کنید. در جاهایی که دسـترسی سخت تر است میتوان از بــرس یا مســواک نرم استفاده کرد. سعی کنید از پارچه های زبر استفاده نکنید چرا که باعث خراش روی چوب خواهد شد.
 
نظافت میز جلو مبلی
 
استفاده از آب و سرکه
یکی دیگر از روشهای تمیز کردن، استفاده از مخلوط آب و سرکه میباشد. دستمال خود را در این مخلوط فرو کرده و کامل فشار دهید تا آبش گرفته شود. این دستمال را بر روی سطوح چوبی و سرویس خواب بمالید. مواظب باشید تا دستمال شما زیادی خیس نباشد تا در چوب رسوخ نکرده و باعث خرابی نشود.
برای تمــیزی کامل این عمل را دوباره انجــام دهید. حرکت دسـت بصورت دورانی باشد و یا از یک سمت از بالا به پایین و بصورت منظم کشیده شود.
براق کردن سطوح چوبی
یکی از روشــهای کاربردی برای برق انداختن سطوح چوبی استفاده از روغن زیتون و سرکه میباشد. در این روش با استفاده از ترکیب روغن زیتون به تنهــایی و یا با اضـافه کردن مقداری سرکه به آن مخلوطی ایجاد کنید و دستمال خود را درون آن قرار داده و بر روی سطوح چــوبی بکشید. اینکار باعـث درخشش و براق شدن کمد، میز آرایش و دیگر وسایل چوبی خواهد شد.
روغن زیتون و الکل
مخلوط کردن روغن زیتون و الکل روش دیگری برای جلا دادن و از بین بردن خط و خش از روی سطوح چوبی میباشد. ایـن ترکیب را با دستمال بر روی وسایل چوبی مالیده و بگذارید به طور طبیعی خشک شود.
 
سرکه و تمیزکاری چوب
 
روغن زیتون و لیمو
این ترکیب باعث میشود چوب براق و درخشان شود. مقداری مساوی از این دو بر روی سطوح چوبی بمالید و بگذارید خشک شود.
 
تمیز کردن تخت خواب چوبی
 
از بین بردن لکه ها
برای از بین بردن لکه ها بر روی سطوح چوبی از یک اسفنج نرم و مقداری آب استفاده کنید. استفاده از یک حوله مرطوب و سپس حرارت دادن بوسیله سشوار و اتو میتواند باعث از بین بردن لکه ها شود. در خصوص استفاده از اتو و سشوار رعایت فاصله و زمان قرار گرفتن آنها بر روی چوب مهم است که باید به آن توجه شود. ترکیب جوش شیرین و خمیردندان نیز یکی دیگر از راههای لکه بری از روی سطوح چوبی میباشد.
 
تمیز کردن تخت خواب چوبی
 
رفع جای برچسب
برای تمــیز کردن برچســب ها و  عکس برگـردان های قدیمی و کهنه از روی سطوح چوبی، استفاده از سرکه توصیه میشود. طریقه کار اینگونه است که بر روی این برچسب ها، سرکه بمالید و چند لحظه صبر کنید و سپس به آرامی با یک تکه پارچه آن را پاک کنید. خواهید دید که برچسب ها و عکسها از روی سطوح چوبی شما حذف خواهد شد.
 
نظافت تخت خواب
 
رفع جای ضربه بر روی چوب
برای از بین بردن تراش های ایجاد شده بر اثر ضربه، استفاده از مغز گردو میتواند تاثیر گذار باشد. مغز گردو را در محل آسیب دیده و رنگ پــریده بمالید. همچنین استفاده از پارافین هم میتواند تا حدودی باعث محو شدن و ترمیم سطوح چوبی شود. استفاده از پولیش های عرضه شده در بازار از بهترین راهکارها و کاربردها است.
 
نظافت تخت خواب
 
در خصوص مسایل اعلام شده، تنوع اسپری ها و جلادهنده های مبتنی بر روغن و خمیرهای شیمیایی و دیگر مواد بسیار زیاد است. میتوان با مراجعه به آنها و رعایت نکات دستورالعملی مطرح شده بر روی آنها، به سادگی از آنها استفاده کرد. انتخاب با شمــاست که از راهکارهای خانگی استفاده کنید یا از موادشیمیایی موجود در بازار بهره بگیرید. در هر حال مهم، اثر نهـایی و انتهایی اینگونه مواد بر روی سطوح چوبی میباشد. امیـــدواریم این مقاله در جهت بهـبود در حفظ و نگهداری وسایل چوبی، سرویس خواب، کمد و غیره به شما کمک کرده باشد.
برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از تنوع و جنس محصولات تولیدی در شرکت دکوچید با شماره تلفن ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.
 
منبع:
برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  چیدمان تابلوها روی دیوار
  چیدمان تابلوها روی دیوار

  چیدن تابلو و قاب عکس بر روی دیوار یکی از ایده‌های دکوراسیون داخلی خانه است که طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از خانه‌ها می‌توان دیواری را دید که از عکس‌های خانوادگی اعضای خانه و خاطرات آن‌ها پرشده است و یا تابلوهایی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل همراه قاب هایی زیاد به دیوار آویزان شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب
  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب

  پرکاربردترین و جذاب‌ ترین قسمت هر خانه ‌ای که تاثیرعمده‌ بر زیبایی خانه دارد، آشپزخانه است. آشپزخانه، محور اصلی خانه شما ست و طبیعی ست که کارایی و جلوه بصری آن، حرف اول را می‌زند. کابینت‌ ها، مهم‌ ترین بخش آشپزخانه شما محسوب می‌شوند و در نگاه اول، توجه بیننده را به سمت خود جلب می‌نمایند، بنابراین در انتخاب کابینت آشپزخانه باید بسیار با دقت بود. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون
  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون

  در ابتدای سال رنگی به عنوان رنگ سال اعلام می شود و ویترین مغازه ها معمولا براساس همان رنگ دیزاین می شود و دکوراسیون منازل و بسیاری از اقلام و پوشاک مورد استفاده مردم به رنگ سال در فروشگاه ها عرضه می شود. از رنگ سال برای لباس و کیف و کفش تا رنگ مو و حتی در دکوراسیون منازل برای تهیه مبلمان ،سرویس خواب و حتی روتختی یا تابلوهای تزئینی استفاده می شود. در آغاز سال ۲۰۲۰ هم رنگ " آبی کلاسیک " به عنوان " ر...

  بیشتر بخوانید

  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس
  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس

  اتاق خواب در خانه هر فرد، مکانی برای آرامش و دوری از استرس‌های روزانه است. بنابراین نحوه چیدمان آن اهمیت خاصی دارد.شاخص‌‌هایی که حتما باید در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب عروس ایرانی به آن توجه شود رنگ دکوراسیون، شامل سرویس خواب، نورپردازی، پرده و تزیینات می‌باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب
  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب

  آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند. ...

  بیشتر بخوانید

  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته
  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته

  سبک زندگی مدرن درون خانه ها و وسائل زندگی مثل چیدمان خانه، اتاق خواب، سرویس خواب و دیگر وسائل، آرام آرام به زندگی مردم وارد شده است.تغییرات روز بروز در طراحی منازل و خانه ها و تغییر سبک زندگی با سرعت بسیار در حال انجام است.

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.