تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)

مقایسه چیدمان سرویس خواب سنتی و مدرن

۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۱۵۱

علاقه به چیدمان های مختلف در اتاق خواب و سرویس خواب با توجه به بافت جمعیتی و تفاوت های فرهنگی در ایران، بسیار متنوع میباشد. صرفه نظر از تفاوت های فرهنگی، بسیاری نیز علاقمند به چیدمان های سنتی و بعضی دیگر، تمایل به سرویس خواب مدرن دارند. در این مقاله به مقایسه چیدمان سرویس خواب سنتی و مدرن خواهیم پرداخت.

سرویس خواب سنتی

علت علاقمندی به چیدمانهای سنتی، به گذشته و روحیات افراد بستگی دارد. این علاقمندی باعث میشود پایه چیدمان سرویس خواب و تخت خواب در این افراد، به صورت سنتی در نظر گرفته شود. اکنون اتاق خواب و سرویس خواب سنتی را بررسی خواهیم کرد.

در اتاق خواب با چیدمان سنتی، از عنصر نور به صورت طبیعی استفاده میگردد. فرم نوردهی در اتاق خواب سنتی به شکل مستقیم و با استفاده از نور خورشید در نظر گرفته میشود. در صورت وجود لوستر نیز، این نوردهی بر روی سرویس خواب و اتاق خواب به صورت مستقیم می باشد.

پیشنهاد----- سرویس خواب متیس

در چیدمان سرویس خواب در روش سنتی، غالبا از چوب طبیعی استفاده میشود. همچنین جنس کمد، میز تحریر و میز آرایش نیز از چوب کامل در نظر گرفته میشود. تخت خواب به صورت ترکیبی کامل از چوب طبیعی ساخته میشود. چیدمان اتاق خواب با عنصر چوب بسیار پرکاربرد است.

سرویس خواب سنتی

در رنگ سرویس خواب سنتی، بیشتر از رنگ های گرم استفاده میشود. در اینصورت، پوشش مبل داخل اتاق خواب و نوع روتختی  با مدل سنتی هماهنگ خواهد شد.

پیشنهاد----- سرویس خواب آدونیس

استفاده از فرشهای ایرانی با نقوش کهن و همچنین قالیچه های آنتیک و قدیمی ترکمن، بختیاری و عشایر و یا استفاده از گلیم و جاجیم، از نوع پوشش های استفاده شده در این سبک میباشد.

سرویس خواب سنتی

استفاده از پرده های ساده و حریر، بخش دیگری از اتاق خواب سنتی میباشد. استفاده از رومیزی و صنایع دستی، تابلو و ظروف دست ساز بر روی میز آرایش و پاتختی، کامل کننده سرویس خواب سنتی میباشد.

همچنین استفاده از آینه برای میز آرایش به سبک سنتی بسیار مهم و تاثیرگذار میباشد. دیوارهای اتاق خواب را میتوان با نقاشی های سنتی و قابهای قدیمی و استفاده از وسایل قدیمی و عتیقه پوشش داد.

پیشنهاد----- سرویس خواب وستا

حال به بررسی یک اتاق خواب و سرویس خواب مدرن خواهیم پرداخت.

الگوی پایه در یک اتاق خواب مدرن، سادگی و خلوت بودن اتاق خواب است. البته این موضوع همیشگی نیست و بستگی به طراح تخت خواب و سرویس خواب و شکل اتاق خواب نیز دارد. کف اتاق خواب مدرن، غالبا با کف پوش های چوبی براق پوشش داده میشود. بخشی از اتاق خواب با فرش های مدرن و بافت های متنوع طرح دار و جدید، پوشش داده شده و تزیین میگردد. سپس  با استفاده از رنگهای مدرن امروزی، پوششی زیبا بر روی دیوار اتاق خواب بوجود آورده میشود.

سرویس خواب مدرن

پیشنهاد----- سرویس خواب دیانا

شکل نور پردازی در این اتاق خواب ها به شکل سایه مانند و با استفاده از نور پردازی غیر مستقیم میباشد. استفاده از آباژور و چراغ مطالعه بر روی میز تحریر و یا میز آرایش، به نحوی مکمل این نور پردازی خواهد بود.

سرویس خواب مدرن

استفاده از کمد لباس درب ریلی، یکی از روشهای مناسب چیدمان در خانه های مدرن و کوچک امروزی است. تابلوهای مدرن و نقاشی های معاصر برای اتاق خواب مدرن بسیار مناسب است.

سرویس خواب مدرن

پیشنهاد-----  سرویس خواب هرمس

پیشنهاد----- سرویس خواب ادیسه

در این اتاق خواب ها از روتختی های مدرن با طرح های امروزی استفاده میشود. پرده ها هماهنگ با سرویس خواب و تخت خواب و از انواع جدید پرده های موجود در بازار استفاده میگردد.

سرویس خواب مدرن

کوسن های رنگی و زیبا نیز نباید فراموش شود. با استفاده از این ترکیب، یک اتاق خواب مدرن و زیبا خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید سرویس خواب و تخت خواب به صفحه تماس با دکوچید مراجعه کنید. همچــــنین  بــا شماره گیری تلفن ۷۳۰۱۹۰۰۰ با ما در ارتباط باشید. دکوچید را در اینستاگرام دنبال کنید.  

مقالات مرتبط:

خرید سرویس خواب ارزان و شیک
بهترین مکان برای خرید سرویس خواب و تخت خواب
چگونه یک سرویس خواب ایمن خریداری کنیم؟
برچسب ها: تخت خوابسرویس خواب


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  25 روش تفکیک بوسیله کتابخانه و دکوری در فضای خانه
  25 روش تفکیک بوسیله کتابخانه و دکوری در فضای خانه

  مرزبندی و تفکیک فضاها در بسیاری از خانه های کوچک و بزرگ کاربرد دارد. اگر شما در یک خانه کوچک زندگی می کنید، ممکن است نیاز به تقسیم فضا و مرزبندی بین محیط داخل خانه خود داشته باشید. وجود کتابخانه در این امر بسیار ایده مناسب و خوبی است. در استفاده از کتابخانه میتوان از قفسه های آن به عنوان دکوری و قرار دادن مجسمه ها و وسائل تزئینی استفاده کرد. قفسه بندی و وجود کتابخانه ها باعث ایجاد محیط بصری برای دیده شدن میباشد. هماهنگ شدن این فضاها و استفاده از دکورهای زیبا و شکیل در این امر بسیار مهم است. ...

  بیشتر بخوانید

  25 شکل هندسی در تولید میز تحریر، کتابخانه و صندلی
  25 شکل هندسی در تولید میز تحریر، کتابخانه و صندلی

  اشکال هندسی در بسیاری از لوازم مانند تخت خواب، سرویس خواب،کتابخانه و میز و مابقی لوازم خانه به چشم میخورد. استفاده از نقشه های هندسی جذاب و سنگ های مصنوعی و لامپ ها، توسط طراحان و کارشناسان تولید، متداول میباشد. کتابخانه های هندسی به راحتی میتوانند پیچیده شوند و یا به شکل مجسمه ای، شکل بگیرند. در این حالت تصورات ماندگاری در ذهن بوجود خواهند آورد. ...

  بیشتر بخوانید

  طراحی کتابخانه شخصی کنار تخت خواب
  طراحی کتابخانه شخصی کنار تخت خواب

  انسانها از دوران کودکی به خواندن کتاب علاقه دارند. هنگامی که کودک در تخت خواب خود قرار میگیرد و یکی از والدین برایش کتاب میخواند، رویاهای زیبائی در کودک زنده میشود و کودک را به سفری دور خواهد برد. قرار دادن کتابخانه در داخل اتاق خواب و نزدیک تخت خواب باعث میشود که عاشقان کتاب و کتابخوانی بتوانند در هنگام استراحت، چند دقیقه ای را با مطالعه بگذرانند و سپس به خواب بروند. ...

  بیشتر بخوانید

  بررسی چندین مدل سرویس خواب تاشو
  بررسی چندین مدل سرویس خواب تاشو

  در ادامه پرداختن به سرویس خواب ها و با توجه به معضل بزرگ وجود فضا برای تکمیل چیدمان سرویس خواب و تخت خواب، سعی کرده ایم به بررسی و معرفی چند مدل سرویس خواب تاشو(کمجا) بپردازیم. در این مقاله چند نمونه از سرویس خواب های تاشو را با هم مرور خواهیم کرد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. اگر به معنای واقعی، هیچ فضای اختصاصی در اتاق خواب خود ندارید، اگر شما به یک فضای اضافی در هنگام مراجعه مهمان نیاز داشته باشید. ...

  بیشتر بخوانید

  21 مدل کمد کابینت طرح ایکیا
  21 مدل کمد کابینت طرح ایکیا

  کمد کابینت ایکیا از مدلهای پرطرفدار امروزی میباشد. تنوع تولید در این نوع محصول باعث شده است تا یکی از بزرگترین و معتبرترین برندهای تولید لوازم خانه در دنیا محسوب شود. کمد لباس امروزه از اصول اصلی اتاق خواب و یکی از مهمترین زیرمجموعه های سرویس خواب میباشد. با توجه به گرایش بیشتر و استقبال مشتریان از کمد چوبی به نسبت کمد های فلزی، بر آن شدیم تا در این مقاله به بررسی مدلهای مختلف کمد کابینت طرح ایکیا بپردازیم. ...

  بیشتر بخوانید

  ایده های مناسب برای گوشه های خالی اتاق خواب و منزل
  ایده های مناسب برای گوشه های خالی اتاق خواب و منزل

  در اکثر چیدمانهای معمول در اتاق خواب و منزل به گوشه هایی برخورد می کنیم که ظاهرا بی استفاده باقی مانده اند. این قسمتها به نحوی ساخته شده اند که در ابتدا به فکرمان نمیرسد که چگونه میتوان یک چیدمان درست و استفاده بهینه ای از آنها داشت. طراحی و ایده های نو باعث میشود از این نقاط بهترین استفاده را ببریم. تنها کافی است با کمی دقت، اندازه ها و سایز این گوشه ها را داشته باشیم. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.