تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)
فواید خواب خوب در یک تخت خواب راحت

به اشتراک بگذارید
۲,۰۰۰,۰۰۰تومان
۲,۵۵۰,۰۰۰تومان
۱,۶۴۵,۰۰۰تومان
۱,۸۸۵,۰۰۰تومان
۱,۴۹۵,۰۰۰تومان
۲,۱۸۰,۰۰۰تومان

فواید خواب خوب در یک تخت خواب راحت

۱۳۹۷/۱۱/۹ ۴۸۹

مسئله خواب از قدیم موضوعی بوده است که مورد توجه اکثر مردم قرار داشته است. پیدا کردن محل خواب مناسب و یا داشتن تخت خواب راحت یکی از موارد مهمی بوده است که افراد همیشه به دنبال آن بوده اند. امروزه صاحب نظران و پزشکان این موضوع را با دقت و جدیت بیشتری دنبال میکنند. در حال حاضر توجه به خواب بر روی یک تخت خواب راحت ضامن سلامتی افراد قلمداد میشود. به عنوان مثال پزشکان معتقدند که وقتی شخص هر شب کمتر از 6 تا 7 ساعت خواب داشته باشد، در معرض خطر بیشتری نسبت به بقیه افراد قرار میگیرد. در این مقاله به بررسی تاثیر یک خواب راحت و کامل در تخت خواب استاندارد خواهیم پرداخت. پزشکان تاثیر خواب را در ده عنوان کلی بیان کرده اند که با هم مرور میکنیم.

تاثیر خواب بر سلامت قلب

تخت خواب راحت

حملات قلبی و سکته های مغزی در اکثر مواقع در ساعت های اولیه صبح اتفاق می افتد که ممکن است علت آن، شیوه نامناسب خواب باشد. عدم خواب کافی، با افزایش فشار خون و کلسترول همراه است که عامل بیماری قلبی و سکته  میباشد. برای سلامت بدن در افراد مختلف، مقدار خواب مورد نیاز در زیر آمده است.

  نوزاد 0 تا 3 ماهه                                14 تا 17      ساعت   در طول روز

کودک 3 تا 11 ماهه                                12 تا 15     ساعت   در طول روز

کودک 1 تا 2 سال                                  11 تا 14     ساعت   در طول روز

بچه 3 تا 5 سال                                     10 تا 13    ساعت    در طول روز

بچه 6 تا 13 سال                                    9 تا 10     ساعت    در طول روز

نوجوان 14 تا 17 سال                              8 تا 10     ساعت    در طول روز

بزرگسال 18 تا 64 سال                             7 تا 9      ساعت   در طول روز

افراد بالای 65 سال                                  7 تا 8      ساعت   در طول روز

خواب کافی باعث میشود که قلب شما سالم بماند.

تاثیر خواب بر جلوگیری از سرطان

سرویس خواب راحت

افرادی که خواب آشفته ای دارند، خطر ابتلا به سرطان سینه و روده بزرگ در آنها افزایش می یابد. محققان بر این باور هستند که قرار گرفتن در معرض نور زیاد در هنگام خواب، باعث کاهش سطح ملاتونین میشود. ملاتونین چنانچه در مقاله راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب گفته شده است، هورمونی است که چرخه خواب و بیداری را تنظیم میکند. از تاریکی اتاق خواب و تخت خواب خود مطمئن باشید و از بردن وسائل الکترونیکی به داخل اتاق خواب خود اجتناب کنید تا به بدن شما در خصوص تولید ملاتونین کمک شود.

خواب کافی باعث کاهش استرس

هنگامی که بدن کمبود خواب دارد، شما را دچار استرس خواهد کرد. عملکردهای بدن به این کم خوابی باعث فشار خون بالا و تولید هورمون استرس میشود. سعی کنید تکنیک های آرام سازی را برای مقابله با اثرات استرس یاد گرفته و به کار ببندید.

خواب کافی باعث کاهش التهاب بدن

افزایش هورمون های استرس ناشی از کمبود خواب، موجب افزایش التهاب بدن و افزایش ریسک ابتلا به بیماری قلبی و دیابت و غیره خواهد شد. التهاب باعث میشود که بدن در مسیر سقوط قرار گیرد.

خواب کافی عامل هشیاری بیشتر

تخت خواب استاندارد

یک خواب شبانه کامل در تخت خواب راحت، احساس انرژی و هشیاری را در روز بعد ایجاد خواهد کرد. این کار باعث افزایش راندمان و کارآیی بدن در طول روز میشود. اگر خواب کافی داشته باشید با استفاده از نور روز بیدار خواهید شد. در این حالت، کلیه فعالیتهای بدنی به صورت نرمال انجام می پذیرد. سعی کنید شب زنده داری نکرده و زود به رختخواب بروید.

تاثیر خواب بر تقویت حافظه

محققان علت اصلی دیدن خواب و رویا را متوجه نشده اند، اما همه می دانند که خواب کامل، نقش مهمی در فرآیند تقویت حافظه ایجاد میکند. در طول خواب، بدن در حالت استراحت قرار میگیرد اما مغز فعال بوده و در حالت پردازش اطلاعات روز، برقراری ارتباط بین حوادث، احساسات، خطرات و غیره میباشد. خواب عمیق، زمان مناسبی برای مغز ایجاد میکند تا بتواند خاطرات و پیوندهای بین آنها را ایجاد کند. لذت بردن از خواب به شما در حفظ و پردازش رویاهای شبانه کمک خواهد کرد.

تاثیر خواب بر کاهش وزن

تحقیقات محققان نشان میدهد، افرادی که کمتر از 7 ساعت در شب می خوابند، بیشتر احتمال اضافه وزن یا چاقی را دارا هستند. نتایج بررسی ها نشان میدهد، کمبود خواب باعث تغییر در هورمون های هضم غذا خواهد شد. هورمون های گرلین و لپتین که وظیفه تنظیم اشتها را بر عهده دارند این مسئولیت را در طول شب انجام میدهند که شامل تنظیم و هماهنگی منظم وزن بدن میباشد.

اثر خواب کوتاه روزانه

خوابهای کوتاه در طول روز نیز به بهبود موثر و داشتن طراوت روزانه کمک شایانی میکند. مطالعه بر روی 24000 فرد بزرگسال در یونان نشان میدهد، افرادی که در هفته چند بار در طول روز، خواب های کوچکی داشته اند، کمتر به بیماری قلبی و مرگهای ناشی از آن دچار شده اند. خواب های روزانه بر عملکرد حافظه و خلق و خو نیز بسیار اثرگذار است.

خواب کافی عامل کاهش خطر افسردگی

سرویس خواب راحت

خواب مناسب در تخت خواب نرم و راحت، بسیاری از مواد شیمیایی موجود در بدن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. از جمله این مواد شیمیائی میتوان به سروتونین اشاره کرد. کمبود سروتونین در بدن باعث افزایش احتمال ابتلا به افسردگی میباشد. شما میتوانید با حداقل 7 تا 9 ساعت خواب شبانه، یکی از راههای ابتلا به افسردگی در بدن خود را کاهش دهید.

تاثیر خواب بر باز سازی بدن

خواب کامل، یک زمان برای استراحت است اما این زمان باعث میشود که مغز انسان در طی شب سخت کار کند تا آسیب های ناشی از استرس، اشعه ماورا بنفش و دیگر موارد مضر بدن را دفع کند. سلولهای مغز در حالی که خواب می بینند، پروتئین بیشتری تولید میکنند. این مولکول های پروتئینی، بلوک های ساختمانی برای سلول ها را تشکیل میدهند و به آنها اجازه خواهند داد تا آسیبهای بدن را باز سازی و تعمیر نمایند.

تخت خواب راحت

با بیان این مطالب، اهمیت خواب برای شما خواننده محترم معلوم گردید. باید این را هم اضافه کرد که داشتن یک خواب خوب مستلزم داشتن زمینه و شرایط مناسب میباشد. داشتن یک خواب خوب، به نور، دما و محل خواب و غیره بستگی دارد. محل خواب خوب ساختاری ویژه دارد که مهمترین آنها تخت خواب است. استفاده از تخت خواب و سرویس خواب و تشک خواب استاندارد و مناسب در چندین مقاله برای شما خوانندگان محترم توضیح داده شده است. با مطالعه وبلاگ دکوچید میتوانید راهنمایی های لازم را بدست آورید.

شرکت دکوچید مفتخر است در زمینه تولید سرویس خواب و ملزومات خواب با بهترین کیفیت آماده خدمت رسانی به مردم شریف ایران در سراسر کشور میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

 

برچسب ها: تخت خوابخواب مناسبسلامت بدن


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن ، اتاق خواب و سرویس خواب و ...
  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن ، اتاق خواب و سرویس خواب و ...

  آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند.

  بیشتر بخوانید

  40 مدل اتاق خواب و سرویس خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته
  40 مدل اتاق خواب و سرویس خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته

  سبک زندگی مدرن درون خانه ها و وسائل زندگی مثل چیدمان خانه، اتاق خواب، سرویس خواب و دیگر وسائل، آرام آرام به زندگی مردم وارد شده است.تغییرات روز بروز در طراحی منازل و خانه ها و تغییر سبک زندگی با سرعت بسیار در حال انجام است.

  بیشتر بخوانید

  مبلمان و نشیمن ساده، فضایی برای ذخیره سازی وسائل
  مبلمان و نشیمن ساده، فضایی برای ذخیره سازی وسائل

  همه عاشق مبلمان چند منظوره هستند. وجود مبلمان، نیمکت و نشیمن های ساده برای هر نقطه از خانه مفید هستند. یکی از این نقاط، قرار دادن نشیمن در انتهای تخت خواب دو نفره میباشد. در اینصورت خواهید توانست محلی برای نگهداری ملحفه خود داشته باشید.

  بیشتر بخوانید

  چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب هایی با پنجره گرد
  چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب هایی با پنجره گرد

  سرویس خواب هایی که در اتاق خواب های روشن قرار می گیرند، نور را در خود جذب میکنند و این مسئله باعث میگردد که اتاق خواب بزرگتر به نظر برسد. نوردهی و هدایت روشنایی در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب، یکی از مسائل مهم در چیدمان و دکوراسیون میباشد.

  بیشتر بخوانید

  21 مدل سرویس خواب و اتاق خواب با دیوار آجری
  21 مدل سرویس خواب و اتاق خواب با دیوار آجری

  هماهنگی بین سرویس خواب و اتاق خواب بسیار مهم است. طرح، رنگ، زوایا و نور و بسیاری مسائل دیگر از جمله مواردی است که در چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب مهم بنظر میرسد. استفاده از طرح های کاغذ دیواری، رنگها و همچنین دیگر مصالح بکار رفته بر روی پوشش دیوار برای چیدمان سرویس خواب نیز اثرگذار است.

  بیشتر بخوانید

  مدلهای جدید میز تحریر به همراه کتابخانه
  مدلهای جدید میز تحریر به همراه کتابخانه

  میز تحریر و کتابخانه بخش مهمی از سرویس خواب و کامل کننده تخت خواب نوجوان است. انجام امور مدرسه و تکالیف درسی، بخشی از زندگی یک کودک است که ممکن است آنرا دوست داشته باشد و یا از آن بیزار باشد. اینک ما به عنوان بزرگتر و والدین بچه ها چه کاری میتوانیم انجام دهیم تا در کنار مطالعه درسی به فرزندمان کمک کنیم؟

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.