پذیرش عاملیت فعال فروش محصولات دکوچید در سراسر کشور(کلیک کنید)

فواید خواب خوب در یک تخت خواب راحت

۱۳۹۷/۱۱/۹ ۷۸

مسئله خواب از قدیم موضوعی بوده است که مورد توجه اکثر مردم قرار داشته است. پیدا کردن محل خواب مناسب و یا داشتن تخت خواب راحت یکی از موارد مهمی بوده است که افراد همیشه به دنبال آن بوده اند. امروزه صاحب نظران و پزشکان این موضوع را با دقت و جدیت بیشتری دنبال میکنند. در حال حاضر توجه به خواب بر روی یک تخت خواب راحت ضامن سلامتی افراد قلمداد میشود. به عنوان مثال پزشکان معتقدند که وقتی شخص هر شب کمتر از 6 تا 7 ساعت خواب داشته باشد، در معرض خطر بیشتری نسبت به بقیه افراد قرار میگیرد. در این مقاله به بررسی تاثیر یک خواب راحت و کامل در تخت خواب استاندارد خواهیم پرداخت. پزشکان تاثیر خواب را در ده عنوان کلی بیان کرده اند که با هم مرور میکنیم.

تاثیر خواب بر سلامت قلب

تاثیر خواب بر سلامتی قلب

حملات قلبی و سکته های مغزی در اکثر مواقع در ساعت های اولیه صبح اتفاق می افتد که ممکن است علت آن، شیوه نامناسب خواب باشد. عدم خواب کافی، با افزایش فشار خون و کلسترول همراه است که عامل بیماری قلبی و سکته  میباشد. برای سلامت بدن در افراد مختلف، مقدار خواب مورد نیاز در زیر آمده است.

  نوزاد 0 تا 3 ماهه                                14 تا 17      ساعت   در طول روز

کودک 3 تا 11 ماهه                                12 تا 15     ساعت   در طول روز

کودک 1 تا 2 سال                                  11 تا 14     ساعت   در طول روز

بچه 3 تا 5 سال                                     10 تا 13    ساعت    در طول روز

بچه 6 تا 13 سال                                    9 تا 10     ساعت    در طول روز

نوجوان 14 تا 17 سال                              8 تا 10     ساعت    در طول روز

بزرگسال 18 تا 64 سال                             7 تا 9      ساعت   در طول روز

افراد بالای 65 سال                                  7 تا 8      ساعت   در طول روز

خواب کافی باعث میشود که قلب شما سالم بماند.

تاثیر خواب بر جلوگیری از سرطان

تاثیر خواب بر جلوگیری از سرطان

افرادی که خواب آشفته ای دارند، خطر ابتلا به سرطان سینه و روده بزرگ در آنها افزایش می یابد. محققان بر این باور هستند که قرار گرفتن در معرض نور زیاد در هنگام خواب، باعث کاهش سطح ملاتونین میشود. ملاتونین چنانچه در مقاله راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب گفته شده است، هورمونی است که چرخه خواب و بیداری را تنظیم میکند. از تاریکی اتاق خواب و تخت خواب خود مطمئن باشید و از بردن وسائل الکترونیکی به داخل اتاق خواب خود اجتناب کنید تا به بدن شما در خصوص تولید ملاتونین کمک شود.

خواب کافی باعث کاهش استرس

هنگامی که بدن کمبود خواب دارد، شما را دچار استرس خواهد کرد. عملکردهای بدن به این کم خوابی باعث فشار خون بالا و تولید هورمون استرس میشود. سعی کنید تکنیک های آرام سازی را برای مقابله با اثرات استرس یاد گرفته و به کار ببندید.

خواب کافی باعث کاهش التهاب بدن

افزایش هورمون های استرس ناشی از کمبود خواب، موجب افزایش التهاب بدن و افزایش ریسک ابتلا به بیماری قلبی و دیابت و غیره خواهد شد. التهاب باعث میشود که بدن در مسیر سقوط قرار گیرد.

خواب کافی عامل هشیاری بیشتر

خواب کافی عامل هشیاری بیشتر

یک خواب شبانه کامل در تخت خواب راحت، احساس انرژی و هشیاری را در روز بعد ایجاد خواهد کرد. این کار باعث افزایش راندمان و کارآیی بدن در طول روز میشود. اگر خواب کافی داشته باشید با استفاده از نور روز بیدار خواهید شد. در این حالت، کلیه فعالیتهای بدنی به صورت نرمال انجام می پذیرد. سعی کنید شب زنده داری نکرده و زود به رختخواب بروید.

تاثیر خواب بر تقویت حافظه

محققان علت اصلی دیدن خواب و رویا را متوجه نشده اند، اما همه می دانند که خواب کامل، نقش مهمی در فرآیند تقویت حافظه ایجاد میکند. در طول خواب، بدن در حالت استراحت قرار میگیرد اما مغز فعال بوده و در حالت پردازش اطلاعات روز، برقراری ارتباط بین حوادث، احساسات، خطرات و غیره میباشد. خواب عمیق، زمان مناسبی برای مغز ایجاد میکند تا بتواند خاطرات و پیوندهای بین آنها را ایجاد کند. لذت بردن از خواب به شما در حفظ و پردازش رویاهای شبانه کمک خواهد کرد.

تاثیر خواب بر کاهش وزن

تحقیقات محققان نشان میدهد، افرادی که کمتر از 7 ساعت در شب می خوابند، بیشتر احتمال اضافه وزن یا چاقی را دارا هستند. نتایج بررسی ها نشان میدهد، کمبود خواب باعث تغییر در هورمون های هضم غذا خواهد شد. هورمون های گرلین و لپتین که وظیفه تنظیم اشتها را بر عهده دارند این مسئولیت را در طول شب انجام میدهند که شامل تنظیم و هماهنگی منظم وزن بدن میباشد.

اثر خواب کوتاه روزانه

خوابهای کوتاه در طول روز نیز به بهبود موثر و داشتن طراوت روزانه کمک شایانی میکند. مطالعه بر روی 24000 فرد بزرگسال در یونان نشان میدهد، افرادی که در هفته چند بار در طول روز، خواب های کوچکی داشته اند، کمتر به بیماری قلبی و مرگهای ناشی از آن دچار شده اند. خواب های روزانه بر عملکرد حافظه و خلق و خو نیز بسیار اثرگذار است.

خواب کافی عامل کاهش خطر افسردگی

خواب کافی عامل کاهش خطر افسردگی

خواب مناسب در تخت خواب نرم و راحت، بسیاری از مواد شیمیایی موجود در بدن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. از جمله این مواد شیمیائی میتوان به سروتونین اشاره کرد. کمبود سروتونین در بدن باعث افزایش احتمال ابتلا به افسردگی میباشد. شما میتوانید با حداقل 7 تا 9 ساعت خواب شبانه، یکی از راههای ابتلا به افسردگی در بدن خود را کاهش دهید.

تاثیر خواب بر باز سازی بدن

خواب کامل، یک زمان برای استراحت است اما این زمان باعث میشود که مغز انسان در طی شب سخت کار کند تا آسیب های ناشی از استرس، اشعه ماورا بنفش و دیگر موارد مضر بدن را دفع کند. سلولهای مغز در حالی که خواب می بینند، پروتئین بیشتری تولید میکنند. این مولکول های پروتئینی، بلوک های ساختمانی برای سلول ها را تشکیل میدهند و به آنها اجازه خواهند داد تا آسیبهای بدن را باز سازی و تعمیر نمایند.

تاثیر خواب بر باز سازی بدن

با بیان این مطالب، اهمیت خواب برای شما خواننده محترم معلوم گردید. باید این را هم اضافه کرد که داشتن یک خواب خوب مستلزم داشتن زمینه و شرایط مناسب میباشد. داشتن یک خواب خوب، به نور، دما و محل خواب و غیره بستگی دارد. محل خواب خوب ساختاری ویژه دارد که مهمترین آنها تخت خواب است. استفاده از تخت خواب و سرویس خواب و تشک خواب استاندارد و مناسب در چندین مقاله برای شما خوانندگان محترم توضیح داده شده است. با مطالعه وبلاگ دکوچید میتوانید راهنمایی های لازم را بدست آورید.

شرکت دکوچید مفتخر است در زمینه تولید سرویس خواب و ملزومات خواب با بهترین کیفیت آماده خدمت رسانی به مردم شریف ایران در سراسر کشور میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

 

برچسب ها: تخت خوابخواب مناسبسلامت بدن


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  خرید اینترنتی تشک خواب
  خرید اینترنتی تشک خواب

  خرید تشک خواب یکی از مباحث مهم در لوازم خواب است. تعداد زیاد مدلها و پیشنهادات مختلف باعث گردیده است که بسیاری از خریداران در هنگام خرید اینترنتی تشک خواب دچار سردرگمی و گیج شدن شوند. این سبب میشود که افراد در انتخاب محصول نهایی، نتوانند تصمیم درستی اتخاذ کنند. نیاز به اطلاعات تکمیلی و کامل در انتخاب تشک خواب، در بسیاری موارد باعث خرید تشک خوابی میشود که باعث افزایش بیخوابی شده و مانعی برای حفظ سلامت و شادابی خواهد شد. ...

  بیشتر بخوانید

  یک قدم تا خرید جاکفشی
  یک قدم تا خرید جاکفشی

  وجود جاکفشی برای هر خانه ای لازم است. در خانه های ایرانی ورود با کفش ممنوع است. این فرهنگ از قدیم بوده و بسیار مورد پسند است. ایرانی ها برای ورود به مکان های مقدس و محترم، کفشهای خود را در می آوردند. خانه نیز یکی از این مکان های و فضاهای محترم است. قرار دادن کفش در محلهای مناسب و پاکیزه، جهت حفظ و نگهداری از فضاهای خانه و نگهداری از خود کفش ها، میتواند مهمترین سرآغاز بوجود آمدن جاکفشی شود. جاکفشی ها دارای تنوع بسیاری هستند. امروزه ایده های نو و جدیدی در تولید جاکفشی عرضه گردیده است. بعضی از جنس فلز هستند و یا چوبی و یا پلاستیکی ساخته و تولید شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  تولید کمد و میز آرایش سفارشی در دکوچید
  تولید کمد و میز آرایش سفارشی در دکوچید

  یکی از تصمیمات اتخاذ شده در شرکت دکوچید که بر اساس خواست و نیاز مشتریان انجام پذیرفت، کالاها و سرویس خواب سفارشی بود که زمینه و برنامه ریزی و تحلیل نیازهای اولیه آن با دقت بسیار انجام گرفت. این تصمیم با توجه به فضاهای موجود در خانه ها و آپارتمانهای امروزی و به درخواست بسیاری از مشتریان، گرفته شد. شرکت دکوچید ابتدا تمامی سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز در خصوص تهیه این نوع محصولات سفارشی را آماده سازی کرده و پس از جلسات فراوان، شروع به تولید کالای سفارشی نمود. ...

  بیشتر بخوانید

  تبدیل سرویس خواب اتاق خواب به سوئیت هتل 5 ستاره
  تبدیل سرویس خواب اتاق خواب به سوئیت هتل 5 ستاره

  شاید خاطره حضور در یک هتل لوکس و استفاده از تخت خواب و سرویس خواب عالی و زیبای آن در خاطر بسیاری از افراد مانده باشد. تعریف و تمجید از آن فضا و تلاش برای رفتن دوباره به آن هتل و ترغیب دوستان به استفاده از تخت خواب و سرویس خواب فلان هتل، کاری است که اکثر ما بعد از استفاده از هتل جذاب و تمیز انجام میدهیم. شاید در ذهن شما نیز این سوال مطرح شده باشد که چرا این محل به فضایی دلچسب و ناب تبدیل شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  میز تحریرهای ساده، مدرن و خلاقانه
  میز تحریرهای ساده، مدرن و خلاقانه

  استفاده از لپ تاپ و نرم افزارهای مختلف وابستگی به قلم و کاغذ را تا حد زیادی کم کرده است. اما میز تحریر ها همچنان مورد نیاز افراد و ادارات و سازمان ها هستند. میز تحریر های جدید عرضه شده به بازار، علاوه بر نگهداری از لپ تاپ و کامپیوترهای رو میزی، اندک کاغذ و قلم مورد نیاز و بسیاری از مجلات و کتابها را در خود جای میدهد. علاوه بر آن وجود کتابخانه های شخصی نیز این کار مهم را پوشش خواهد داد. در این مقاله به بررسی چند مدل از میز تحریرهای مدرن و در عین حال ساده و زیبا خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  طراحی های جدید اتاق خواب در سال 2019
  طراحی های جدید اتاق خواب در سال 2019

  ایده های جدید و بروز برای اتاق خواب و سرویس خواب در سال 2019، همچون سالهای پیش با سرعت زیاد به سمت طراحی های فانتزی، ساده و مدرن در حال حرکت است. شما نیز میتوانید از این ایده های جهانی استفاده کنید و با این روش از منحنی سرعت طراحی های روز جلو بزنید. در این مقاله به بعضی طراحی های سرویس خواب و اتاق خواب در سال 2019 خواهیم پرداخت.

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.