تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)

فواید خواب خوب در یک تخت خواب راحت

۱۳۹۷/۱۱/۹ ۴۱۸

مسئله خواب از قدیم موضوعی بوده است که مورد توجه اکثر مردم قرار داشته است. پیدا کردن محل خواب مناسب و یا داشتن تخت خواب راحت یکی از موارد مهمی بوده است که افراد همیشه به دنبال آن بوده اند. امروزه صاحب نظران و پزشکان این موضوع را با دقت و جدیت بیشتری دنبال میکنند. در حال حاضر توجه به خواب بر روی یک تخت خواب راحت ضامن سلامتی افراد قلمداد میشود. به عنوان مثال پزشکان معتقدند که وقتی شخص هر شب کمتر از 6 تا 7 ساعت خواب داشته باشد، در معرض خطر بیشتری نسبت به بقیه افراد قرار میگیرد. در این مقاله به بررسی تاثیر یک خواب راحت و کامل در تخت خواب استاندارد خواهیم پرداخت. پزشکان تاثیر خواب را در ده عنوان کلی بیان کرده اند که با هم مرور میکنیم.

تاثیر خواب بر سلامت قلب

تخت خواب راحت

حملات قلبی و سکته های مغزی در اکثر مواقع در ساعت های اولیه صبح اتفاق می افتد که ممکن است علت آن، شیوه نامناسب خواب باشد. عدم خواب کافی، با افزایش فشار خون و کلسترول همراه است که عامل بیماری قلبی و سکته  میباشد. برای سلامت بدن در افراد مختلف، مقدار خواب مورد نیاز در زیر آمده است.

  نوزاد 0 تا 3 ماهه                                14 تا 17      ساعت   در طول روز

کودک 3 تا 11 ماهه                                12 تا 15     ساعت   در طول روز

کودک 1 تا 2 سال                                  11 تا 14     ساعت   در طول روز

بچه 3 تا 5 سال                                     10 تا 13    ساعت    در طول روز

بچه 6 تا 13 سال                                    9 تا 10     ساعت    در طول روز

نوجوان 14 تا 17 سال                              8 تا 10     ساعت    در طول روز

بزرگسال 18 تا 64 سال                             7 تا 9      ساعت   در طول روز

افراد بالای 65 سال                                  7 تا 8      ساعت   در طول روز

خواب کافی باعث میشود که قلب شما سالم بماند.

تاثیر خواب بر جلوگیری از سرطان

سرویس خواب راحت

افرادی که خواب آشفته ای دارند، خطر ابتلا به سرطان سینه و روده بزرگ در آنها افزایش می یابد. محققان بر این باور هستند که قرار گرفتن در معرض نور زیاد در هنگام خواب، باعث کاهش سطح ملاتونین میشود. ملاتونین چنانچه در مقاله راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب گفته شده است، هورمونی است که چرخه خواب و بیداری را تنظیم میکند. از تاریکی اتاق خواب و تخت خواب خود مطمئن باشید و از بردن وسائل الکترونیکی به داخل اتاق خواب خود اجتناب کنید تا به بدن شما در خصوص تولید ملاتونین کمک شود.

خواب کافی باعث کاهش استرس

هنگامی که بدن کمبود خواب دارد، شما را دچار استرس خواهد کرد. عملکردهای بدن به این کم خوابی باعث فشار خون بالا و تولید هورمون استرس میشود. سعی کنید تکنیک های آرام سازی را برای مقابله با اثرات استرس یاد گرفته و به کار ببندید.

خواب کافی باعث کاهش التهاب بدن

افزایش هورمون های استرس ناشی از کمبود خواب، موجب افزایش التهاب بدن و افزایش ریسک ابتلا به بیماری قلبی و دیابت و غیره خواهد شد. التهاب باعث میشود که بدن در مسیر سقوط قرار گیرد.

خواب کافی عامل هشیاری بیشتر

تخت خواب استاندارد

یک خواب شبانه کامل در تخت خواب راحت، احساس انرژی و هشیاری را در روز بعد ایجاد خواهد کرد. این کار باعث افزایش راندمان و کارآیی بدن در طول روز میشود. اگر خواب کافی داشته باشید با استفاده از نور روز بیدار خواهید شد. در این حالت، کلیه فعالیتهای بدنی به صورت نرمال انجام می پذیرد. سعی کنید شب زنده داری نکرده و زود به رختخواب بروید.

تاثیر خواب بر تقویت حافظه

محققان علت اصلی دیدن خواب و رویا را متوجه نشده اند، اما همه می دانند که خواب کامل، نقش مهمی در فرآیند تقویت حافظه ایجاد میکند. در طول خواب، بدن در حالت استراحت قرار میگیرد اما مغز فعال بوده و در حالت پردازش اطلاعات روز، برقراری ارتباط بین حوادث، احساسات، خطرات و غیره میباشد. خواب عمیق، زمان مناسبی برای مغز ایجاد میکند تا بتواند خاطرات و پیوندهای بین آنها را ایجاد کند. لذت بردن از خواب به شما در حفظ و پردازش رویاهای شبانه کمک خواهد کرد.

تاثیر خواب بر کاهش وزن

تحقیقات محققان نشان میدهد، افرادی که کمتر از 7 ساعت در شب می خوابند، بیشتر احتمال اضافه وزن یا چاقی را دارا هستند. نتایج بررسی ها نشان میدهد، کمبود خواب باعث تغییر در هورمون های هضم غذا خواهد شد. هورمون های گرلین و لپتین که وظیفه تنظیم اشتها را بر عهده دارند این مسئولیت را در طول شب انجام میدهند که شامل تنظیم و هماهنگی منظم وزن بدن میباشد.

اثر خواب کوتاه روزانه

خوابهای کوتاه در طول روز نیز به بهبود موثر و داشتن طراوت روزانه کمک شایانی میکند. مطالعه بر روی 24000 فرد بزرگسال در یونان نشان میدهد، افرادی که در هفته چند بار در طول روز، خواب های کوچکی داشته اند، کمتر به بیماری قلبی و مرگهای ناشی از آن دچار شده اند. خواب های روزانه بر عملکرد حافظه و خلق و خو نیز بسیار اثرگذار است.

خواب کافی عامل کاهش خطر افسردگی

سرویس خواب راحت

خواب مناسب در تخت خواب نرم و راحت، بسیاری از مواد شیمیایی موجود در بدن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. از جمله این مواد شیمیائی میتوان به سروتونین اشاره کرد. کمبود سروتونین در بدن باعث افزایش احتمال ابتلا به افسردگی میباشد. شما میتوانید با حداقل 7 تا 9 ساعت خواب شبانه، یکی از راههای ابتلا به افسردگی در بدن خود را کاهش دهید.

تاثیر خواب بر باز سازی بدن

خواب کامل، یک زمان برای استراحت است اما این زمان باعث میشود که مغز انسان در طی شب سخت کار کند تا آسیب های ناشی از استرس، اشعه ماورا بنفش و دیگر موارد مضر بدن را دفع کند. سلولهای مغز در حالی که خواب می بینند، پروتئین بیشتری تولید میکنند. این مولکول های پروتئینی، بلوک های ساختمانی برای سلول ها را تشکیل میدهند و به آنها اجازه خواهند داد تا آسیبهای بدن را باز سازی و تعمیر نمایند.

تخت خواب راحت

با بیان این مطالب، اهمیت خواب برای شما خواننده محترم معلوم گردید. باید این را هم اضافه کرد که داشتن یک خواب خوب مستلزم داشتن زمینه و شرایط مناسب میباشد. داشتن یک خواب خوب، به نور، دما و محل خواب و غیره بستگی دارد. محل خواب خوب ساختاری ویژه دارد که مهمترین آنها تخت خواب است. استفاده از تخت خواب و سرویس خواب و تشک خواب استاندارد و مناسب در چندین مقاله برای شما خوانندگان محترم توضیح داده شده است. با مطالعه وبلاگ دکوچید میتوانید راهنمایی های لازم را بدست آورید.

شرکت دکوچید مفتخر است در زمینه تولید سرویس خواب و ملزومات خواب با بهترین کیفیت آماده خدمت رسانی به مردم شریف ایران در سراسر کشور میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

 

برچسب ها: تخت خوابخواب مناسبسلامت بدن


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  9 مدل دکور و سرویس خواب نوجوان
  9 مدل دکور و سرویس خواب نوجوان

  سرویس خواب نوجوان به علت دیدگاه و تفکرات منحصربفرد این نسل ، بسیار متغیر و فراوان است. نوجوانان به علت سبک فکری و زندگی، بیشتر دیدگاه های خود را در محل زندگی و اتاق خواب خود نمایش میدهند. به همین دلیل، بسیاری از روحیات آنها را میتوان در اتاق خواب و سرویس خواب نوجوان استفاده کرد. دکورهای بکار رفته در کنار تخت خواب نوجوان و همچنین شکل کلی اتاق خواب و سرویس خواب نوجوان را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. ...

  بیشتر بخوانید

  21 مدل سرویس خواب تابستانی
  21 مدل سرویس خواب تابستانی

  در فصل زیبای تابستان به سراغ سرویس خواب تابستانی رفته ایم. سرویس خواب هایی که با تغییرات بسیار اندک و جزیی در ظاهر آنها، تبدیل به یک اثر هنری زیبا خواهند شد. سرویس خواب تابستانی برای استفاده در روزهای گرم تابستان بسیار پراهمیت است. در این مقاله به بررسی چندین مدل از سرویس خواب های تابستانی خواهیم پرداخت.

  بیشتر بخوانید

  سرویس خواب آینه دار
  سرویس خواب آینه دار

  تنوع سرویس خواب ها در جامعه امروزی، بسیار زیاد شده است. نوع علاقمندی مشتریان و طرح های مورد پسند آنها و همچنین تنوع طراحی و تولید در حوزه سرویس خواب باعث گردیده است که به طور چشمگیری شاهد مدلهای بسیاری از سرویس خواب ها باشیم. سرویس خواب های چوبی، فلزی، ام دی اف و ... با شکل و رنگهای مختلف در بسیاری از خانه ها و فروشگاه ها وجود دارد. ترکیب یک سرویس خواب شامل تخت خواب، میز آرایش، کمد لباس، دراور، صندلی و آینه و پاتختی است. ...

  بیشتر بخوانید

  15 مدل جاکفشی زیبا به همراه نشیمن
  15 مدل جاکفشی زیبا به همراه نشیمن

  جاکفشی یکی از وسائل چوبی زیبا و موردنیاز خانواده ها است. جاکفشی در کنار دیگر وسائل چوبی جز جدانشدنی از ملزومات هر خانواده ایرانی است. قرار گرفتن کفش ها در جاکفشی به عنوان یک فرد با نظم از خصوصیات هر خانواده ای میباشد. در عین حال مانع از انتقال بیماری به داخل خانه خواهد شد. در این مقاله به بررسی مدلهای مختلف جاکفشی هایی خواهیم پرداخت که با وجود نشیمن بر روی آن، میتوان به راحتی استفاده های دیگری نیز کرد. ...

  بیشتر بخوانید

  10 مدل میز تاشو و کمجا مناسب برای خانه های کوچک
  10 مدل میز تاشو و کمجا مناسب برای خانه های کوچک

  امروزه با توجه به نیاز افراد به میز تحریر، میز ناهار خوری، میز جلو مبلی و بسیاری میزهای دیگر دکوری در داخل خانه و همچنین کمبود شدید فضا، طراحان و سازندگان را بر آن داشته است تا تولید و ساخت میزهای تا شو و کمجا را در دستور کار خود قرار دهند. برای این منظور، سعی کرده ایم در این مقاله به بررسی چندین مدل میز تاشو بپردازیم. تا انتهای مقاله با باشید. ...

  بیشتر بخوانید

  کمد و دکورهای گوشه ای، دنج و جادار
  کمد و دکورهای گوشه ای، دنج و جادار

  در اکثر مواقع افراد از گوشه ها و نقاط کنج خانه استفاده ای انجام نمیدهند. ممکن است، این محل ها به فضاهای خالی و بی اهمیتی تبدیل شوند که هرگز مورد توجه قرار نگیرند. حضور وسائل چوبی مثل کمد، کمد لباس و دکوری های چوبی باعث میشود این فضاها تبدیل به مکانهایی زنده و زیبا شوند. زیرا در این حالت از تمامی فضاهای خانه، استفاده بهینه و درستی انجام می پذیرد. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.