تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)

فواید خواب خوب در یک تخت خواب راحت

۱۳۹۷/۱۱/۹ ۲۵۴

مسئله خواب از قدیم موضوعی بوده است که مورد توجه اکثر مردم قرار داشته است. پیدا کردن محل خواب مناسب و یا داشتن تخت خواب راحت یکی از موارد مهمی بوده است که افراد همیشه به دنبال آن بوده اند. امروزه صاحب نظران و پزشکان این موضوع را با دقت و جدیت بیشتری دنبال میکنند. در حال حاضر توجه به خواب بر روی یک تخت خواب راحت ضامن سلامتی افراد قلمداد میشود. به عنوان مثال پزشکان معتقدند که وقتی شخص هر شب کمتر از 6 تا 7 ساعت خواب داشته باشد، در معرض خطر بیشتری نسبت به بقیه افراد قرار میگیرد. در این مقاله به بررسی تاثیر یک خواب راحت و کامل در تخت خواب استاندارد خواهیم پرداخت. پزشکان تاثیر خواب را در ده عنوان کلی بیان کرده اند که با هم مرور میکنیم.

تاثیر خواب بر سلامت قلب

تاثیر خواب بر سلامتی قلب

حملات قلبی و سکته های مغزی در اکثر مواقع در ساعت های اولیه صبح اتفاق می افتد که ممکن است علت آن، شیوه نامناسب خواب باشد. عدم خواب کافی، با افزایش فشار خون و کلسترول همراه است که عامل بیماری قلبی و سکته  میباشد. برای سلامت بدن در افراد مختلف، مقدار خواب مورد نیاز در زیر آمده است.

  نوزاد 0 تا 3 ماهه                                14 تا 17      ساعت   در طول روز

کودک 3 تا 11 ماهه                                12 تا 15     ساعت   در طول روز

کودک 1 تا 2 سال                                  11 تا 14     ساعت   در طول روز

بچه 3 تا 5 سال                                     10 تا 13    ساعت    در طول روز

بچه 6 تا 13 سال                                    9 تا 10     ساعت    در طول روز

نوجوان 14 تا 17 سال                              8 تا 10     ساعت    در طول روز

بزرگسال 18 تا 64 سال                             7 تا 9      ساعت   در طول روز

افراد بالای 65 سال                                  7 تا 8      ساعت   در طول روز

خواب کافی باعث میشود که قلب شما سالم بماند.

تاثیر خواب بر جلوگیری از سرطان

تاثیر خواب بر جلوگیری از سرطان

افرادی که خواب آشفته ای دارند، خطر ابتلا به سرطان سینه و روده بزرگ در آنها افزایش می یابد. محققان بر این باور هستند که قرار گرفتن در معرض نور زیاد در هنگام خواب، باعث کاهش سطح ملاتونین میشود. ملاتونین چنانچه در مقاله راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب گفته شده است، هورمونی است که چرخه خواب و بیداری را تنظیم میکند. از تاریکی اتاق خواب و تخت خواب خود مطمئن باشید و از بردن وسائل الکترونیکی به داخل اتاق خواب خود اجتناب کنید تا به بدن شما در خصوص تولید ملاتونین کمک شود.

خواب کافی باعث کاهش استرس

هنگامی که بدن کمبود خواب دارد، شما را دچار استرس خواهد کرد. عملکردهای بدن به این کم خوابی باعث فشار خون بالا و تولید هورمون استرس میشود. سعی کنید تکنیک های آرام سازی را برای مقابله با اثرات استرس یاد گرفته و به کار ببندید.

خواب کافی باعث کاهش التهاب بدن

افزایش هورمون های استرس ناشی از کمبود خواب، موجب افزایش التهاب بدن و افزایش ریسک ابتلا به بیماری قلبی و دیابت و غیره خواهد شد. التهاب باعث میشود که بدن در مسیر سقوط قرار گیرد.

خواب کافی عامل هشیاری بیشتر

خواب کافی عامل هشیاری بیشتر

یک خواب شبانه کامل در تخت خواب راحت، احساس انرژی و هشیاری را در روز بعد ایجاد خواهد کرد. این کار باعث افزایش راندمان و کارآیی بدن در طول روز میشود. اگر خواب کافی داشته باشید با استفاده از نور روز بیدار خواهید شد. در این حالت، کلیه فعالیتهای بدنی به صورت نرمال انجام می پذیرد. سعی کنید شب زنده داری نکرده و زود به رختخواب بروید.

تاثیر خواب بر تقویت حافظه

محققان علت اصلی دیدن خواب و رویا را متوجه نشده اند، اما همه می دانند که خواب کامل، نقش مهمی در فرآیند تقویت حافظه ایجاد میکند. در طول خواب، بدن در حالت استراحت قرار میگیرد اما مغز فعال بوده و در حالت پردازش اطلاعات روز، برقراری ارتباط بین حوادث، احساسات، خطرات و غیره میباشد. خواب عمیق، زمان مناسبی برای مغز ایجاد میکند تا بتواند خاطرات و پیوندهای بین آنها را ایجاد کند. لذت بردن از خواب به شما در حفظ و پردازش رویاهای شبانه کمک خواهد کرد.

تاثیر خواب بر کاهش وزن

تحقیقات محققان نشان میدهد، افرادی که کمتر از 7 ساعت در شب می خوابند، بیشتر احتمال اضافه وزن یا چاقی را دارا هستند. نتایج بررسی ها نشان میدهد، کمبود خواب باعث تغییر در هورمون های هضم غذا خواهد شد. هورمون های گرلین و لپتین که وظیفه تنظیم اشتها را بر عهده دارند این مسئولیت را در طول شب انجام میدهند که شامل تنظیم و هماهنگی منظم وزن بدن میباشد.

اثر خواب کوتاه روزانه

خوابهای کوتاه در طول روز نیز به بهبود موثر و داشتن طراوت روزانه کمک شایانی میکند. مطالعه بر روی 24000 فرد بزرگسال در یونان نشان میدهد، افرادی که در هفته چند بار در طول روز، خواب های کوچکی داشته اند، کمتر به بیماری قلبی و مرگهای ناشی از آن دچار شده اند. خواب های روزانه بر عملکرد حافظه و خلق و خو نیز بسیار اثرگذار است.

خواب کافی عامل کاهش خطر افسردگی

خواب کافی عامل کاهش خطر افسردگی

خواب مناسب در تخت خواب نرم و راحت، بسیاری از مواد شیمیایی موجود در بدن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. از جمله این مواد شیمیائی میتوان به سروتونین اشاره کرد. کمبود سروتونین در بدن باعث افزایش احتمال ابتلا به افسردگی میباشد. شما میتوانید با حداقل 7 تا 9 ساعت خواب شبانه، یکی از راههای ابتلا به افسردگی در بدن خود را کاهش دهید.

تاثیر خواب بر باز سازی بدن

خواب کامل، یک زمان برای استراحت است اما این زمان باعث میشود که مغز انسان در طی شب سخت کار کند تا آسیب های ناشی از استرس، اشعه ماورا بنفش و دیگر موارد مضر بدن را دفع کند. سلولهای مغز در حالی که خواب می بینند، پروتئین بیشتری تولید میکنند. این مولکول های پروتئینی، بلوک های ساختمانی برای سلول ها را تشکیل میدهند و به آنها اجازه خواهند داد تا آسیبهای بدن را باز سازی و تعمیر نمایند.

تاثیر خواب بر باز سازی بدن

با بیان این مطالب، اهمیت خواب برای شما خواننده محترم معلوم گردید. باید این را هم اضافه کرد که داشتن یک خواب خوب مستلزم داشتن زمینه و شرایط مناسب میباشد. داشتن یک خواب خوب، به نور، دما و محل خواب و غیره بستگی دارد. محل خواب خوب ساختاری ویژه دارد که مهمترین آنها تخت خواب است. استفاده از تخت خواب و سرویس خواب و تشک خواب استاندارد و مناسب در چندین مقاله برای شما خوانندگان محترم توضیح داده شده است. با مطالعه وبلاگ دکوچید میتوانید راهنمایی های لازم را بدست آورید.

شرکت دکوچید مفتخر است در زمینه تولید سرویس خواب و ملزومات خواب با بهترین کیفیت آماده خدمت رسانی به مردم شریف ایران در سراسر کشور میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

 

برچسب ها: تخت خوابخواب مناسبسلامت بدن


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب
  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب

  بسیاری مواقع استفاده از رنگهای گوناگون در ترکیب سرویس خواب و اتاق خواب با احتیاط انجام میشود. دلیل آن نیز مشخص است چرا که به خاطر کم ریسک بودن اکثر خانواده ها و مراجعه به رنگهای مشخص در ترکیب اتاق خواب و سرویس خواب باعث شده است دید بسیاری از افراد در این زمینه محدود گردد. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است با استفاده از تصاویر مختلف یک ذهنیت جدید در چیدمان سرویس خواب و استفاده از رنگهای متنوع حضور شما خواننده محترم عرضه گردد. ...

  بیشتر بخوانید

  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان
  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان

  یکی از نکات مهم که والدین در نظر دارند، وجود فضای زیاد در سرویس خواب نوجوان و زیر مجموعه داخل آن میباشد. وجود فضاهای ذخیره سازی و نگهداری وسائل در کنار تخت نوجوان و سرویس خواب نوجوان باعث میشود نظم و چیدمان اتاق خواب نوجوان حفظ گردد. کلماتی که والدین به طور مرتب برای تمیزی اتاق خواب به آنها میگویند عبارت است از "اتاقت را تمیز کن". گاهی اوقات خود بچه ها اتاق خواب و سرویس خواب خود را تمیز میکنند. ...

  بیشتر بخوانید

  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا
  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا

  تنوع جاکفشی های تولیدی در سراسر دنیا بسیار زیاد است و پرداختن به تمامی مدلهای تولید شده در جهان کاری بسیار مشکل است. کیفیت، رنگ، سایز، جنس و مواد اولیه و بسیاری نکات دیگر در طراحی و ساخت جاکفشی باعث گردیده است انواع مختلفی از جاکفشی ها در دنیا طراحی و ساخته شود. در این مقاله به بررسی جاکفشی های تولیدی ایکیا و مقایسه چند مدل آن با یکدیگر خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس
  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس

  روشهای مختلف مرتب سازی و چیدمان کمد لباس در چند مقاله توضیح داده شده است. در اکثر مواقع تمامی این چیدمان ها با عدم موفقیت و به هم ریختگی دوباره همراه است علت هم آن است که در بسیاری مواقع رسیدن به خواسته های متعادل و لوازم مورد نیاز واقعی در کمد لباس، ممکن است چند روزی طول بکشد و پس از آن تلاش سریعی برای چیدمان کمد لباس آغاز میشود. این مرحله از چیدمان کمد لباس بسیار مهم است چرا که باید دقیق و منظم انجام شود تا دوباره کاری در چیدمان کمد اتفاق نیافتد. ...

  بیشتر بخوانید

  فضای مورد نیاز برای خرید کتابخانه شخصی و خانگی
  فضای مورد نیاز برای خرید کتابخانه شخصی و خانگی

  امروزه کتابخانه های شخصی در کنار چیدمان سرویس خواب و تخت خواب و دیگر وسائل بسیار پر اهمیت تر شده است. کوچک شدن خانه ها و آپارتمان نشینی باعث گردیده است تا محیط های خانوادگی کوچکتر شود. وجود یک کتابخانه شخصی در خانه های ایرانی برای بسیاری از خانواده ها از قدیم لازم بوده است.

  بیشتر بخوانید

  خرید سرویس خواب ارزان و شیک
  خرید سرویس خواب ارزان و شیک

  مهمترین مسئله در خرید تخت خواب و سرویس خواب ارزان بودن و با کیفیت بودن تخت خواب و سرویس خواب است. اگر تخت خواب شما و تشک خواب تان خراب شده است و اگر علاقمند هستید سرویس خواب و تخت خواب خود را تعویض کنید. اگر برنامه ای برای خرید تخت خواب و سرویس خواب ارزان، شیک و مقرون به صرفه دارید. این مقاله را مطالعه کنید. به یاد داشته باشید قیمت لزوما کیفیت به همراه ندارد و گران و ارزان بودن یک تخت خواب علت خوبی و یا بدی یک سرویس خواب نیست. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.