فروش اقساطی محصولات روتین و محصولات سفارشی، ۲۴ ماهه و بدون نیاز به ضامن

طراحی هوشمند اتاق خواب

در طراحی اتاق خواب، ایده های جالب و هوشمندانه جدیدی در حال انجام و شکل گیری میباشد. با توجه به کوچک شدن منازل و خانه ها، کم کم کمبود فضاها در اتاق خواب و برای چیدمان سرویس خواب مشهود میباشد. طراحی یک اتاق خواب فقط برای ایجاد فضای خالی نیست بلکه استفاده صحیح از تمامی فضاهای موجود میباشد. ترکیبی از سبک های مدرن و سنتی و کلاسیک و آگاهی از فضاها، به ایجاد تعادل و هماهنگی، کمک بسیاری خواهد کرد. وجود فضاهای کوچک نباید دلیل بر عدم داشتن سرویس خواب و تخت خواب مناسب گردد. به همین دلیل روشهای جدیدی در چیدمان هوشمندانه اتاق خواب استفاده شده و دارای طرفداران بسیاری میباشد. در این مقاله سعی شده است، طراحی هوشمند از اتاق خواب ها را بیان کنیم تا در جهت استفاده بهینه از فضا و بخشهای مختلف اتاق خواب پرداخته و همچنین چگونگی استفاده کامل از سرویس خواب مناسب اینگونه محیط ها، برای شما خوانندگان محترم مطرح گردد.

وسعت اتاق خواب

اندازه اتاق خواب هیچ ربطی به آرامش و آسایش هنگام خواب ندارد. البته باید با نگاهی هوشمندانه و با استفاده از خلاقیتهای موجود، بهترین استفاده را از فضای اتاق خواب انجام داد. استفاده از رنگ و روشنایی محیط یک از روشهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب است.

استفاده از نور و رنگ

استفاده از نور مستقیم خورشید با توجه به داشتن پنجره های آفتاب گیر و بزرگ، کمک بسیاری خواهد کرد. همچنین استفاده درست و اصولی از رنگ بر روی دیوار و فضا، عاملی مهم در ایجاد یک اتاق خواب هوشمند است. سعی کنید، استفاده از ترکیبات رنگی را در یک اتاق خواب هوشمند به حداقل برسانید. به جای آن با استفاده از بالش، پارچه یا دکور با رنگ سفید به عنوان پس زمینه، اتاق خواب خود را به شکل مدرن و امروزی طراحی کنید. تمام گوشه های تاریک اتاق خواب را از بین ببرید و نورهای لایه لایه ای بوجود آورید. چراغ های آویز و استفاده از شمع، راهکارهای موثری هستند. انتخاب رنگ های براق، اثر بهتری در چیدمان اتاق خواب هوشمند خواهد داشت. رنگ های براق باعث ایجاد فضای بصری بیشتر و در نهایت، نمایش اتاقی بزرگتر را در چشم بوجود می آورد.

استفاده از آینه

استفاده از آینه، راهکاری مناسب برای بزرگ نشان دادن اتاق خواب و انتخاب هوشمندانه ای نیز میباشد. طراحی در این گونه اتاقها، اکثرا بصورت عمودی است و وجود آینه باعث ایجاد بزرگی و نمای بیشتر خواهد شد. آینه ها، بسیاری از عناصر منفی و کوچک کننده را در اتاق خواب پوشش خواهند داد.

ایجاد تقارن

با ایجاد تقارن در طراحی، عوامل بیشتری برای ایجاد یک اتاق خواب هوشمند فراهم خواهد شد. در استفاده از فضاها، نباید هیچ عاملی باعث حذف بعضی از وسایل سرویس خواب باشد. بلکه باید از همه وسایل سرویس خواب با چیدمان صحیح و بجا استفاده نمود.

اینک به بررسی چند اتاق خواب هوشمند میپردازیم:

سرویس خواب هوشمند

در طراحی این اتاق خواب، استفاده از قفسه ها و کابینت های ساخته شده در بالای تخت خواب، تمامی فضای پایین را آزاد گذاشته و وسیع کرده است. در اتاق خواب هوشمند، بهتر است که از تخت خواب کشودار استفاده شود. چرا که فضای زیر تخت خواب به عنوان بخشی از فضای نگهداری وسایل، بسیار مهم است. در زیر تخت خواب میتوان بسیاری از وسایل را قرار داد. همچنین میتوان از آن به صورت بخش بندی شده و یا برای قرار دادن کتابها استفاده نمود. این کشوها، خود به عنوان یک محل ذخیره سازی عمل کرده و دارای مزایای بسیاری هستند. بعضی تخت خواب های بلند با داشتن چهار کشو(تخت خواب رادین، تولیدی دکوچید)باعث ایجاد فضاهای بزرگتر در زیر تخت خواب خواهد شد.

تخت خواب دو نفره کشودار رادین

اگر از تخت خواب های بدون کشو استفاده میکنید، میتوانید از تمامی فضای زیر آن استفاده کنید ولی ممکن است دسترسی شما به آن اندکی سخت باشد.

 

سرویس اتاق خواب هوشمند

با استفاده از چیدمان دوبل و عمودی در این تصویر، فضای وسیعتری را ایجاد خواهید کرد.

 

سرویس خواب هوشمند

در این تصویر، استفاده از تاج تخت خواب به عنوان میز مطالعه و همچنین فضای زیر تخت خواب یک نفره به عنوان یک تخت خواب مجزا، استفاده از فضاها را بسیار هوشمندانه تقسیم نموده است.

 

سرویس اتاق خواب هوشمند

استفاده از کمد لباس به عنوان بخشی جدا کننده از فضاهای دیگر نیز راهکار موثری برای یک چیدمان هوشمند است.

 

سرویس هوشمند

در این تصویر یک نمونه از اتاق خواب نوجوان، با ترکیبی از یک سرویس خواب کامل نوجوان ولی بصورت جمع و جور را مشاهده میکنید.

 

اتاق خواب هوشمند

استفاده از کمد لباس و دراور به صورت ترکیبی بر روی یکدیگر، نمایشی دیگر از یک اتاق خواب هوشمندانه در این تصویر است.

 

سرویس خواب اتاق هوشمند

طراحی هوشمند یک اتاق خواب با ترکیبی از پله های کشودار و اتصال آن به کمد لباس و دراور چوبی و در انتها در قسمت بالای این هارمونی به تخت خواب رسیده است. فضای این اتاق خواب تبدیل به فضایی کاملا وسیع شده است.

 

سرویس اتاق خواب هوشمند

در این تصویر، با بالا بردن ارتفاع تخت خواب دو نفره، تمامی فضای زیر تخت خواب به عنوان کمد لباس و بخشی از آن به عنوان یک میز تحریر مدرن استفاده گردیده است.

 

سرویس خواب هوشمند

استفاده از تاج بالای تخت خواب تک نفره، به عنوان یک کتابخانه کامل در عکس مشهود میباشد.

 

سرویس خواب در اتاق خواب هوشمند

تصویری از یک اتاق خواب، برای قرار دادن تخت خواب نوجوان به همراه محلی برای استفاده به عنوان میز تحریر کاملا مشخص میباشد. ترکیب این اتاق خواب به صورت طبقه ای ساخته شده و تمامی فضای زیر تخت خواب با کابینت های چوبی طراحی و ساخته شده است.

 

سرویس خواب در اتاق خواب هوشمند

در این تصویر، استفاده از فضای زیر تخت خواب دو نفره، بدون داشتن کشو ولی با فضایی خالی ایجاد گردیده است. در اینصورت میتوان از آن به عنوان محلی برای نگهداری وسایل استفاده کرد. استفاده از سبدهای رنگی و همرنگ با تخت خواب، زیبایی این اتاق خواب هوشمند را کامل کرده است.

 

سرویس خواب در اتاق هوشمند

یک طراحی از شرکت ایکیا، یک راه حل برای صرفه جویی در فضا و ایجاد یک اتاق خواب هوشمند میباشد. این مدل مبل راحتی، قابلیت تبدیل شدن به تخت خواب را دارا میباشد. در زیر آن نیز دو کشوی بزرگ طراحی شده است. از این کشوها میتوان برای نگهداری ملحفه و دیگر وسایل استفاده کرد.

 

سرویس خواب هوشمند

این تصویر یک اتاق خواب کودک را نشان میدهد، طراحی هوشمندانه این اتاق خواب، سرویس خواب کاملی است که ترکیبی از یک محل خواب، محل بازی، کتابخانه، دراور و... میباشد.

 

سرویس خواب در اتاق خواب هوشمند

در این تصویر استفاده از کشوهای رنگی در زیر تخت خواب کشودار بصورت زیبایی طراحی شده است. استفاده هوشمندانه از فضاها، باعث ایجاد جذابیت و هارمونی در اتاق خواب میگردد. اینک، بعضی از انواع کتابخانه و میز تحریر های طراحی شده در شرکت دکوچید را با هم میبینیم:

 

تخت خواب تاشو نوجوان مدل ویولت

تخت خواب تاشو بزرگسال مدل ویولت

شرکت دکوچید، طرحی را با نام از ایده تا محصول مطرح نموده است. در این طرح شما میتوانید طرح مورد نظر خود را سفارش داده و محصول شما بصورت سفارشی تهیه میگردد. در این طرح با اندازه گیری دقیق ابعاد فضای شما، محصولی منحصر بفرد برای منزل و محیط کار شما مهیا میگردد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان دکوچید با شماره  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  مرتب کردن میز آرایش | گام به گام نظم دهی به میز آرایش
  مرتب کردن میز آرایش | گام به گام نظم دهی به میز آرایش

  فضای کوچک اتاق مانع داشتن میز آرایش مرتب نخواهد بود، کافی است با استفاده از راهکار های ساده مانند استفاده از نظم دهنده ها و دسته بندی کردن لوازم، میز آرایش مرتبی داشته باشید که در این مقاله تمام نکات مهم گفته شده است.

  بیشتر بخوانید

  بررسی پاتختی طرح ایکیا
  بررسی پاتختی طرح ایکیا

  پاتختی یکی از موارد مهم و کامل کننده در سرویس خواب و در کنار تخت خواب میباشد. پاتختی نیز مانند کمد و دراور، یک فضای ذخیره سازی و نگهداری مهم است که میتواند محلی برای قرارگیری لوازم دکوری نیز باشد. پاتختی در اکثر مواقع، نزدیکترین فاصله با تخت خواب را دارد و محلی برای دسترسی به وسائل ضروری است بدون آنکه نیاز به برخاستن از روی تخت خواب باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  بزرگ نشان دادن اتاق کوچک به کمک وسایل و ترکیب رنگ ها
  بزرگ نشان دادن اتاق کوچک به کمک وسایل و ترکیب رنگ ها

  یکی از مهمترین مکان ها در خانه اتاق خواب است که اکثر افراد بیشترین وقت خود را برای استراحت، مطالعه، اوقات فراغت و ... در آن سپری می کنند. اما در خانه های امروزی با توجه به محدودیت ها اتاق خواب ها کوچک هستند و میتوان با ترفند های ساده فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان داد. ...

  بیشتر بخوانید

  کمد و دکورهای گوشه ای، دنج و جادار
  کمد و دکورهای گوشه ای، دنج و جادار

  در اکثر مواقع افراد از گوشه ها و نقاط کنج خانه استفاده ای انجام نمیدهند. ممکن است، این محل ها به فضاهای خالی و بی اهمیتی تبدیل شوند که هرگز مورد توجه قرار نگیرند. حضور وسائل چوبی مثل کمد، کمد لباس و دکوری های چوبی باعث میشود این فضاها تبدیل به مکانهایی زنده و زیبا شوند. زیرا در این حالت از تمامی فضاهای خانه، استفاده بهینه و درستی انجام می پذیرد. ...

  بیشتر بخوانید

  طراحی جدید در سرویس خواب و اتاق خواب
  طراحی جدید در سرویس خواب و اتاق خواب

  در دوره های مختلف به علت تغییر در سبک ها و سلیقه های مختلف و تولید طرح های جدید سرویس خواب و تخت خواب، نیاز است تا با مطالعه و پیگیری این طرحها، بتوان بروز بودن محصولات سرویس خواب را انجام داد. در این صورت موفق خواهیم بود تا زمینه استاندارد سازی و بروز رسانی کیفیت محصولات سرویس خواب را انجام دهیم. یکی از عوامل مهم در طرح سرویس خواب مراجعه به طراحان زبده و گرفتن ایده از آنها میباشد. ...

  بیشتر بخوانید

  تاریخچه پیدایش کمد لباس
  تاریخچه پیدایش کمد لباس

  کمد لباس یکی از اجزای مهم در ساختار سرویس خواب و پر استفاده ترین وسایل بعد از تخت خواب میباشد. امروزه وجود کمد لباس در هر منزل و دفتر و شرکتی جز مهم از اجزا ساماندهی و نظافت و چیدمان است. کمتر خانه ای است که در آن حداقل یک کمد لباس وجود نداشته باشد. با توجه به اهمیت کمد لباس سعی شده است تاریخچه ای کوچک از پیدایش کمد لباس در ایران و اروپا به حضورتان معرفی گردد. پیدایش کمد و چگونگی قرار گرفتن لباسها...

  بیشتر بخوانید

  تاثیر کاغذ دیواری بر فضای اتاق خواب و سرویس خواب
  تاثیر کاغذ دیواری بر فضای اتاق خواب و سرویس خواب

  چند سالی است، استفاده از کاغذ دیواری در خانه و در اتاق خواب، کنار سرویس خواب و همراه با تناسب رنگ بین تخت خواب و میز آرایش و کمد از طرفی و پرده ها و رو تختی از سوی دیگر مورد توجه دوباره مردم قرار گرفته است. ایجاد تنوع در کاغذ دیواری ها باعث گرایش بیشتر مردم به سمت آنها شده است. سالها بود که این موضوع در دکوراسیون اتاق خواب مهجور مانده و بیشتر در خانه مادربزرگ ها دیده میشد. امروزه در بسیاری از خانه...

  بیشتر بخوانید

  تاثیر رنگ بر چیدمان سرویس خواب شاد
  تاثیر رنگ بر چیدمان سرویس خواب شاد

  جهان امروز نیازی به سیاهی و سفیدی مطلق ندارد. باید به زندگی رنگ و لعاب داد. در این مقاله تاثیر رنگ برای شاد شدن چیدمان سرویس خواب و اتاق خواب را مورد بررسی قرار داده ایم. امروزه بر اثر فشارها و استرس های فوق العاده ای که بر بسیاری از مردم وارد میشود، افسردگی و بیحالی در مردم شیوع پیدا کرده است. در جوامع مختلف با استفاده از رنگهای شاد، سعی در تغییر وضعیت روحی افراد انجام میپذیرد. با انتخاب مناسب رن...

  بیشتر بخوانید

  تخت خواب های آینده
  تخت خواب های آینده

  تخت خواب و تشک خواب شما باید محلی امن برای شما باشد. شما از گوشی های هوشمند، اتومبیل های هوشمند و حتی تلویزیونهای هوشمند بسیار دیده و شنیده اید، آیا در مورد تخت خواب های آینده که تخت خواب هوشمند هستند، اطلاعاتی دارید؟ مردم همیشه موضوع خواب را دنبال میکنند. در طول سالها شاهد خلق ایده های نو و تکامل در حوزه های مختلف بوده ایم. این امر باعث گردیده است تا تخت خواب های آینده به صورت تخت خواب هوشمند طور...

  بیشتر بخوانید

  اتاق خواب ارزان، ایده آل و ساده
  اتاق خواب ارزان، ایده آل و ساده

  به دنبال اتاق خواب ایده آل هستید؟ قیمت تخت خواب برایتان مهم است؟ به دنبال سرویس خواب خاصی هستید؟ اگر به دنبال اتاق خواب ایده آل هستید، در حالی که بودجه کمی هم برایش در نظر دارید، ممکن است در ابتدا غیرممکن به نظر برسد ولی لازم نیست نگران باشید. تجربه نشان داده است که در بسیاری مواقع اتاق خواب های خیره کننده خیلی هم گران و پر زرق و برق نیستند. بلکه با استفاده از روشها و خلاقیتها میتوان ترکیب زیبا از...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.