فروش اقساطی محصولات دکوچید تا سقف ۲۴ ماه

ساماندهی به اتاق خواب و سرویس خواب

در فرایند کارهای مهم در نظافت و تمیزی محیط خانه، یکی از اصولی ترین و مهم ترین آنها، تمیزی اتاق خواب و سرویس خواب به شکلی کامل و جامع میباشد. این مهم هرچند وقت یکبار نیاز به انجام دارد. با توجه به تغییرات فصلی و همچنین اضافه و کم شدن وسایل در اتاق خواب، این امر بدیهی خواهد بود. در این مقاله سعی شده است چگونگی دسترسی جامع و کامل به یک اتاق خواب و سرویس خواب فوق العاده تمیز و سازمان یافته تشریح گردد. برای خواندن این مقاله با ما باشید.

وقت چیدمان اتاق خواب

کیت ایبوستون متخصص حرفه ای چیدمان در شرکت  tidy mind و عضو هیت مدیره انجمن حرفه ای (APDO) میگوید: این امر که اتاق خواب برای تبدیل شدن به یک مکان بزرگ برای چیدمان لباسها و بسته های غیر مجلل و مورد نیاز استفاده میشود، بسیار بدیهی است. به علت خصوصی بودن و عدم دسترسی افراد غریبه به اتاق خواب و سرویس خواب شما، این محل مکانی خواهد بود برای آخرین چیدمان و مرتب سازی که باید به آن توجه ویژه ای کرد. به نظر باید این اتاق خواب مکانی امن برای خواب و آرامش باشد. پس باید تعداد وسایل ذخیره شده در آن حتی المقدور کم باشد.

چیدمان تخت خواب

برای شروع این مراحل را دنبال کنید:

مرحله اول- وسایل خود را به سه بخش تقسیم کنید.

هارشا راتنایاک مدیر عامل شرکت CEO of London junke  میگوید: از روش سه جعبه برای کمک به تصمیم گیری در مورد وسایلی که باید نگهداری شود، دور ریخته شود و یا انبار شود، استفاده کنید. برای هر مورد جعبه ای در نظر بگیرید. برای وسایلی که میخواهید نگهداری کنید، نظم و ترتیب قائل شده و مکان آن را در نظر بگیرید. مثلا اینکه در کمد، دراور و یا داخل پاتختی و همچنین میز آرایش قرار داده شود. برای وسایل دور ریختنی هم میتوان پس از جمع کردن آنها و مشخص شدن وضعیت شان، آنها را دور ریخت و یا هدیه کرد و یا فروخت. برای وسایلی که نیاز به انبار شدن دارند، ابتدا باید با قرار دادن نام آنها بر روی برچسب، نامگذاری شده و سپس دسته بندی و در انتها از اتاق خواب خارج شوند.

مرحله دوم- به سراغ دراور و کمد لباس بروید.

کیت ایبوتسون میگوید: نسبت به لباسهایی که نمی پوشید، بیرحم باشید. اکثر مردم(80%) تنها 20% از لباسهای داخل کمد خود را میپوشند و با هر بار مراجعه به لباسهای داخل کمد دچار خستگی در تصمیم گیری میشوند. در این حالت تنها انتخاب شما، انتخاب از میان این لباسها و وسایل است، پس سریع اقدام کنید.

مرحله سوم- ساماندهی لباس ها در کمد لباس

ویکی سیلوردون، طراح حرفه ای در شرکت  you need a Vicky  میگوید: یک کمد لباس مرتب، کلیدی است برای اینکه شما در هنگام صبح سریعتر از خانه خارج شوید. قرار گرفتن لباس های آستین بلند در کنار هم، لباسهای آستین کوتاه در کنار هم و دامن ها در کنار دامن ها، کمد لباس شما را برای انتخاب راحتتر، آماده میکند. لباسهای زیر و جوراب ها و دیگر وسایل تاشدنی را حتما در داخل دراور قرار دهید تا فضای کمد لباس وسیع تر شود.

پیشنهاد: دراور دو کشو، دراور سه کشو، دراور چهار کشو

مرحله چهارم-  بسته بندی و خارج کردن لباسهای خارج از فصل

کیت میگوید: بهترن جا برای قرار دادن لباسهای خارج فصل، در بالای کمد و یا زیر تخت خواب است. در این صورت تا زمان فصل بعد خیالتان از نگهداری این دست لباسها راحت خواهد بود.

چیدمان کمد اتاق خواب

مرحله پنجم- عادت کنید که لباسهای بی استفاده را دور بریزید

کیت میگوید: عادت به ترک لباسهای بی استفاده مثل خارج کردن لباسهای شب در هنگام روز و تعویض آن با لباسهای روز میباشد. این کار باعث، بوجود آمدن نظم و شکل جدیدی از شما در طول روز و در محل کار خواهد شد.

مرحله ششم- تخت خواب و کشوهای تخت خواب خود را منظم کنید

استفاده از کشو تخت خواب و چیدمان داخل آنها کمک بسیاری به نظم دهی اتاق خواب و سرویس خواب خواهد کرد.

 تخت خواب تک نفره کشودار رادین
تخت خواب دو نفره کشودار آدونیس
تخت خواب  یک و نیم نفره کشودار هرمس

مرحله هفتم- استفاده از جاکفشی

کفشهای مورد نیاز خود را داخل جاکفشی قرار داده و اضافه ها را نیز تا حد ممکن هدیه بدهید.

پیشنهاد: جاکفشی تولیدی دکوچید

مرحله هشتم- لوازم جانبی اضافه نداشته باشید

استفاده از چند بالش بر روی تخت خواب، در انتها شما را مجبور به انتخاب یکی از میان آنها خواهد کرد. پس از همان ابتدا، انتخاب خود را انجام دهید. سعی کنید در انتخاب اولیه خرید لباس و لوازم مورد نیاز خود توجه کافی داشته باشید.

مرحله نهم- خلاصی از اقلام شکسته

سعی کنید از شر وسایل شکسته و بی استفاده خلاص شوید.

مرحله دهم- حذف مبلمان غیر ضرور از اتاق خواب

اندی بریگز، طراح داخلی در شرکت spaceslide  میگوید: سعی کنید از مبلمان غیر ضرور و حجیم در اتاق خواب استفاده نکنید. قرار دادن یک صندلی به عنوان صندلی میز آرایش در اتاق خواب کوچک، کافی به نظر میرسد.

چیدمان سرویس خواب

شروع تمیز کاری اتاق خواب و سرویس خواب

حالا که کار چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب را بیان کردیم، باید به سراغ تمیزی و نظافت وسایل برویم. برای انجام این کار، یک لیست کامل داشته باشید.

- ابتدا تمام سطوح در اتاق خواب، از جمله مکانهایی که خارج از دسترس هستند، از قبیل روی قفسه ها و بالای کمد و طبقات بالای کمد را تمیز کنید. همچنین آیینه روی میز آرایش و تمیز کردن تلویزیون در صورت وجود در اتاق خواب، فراموش نشود.

- داخل کمد لباس خود را خالی کرده و تمیز کنید. سپس وسایل را چیدمان کرده و مرتب نمایید.

- کلیه ملحفه های روی تخت خواب و همچنین پوشش روی تشک خواب و بالش و روتختی را کامل شستشو دهید.

- شستشوی مداوم لباسها و بالشها را در نظر داشته باشید.

- تعویض هر 8 سال یکبار تشک خواب و تمیزی هفتگی و روزانه رو تختی و رویه تشک خواب را در نظر داشته باشید.

- برای از بین بردن لکه ها، میتوانید از محلول سرکه سفید و آب استفاده کنید. با استفاده از این محلول میتوانید تمامی باکتری ها و رنگ لکه ها را پاک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تمیز کردن و نگهداری سرویس خواب و وسایل چوبی مراجعه فرمایید.

- شستشوی دستشویی داخل اتاق خواب

- شستشوی فرش، پرده و جابجایی و تمیز کردن زیر فرشها و زیر تخت خواب را در نظر داشته باشید.

- اگر از پرده های ضخیم استفاده میکنید، آنها را با دقت و با ماشین لباسشویی شست و شو دهید.

چیدمان اتاق خواب

انتخاب بهترین راه نگهداری وسایل در اتاق خواب

دیوید نورمان مدیر شرکت فورل میگوید: یک اتاق خواب در نهایت می بایست جای آرامش باشد. پس سعی کنید برای طراحی فضای نگهداری وسایل، بهترین انتخاب را انجام دهید. حال به بررسی بعضی متد نگهداری در اتاق خواب خواهیم پرداخت:

تخت خواب کشودار

داشتن یک تخت خواب کشودار با فضای قابل استفاده در داخل کشوها، یکی از بهترین راهکارهای نگهداری از وسایل است. همچنین قسمتهای مخفی زیر تخت خواب ها نیز جای بسیار خوبی برای نگهداری وسایل میباشد.

کمدهای درب ریلی و کمد های درب لولایی

کمد های درب ریلی به علت ریلی بودن درب باعث افزایش محیط پیرامونی آن و وسعت بیشتر در اتاق خواب میشود. اگر دارای فضاهای بیشتری در اتاق خواب هستید میتوانید از کمدهای درب لولایی نیز استفاده کنید. داشتن قفسه ها و طبقات و همچنین کشوهای وسیع در این مدل کمدها برای چیدمان مناسب میباشند.

انواع کمد درب ریلی تولیدی دکوچید
انواع کمد درب لولایی تولیدی دکوچید

راهکار بعدی استفاده از شلف و طبقات روی دیوار میباشد. همچنین استفاده از دراورهای چوبی و پاتختی ها نیز از جمله وسایل نگهداری در یک سرویس خواب و اتاق خواب میباشند.

استفاده از سبدها و جعبه های رنگارنگ در داخل اتاق کودکان نیز یکی از راههای نگهداری از وسایل میباشد.

در اینجا چند مدل از دراور و میز آرایش تولید شده در شرکت دکوچید را با هم میبینیم.

دراور چهار کشو آریل

دراور های تولیدی در دکوچید

میز آرایش مدل ماهور

میز آرایش مدل آدونیس

شرکت دکوچید، افتخار دارد تا با استفاده از طراحان زبده و کارشناسان خبره، در تولید لوازم خواب و سرویس خواب در مسیر تولیدات لوازم خواب چوبی به عنوان یکی از شرکتهای طراز اول در بازار معرفی گردد. استفاده از مواد اولیه مرغوب و گارانتی معتبر باعث حسن ظن مشتریان محترم به شرکت دکوچید گردیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

برچسب ها: سرویس خوابتخت خواب


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  چیدمان تابلوها روی دیوار
  چیدمان تابلوها روی دیوار

  چیدن تابلو و قاب عکس بر روی دیوار یکی از ایده‌های دکوراسیون داخلی خانه است که طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از خانه‌ها می‌توان دیواری را دید که از عکس‌های خانوادگی اعضای خانه و خاطرات آن‌ها پرشده است و یا تابلوهایی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل همراه قاب هایی زیاد به دیوار آویزان شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب
  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب

  پرکاربردترین و جذاب‌ ترین قسمت هر خانه ‌ای که تاثیرعمده‌ بر زیبایی خانه دارد، آشپزخانه است. آشپزخانه، محور اصلی خانه شما ست و طبیعی ست که کارایی و جلوه بصری آن، حرف اول را می‌زند. کابینت‌ ها، مهم‌ ترین بخش آشپزخانه شما محسوب می‌شوند و در نگاه اول، توجه بیننده را به سمت خود جلب می‌نمایند، بنابراین در انتخاب کابینت آشپزخانه باید بسیار با دقت بود. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون
  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون

  در ابتدای سال رنگی به عنوان رنگ سال اعلام می شود و ویترین مغازه ها معمولا براساس همان رنگ دیزاین می شود و دکوراسیون منازل و بسیاری از اقلام و پوشاک مورد استفاده مردم به رنگ سال در فروشگاه ها عرضه می شود. از رنگ سال برای لباس و کیف و کفش تا رنگ مو و حتی در دکوراسیون منازل برای تهیه مبلمان ،سرویس خواب و حتی روتختی یا تابلوهای تزئینی استفاده می شود. در آغاز سال ۲۰۲۰ هم رنگ " آبی کلاسیک " به عنوان " ر...

  بیشتر بخوانید

  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس
  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس

  اتاق خواب در خانه هر فرد، مکانی برای آرامش و دوری از استرس‌های روزانه است. بنابراین نحوه چیدمان آن اهمیت خاصی دارد.شاخص‌‌هایی که حتما باید در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب عروس ایرانی به آن توجه شود رنگ دکوراسیون، شامل سرویس خواب، نورپردازی، پرده و تزیینات می‌باشد. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب
  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب

  آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند. ...

  بیشتر بخوانید

  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته
  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته

  سبک زندگی مدرن درون خانه ها و وسائل زندگی مثل چیدمان خانه، اتاق خواب، سرویس خواب و دیگر وسائل، آرام آرام به زندگی مردم وارد شده است.تغییرات روز بروز در طراحی منازل و خانه ها و تغییر سبک زندگی با سرعت بسیار در حال انجام است.

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.