تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)

ساماندهی به اتاق خواب و سرویس خواب

۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ۴۴۰

در فرایند کارهای مهم در نظافت و تمیزی محیط خانه، یکی از اصولی ترین و مهم ترین آنها، تمیزی اتاق خواب و سرویس خواب به شکلی کامل و جامع میباشد. این مهم هرچند وقت یکبار نیاز به انجام دارد. با توجه به تغییرات فصلی و همچنین اضافه و کم شدن وسایل در اتاق خواب، این امر بدیهی خواهد بود. در این مقاله سعی شده است چگونگی دسترسی جامع و کامل به یک اتاق خواب و سرویس خواب فوق العاده تمیز و سازمان یافته تشریح گردد. برای خواندن این مقاله با ما باشید.

وقت چیدمان اتاق خواب

کیت ایبوستون متخصص حرفه ای چیدمان در شرکت  tidy mind و عضو هیت مدیره انجمن حرفه ای (APDO) میگوید: این امر که اتاق خواب برای تبدیل شدن به یک مکان بزرگ برای چیدمان لباسها و بسته های غیر مجلل و مورد نیاز استفاده میشود، بسیار بدیهی است. به علت خصوصی بودن و عدم دسترسی افراد غریبه به اتاق خواب و سرویس خواب شما، این محل مکانی خواهد بود برای آخرین چیدمان و مرتب سازی که باید به آن توجه ویژه ای کرد. به نظر باید این اتاق خواب مکانی امن برای خواب و آرامش باشد. پس باید تعداد وسایل ذخیره شده در آن حتی المقدور کم باشد.

چیدمان تخت خواب

برای شروع این مراحل را دنبال کنید:

مرحله اول- وسایل خود را به سه بخش تقسیم کنید.

هارشا راتنایاک مدیر عامل شرکت CEO of London junke  میگوید: از روش سه جعبه برای کمک به تصمیم گیری در مورد وسایلی که باید نگهداری شود، دور ریخته شود و یا انبار شود، استفاده کنید. برای هر مورد جعبه ای در نظر بگیرید. برای وسایلی که میخواهید نگهداری کنید، نظم و ترتیب قائل شده و مکان آن را در نظر بگیرید. مثلا اینکه در کمد، دراور و یا داخل پاتختی و همچنین میز آرایش قرار داده شود. برای وسایل دور ریختنی هم میتوان پس از جمع کردن آنها و مشخص شدن وضعیت شان، آنها را دور ریخت و یا هدیه کرد و یا فروخت. برای وسایلی که نیاز به انبار شدن دارند، ابتدا باید با قرار دادن نام آنها بر روی برچسب، نامگذاری شده و سپس دسته بندی و در انتها از اتاق خواب خارج شوند.

مرحله دوم- به سراغ دراور و کمد لباس بروید.

کیت ایبوتسون میگوید: نسبت به لباسهایی که نمی پوشید، بیرحم باشید. اکثر مردم(80%) تنها 20% از لباسهای داخل کمد خود را میپوشند و با هر بار مراجعه به لباسهای داخل کمد دچار خستگی در تصمیم گیری میشوند. در این حالت تنها انتخاب شما، انتخاب از میان این لباسها و وسایل است، پس سریع اقدام کنید.

مرحله سوم- ساماندهی لباس ها در کمد لباس

ویکی سیلوردون، طراح حرفه ای در شرکت  you need a Vicky  میگوید: یک کمد لباس مرتب، کلیدی است برای اینکه شما در هنگام صبح سریعتر از خانه خارج شوید. قرار گرفتن لباس های آستین بلند در کنار هم، لباسهای آستین کوتاه در کنار هم و دامن ها در کنار دامن ها، کمد لباس شما را برای انتخاب راحتتر، آماده میکند. لباسهای زیر و جوراب ها و دیگر وسایل تاشدنی را حتما در داخل دراور قرار دهید تا فضای کمد لباس وسیع تر شود.

پیشنهاد: دراور دو کشو، دراور سه کشو، دراور چهار کشو

مرحله چهارم-  بسته بندی و خارج کردن لباسهای خارج از فصل

کیت میگوید: بهترن جا برای قرار دادن لباسهای خارج فصل، در بالای کمد و یا زیر تخت خواب است. در این صورت تا زمان فصل بعد خیالتان از نگهداری این دست لباسها راحت خواهد بود.

چیدمان کمد اتاق خواب

مرحله پنجم- عادت کنید که لباسهای بی استفاده را دور بریزید

کیت میگوید: عادت به ترک لباسهای بی استفاده مثل خارج کردن لباسهای شب در هنگام روز و تعویض آن با لباسهای روز میباشد. این کار باعث، بوجود آمدن نظم و شکل جدیدی از شما در طول روز و در محل کار خواهد شد.

مرحله ششم- تخت خواب و کشوهای تخت خواب خود را منظم کنید

استفاده از کشو تخت خواب و چیدمان داخل آنها کمک بسیاری به نظم دهی اتاق خواب و سرویس خواب خواهد کرد.

 تخت خواب تک نفره کشودار رادین
تخت خواب دو نفره کشودار آدونیس
تخت خواب  یک و نیم نفره کشودار هرمس

مرحله هفتم- استفاده از جاکفشی

کفشهای مورد نیاز خود را داخل جاکفشی قرار داده و اضافه ها را نیز تا حد ممکن هدیه بدهید.

پیشنهاد: جاکفشی تولیدی دکوچید

مرحله هشتم- لوازم جانبی اضافه نداشته باشید

استفاده از چند بالش بر روی تخت خواب، در انتها شما را مجبور به انتخاب یکی از میان آنها خواهد کرد. پس از همان ابتدا، انتخاب خود را انجام دهید. سعی کنید در انتخاب اولیه خرید لباس و لوازم مورد نیاز خود توجه کافی داشته باشید.

مرحله نهم- خلاصی از اقلام شکسته

سعی کنید از شر وسایل شکسته و بی استفاده خلاص شوید.

مرحله دهم- حذف مبلمان غیر ضرور از اتاق خواب

اندی بریگز، طراح داخلی در شرکت spaceslide  میگوید: سعی کنید از مبلمان غیر ضرور و حجیم در اتاق خواب استفاده نکنید. قرار دادن یک صندلی به عنوان صندلی میز آرایش در اتاق خواب کوچک، کافی به نظر میرسد.

چیدمان سرویس خواب

شروع تمیز کاری اتاق خواب و سرویس خواب

حالا که کار چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب را بیان کردیم، باید به سراغ تمیزی و نظافت وسایل برویم. برای انجام این کار، یک لیست کامل داشته باشید.

- ابتدا تمام سطوح در اتاق خواب، از جمله مکانهایی که خارج از دسترس هستند، از قبیل روی قفسه ها و بالای کمد و طبقات بالای کمد را تمیز کنید. همچنین آیینه روی میز آرایش و تمیز کردن تلویزیون در صورت وجود در اتاق خواب، فراموش نشود.

- داخل کمد لباس خود را خالی کرده و تمیز کنید. سپس وسایل را چیدمان کرده و مرتب نمایید.

- کلیه ملحفه های روی تخت خواب و همچنین پوشش روی تشک خواب و بالش و روتختی را کامل شستشو دهید.

- شستشوی مداوم لباسها و بالشها را در نظر داشته باشید.

- تعویض هر 8 سال یکبار تشک خواب و تمیزی هفتگی و روزانه رو تختی و رویه تشک خواب را در نظر داشته باشید.

- برای از بین بردن لکه ها، میتوانید از محلول سرکه سفید و آب استفاده کنید. با استفاده از این محلول میتوانید تمامی باکتری ها و رنگ لکه ها را پاک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تمیز کردن و نگهداری سرویس خواب و وسایل چوبی مراجعه فرمایید.

- شستشوی دستشویی داخل اتاق خواب

- شستشوی فرش، پرده و جابجایی و تمیز کردن زیر فرشها و زیر تخت خواب را در نظر داشته باشید.

- اگر از پرده های ضخیم استفاده میکنید، آنها را با دقت و با ماشین لباسشویی شست و شو دهید.

چیدمان اتاق خواب

انتخاب بهترین راه نگهداری وسایل در اتاق خواب

دیوید نورمان مدیر شرکت فورل میگوید: یک اتاق خواب در نهایت می بایست جای آرامش باشد. پس سعی کنید برای طراحی فضای نگهداری وسایل، بهترین انتخاب را انجام دهید. حال به بررسی بعضی متد نگهداری در اتاق خواب خواهیم پرداخت:

تخت خواب کشودار

داشتن یک تخت خواب کشودار با فضای قابل استفاده در داخل کشوها، یکی از بهترین راهکارهای نگهداری از وسایل است. همچنین قسمتهای مخفی زیر تخت خواب ها نیز جای بسیار خوبی برای نگهداری وسایل میباشد.

کمدهای درب ریلی و کمد های درب لولایی

کمد های درب ریلی به علت ریلی بودن درب باعث افزایش محیط پیرامونی آن و وسعت بیشتر در اتاق خواب میشود. اگر دارای فضاهای بیشتری در اتاق خواب هستید میتوانید از کمدهای درب لولایی نیز استفاده کنید. داشتن قفسه ها و طبقات و همچنین کشوهای وسیع در این مدل کمدها برای چیدمان مناسب میباشند.

انواع کمد درب ریلی تولیدی دکوچید
انواع کمد درب لولایی تولیدی دکوچید

راهکار بعدی استفاده از شلف و طبقات روی دیوار میباشد. همچنین استفاده از دراورهای چوبی و پاتختی ها نیز از جمله وسایل نگهداری در یک سرویس خواب و اتاق خواب میباشند.

استفاده از سبدها و جعبه های رنگارنگ در داخل اتاق کودکان نیز یکی از راههای نگهداری از وسایل میباشد.

در اینجا چند مدل از دراور و میز آرایش تولید شده در شرکت دکوچید را با هم میبینیم.

دراور چهار کشو آریل

دراور های تولیدی در دکوچید

میز آرایش مدل ماهور

میز آرایش مدل آدونیس

شرکت دکوچید، افتخار دارد تا با استفاده از طراحان زبده و کارشناسان خبره، در تولید لوازم خواب و سرویس خواب در مسیر تولیدات لوازم خواب چوبی به عنوان یکی از شرکتهای طراز اول در بازار معرفی گردد. استفاده از مواد اولیه مرغوب و گارانتی معتبر باعث حسن ظن مشتریان محترم به شرکت دکوچید گردیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

برچسب ها: سرویس خوابتخت خواب


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  طراحی جدید در سرویس خواب و اتاق خواب
  طراحی جدید در سرویس خواب و اتاق خواب

  در دوره های مختلف به علت تغییر در سبک ها و سلیقه های مختلف و تولید طرح های جدید سرویس خواب و تخت خواب، نیاز است تا با مطالعه و پیگیری این طرحها، بتوان بروز بودن محصولات سرویس خواب را انجام داد. در این صورت موفق خواهیم بود تا زمینه استاندارد سازی و بروز رسانی کیفیت محصولات سرویس خواب را انجام دهیم. یکی از عوامل مهم در طرح سرویس خواب مراجعه به طراحان زبده و گرفتن ایده از آنها میباشد. ...

  بیشتر بخوانید

  میز تحریر ایده آل برای کار و مطالعه
  میز تحریر ایده آل برای کار و مطالعه

  میز تحریر یکی از زیرمجموعه های مهم در مراکز کاری و همچنین خانواده های دارای دانش آموز می باشد. میز تحریر محلی است برای خواندن درس و انجام تکالیف برای دانش آموزان و همچنین انجام امور دفتری و کاری برای افرادی که کارهای خود را در خانه انجام میدهند. به همین دلیل راحتی و استحکام میز تحریر بسیار مهم است. ساعتهای طولانی نشستن پشت میز تحریر نباید به بدن آسیب رسانده و یا باعث خستگی شود. میز تحریر های تولید شده در شرکت دکوچید بسیاری از اصول مورد نیاز یک میز تحریر ایده آل را دارا میباشد. ...

  بیشتر بخوانید

  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب
  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب

  بسیاری مواقع استفاده از رنگهای گوناگون در ترکیب سرویس خواب و اتاق خواب با احتیاط انجام میشود. دلیل آن نیز مشخص است چرا که به خاطر کم ریسک بودن اکثر خانواده ها و مراجعه به رنگهای مشخص در ترکیب اتاق خواب و سرویس خواب باعث شده است دید بسیاری از افراد در این زمینه محدود گردد. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است با استفاده از تصاویر مختلف یک ذهنیت جدید در چیدمان سرویس خواب و استفاده از رنگهای متنوع حضور شما خواننده محترم عرضه گردد. ...

  بیشتر بخوانید

  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان
  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان

  یکی از نکات مهم که والدین در نظر دارند، وجود فضای زیاد در سرویس خواب نوجوان و زیر مجموعه داخل آن میباشد. وجود فضاهای ذخیره سازی و نگهداری وسائل در کنار تخت نوجوان و سرویس خواب نوجوان باعث میشود نظم و چیدمان اتاق خواب نوجوان حفظ گردد. کلماتی که والدین به طور مرتب برای تمیزی اتاق خواب به آنها میگویند عبارت است از "اتاقت را تمیز کن". گاهی اوقات خود بچه ها اتاق خواب و سرویس خواب خود را تمیز میکنند. ...

  بیشتر بخوانید

  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا
  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا

  تنوع جاکفشی های تولیدی در سراسر دنیا بسیار زیاد است و پرداختن به تمامی مدلهای تولید شده در جهان کاری بسیار مشکل است. کیفیت، رنگ، سایز، جنس و مواد اولیه و بسیاری نکات دیگر در طراحی و ساخت جاکفشی باعث گردیده است انواع مختلفی از جاکفشی ها در دنیا طراحی و ساخته شود. در این مقاله به بررسی جاکفشی های تولیدی ایکیا و مقایسه چند مدل آن با یکدیگر خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس
  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس

  روشهای مختلف مرتب سازی و چیدمان کمد لباس در چند مقاله توضیح داده شده است. در اکثر مواقع تمامی این چیدمان ها با عدم موفقیت و به هم ریختگی دوباره همراه است علت هم آن است که در بسیاری مواقع رسیدن به خواسته های متعادل و لوازم مورد نیاز واقعی در کمد لباس، ممکن است چند روزی طول بکشد و پس از آن تلاش سریعی برای چیدمان کمد لباس آغاز میشود. این مرحله از چیدمان کمد لباس بسیار مهم است چرا که باید دقیق و منظم انجام شود تا دوباره کاری در چیدمان کمد اتفاق نیافتد. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.