پذیرش عاملیت فعال فروش محصولات دکوچید در سراسر کشور(کلیک کنید)

خرید فرش مناسب و تاثیر آن بر چیدمان خانه

۱۳۹۷/۰۹/۱ ۱۰۶۱

در این مقاله سعی کرده ایم راهکارهایی برای چیدمان فرش در اتاق خواب و در کنار تخت خواب و همچنین در اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن را برای شما مطرح نماییم. در هنگام خرید فرش یکی از نکات مهم در نظر گرفتن ابعاد فرش و ابعاد خانه میباشد ولی ممکن است زمانی شما فرش خود را بخواهید جابجا کنید و یا از محلی به محل دیگر بروید. در این حالت سعی کرده ایم چیدمان های مختلف فرش را برای شما بازگو کنیم. وجود فرش در خانه بسیار مهم است و بسیاری از ما ایرانیان و همچنین کشورهای دیگر از فرش به عنوان وسیله زندگی و حتی دکوری استفاده میکنند. در بسیاری مواقع، فرشی را به یک اتاق اضافه کرده ایم و شاهد شکوفایی و افزایش هیجان در محیط آن شده ایم. این خود یک دلیل خوب برای تزیین با فرش میباشد. یک فرش خوب میتواند یک اتاق را ثابت و ساکن کند، گرما اضافه کند، دکور اتاق را لایه لایه کند و آن محیط را تعریف نماید.

در ابتدا به بررسی دو قانون چیدمان فرش و اثر آن بر روی سرویس خواب در اتاق خواب توجه کنید:

تاثیر چیدمان فرش در سرویس خواب

در خصوص فرش اتاق خواب میتوانید از دو قانون زیر استفاده کنید

قانون اول – فرشی را انتخاب کنید که در زیر تخت خواب قرار گیرد و مقداری از آن بیرون باشد.

فرش سرویس خواب

قانون دوم – استفاده از یک فرش و یا یک قالیچه در کنار تخت خواب

استفاده از فرش در زیر تخت خواب، بیشتر برای مواردی است که کف اتاق خواب با رنگ فرش پهن شده هماهنگی داشته و نزدیک به هم باشند. در غیر اینصورت، بهتر است به صورت مجزا و در کنار تخت خواب قرار داده شود.

فرش سرویس خواب

به روز رسانی محل زندگی

سعی کنید بالشها و پرده ها را تغییر دهید و با رنگ فرش هماهنگ کنید. البته تعویض خود فرش در کوتاه مدت برای بسیاری از ما ایرانیان مشکل است. اما تعویض وسایل دیگر ارزان موجود در اتاق خواب این امکان را به ما خواهد داد. همیشه سعی کنید از نگهدارنده های فرش برای عدم جابجایی و حرکت فرشها استفاده کنید تا علاوه بر اینکه مانع از بهم ریختگی میشود از لغزیدن افراد نیز جلوگیری خواهد کرد.

انتخاب اندازه مناسب برای فرش

در هنگام خرید فرش نیاز است که سایز فضاهای مورد نظر خود را بدانید، سعی کنید فرش را 3 فوت( تقریبا 10 سانتیمتر) کوچکتر از طول و عرض اتاق در نظر بگیرید. فضاهای خالی ایجاد شده باعث وسعت بخشیدن به اتاق و بزرگتر نشان دادن محیط میگردد. البته هستند افرادی که دوست دارند تمامی فضاها پر شود و کمتر پایشان روی کف اتاق قرار گیرد. در این صورت با پر کردن فضاها با فرشهای کناره، میتوانید پوشش محیط را کامل کنید.

استفاده از فرش برای تعریف مرزها

از یک فرش برای مرزبندی و تقسیم بندی بخش های مختلف خانه میتوان استفاده کرد. این مرزبندی، خصوصا در آپارتمانهای فلت و وسیع یا اتاقهای بزرگ که نیاز به بخش بندی دارد، قابل اجرا است.

ایجاد تنوع در چیدمان

استفاده از فرش باعث ایجاد تنوع در محیط خانه و همچنین رنگ و لعاب بخشیدن به بخشهای مختلف محل سکونت و ایجاد گرما در محل زندگی گردد.

ایجاد هماهنگی

هنگام استفاده از چند تخته فرش، بهتر است فرشها به یک سبک تعریف شده باشند. در غیر اینصورت ممکن است یک عدم توازن را به چشم ببینید.

ایده گرفتن برای یک طرح رنگی

فرش مورد علاقه خود را به عنوان پایه رنگ در چیدمان مبلمان و بقیه وسایل در نظر بگیرید. سعی کنید در هنگام خرید مبلمان به رنگ فرش مورد نظر خود نیز بیندیشید. این کار باعث ایجاد یک رنگ پایه در چیدمان منزل خواهد شد.

کنترل حجم

در خصوص اتاقهایی که دارای کاغذ دیواری با طرحهای زیاد و شلوغ هستند، سعی کنید از یک فرش با تراکم کمتر و سادگی بیشتر استفاده کنید. این باعث میشود ظرافت رنگ فرش، پوشش مناسبی برای ترکیب آن با رنگ و طرح شلوغ کاغذ دیواری باشد.

نقطه کانونی

از فرش به عنوان نقطه کانونی در چیدمان خود استفاده کنید. با این کار، نظم چیدمان خود را بهتر انجام خواهید داد. توجه به رنگ های دیوار و کنترل آنها با ترکیبی از رنگ فرش های زیبا، چیدمان شما را استثنایی خواهد کرد.

اینک به بررسی چند قانون دیگر در چیدمان فرش می پردازیم:

چیدمان فرش در اتاق پذیرایی

فرش اتاق نشیمن

قانون اول- در مورد چیدمان مبلهای پذیرایی، باید دو پایه جلو مبل روی فرش قرار گرفته شود و پایه های عقبی روی زمین قرار داده شوند. این کار باعث افزایش و گستردگی اتاق پذیرایی خواهد شد. البته این قانون زمانی کاربرد دارد که سبک رنگ کف پوش با رنگ فرش همخوانی داشته و نزدیک بهم باشند.

فرش اتاق پذیرایی

قانون دوم – با توجه به اندازه اتاق پذیرایی و در صورت تناقض بین رنگ کف و مبلمان، بهتر است مبلهای یک نفره بر روی فرش قرار داده شده و تنها مبلهای دو نفره و سه نفره، دو پایه جلوی آنها بر روی فرش قرار گیرد.

فرش نشیمن

فرش پذیرایی

در این دو تصویر بالا اثر بخشی قرار گرفتن تمامی پایه های مبلمان بر روی فرش و در نتیجه، جمع شدن فضا قابل مشاهده میباشد.

فرش اتاق نشیمن

در تصویر بالا قرار گرفتن فرش در وسط و دورچین شدن مبلمان را به شکلی متفاوت می بینید که روش دیگری در چیدمان فرش میباشد.

فرش اتاق محصور

در تصویر بالا فاصله 18 اینچ(تقریبا 45 سانتیمتر) فضای خالی بین دیوار و فرش وجود دارد. این یک فرمول سنتی در چیدمان فرش از قدیم بوده است. این دستورالعمل در اتاق هایی که محصور بوده و جدا از اتاقهای اطراف است، کاربرد دارد.

در سبک های چیدمان مدرن امروزی، این فاصله میتواند آنقدر زیاد شود که فرش را تبدیل به قالیچه ای در وسط نماید.

پوشش دیوار

از قالیچه های کوچک به عنوان تزیین دیوار پذیرایی استفاده کنید. زیبایی تابلو فرش ها سبب ایجاد محیطی گرم و راحت میشود.

انتخاب ابعاد مختلف فرش

حتما نباید فرش مستطیل انتخاب کرد. بلکه با توجه به چیدمان فضای منزل و دسته بندی محیط زندگی، میتوان از فرشهای دایره ای، بیضی، مربع و یا راهرویی استفاده کرد.

در انتها سه تصویر از نمونه های چیدمان در اتاق پذیرایی و اتاق خواب و نشمین را مشاهده میکنید:

تکنیک چیدمان فرش

تکنیک چیدمان فرش

تکنیک چیدمان فرش

برای خرید سرویس خواب، تخت خواب و دیگر وسایل خواب، همگام و همراه با رنگ های مدرن و سنتی فرش ایرانی میتوانید با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید و از محصولات دکوچید دیدن فرمایید.

برچسب ها: چیدمان فرشدکوراسیون


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  خرید اینترنتی تشک خواب
  خرید اینترنتی تشک خواب

  خرید تشک خواب یکی از مباحث مهم در لوازم خواب است. تعداد زیاد مدلها و پیشنهادات مختلف باعث گردیده است که بسیاری از خریداران در هنگام خرید اینترنتی تشک خواب دچار سردرگمی و گیج شدن شوند. این سبب میشود که افراد در انتخاب محصول نهایی، نتوانند تصمیم درستی اتخاذ کنند. نیاز به اطلاعات تکمیلی و کامل در انتخاب تشک خواب، در بسیاری موارد باعث خرید تشک خوابی میشود که باعث افزایش بیخوابی شده و مانعی برای حفظ سلامت و شادابی خواهد شد. ...

  بیشتر بخوانید

  یک قدم تا خرید جاکفشی
  یک قدم تا خرید جاکفشی

  وجود جاکفشی برای هر خانه ای لازم است. در خانه های ایرانی ورود با کفش ممنوع است. این فرهنگ از قدیم بوده و بسیار مورد پسند است. ایرانی ها برای ورود به مکان های مقدس و محترم، کفشهای خود را در می آوردند. خانه نیز یکی از این مکان های و فضاهای محترم است. قرار دادن کفش در محلهای مناسب و پاکیزه، جهت حفظ و نگهداری از فضاهای خانه و نگهداری از خود کفش ها، میتواند مهمترین سرآغاز بوجود آمدن جاکفشی شود. جاکفشی ها دارای تنوع بسیاری هستند. امروزه ایده های نو و جدیدی در تولید جاکفشی عرضه گردیده است. بعضی از جنس فلز هستند و یا چوبی و یا پلاستیکی ساخته و تولید شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  تولید کمد و میز آرایش سفارشی در دکوچید
  تولید کمد و میز آرایش سفارشی در دکوچید

  یکی از تصمیمات اتخاذ شده در شرکت دکوچید که بر اساس خواست و نیاز مشتریان انجام پذیرفت، کالاها و سرویس خواب سفارشی بود که زمینه و برنامه ریزی و تحلیل نیازهای اولیه آن با دقت بسیار انجام گرفت. این تصمیم با توجه به فضاهای موجود در خانه ها و آپارتمانهای امروزی و به درخواست بسیاری از مشتریان، گرفته شد. شرکت دکوچید ابتدا تمامی سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز در خصوص تهیه این نوع محصولات سفارشی را آماده سازی کرده و پس از جلسات فراوان، شروع به تولید کالای سفارشی نمود. ...

  بیشتر بخوانید

  تبدیل سرویس خواب اتاق خواب به سوئیت هتل 5 ستاره
  تبدیل سرویس خواب اتاق خواب به سوئیت هتل 5 ستاره

  شاید خاطره حضور در یک هتل لوکس و استفاده از تخت خواب و سرویس خواب عالی و زیبای آن در خاطر بسیاری از افراد مانده باشد. تعریف و تمجید از آن فضا و تلاش برای رفتن دوباره به آن هتل و ترغیب دوستان به استفاده از تخت خواب و سرویس خواب فلان هتل، کاری است که اکثر ما بعد از استفاده از هتل جذاب و تمیز انجام میدهیم. شاید در ذهن شما نیز این سوال مطرح شده باشد که چرا این محل به فضایی دلچسب و ناب تبدیل شده است. ...

  بیشتر بخوانید

  میز تحریرهای ساده، مدرن و خلاقانه
  میز تحریرهای ساده، مدرن و خلاقانه

  استفاده از لپ تاپ و نرم افزارهای مختلف وابستگی به قلم و کاغذ را تا حد زیادی کم کرده است. اما میز تحریر ها همچنان مورد نیاز افراد و ادارات و سازمان ها هستند. میز تحریر های جدید عرضه شده به بازار، علاوه بر نگهداری از لپ تاپ و کامپیوترهای رو میزی، اندک کاغذ و قلم مورد نیاز و بسیاری از مجلات و کتابها را در خود جای میدهد. علاوه بر آن وجود کتابخانه های شخصی نیز این کار مهم را پوشش خواهد داد. در این مقاله به بررسی چند مدل از میز تحریرهای مدرن و در عین حال ساده و زیبا خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  طراحی های جدید اتاق خواب در سال 2019
  طراحی های جدید اتاق خواب در سال 2019

  ایده های جدید و بروز برای اتاق خواب و سرویس خواب در سال 2019، همچون سالهای پیش با سرعت زیاد به سمت طراحی های فانتزی، ساده و مدرن در حال حرکت است. شما نیز میتوانید از این ایده های جهانی استفاده کنید و با این روش از منحنی سرعت طراحی های روز جلو بزنید. در این مقاله به بعضی طراحی های سرویس خواب و اتاق خواب در سال 2019 خواهیم پرداخت.

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.