پذیرش عاملیت فعال فروش محصولات دکوچید در سراسر کشور(کلیک کنید)

خرید فرش مناسب و تاثیر آن بر چیدمان خانه

۱۳۹۷/۰۹/۱ ۸۷

در این مقاله سعی کرده ایم راهکارهایی برای چیدمان فرش در اتاق خواب و در کنار تخت خواب و همچنین در اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن را برای شما مطرح نماییم. در هنگام خرید فرش یکی از نکات مهم در نظر گرفتن ابعاد فرش و ابعاد خانه میباشد ولی ممکن است زمانی شما فرش خود را بخواهید جابجا کنید و یا از محلی به محل دیگر بروید. در این حالت سعی کرده ایم چیدمان های مختلف فرش را برای شما بازگو کنیم. وجود فرش در خانه بسیار مهم است و بسیاری از ما ایرانیان و همچنین کشورهای دیگر از فرش به عنوان وسیله زندگی و حتی دکوری استفاده میکنند. در بسیاری مواقع، فرشی را به یک اتاق اضافه کرده ایم و شاهد شکوفایی و افزایش هیجان در محیط آن شده ایم. این خود یک دلیل خوب برای تزیین با فرش میباشد. یک فرش خوب میتواند یک اتاق را ثابت و ساکن کند، گرما اضافه کند، دکور اتاق را لایه لایه کند و آن محیط را تعریف نماید.

در ابتدا به بررسی دو قانون چیدمان فرش و اثر آن بر روی سرویس خواب در اتاق خواب توجه کنید:

تاثیر چیدمان فرش در سرویس خواب

در خصوص فرش اتاق خواب میتوانید از دو قانون زیر استفاده کنید

قانون اول – فرشی را انتخاب کنید که در زیر تخت خواب قرار گیرد و مقداری از آن بیرون باشد.

فرش سرویس خواب

قانون دوم – استفاده از یک فرش و یا یک قالیچه در کنار تخت خواب

استفاده از فرش در زیر تخت خواب، بیشتر برای مواردی است که کف اتاق خواب با رنگ فرش پهن شده هماهنگی داشته و نزدیک به هم باشند. در غیر اینصورت، بهتر است به صورت مجزا و در کنار تخت خواب قرار داده شود.

فرش سرویس خواب

به روز رسانی محل زندگی

سعی کنید بالشها و پرده ها را تغییر دهید و با رنگ فرش هماهنگ کنید. البته تعویض خود فرش در کوتاه مدت برای بسیاری از ما ایرانیان مشکل است. اما تعویض وسایل دیگر ارزان موجود در اتاق خواب این امکان را به ما خواهد داد. همیشه سعی کنید از نگهدارنده های فرش برای عدم جابجایی و حرکت فرشها استفاده کنید تا علاوه بر اینکه مانع از بهم ریختگی میشود از لغزیدن افراد نیز جلوگیری خواهد کرد.

انتخاب اندازه مناسب برای فرش

در هنگام خرید فرش نیاز است که سایز فضاهای مورد نظر خود را بدانید، سعی کنید فرش را 3 فوت( تقریبا 10 سانتیمتر) کوچکتر از طول و عرض اتاق در نظر بگیرید. فضاهای خالی ایجاد شده باعث وسعت بخشیدن به اتاق و بزرگتر نشان دادن محیط میگردد. البته هستند افرادی که دوست دارند تمامی فضاها پر شود و کمتر پایشان روی کف اتاق قرار گیرد. در این صورت با پر کردن فضاها با فرشهای کناره، میتوانید پوشش محیط را کامل کنید.

استفاده از فرش برای تعریف مرزها

از یک فرش برای مرزبندی و تقسیم بندی بخش های مختلف خانه میتوان استفاده کرد. این مرزبندی، خصوصا در آپارتمانهای فلت و وسیع یا اتاقهای بزرگ که نیاز به بخش بندی دارد، قابل اجرا است.

ایجاد تنوع در چیدمان

استفاده از فرش باعث ایجاد تنوع در محیط خانه و همچنین رنگ و لعاب بخشیدن به بخشهای مختلف محل سکونت و ایجاد گرما در محل زندگی گردد.

ایجاد هماهنگی

هنگام استفاده از چند تخته فرش، بهتر است فرشها به یک سبک تعریف شده باشند. در غیر اینصورت ممکن است یک عدم توازن را به چشم ببینید.

ایده گرفتن برای یک طرح رنگی

فرش مورد علاقه خود را به عنوان پایه رنگ در چیدمان مبلمان و بقیه وسایل در نظر بگیرید. سعی کنید در هنگام خرید مبلمان به رنگ فرش مورد نظر خود نیز بیندیشید. این کار باعث ایجاد یک رنگ پایه در چیدمان منزل خواهد شد.

کنترل حجم

در خصوص اتاقهایی که دارای کاغذ دیواری با طرحهای زیاد و شلوغ هستند، سعی کنید از یک فرش با تراکم کمتر و سادگی بیشتر استفاده کنید. این باعث میشود ظرافت رنگ فرش، پوشش مناسبی برای ترکیب آن با رنگ و طرح شلوغ کاغذ دیواری باشد.

نقطه کانونی

از فرش به عنوان نقطه کانونی در چیدمان خود استفاده کنید. با این کار، نظم چیدمان خود را بهتر انجام خواهید داد. توجه به رنگ های دیوار و کنترل آنها با ترکیبی از رنگ فرش های زیبا، چیدمان شما را استثنایی خواهد کرد.

اینک به بررسی چند قانون دیگر در چیدمان فرش می پردازیم:

چیدمان فرش در اتاق پذیرایی

فرش اتاق نشیمن

قانون اول- در مورد چیدمان مبلهای پذیرایی، باید دو پایه جلو مبل روی فرش قرار گرفته شود و پایه های عقبی روی زمین قرار داده شوند. این کار باعث افزایش و گستردگی اتاق پذیرایی خواهد شد. البته این قانون زمانی کاربرد دارد که سبک رنگ کف پوش با رنگ فرش همخوانی داشته و نزدیک بهم باشند.

فرش اتاق پذیرایی

قانون دوم – با توجه به اندازه اتاق پذیرایی و در صورت تناقض بین رنگ کف و مبلمان، بهتر است مبلهای یک نفره بر روی فرش قرار داده شده و تنها مبلهای دو نفره و سه نفره، دو پایه جلوی آنها بر روی فرش قرار گیرد.

فرش نشیمن

فرش پذیرایی

در این دو تصویر بالا اثر بخشی قرار گرفتن تمامی پایه های مبلمان بر روی فرش و در نتیجه، جمع شدن فضا قابل مشاهده میباشد.

فرش اتاق نشیمن

در تصویر بالا قرار گرفتن فرش در وسط و دورچین شدن مبلمان را به شکلی متفاوت می بینید که روش دیگری در چیدمان فرش میباشد.

فرش اتاق محصور

در تصویر بالا فاصله 18 اینچ(تقریبا 45 سانتیمتر) فضای خالی بین دیوار و فرش وجود دارد. این یک فرمول سنتی در چیدمان فرش از قدیم بوده است. این دستورالعمل در اتاق هایی که محصور بوده و جدا از اتاقهای اطراف است، کاربرد دارد.

در سبک های چیدمان مدرن امروزی، این فاصله میتواند آنقدر زیاد شود که فرش را تبدیل به قالیچه ای در وسط نماید.

پوشش دیوار

از قالیچه های کوچک به عنوان تزیین دیوار پذیرایی استفاده کنید. زیبایی تابلو فرش ها سبب ایجاد محیطی گرم و راحت میشود.

انتخاب ابعاد مختلف فرش

حتما نباید فرش مستطیل انتخاب کرد. بلکه با توجه به چیدمان فضای منزل و دسته بندی محیط زندگی، میتوان از فرشهای دایره ای، بیضی، مربع و یا راهرویی استفاده کرد.

در انتها سه تصویر از نمونه های چیدمان در اتاق پذیرایی و اتاق خواب و نشمین را مشاهده میکنید:

تکنیک چیدمان فرش

تکنیک چیدمان فرش

تکنیک چیدمان فرش

برای خرید سرویس خواب، تخت خواب و دیگر وسایل خواب، همگام و همراه با رنگ های مدرن و سنتی فرش ایرانی میتوانید با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید و از محصولات دکوچید دیدن فرمایید.

برچسب ها: چیدمان فرشدکوراسیون


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب
  راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب

  اجداد ما مانند انسانهای امروزی، تمام تلاش خود را برای بدست آوردن یک خواب راحت انجام می دادند. برخی عادتها هرگز ترک نمی شوند. خستگی ناشی از سفرهای طولانی و مهاجرت و ترس از شکار شدن توسط حیوانات درنده و تلاش برای بدست آوردن غذا و خوراک و پوشاک، سبب میشد که در انتهای روز نیاز به خواب آرام احساس شود. تخت خواب های اولیه بیشتر از مواد طبیعی موجود در طبیعت مثل کاه و یا خزهای طبیعی، برگ گیاهان یا پوست حیوانات ساخته می شد. یک تغییر مهم در مسیر تکامل تخت خواب، بالا رفتن آن ها از سطح زمین به منظور حفاظت در برابر خاک، آفات و جانورها بود. ...

  بیشتر بخوانید

  طراحی هوشمند اتاق خواب
  طراحی هوشمند اتاق خواب

  در طراحی اتاق خواب، ایده های جالب و هوشمندانه جدیدی در حال انجام و شکل گیری میباشد. با توجه به کوچک شدن منازل و خانه ها، کم کم کمبود فضاها در اتاق خواب و برای چیدمان سرویس خواب مشهود میباشد. طراحی یک اتاق خواب فقط برای ایجاد فضای خالی نیست بلکه استفاده صحیح از تمامی فضاهای موجود میباشد. ترکیبی از سبک های مدرن و سنتی و کلاسیک و آگاهی از فضاها، به ایجاد تعادل و هماهنگی، کمک بسیاری خواهد کرد. وجود فضاهای کوچک نباید دلیل بر عدم داشتن سرویس خواب و تخت خواب مناسب گردد. به همین دلیل روشهای جدیدی در چیدمان هوشمندانه اتاق خواب استفاده شده و دارای طرفداران بسیاری میباشد. ...

  بیشتر بخوانید

  انتخاب میز آرایش مناسب برای سرویس خواب
  انتخاب میز آرایش مناسب برای سرویس خواب

  یکی از لوازمی که در هنگام خرید سرویس خواب برای خانمها بسیار مهم است، میز آرایش میباشد. میز آرایش در ظاهر برای آماده سازی و آرایش بانوان طراحی شده است اما کاربردهای بسیاری نیز در کنار آن دارد. تمامی اعضای خانواده میتوانند از آن استفاده کنند و وسایل خود را داخل آن قرار دهند. از میز آرایش به عنوان محلی برای نگهداری وسایل ضروری نیز نام برده میشود. در این حالت میتوان گفت به نوعی نظم دهی و چیدمان را نیز به عهده دارد. مدلهای تولیدی میز آرایش بسیار متنوع میباشد. بسته به سلیقه و فضای موجود برای انتخاب میز آرایش میتوان برای خرید یک میز آرایش، اقدام کرد. در این مقاله میخواهیم تا اصول انتخاب یک میز آرایش ...

  بیشتر بخوانید

  میز تحریر یا کتابخانه !!!؟؟
  میز تحریر یا کتابخانه !!!؟؟

  وجود میز تحریر به عنوان بخشی از وسایل چوبی داخل منزل و محل کار دارای اهمیت خاصی برای خانواده ها میباشد. امروزه به علت وجود لپ تاپ و کامپیوتر و همچنین مشغله های زیاد کاری، بسیاری از امور کاری و مطالعه و برنامه ریزی و انجام کارهای مالی در داخل منزل انجام میشود. همچنین خانواده هایی که دارای فرزندان محصل هستند، با توجه به شرایط بدنی و سلامت فرزندان خود نیاز به محلی برای قرار گرفتن و انجام تکالیف، لازم و ضروری به نظر میرسد. در این مقاله سعی خواهیم کرد، محصولات میز تحریر تولیدی در دکوچید و همچنین میز تحریر های کتابخانه دار را برای شما خواننده محترم توضیح دهیم. قبل از انتخاب، باید به نکات زیر توجه کن...

  بیشتر بخوانید

  ویژگی های یک اتاق خواب زمستانی
  ویژگی های یک اتاق خواب زمستانی

  با نزدیک شدن زمستان و فصل سرما، کم کم باید تغییراتی در داخل اتاق خواب و کنار سرویس خواب مهیا کرد. استفاده از وسایل و لوازمی که گرما را انتقال میدهند و حس گرمی را به اشخاص میدهند، باعث میشود فصل سرد را با راحتی و آسایش و آرامش پشت سر بگذاریم. در این مقاله سعی شده است گوشه کوچکی از ایده ها برای ساختن اتاق خواب و سرویس خواب زمستانی را برای شما خواننده محترم بازگو نماییم. ...

  بیشتر بخوانید

  خرید انواع دراور چوبی
  خرید انواع دراور چوبی

  دراور چوبی برای هر فضایی از دکوراسیون اتاق خواب مناسب است. دراورها میتوانند دکوراسیون اتاق شما را به فضایی متفاوت و مدرن تبدیل کنند. یکی از مهمترین کاربرد دراورها در کنار سرویس خواب و تخت خواب، ایجاد فضایی برای نگهداری و جمع آوری وسایل و در نتیجه باعث ایجاد نظم و ترتیب در چیدمان اتاق خواب خواهد شد. در این مقاله میخواهیم به تولیدات شرکت دکوچید در خصوص تولید انواع دراور چوبی بپردازیم. دراور دو کشو آریل همچنانکه از نامش پیداست، دارای دو کشو با عمق 50 سانتیمتر طراحی و ساخته شده است. ارتفاع آن 61 و عرض آن 80 سانتیمتر در نظر گرفته شده است. ارتفاع کوتاه آن در مدل دو کشو باعث گردیده است که از آن بعنوا...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.