تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)
تشک مناسب برای خواب راحت

به اشتراک بگذارید
۹۶۶,۰۰۰تومان
۱,۶۷۴,۵۰۰تومان
۱,۲۶۵,۸۰۰تومان
۸۸۴,۳۰۰تومان
۴۳۰,۵۵۰تومان
۱,۶۷۴,۵۰۰تومان

تشک مناسب برای خواب راحت

۱۳۹۷/۰۷/۱ ۱۰۸۱

بررسی تشک خواب های مختلف و تنوع تشک خواب باعث گردیده است که بسیاری از افراد در خصوص انتخاب نوع تشک و جنس آن دچار مشکل شوند. در این مقاله به سراغ دکتر شرهارد آرچیک متخصص ارتوپدی رفته ایم تا نظر ایشان را در خصوص انتخاب تشک جویا شویم.

سلام من دکتر آرچیک هستم. هنگامیکه یک بیمار با درد کمر به من مراجعه میکند، در پایان مشاوره یک سوال پیش می آید: دکتر، از چه مدل تشک خواب باید استفاده کرد؟ اولین جوابی که به ذهنم می رسد این است که از یک تشک خواب سفت استفاده کن نه از یک تشک خیلی نرم. بنابراین برای از بین بردن تردید خودم تصمیم گرفتم در این مورد یک تحقیق کوچک انجام دهم. در ایام گذشته در تولید تشک خواب از الیاف سخت و زبر و فوم استفاده میشد. امروزه، سازندگان و تولید کنندگان تشک خواب مدلهای گیج کننده ای را به بازار فرستاده اند که میتوان به مدلهای تشک طبی، تشک فوم، تشک فنری، تشک ساخته شده با کتان، تشک بادی و تشک خواب آبی اشاره کرد. فروشگاه های مجلل گاهی با ارائه مدلهای بسیار، شما را سردرگم می کنند. به نظر می رسد انتخاب تشک خواب ایده آل برای بسیاری از مردم دشوار است.
 
تشک طبی
 
حـــال تصمیم گرفتم در مورد جزییات این موضوع و تاثیر یک تشک خواب روی کمر درد و یک خواب راحت را مطالعه کنم. محقـقان دانشگاه ایالت اوکـــلاهما، روی 59 نفر از افرادی که ظاهرا ســالم و تنــدرست بودند، تحقیقی انجام دادند. آنها تخت خواب این افراد را که دست کم مربوط به 5 سال پیش بود را با تخت خواب جـدید که تشک آنها استحکام متوسطی داشت و شامل فوم و فنر بود، تعویض کردند. بعد از 28 شب، شرکت کنندگان مورد مطالعه گفتند که روی تخت خواب های جدید خواب بهتر و راحتی داشته اند. درد های کمر در قسـمت شانه و کتف آنها نیز کاهش یافته بود. در مطـــالعات دیگر، محقــقان با استفاده از الگوهای اندازه گیری، چگونگی توزیع حداکثر فشار وزن را بر روی تشـک خـواب اندازه گیری کردند. محققان این آزمایش را بر روی داوطلبانی انجام دادند که بطور طاقــباز ( پشت آنها روی تشک) می خوابیدند. سپس درجه انحراف ستون فقرات را که بوسیله تشک خواب ایجاد شده بود، اندازه گیری کردند. محقــقان دریافتند، ویژگی طراحی تشک خواب باعث کاهش انحراف ســـتون فقرات و بســـط فشار کلی بدن به صورت یکـنواخت در کل تشک خواب خواهد شد. محققان همچنین دریافتند، بین حداکثر فشار تماس تشک خواب با اعضای بدن مثل آرنج، کتف، ران و... و احساس آرامش درونی (ذهنی) ارتباط نزدیکی دارد. به نظر میرسد که امتیازات ذهنی و راحتی در خواب، تـابع مجموعه ای از عوامل است که به فشار آوردن تشک خواب بر روی اعضای بدن بستگی دارد.
 
تشک رویا
 
محققان کره جنوبی به جوابهای دیگری نیز رسیدند. آنها انحـــنای ستون فقرات و فـشاری که تشک های مختلف روی شرکت کنندگان ایجاد می کند را بررسی کردند. محققان دریافتند که شــرکت کنندگان، تشک خواب هایی را ترجیح میدهند که شکل انحنای ستون فقرات آنها هنگام دراز کشیدن مشابه زمانی است که آنها در حالت ایستاده قرار دارند. محققان کره ای همچنین حداکثر فشار را نسبت به وضعیت های مختلف بدن بررسی کردند. آنها دریافتند هنگامی که شرکت کنندگان روی تشک هایی که از نظر انحنای ستون فقرات و توزیع فشار که برای آنها راحت تلقی میشد، می خوابیدند، بازدهی خوابشان بیشتر میشد. همچنین درصــد بیشتری از خواب عمیق را تجربه میکردند. در یک نظـــرسنجی از جراحان ارتوپد، 95% از آنها معتقد بودن که تشک های نرم نقش بسزایی در کمر درد دارند و توصیه 76% از آنها استفاده از تشک خواب سفت بود.
 
انواع تشک خواب
 
محققان موسسه بیومکانیک در والینا اسپانیا نیز سفتی تشک خواب را تایید میکنند. آنها به موضوع سفتی و فشار متوسط که با راحتی کــامل و کاهش سختی در غلت زدن همراه بود، پی بردند. در نهایت افرادی را پیدا کردند که شاخــص تـوده بدنی بالایی(چاق) داشتند و این افراد حساسیت بیشتری به تغییرات در سفتی تشک خواب داشتند. بعد از این کشف نتیجه گرفتند که سختی تشک را بهتر کنند. بیمارانی که از تشک خواب هایی با سختی متوسط استفاده کرده بودند، نسبت به بیمارانی که از تشک های سفت استفاده کرده بودند از لحاظ درد در رختـــخواب، افزایش درد و ناتوانی، نتایج بهتری دریافت کرده بودند. با قرار دادن این یافته ها در کنار هم به این نتیجه رسیدند که تشک هایی که باعث انحراف کمتر در ستون فقرات بیماران میشود و همچنین توزیع وزن یکنواختی دارند، با ضخامت و سفتی متوسط تولید شده اند.
 
تشک خواب استاندارد
 
در شرایط عملی ما می توانیم برای یک تشک خواب، فــوم چگالی بالا را بدست بیاوریم. هرچه تراکم فوم بالاتر باشد، بهتر است. برای انتخاب تشـک خواب، توصیه میشود بر روی آن خـوابیده و وضعیت های مختلف را بررسی نمایید. با توجه به سلامتی افراد، تشک های آبی و بادی توصیه نمیشود. امیدواریم این مقاله برای خرید تشک خواب مناسب و استاندارد به شما یاری رسانده باشد. شما نیز می توانید تجارب خود را در این زمینه در قسمت نظرسنجی مطرح نمایید.
برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.
 
برچسب ها: تشک خوابتشک طبیتشک فنری

  • عباس
    عباس

    مقاله علمی جالب و آموزنده ای بود ممنون از شما

    ۱۳۹۷/۰۷/۴ ۱۴:۲۹

ارسال نظر
نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
عبارت داخل تصویر
جستجو

استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن ، اتاق خواب و سرویس خواب و ...
استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن ، اتاق خواب و سرویس خواب و ...

آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند.

بیشتر بخوانید

40 مدل اتاق خواب و سرویس خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته
40 مدل اتاق خواب و سرویس خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته

سبک زندگی مدرن درون خانه ها و وسائل زندگی مثل چیدمان خانه، اتاق خواب، سرویس خواب و دیگر وسائل، آرام آرام به زندگی مردم وارد شده است.تغییرات روز بروز در طراحی منازل و خانه ها و تغییر سبک زندگی با سرعت بسیار در حال انجام است.

بیشتر بخوانید

مبلمان و نشیمن ساده، فضایی برای ذخیره سازی وسائل
مبلمان و نشیمن ساده، فضایی برای ذخیره سازی وسائل

همه عاشق مبلمان چند منظوره هستند. وجود مبلمان، نیمکت و نشیمن های ساده برای هر نقطه از خانه مفید هستند. یکی از این نقاط، قرار دادن نشیمن در انتهای تخت خواب دو نفره میباشد. در اینصورت خواهید توانست محلی برای نگهداری ملحفه خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید

چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب هایی با پنجره گرد
چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب هایی با پنجره گرد

سرویس خواب هایی که در اتاق خواب های روشن قرار می گیرند، نور را در خود جذب میکنند و این مسئله باعث میگردد که اتاق خواب بزرگتر به نظر برسد. نوردهی و هدایت روشنایی در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب، یکی از مسائل مهم در چیدمان و دکوراسیون میباشد.

بیشتر بخوانید

21 مدل سرویس خواب و اتاق خواب با دیوار آجری
21 مدل سرویس خواب و اتاق خواب با دیوار آجری

هماهنگی بین سرویس خواب و اتاق خواب بسیار مهم است. طرح، رنگ، زوایا و نور و بسیاری مسائل دیگر از جمله مواردی است که در چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب مهم بنظر میرسد. استفاده از طرح های کاغذ دیواری، رنگها و همچنین دیگر مصالح بکار رفته بر روی پوشش دیوار برای چیدمان سرویس خواب نیز اثرگذار است.

بیشتر بخوانید

مدلهای جدید میز تحریر به همراه کتابخانه
مدلهای جدید میز تحریر به همراه کتابخانه

میز تحریر و کتابخانه بخش مهمی از سرویس خواب و کامل کننده تخت خواب نوجوان است. انجام امور مدرسه و تکالیف درسی، بخشی از زندگی یک کودک است که ممکن است آنرا دوست داشته باشد و یا از آن بیزار باشد. اینک ما به عنوان بزرگتر و والدین بچه ها چه کاری میتوانیم انجام دهیم تا در کنار مطالعه درسی به فرزندمان کمک کنیم؟

بیشتر بخوانید
مقایسه محصول

جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

تماس با کارشناس
جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.