تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)

تاریخچه پیدایش کمد لباس

۱۳۹۷/۰۸/۳ ۸۶۱

کمد لباس یکی از اجزای مهم در ساختار سرویس خواب و پر استفاده ترین وسایل بعد از تخت خواب میباشد. امروزه وجود کمد لباس در هر منزل و دفتر و شرکتی جز مهم از  اجزا ساماندهی و نظافت و چیدمان است. کمتر خانه ای است که در آن حداقل یک کمد لباس وجود نداشته باشد. با توجه به اهمیت کمد لباس سعی شده است تاریخچه ای کوچک از پیدایش کمد لباس در ایران و اروپا به حضورتان معرفی گردد. پیدایش کمد و چگونگی قرار گرفتن لباسها و دیگر وسایل، تغییرات و پیدایش کمد لباس های امروزی، مسئله ای است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

در گذشته ساختار و نام کمد اینگونه نبوده است. در بسیاری از خانه های قدیمی بعد از پیدایش لباس و پوشش انسانها و تغییر ساختار سبک زندگی عموم مردم، احساس نیاز به داشتن محلهای خصوصی تر و همچنین محلی برای قرار دادن وسایل خصوصی در ذهن مردم بوجود آمد. در گذشته های دور اکثر افراد دارای یک دست لباس و یا یک پاپوش بودند و نیازی به داشتن محلی برای قرار گیری لباسها نبود. پادشاهان  و افراد متمول در ابتدا دارای اتاقهایی برای پرو لباس و همچنین حضور خیاطان برای دوخت لباس پادشاهان و درباریان بودند. زنان دربار و پادشاهان با حضور در این اتاقها، لباسهای خود را توسط ندیمه های خود می پوشیدند. همچنین این اتاقها محفلی برای گردهمایی زنان دربار برای حضور و اظهارنظر در خصوص لباس و پوشش یکدیگر بود. داخل این اتاق مخصوص پادشاه و درباریان مرد نیز صندوقچه هایی بود که محلی برای قرار گرفتن وسایل مهم آنها بود. وسایلی از قبیل لباس، شال، کلاه، شنل، جواهرات و شمشیر، مهر مخصوص، طلا و سکه و بسیاری لوازم دیگر که در آن نگهداری میشد.

 در زیر دو نمونه از این صندوقچه ها را می بینید:

کمد لباس قدیمی

 

گنجه قدیمی

 

پس از انقلاب صنعتی و بوجود آمدن صنعت نساجی در اروپا و تولید انبوه وسایل مصرفی از جمله پوشاک و کفش، کم کم نیاز به داشتن محلی برای قرار دادن لباسها احساس گردید. در قرن 17 و 18 میلادی در اروپا نیز با توجه به سبک زندگی، تلاش برای نگهداری و حفظ اشیا و وسایل، اروپاییان را بر آن داشت تا دست به ساخت صندوقهای زیبا و بزرگ برای نگهداری از وسایل خود بزنند. در این صندوقها، وسایل مهم و طلا، لوازم و پارچه های فاخر خود را نگهداری میکردند. در خانه های قدیمی ایرانی نیز پس از ورود تکنولوژی و با توجه به ریشه های مذهبی در ایران، گوشه ای از خانه ها محلی را به نام گنجه یا پستو ساخته بودند. این پستو دارای یک درب چوبی بود که دارای قفل بود و بیشتر شبیه به یک اتاق بود. در این پستو بر روی دیوار طبقاتی از گچ ساخته شده بود و این طبقات دور تا دور این اتاق وجود داشت. در آن زمان اکثر لباسها به صورت تفکیکی در درون پارچه های زیبای بافته شده توسط بانوان هنرمند ایرانی پیچیده شده و در درون این طبقات چیده میشد. این چیدمان در سراسر این پستو انجام می گرفت. این محل جهت تعویض لباس هم بود و تعویض لباسها در همان جا انجام می پذیرفت. محل قرار گیری این پستو به نحوی بود که از دید بقیه افراد پنهان بود.

نمونه های از این اتاقها را در زیر مشاهده می کنید:

کمد لباس در قدیم

شکل کمد لباس در قدیم

 

در عکس زیر نمونه ای از اتاقهای پادشاهی در اروپا که مربوط به تعویض لباس بوده است را مشاهده میکنید:

کمد لباس در اروپا

 

پس از ساخت میز و صندلی های چوبی در اواسط قرن 19 و طراحی های جدید و کوچک شدن منازل، این اتاقهای تعویض لباس، جای خود را به فضاهای کوچکتر داد. در ایران نیز بر اثر افزایش جمعیت و تعداد افراد در خانواده ها، کم کم این اتاقها به محلی برای زندگی یکی از اعضای خانواده اختصاص داده شد. پس از آن بود که نیاز به فضاهای کوچکتر و منظم باعث طراحی کمد لباس های امروزی در سراسر جهان گردید. استفاده از طبقات در گوشه ای از اتاق ها جهت قرار دادن لباس و پوشش آنها بوسیله یک پارچه تمیز پرده ای و یا سفید رنگ، اولین مدلهای کمد لباس در ایران بود. پس از ساخت درب های چوبی در ورودی منازل و اتاق ها و یافتن تکنولوژی ساخت لولا، کم کم این ساختار در پیدایش کمد لباس نیز اثرگذار شد. به گونه ای که اولین کمد لباس چوبی در اواخر قرن 19 در جهان تولید گردید. ساختار این کمد لباس ها بسیار ساده بود و تماما از چوب ساخته شده بود. در ابتدا لولای آنها نیز از چوب ساخته میشد و پس از تکمیل فرآیند ساخت و تولید آنها در جهان، لولاهای آنها فلزی شد و دوام آنها بیشتر گردید. استفاده از هنرهای دستی برای تزیین درب و بدنه کمد لباس های اولیه، باعث خلق و تولید کمدهای زیبا گردید. بعد از مدتی درب این کمد ها به قفل مجهز شد و حالتی کاملا ایمن پیدا کرد.

نمونه های کمد های اولیه چوبی را در زیر میبینید:

انواع کمد لباس

قیمت کمد لباس

مدل کمد لباس

قیمت کمد لباس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تکمیل این کمد لباس ها، کشوهایی نیز به آنها اضافه شد. همزمان نیز کمد هایی با شکل و طرح و جنس مختلف نیز به بازار عرضه شد. مدلهای کمد لباس زیپ دار که دارای بدنه چوبی یا فلزی بودند، یک نمونه از این مدل ها است.

 

کمد لباس زیپ دار

در حال حاضر کمد های فلزی و چوبی و ترکیب چوب و فلز نیز در دنیا به صورت انبوه در حال تولید است و شرکتهای مختلف در سراسر جهان به تولید این محصول مشغول هستند.

انواع کمد لباس و جالباسی

کمدهای لباس رختکن

 کمد لباس استخر باشگاهی

 کمد لباس کارخانجات و کمد های لباس خانگی مثل:

کمد لباس درب ریلی
کمد لباس با درب کشویی و کشودار
کمد لباس درب لولایی

جزیی از این محصولات هستند. در بسیاری از خانه های مجلل نیز به سبک قدیم اتاق هایی برای کمد لباس و کفش و دیگر لوازم پوشاک ساخته و طراحی میشود.

شرکت دکوچید تولید کننده انواع سرویس خواب شامل تخت خواب و کمد، میز آرایش و پاتختی، جاکفشی ، میز تحریر و دراور میباشد که محصولاتی تراز اول و با استفاده از بهترین مواد اولیه تولید و به بازار عرضه مینماید. کمدهای تولیدی در شرکت دکوچید که بعضی از این مدلها دارای آینه میباشد و در آن از بهترین مواد اولیه استفاده گردیده است را در زیر مشاهده می نمایید.

نمونه کمد لباس تولید شده در دکوچید
کمد ویولت 1.9 عرض 90

کمد لباس سه کشو

کمد ویولت 1.9 عرض 60
قیمت کمد لباس سه کشو دکوچید
 
کمد ویولت 2.15 عرض 60
کمد ویولت 2.15 عرض 90
کمد درب ریلی آسپاد

 

قیمت کمد با درب ریلی

 

کمد درب ریلی آریا
انواع کمد درب ریلی

 

کمد کاسپین یک کشو
کمد کاسپین دو کشو
کمد کاسپین سه کشو

کمد لباس لولایی

 

کمد و جاکفشی ایساتیس

خرید کمد لباس

کمد ادیسه
قیمت انواع کمد لباس

با مراجعه به داخل سایت و قسمت محصولات، میتوانید از جنس و قیمت انواع محصولات تولیدی و از جمله کمد لباس در شرکت دکوچید اطلاع حاصل فرمایید. در ساخت تمامی این کمد لباس ها از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده شده و تمامی این محصولات دارای گارانتی میباشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از چگونگی خرید آن با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

خرید اینترنتی کمد لباس

 

 

برچسب ها: کمد لباستاریخچه کمد


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب
  اثر رنگها در سرویس خواب و اتاق خواب

  بسیاری مواقع استفاده از رنگهای گوناگون در ترکیب سرویس خواب و اتاق خواب با احتیاط انجام میشود. دلیل آن نیز مشخص است چرا که به خاطر کم ریسک بودن اکثر خانواده ها و مراجعه به رنگهای مشخص در ترکیب اتاق خواب و سرویس خواب باعث شده است دید بسیاری از افراد در این زمینه محدود گردد. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است با استفاده از تصاویر مختلف یک ذهنیت جدید در چیدمان سرویس خواب و استفاده از رنگهای متنوع حضور شما خواننده محترم عرضه گردد. ...

  بیشتر بخوانید

  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان
  فضاهای ذخیره سازی در سرویس خواب نوجوان

  یکی از نکات مهم که والدین در نظر دارند، وجود فضای زیاد در سرویس خواب نوجوان و زیر مجموعه داخل آن میباشد. وجود فضاهای ذخیره سازی و نگهداری وسائل در کنار تخت نوجوان و سرویس خواب نوجوان باعث میشود نظم و چیدمان اتاق خواب نوجوان حفظ گردد. کلماتی که والدین به طور مرتب برای تمیزی اتاق خواب به آنها میگویند عبارت است از "اتاقت را تمیز کن". گاهی اوقات خود بچه ها اتاق خواب و سرویس خواب خود را تمیز میکنند. ...

  بیشتر بخوانید

  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا
  جاکفشی ایکیا با طرح های جذاب و زیبا

  تنوع جاکفشی های تولیدی در سراسر دنیا بسیار زیاد است و پرداختن به تمامی مدلهای تولید شده در جهان کاری بسیار مشکل است. کیفیت، رنگ، سایز، جنس و مواد اولیه و بسیاری نکات دیگر در طراحی و ساخت جاکفشی باعث گردیده است انواع مختلفی از جاکفشی ها در دنیا طراحی و ساخته شود. در این مقاله به بررسی جاکفشی های تولیدی ایکیا و مقایسه چند مدل آن با یکدیگر خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس
  روشهای کلی مرتب کردن کمد لباس

  روشهای مختلف مرتب سازی و چیدمان کمد لباس در چند مقاله توضیح داده شده است. در اکثر مواقع تمامی این چیدمان ها با عدم موفقیت و به هم ریختگی دوباره همراه است علت هم آن است که در بسیاری مواقع رسیدن به خواسته های متعادل و لوازم مورد نیاز واقعی در کمد لباس، ممکن است چند روزی طول بکشد و پس از آن تلاش سریعی برای چیدمان کمد لباس آغاز میشود. این مرحله از چیدمان کمد لباس بسیار مهم است چرا که باید دقیق و منظم انجام شود تا دوباره کاری در چیدمان کمد اتفاق نیافتد. ...

  بیشتر بخوانید

  فضای مورد نیاز برای خرید کتابخانه شخصی و خانگی
  فضای مورد نیاز برای خرید کتابخانه شخصی و خانگی

  امروزه کتابخانه های شخصی در کنار چیدمان سرویس خواب و تخت خواب و دیگر وسائل بسیار پر اهمیت تر شده است. کوچک شدن خانه ها و آپارتمان نشینی باعث گردیده است تا محیط های خانوادگی کوچکتر شود. وجود یک کتابخانه شخصی در خانه های ایرانی برای بسیاری از خانواده ها از قدیم لازم بوده است.

  بیشتر بخوانید

  خرید سرویس خواب ارزان و شیک
  خرید سرویس خواب ارزان و شیک

  مهمترین مسئله در خرید تخت خواب و سرویس خواب ارزان بودن و با کیفیت بودن تخت خواب و سرویس خواب است. اگر تخت خواب شما و تشک خواب تان خراب شده است و اگر علاقمند هستید سرویس خواب و تخت خواب خود را تعویض کنید. اگر برنامه ای برای خرید تخت خواب و سرویس خواب ارزان، شیک و مقرون به صرفه دارید. این مقاله را مطالعه کنید. به یاد داشته باشید قیمت لزوما کیفیت به همراه ندارد و گران و ارزان بودن یک تخت خواب علت خوبی و یا بدی یک سرویس خواب نیست. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.