پذیرش عاملیت فعال فروش محصولات دکوچید در سراسر کشور(کلیک کنید)

تاریخچه پیدایش کمد لباس

۱۳۹۷/۰۸/۳ ۲۱۳

کمد لباس یکی از اجزای مهم در ساختار سرویس خواب و پر استفاده ترین وسایل بعد از تخت خواب میباشد. امروزه وجود کمد لباس در هر منزل و دفتر و شرکتی جز مهم از  اجزا ساماندهی و نظافت و چیدمان است. کمتر خانه ای است که در آن حداقل یک کمد لباس وجود نداشته باشد. با توجه به اهمیت کمد لباس سعی شده است تاریخچه ای کوچک از پیدایش کمد لباس در ایران و اروپا به حضورتان معرفی گردد. پیدایش کمد و چگونگی قرار گرفتن لباسها و دیگر وسایل، تغییرات و پیدایش کمد لباس های امروزی، مسئله ای است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

در گذشته ساختار و نام کمد اینگونه نبوده است. در بسیاری از خانه های قدیمی بعد از پیدایش لباس و پوشش انسانها و تغییر ساختار سبک زندگی عموم مردم، احساس نیاز به داشتن محلهای خصوصی تر و همچنین محلی برای قرار دادن وسایل خصوصی در ذهن مردم بوجود آمد. در گذشته های دور اکثر افراد دارای یک دست لباس و یا یک پاپوش بودند و نیازی به داشتن محلی برای قرار گیری لباسها نبود. پادشاهان  و افراد متمول در ابتدا دارای اتاقهایی برای پرو لباس و همچنین حضور خیاطان برای دوخت لباس پادشاهان و درباریان بودند. زنان دربار و پادشاهان با حضور در این اتاقها، لباسهای خود را توسط ندیمه های خود می پوشیدند. همچنین این اتاقها محفلی برای گردهمایی زنان دربار برای حضور و اظهارنظر در خصوص لباس و پوشش یکدیگر بود. داخل این اتاق مخصوص پادشاه و درباریان مرد نیز صندوقچه هایی بود که محلی برای قرار گرفتن وسایل مهم آنها بود. وسایلی از قبیل لباس، شال، کلاه، شنل، جواهرات و شمشیر، مهر مخصوص، طلا و سکه و بسیاری لوازم دیگر که در آن نگهداری میشد.

 در زیر دو نمونه از این صندوقچه ها را می بینید:

کمد لباس قدیمی

 

گنجه قدیمی

 

پس از انقلاب صنعتی و بوجود آمدن صنعت نساجی در اروپا و تولید انبوه وسایل مصرفی از جمله پوشاک و کفش، کم کم نیاز به داشتن محلی برای قرار دادن لباسها احساس گردید. در قرن 17 و 18 میلادی در اروپا نیز با توجه به سبک زندگی، تلاش برای نگهداری و حفظ اشیا و وسایل، اروپاییان را بر آن داشت تا دست به ساخت صندوقهای زیبا و بزرگ برای نگهداری از وسایل خود بزنند. در این صندوقها، وسایل مهم و طلا، لوازم و پارچه های فاخر خود را نگهداری میکردند. در خانه های قدیمی ایرانی نیز پس از ورود تکنولوژی و با توجه به ریشه های مذهبی در ایران، گوشه ای از خانه ها محلی را به نام گنجه یا پستو ساخته بودند. این پستو دارای یک درب چوبی بود که دارای قفل بود و بیشتر شبیه به یک اتاق بود. در این پستو بر روی دیوار طبقاتی از گچ ساخته شده بود و این طبقات دور تا دور این اتاق وجود داشت. در آن زمان اکثر لباسها به صورت تفکیکی در درون پارچه های زیبای بافته شده توسط بانوان هنرمند ایرانی پیچیده شده و در درون این طبقات چیده میشد. این چیدمان در سراسر این پستو انجام می گرفت. این محل جهت تعویض لباس هم بود و تعویض لباسها در همان جا انجام می پذیرفت. محل قرار گیری این پستو به نحوی بود که از دید بقیه افراد پنهان بود.

نمونه های از این اتاقها را در زیر مشاهده می کنید:

کمد لباس در قدیم

شکل کمد لباس در قدیم

 

در عکس زیر نمونه ای از اتاقهای پادشاهی در اروپا که مربوط به تعویض لباس بوده است را مشاهده میکنید:

کمد لباس در اروپا

 

پس از ساخت میز و صندلی های چوبی در اواسط قرن 19 و طراحی های جدید و کوچک شدن منازل، این اتاقهای تعویض لباس، جای خود را به فضاهای کوچکتر داد. در ایران نیز بر اثر افزایش جمعیت و تعداد افراد در خانواده ها، کم کم این اتاقها به محلی برای زندگی یکی از اعضای خانواده اختصاص داده شد. پس از آن بود که نیاز به فضاهای کوچکتر و منظم باعث طراحی کمد لباس های امروزی در سراسر جهان گردید. استفاده از طبقات در گوشه ای از اتاق ها جهت قرار دادن لباس و پوشش آنها بوسیله یک پارچه تمیز پرده ای و یا سفید رنگ، اولین مدلهای کمد لباس در ایران بود. پس از ساخت درب های چوبی در ورودی منازل و اتاق ها و یافتن تکنولوژی ساخت لولا، کم کم این ساختار در پیدایش کمد لباس نیز اثرگذار شد. به گونه ای که اولین کمد لباس چوبی در اواخر قرن 19 در جهان تولید گردید. ساختار این کمد لباس ها بسیار ساده بود و تماما از چوب ساخته شده بود. در ابتدا لولای آنها نیز از چوب ساخته میشد و پس از تکمیل فرآیند ساخت و تولید آنها در جهان، لولاهای آنها فلزی شد و دوام آنها بیشتر گردید. استفاده از هنرهای دستی برای تزیین درب و بدنه کمد لباس های اولیه، باعث خلق و تولید کمدهای زیبا گردید. بعد از مدتی درب این کمد ها به قفل مجهز شد و حالتی کاملا ایمن پیدا کرد.

نمونه های کمد های اولیه چوبی را در زیر میبینید:

انواع کمد لباس

قیمت کمد لباس

مدل کمد لباس

قیمت کمد لباس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای تکمیل این کمد لباس ها، کشوهایی نیز به آنها اضافه شد. همزمان نیز کمد هایی با شکل و طرح و جنس مختلف نیز به بازار عرضه شد. مدلهای کمد لباس زیپ دار که دارای بدنه چوبی یا فلزی بودند، یک نمونه از این مدل ها است.

 

کمد لباس زیپ دار

در حال حاضر کمد های فلزی و چوبی و ترکیب چوب و فلز نیز در دنیا به صورت انبوه در حال تولید است و شرکتهای مختلف در سراسر جهان به تولید این محصول مشغول هستند.

انواع کمد لباس و جالباسی

کمدهای لباس رختکن

 کمد لباس استخر باشگاهی

 کمد لباس کارخانجات و کمد های لباس خانگی مثل:

کمد لباس درب ریلی
کمد لباس با درب کشویی و کشودار
کمد لباس درب لولایی

جزیی از این محصولات هستند. در بسیاری از خانه های مجلل نیز به سبک قدیم اتاق هایی برای کمد لباس و کفش و دیگر لوازم پوشاک ساخته و طراحی میشود.

شرکت دکوچید تولید کننده انواع سرویس خواب شامل تخت خواب و کمد، میز آرایش و پاتختی، جاکفشی ، میز تحریر و دراور میباشد که محصولاتی تراز اول و با استفاده از بهترین مواد اولیه تولید و به بازار عرضه مینماید. کمدهای تولیدی در شرکت دکوچید که بعضی از این مدلها دارای آینه میباشد و در آن از بهترین مواد اولیه استفاده گردیده است را در زیر مشاهده می نمایید.

نمونه کمد لباس تولید شده در دکوچید
کمد ویولت 1.9 عرض 90

کمد لباس سه کشو

کمد ویولت 1.9 عرض 60
قیمت کمد لباس سه کشو دکوچید
 
کمد ویولت 2.15 عرض 60
کمد ویولت 2.15 عرض 90
کمد درب ریلی آسپاد

 

قیمت کمد با درب ریلی

 

کمد درب ریلی آریا
انواع کمد درب ریلی

 

کمد کاسپین یک کشو
کمد کاسپین دو کشو
کمد کاسپین سه کشو

کمد لباس لولایی

 

کمد و جاکفشی ایساتیس

خرید کمد لباس

کمد ادیسه
قیمت انواع کمد لباس

با مراجعه به داخل سایت و قسمت محصولات، میتوانید از جنس و قیمت انواع محصولات تولیدی و از جمله کمد لباس در شرکت دکوچید اطلاع حاصل فرمایید. در ساخت تمامی این کمد لباس ها از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده شده و تمامی این محصولات دارای گارانتی میباشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از چگونگی خرید آن با شماره تلفن  ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

خرید اینترنتی کمد لباس

 

 

برچسب ها: کمد لباستاریخچه کمد


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  تخت خواب های آینده
  تخت خواب های آینده

  تخت خواب و تشک خواب شما باید محلی امن برای شما باشد. شما از گوشی های هوشمند، اتومبیل های هوشمند و حتی تلویزیونهای هوشمند بسیار دیده و شنیده اید، آیا در مورد تخت خواب های آینده که تخت خواب هوشمند هستند، اطلاعاتی دارید؟ مردم همیشه موضوع خواب را دنبال میکنند. در طول سالها شاهد خلق ایده های نو و تکامل در حوزه های مختلف بوده ایم. این امر باعث گردیده است تا تخت خواب های آینده به صورت تخت خواب هوشمند طوری طراحی شده اند که تمامی نیاز های یک استراحت آرامش بخش را تجربه کنیم. در این مقاله به بررسی چندین مدل از انواع تخت خواب های آینده خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب
  راهنمای خرید و انتخاب سرویس خواب

  اجداد ما مانند انسانهای امروزی، تمام تلاش خود را برای بدست آوردن یک خواب راحت انجام می دادند. برخی عادتها هرگز ترک نمی شوند. خستگی ناشی از سفرهای طولانی و مهاجرت و ترس از شکار شدن توسط حیوانات درنده و تلاش برای بدست آوردن غذا و خوراک و پوشاک، سبب میشد که در انتهای روز نیاز به خواب آرام احساس شود. تخت خواب های اولیه بیشتر از مواد طبیعی موجود در طبیعت مثل کاه و یا خزهای طبیعی، برگ گیاهان یا پوست حیوانات ساخته می شد. یک تغییر مهم در مسیر تکامل تخت خواب، بالا رفتن آن ها از سطح زمین به منظور حفاظت در برابر خاک، آفات و جانورها بود. ...

  بیشتر بخوانید

  تنوع استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب
  تنوع استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب

  بکارگیری رنگ های شاد و روشن و کاغذ دیواری با طرح های زیبا، سبب میشود که تاثیر عمیق آن در هنگام خواب بر روی تخت خواب نمایان شود. همچنین این اثرگذاری پس از بیدارشدن در ساعات اولیه صبح و جدا شدن از تخت خواب نیز انرژی زیادی را منتقل خواهد کرد و باعث شادابی و سرزندگی خواهد شد. در این مقاله سعی شده است با الهام از این مسئله به چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب با رنگهای زیبا بپردازیم. ...

  بیشتر بخوانید

  ایده استفاده از شمع برای گرمابخشی به خانه و اتاق خواب
  ایده استفاده از شمع برای گرمابخشی به خانه و اتاق خواب

  ایده استفاده از شمع برای تزیین و چیدمان خانه و اتاق خواب برای بسیاری از خانم ها جذابیت دارد. نور شمع نمادی از صلح، آزادی و عشق است. استفاده از شمع در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب و همچنین در پذیرایی، دارای ایده های زیبا و طرح های مختلفی میباشد. در این مقاله سعی شده است تا راهنمایی خوب و کاربردی با استفاده از وسایل ساده و ارزان، برای شما بازگو گردد. ...

  بیشتر بخوانید

  تاریخچه پیدایش کمد لباس
  تاریخچه پیدایش کمد لباس

  کمد لباس یکی از اجزای مهم در ساختار سرویس خواب و پر استفاده ترین وسایل بعد از تخت خواب میباشد. امروزه وجود کمد لباس در هر منزل و دفتر و شرکتی جز مهم از اجزا ساماندهی و نظافت و چیدمان است. کمتر خانه ای است که در آن حداقل یک کمد لباس وجود نداشته باشد. با توجه به اهمیت کمد لباس سعی شده است تاریخچه ای کوچک از پیدایش کمد لباس در ایران و اروپا به حضورتان معرفی گردد. پیدایش کمد و چگونگی قرار گرفتن لباسها و دیگر وسایل و تغییرات و پیدایش کمد لباس های امروزی، مسئله ای است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  اهمیت دیوار پوشها بر زیبایی اتاق خواب و سرویس خواب
  اهمیت دیوار پوشها بر زیبایی اتاق خواب و سرویس خواب

  داشتن دیوار پوشهای زیبا و هماهنگ با سرویس خواب، اتاق خواب هایی رویایی و زیبا را بوجود آورده است. ترکیب رنگهای جدید و شاد با دیوارپوشهای رنگارنگ، باعث ایجاد نشاط و شادی در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب خواهد شد. این کار باعث لذت بردن از ماندگاری در اتاق خواب نیز خواهد شد. در این مقاله به چندین ترکیب دیوار پوش و کاغذ دیواری با رنگ های جذاب در اتاق خواب و هماهنگ با سرویس خواب خواهیم پرداخت. طراحی این اتاق خواب ها، همگی قابل انجام و با هزینه پایین امکان پذیر خواهد بود. به کار بردن سلیقه و انجام ایده های جدید و انتخاب رنگ مناسب در سرویس خواب و دیگر اجزای اتاق خواب این امکان را بوجود خواهد آورد. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.