تاثیر گیاهان در دکوراسیون

تاثیر گیاهان در دکوراسیون

اگرچه شما می توانید محل تخت خواب، میز آرایش، دراور و در مجموع سرویس خواب خود را در هنگام چیدمان خانه در نظر داشته باشید، اما اگر در انتهای کار، خلاهایی را در دکوراسیون خود مشاهده کردید، بهتر است از گیاهان زیبا و گلدانهای آپارتمانی استفاده کنید. گیاهان به ویژه در دکوراسیون اتاق نشیمن تاثیر زیادی دارند و اثر مثبتی را بوجود می آورند. اگر منزل شما بزرگ است و نور خوبی دارد می توانید از گیاهان بزرگ استفاده کنید تا خلق و خوی شما را تغییر دهد. اگر گیاهان بزرگ را دوست ندارید، گلدانهای کوچک می توانند تاثیر گذار باشند. گیاهان گلدانی را می توانید بر روی میز جلو مبلی،  درکنار میز ال سل دی، روی کتابخانه و قفسه ها و طبقات طراحی شده و یا روی لبه پنجره قرار دهید. گیاهان سبز رنگ فضای شما را بزرگتر و وسیع تر نشان می دهند. رنگ گلدان ها هم مهم است. سعی کنید از رنگهای سازگار با کاغذ دیواری و مناسب فضا استفاده کنید. به عکس زیر نگاه کنید:

تخت خواب و گیاهان

مقایسه و خرید میز ال سی دی از دکوچید

آیا موافقید تا اتاق نشیمن شما این شکلی باشد؟ اگر شما در فضای منزل یک سبک سنتــی و بومـــی داشته باشید، تزیین با گیـــاهان بلافاصله زندگــی را به شما عرضه خواهد کرد. این فضا نوعی آرامـش و گرما را انتقال میدهد. با دقــت در عکس بالا میشـود زیبایی تزیینات با گیاهان در اتاق خواب، نشیمن و روی میز جلو مبلی را مشاهده کرد. در این مقــاله سعی شده است با استفاده از عکس های فتو شاپ شده، حضور و عدم حضور گیاهان در یک محیط با هم مقایسه شود. تاثیر استفاده و نگهداری از گیاهان بسیار شگفت انگیز است و فضاها را کاملا تحت تاثیر قرار خواهد داد.

سرویس خواب و گیاهان

به این اتاق نگاه کنید. رنگ دیوار، صندلی، نور و زمینه پشت پنجره، همه زیبا است. اما با قرار دادن یک گلدان در گوشه اتاق یا روی میز، شخصیت اتاق کامل شده است. شما می توانید زندگی را در آن احساس کنید.

تخت خواب و گیاهان

این اتاق خواب زیبا، با یک تخت خواب دونفره، یک میز آرایش و فرشــی زیــبا آراسته شده است. حضور گلدان در کنار میز آرایش بلافاصله فضایی مقایسه ای را القا می کند. این یک نمونه عالی از حضور حتی یک گیاه و تاثیر بزرگ آن در چیدمان را می رساند. شما نیز می توانید دقیق تر شده و مقایسه کنید.

تخت خواب دو نفره و گلدان

در این اتاق ناهار خوری با وجود گیاه بر روی میز و همچنین بامبوهایی که داخل گلدان بزرگی در کناره قرار داده شده اند، جلوه دیگری به تابلو سرامیکی آویزان شده روی دیوار داده است. کم کم شما نیز شروع به دیدن چگونگی تفاوتهای ظریف بین این دو می کنید. اینکه گیاهان ظریف و سبز چگونه تغییرات ایجاد می کنند.

سرویس خواب دو نفره و گلدان

این اتاق خواب صورتی رنگ یک الهام بزرگ برای دوستداران گیاهان است. تزیین با گیاهان بهانه ای برای استفاده از برخی ظروف سرامیک و سبدها را در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب بوجود آورده است.

سرویس خواب دو نفره و گلدان

در این عکس برگ انجیر واقعا چشمگیر است. حضور چنین گیاه بلندی، سایه بان را بر روی مبل تداعی می کند. این اتاق با حضور گیاهان از لحاظ هوا سالم تر و همچنین خنک تر به نظر می آید.

گیاه تزئینی در حمام

حمام خانه نیز جایی است که می توان در آن گیاه قرار داد. از آنجایی که رطوبت اضافه شده در هوا باعث رشد گیاهان میشود، گیاه در این فضا بهتر رشد کرده و فضا را نیز دلپذیر تر خواهد کرد.

اتاق خواب گیاه دار

در این عکس بوته های آویزان از روی کمد لباس، الهامی آبشارگونه در اتاق خواب ایجاد می کند.

اتاق خواب گیاه دار

اتاقهای ایتالیایی با تزیینی از گیاهان ضخیم بسیار شیک است و نشانی از کم شدن گرما در این اتاق خواب را القا می کند.

مقاله مرتبط : دکوراسیون اتاق کار

در نهایت این اتاق نشیمن با گیاه فلور که در اطراف پنجره دیده می شود، بسیار زیبا است. به نظر می رسد حتی با حضور گلدانهای خالی هم اتاق کامل نیست و ناتمام است.

حالا متقاعد شده اید تا گیاهان را به منازل و فضا های خود بیاوریم؟
برای نگهداری گیاهان این چند نکته را به خاطر داشته باشید:
آب و نور کافی
گاهی گیاهان را در فضاهای خارج از خانه بگذارید.
در نقاط گرمسیری گیاهان به آب بیشتری نیاز دارند.
رشد گیاه نشان دهنده سلامت آن است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: