تولید کالای سفارشی مطابق سلیقه شما (کابینت آشپزخانه،کمد،تی وی ست، ست نوجوان...)
اهمیت استفاده از پرده در اتاق خواب

به اشتراک بگذارید
۲,۰۰۰,۰۰۰تومان
۲,۵۵۰,۰۰۰تومان
۱,۶۴۵,۰۰۰تومان
۱,۸۸۵,۰۰۰تومان
۱,۴۹۵,۰۰۰تومان
۲,۱۸۰,۰۰۰تومان

اهمیت استفاده از پرده در اتاق خواب

۱۳۹۷/۰۶/۲۲ ۱۲۵۸

تاثیر حضور پـــرده ها و رنگ پرده در هـــارمونی و هماهنگی با دیگر وسایل اتاق خواب از جمله تخت خواب و کمد، دراور، میز آرایش و پاتختی و همچنین اهمیت پوشش و حفظ حریم خصوصی باعث ایجاد جاذبه شدید در استفاده تمامی مردم جهان از این محصول گردیده است. در این مقاله به موضوع چرایی استفاده زیاد از پرده پرداخته ایم. در اکثریت خانه های انگلیس به نوعی پوشش پرده ای وجود دارد. پرده های سنتی با خاموشی کامل ایجاد شده در گوشه و کنار خانه، حتی از پرده های پنجره های شیشه ای هم بیشتر هستند. علت استفاده زیاد از پرده چیست؟ پرده ها بیش از حد در طراحی و هماهنگی بین اتاق خواب و سرویس خواب دارای اهمیت هستند. حتی تاثیر حضور پرده ها برای چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب نسبت به ملحفه ها و روتختی ها بیشتر است. بسته بودن پرده ها نه تنها به سکوت و عدم دیده شدن از بیرون کمک میکند، بلکه تاثیر شدیدی بر روی کیفیت خواب خواهد داشت. اگر همسرتان قبل از بیدار شدن شما، پرده اتاق خواب را کنار زده باشد، خواهید دید که این نور موجب می شود که مغز شما دستور به بیداری را صادر می کند. حالا به اهمیت نصب پرده ها در جلوگیری از ورود نور در هنگام خواب بیشتر پی خواهیم برد.

 
نور و تخت خواب
 
چگونه نـــور ما را بیـدار می کند؟ بنیاد خواب به این سوال پاسخ می دهد و می گوید: قرار گرفتن در معرض نور، یک مسیر عصبی از شبکیه چشم را به ناحیه ای از مغز که هیپوتالاموس نامیده می شود، می تاباند و آن را تحریک می کند. این منطقه مانند یک ساعت داخــلی عمل می کند و از یک الگوی کنترل شده پیروی کرده و تمام فعالیتهای بدن را تحریک می کند و در نتیجه شما را بیدار خواهد کرد.
بنابراین پــرده های منــزل شما، یک راه مناسب برای مسدود کردن هجوم چراغ خیابان یا چراغهای روبروی پنجره منزل شما است و در صورت نبودن باعث جلوگیری از استراحت شبانه خواهد شد. دکتر سوزان بیالی، متخصص خواب توضیح میدهد که اگـر حتی مقدار کمی نور در حالی که در خواب هستید، به اتاق خواب شما برسد، باعث آزاد شدن ملاتونین می شود. ملاتونین یک هــورمون است که از غــده عنکبوتی داخل مغز آزاد میشود و انسان را آرام میکند. نور بیش از حد نشان از ملاتونین کم میباشد.
در مقاله ژوزفین آرنت در خصوص مطالعه بر روی خواب در قطب جنوب، نشان میدهد که در قطب جنوب و  در تابستان و با وجود روشـــنایی روز در طول 24 ساعت و قرار گرفتن در معرض نور، سیستم خواب مغز با تغییرات زیادی روبرو می شود که ممکن است دچار کم خوابی شود. برای مقابله با بیخوابی با استفاده از پرده ها و ماسکهای چشم میتوان خــــواب مناسبی داشت و بر عوارض بیخوابی غلبه کرد.
 
پرده و سرویس خواب
 
همیشه تشویق هورمون ملاتونین، عــامل وجود پرده ها نبوده است. حفظ گرما در اتاق خواب و استفاده از پوست حیوانات، خیلی قبل تر از استفاده از پرده های پارچه ای در گذشته، عــاملی برای ایجاد فضـاهای خصوصی و حریم های شخصی بوده است. پس از آن بدنبال استفاده از پنجره های چوبی که برای غلبه بر گرد و غبار، آوار و سرما استفاده میشد، کم کم استفاده از پرده های پارچه ای افزایش یافت.
پــرده های پـارچه ای بیشتر برای ایجاد فضاهای خصوصی، پارتیشن بندی و تقسیم فضاها در قلعه ها استفاده میشد. در آن ایام استفاده از پرده ها بر سر در ورودی بیشتر از پنجره ها بود. این کار برای مطابقت با دیوارها در اتاق خواب اعـمال میشـد. در قرن 13 میلادی فرآیند ساخت شیشه کامل شد و ظهور پرده پنجره ای را در عصر رنسانس به همراه آورد. کم کم با افزایش روشنایی در خیابانهای فرانسه پس از سالهای 1667 و در انگلـیس در اواخر قـرن نوزدهم استفاده از پرده های پارچه ای روی پنجره ها بسیار پررونق گردید.
 
پرده در اروپا
 
پرده ها به دلیل تولید انبوه پارچه های نساجی در قرن نوزدهم در میان طبقات متوسط بسیار محبوب شد. در آن زمان معمولا پارچه ها رنگهای تیره ای داشتند چون پارچه رنگی بسیار گران بود. پرده های امروزی در اتاق خواب در رنگها و سبکهای جدید و مختلفی هستند و باعث زیبایی در اتاق خواب و هماهنگی با سرویس خواب می شوند.
جهت مشاوره با کارشناسان فروش دکوچید با شماره ۷۳۰۱۹۰۰۰ در تماس باشید و یا از صفحه اینستاگرام دکـــوچـــید بازدید نمایید.
 
برچسب ها: پردهنور


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن ، اتاق خواب و سرویس خواب و ...
  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن ، اتاق خواب و سرویس خواب و ...

  آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند.

  بیشتر بخوانید

  40 مدل اتاق خواب و سرویس خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته
  40 مدل اتاق خواب و سرویس خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته

  سبک زندگی مدرن درون خانه ها و وسائل زندگی مثل چیدمان خانه، اتاق خواب، سرویس خواب و دیگر وسائل، آرام آرام به زندگی مردم وارد شده است.تغییرات روز بروز در طراحی منازل و خانه ها و تغییر سبک زندگی با سرعت بسیار در حال انجام است.

  بیشتر بخوانید

  مبلمان و نشیمن ساده، فضایی برای ذخیره سازی وسائل
  مبلمان و نشیمن ساده، فضایی برای ذخیره سازی وسائل

  همه عاشق مبلمان چند منظوره هستند. وجود مبلمان، نیمکت و نشیمن های ساده برای هر نقطه از خانه مفید هستند. یکی از این نقاط، قرار دادن نشیمن در انتهای تخت خواب دو نفره میباشد. در اینصورت خواهید توانست محلی برای نگهداری ملحفه خود داشته باشید.

  بیشتر بخوانید

  چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب هایی با پنجره گرد
  چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب هایی با پنجره گرد

  سرویس خواب هایی که در اتاق خواب های روشن قرار می گیرند، نور را در خود جذب میکنند و این مسئله باعث میگردد که اتاق خواب بزرگتر به نظر برسد. نوردهی و هدایت روشنایی در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب، یکی از مسائل مهم در چیدمان و دکوراسیون میباشد.

  بیشتر بخوانید

  21 مدل سرویس خواب و اتاق خواب با دیوار آجری
  21 مدل سرویس خواب و اتاق خواب با دیوار آجری

  هماهنگی بین سرویس خواب و اتاق خواب بسیار مهم است. طرح، رنگ، زوایا و نور و بسیاری مسائل دیگر از جمله مواردی است که در چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب مهم بنظر میرسد. استفاده از طرح های کاغذ دیواری، رنگها و همچنین دیگر مصالح بکار رفته بر روی پوشش دیوار برای چیدمان سرویس خواب نیز اثرگذار است.

  بیشتر بخوانید

  مدلهای جدید میز تحریر به همراه کتابخانه
  مدلهای جدید میز تحریر به همراه کتابخانه

  میز تحریر و کتابخانه بخش مهمی از سرویس خواب و کامل کننده تخت خواب نوجوان است. انجام امور مدرسه و تکالیف درسی، بخشی از زندگی یک کودک است که ممکن است آنرا دوست داشته باشد و یا از آن بیزار باشد. اینک ما به عنوان بزرگتر و والدین بچه ها چه کاری میتوانیم انجام دهیم تا در کنار مطالعه درسی به فرزندمان کمک کنیم؟

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.