فروش اقساطی محصولات دکوچید بدون ضامن و تا سقف ۳۶ ماه

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب و سرویس خواب

نکات مهمی در چیدمان اتاق خواب و سرویس خواب وجود دارد. بسیاری از افراد به علت عدم آگاهی کافی از چگونگی استفاده بهینه از تمامی خصوصیات یک اتاق خواب، نمیتوانند دکوراسیون خوبی در اتاق خواب و در کنار سرویس خواب داشته باشند. در این مقاله به بعضی نکات در خصوص اشتباهات معمول در چیدمان اتاق خواب خواهیم پرداخت.

عدم استفاده صحیح از نور طبیعی

استفاده از نوربرای سرویس خواب

یکی از مهمترین مسائل در اتاق خواب، استفاده از نور طبیعی خورشید در طول روز و به حداقل رساندن استفاده از نورهای مصنوعی در طول روز میباشد. نیاز به تاریکی در هنگام خواب بسیار لازم است ولی در طول روز نیاز به نورهای زیاد در اتاق خواب وجود دارد. توجه به این مسئله مهم باعث استفاده از نورهای طبیعی پیرامون خواهد شد. استفاده از نورهای طبیعی باعث ایجاد سلامت و شادابی در ابتدای صبح و هنگام برخاستن از تخت خواب خواهد شد.

استفاده زیاد از رنگ سفید در دیوارها

یکی دیگر از اشتباهات معمول، استفاده زیاد از رنگ سفید در تمامی دیوارهای موجود در اتاق خواب است. بسیاری بر این باورند که رنگ سفید باعث بوجود آمدن شفافیت و روشنایی زیاد در محیط اتاق خواب خواهد شد. اما تجربه نشان داده است این استفاده زیاد از رنگ سفید در دیوارها باعث نوعی حس کور رنگی و تاثیر منفی بر روی چشم خواهد شد.

استفاده از لامپ های وات بالا

استفاده از لامپهای وات بالا

یکی دیگر از اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب، استفاده از لامپ های بزرگ و با وات بالا است. به باور اشتباه بسیاری از افراد، وجود لامپ های بزرگ در طول شب و قبل از خواب باعث روشنایی زیاد اتاق خواب و در نتیجه استفاده از نور خواهد بود. تفکر بسیاری از افراد این است که لوسترها فقط برای اتاق پذیرایی و نشیمن است. با این باور اشتباه خیلی از مردم در خصوص انتخاب لامپ های مناسب برای اتاق خواب، دچار اشتباه خواهند شد. وجود لامپ های وات بالا باعث کاهش احساس سرزندگی و ایجاد سردی در محیط خواهد شد.

استفاده از پرده های کوتاه

یکی دیگر از از اشتباهات رایج در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب، استفاده از پرده های کوتاه است. این اشتباه سبب میشود که جلوه اتاق خواب کم شده و فضا کوچک بنظر برسد.

عدم تغییر در چیدمان

یکی دیگر از اشتباهات رایج، چیدمان طولانی مدت اتاق خواب است. بسیاری از افراد پس از چیدن اتاق خواب، دیگر هرگز به تغییر در این چیدمان فکر نمیکنند و محل قرار دادن وسایل را بصورت دست نخورده نگه خواهند داشت.

بهم ریختگی اتاق خواب

بهم ریختگی اتاق خواب

استفاده نابجا و بی مورد از وسائل غیر ضرور و انبار کردن لباسها و دیگر وسائل در محلی که به چشم می آید، یکی دیگر از معضلات در چیدمان اتاق خواب است. به علت خصوصی بودن اتاق خواب، بسیاری بر این باورند که میتوان هرچه که لازم نیست را درون اتاق خواب قرار داد. این چیدمان نادرست باعث بوجود آمدن نوعی بهم ریختگی در چیدمان اتاق خواب خواهد شد.

عدم مرز بندی در چیدمان

مرزبندی در چیدمان

عدم مرزبندی در چیدمان اتاق خواب، خصوصا اتاق خواب های کوچک و یا اتاق خواب هایی که دارای حمام و سرویس دستشویی است، باعث میشود همه چیز در یکدیگر تلاقی داشته باشد. در هنگام چیدمان اتاق خواب باید حتما با استفاده از وسایل موجود، مرزبندی های درست و صحیحی در دکوراسیون اتاق خواب بوجود آوریم.

خالی بودن دیوارها از آثار هنری

یکی دیگر از اشتباهات رایج در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب، عدم استفاده از دیوارهای اتاق خواب است. بسیاری با اعتقاد به اینکه اتاق خواب محلی برای استراحت است به طور کلی از استفاده درست از دیوارهای اتاق خواب باز می مانند. این فضا به علت عدم توجه از دست خواهد رفت و عملا بدون استفاده خواهد شد.

استفاده از مبلمان بزرگ

استفاده از مبلمان های بزرگ و حجیم باعث به هدر رفتن فضای اتاق خواب شده و یکی از ایرادات مهم در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب خواهد شد.

 

اینک پس از بررسی چند اشتباه مهم و رایج در چیدمان اتاق خواب، به بررسی راهکارهایی برای ایجاد دکوراسیونی بهتر در اتاق خواب و استفاده بهینه از اتاق خواب خواهیم پرداخت:

استفاده از رنگ مناسب برای تخت خواب و سرویس خواب

سرویس خواب مناسب

همچنانکه در چند مقاله از جمله مقاله رنگ سرویس خواب و تاثیر آن بر اتاق خواب، نوشتیم، استفاده درست و اصولی از رنگهای مناسب برای سرویس خواب و تخت خواب و توجه به اینکه سرویس خواب جز اصلی ترین وسائل در چیدمان اتاق خواب است. در اینصورت میتوانیم اتاق خواب گرم و زیبا داشته باشیم.

پیشنهاد- مدل های سرویس خواب تولیدی در دکوچید

استفاده از تمامی فضاها

در این خصوص با توجه به تنوع سرویس خواب ها و تخت خواب و همچنین وجود سرویس خواب کمجا و تخت خواب تاشو، میتوان در استفاده بهینه از تمامی فضاها درست عمل کرد. در اینصورت هیچ فضای بی استفاده ای باقی نخواهد ماند.

 

تخت خواب کمجا نوجوان مدل ویولت
تخت خواب کمجا بزرگسال مدل ویولت

 

انتخاب محل مناسب برای تخت خواب و سرویس خواب

در هنگام چیدمان اتاق خواب باید نکاتی را در خصوص انتخاب محل مناسب برای سرویس خواب را در همان ابتدا در نظر داشت. سعی کنید محل قرار گیری تخت خواب به عنوان نقطه کانونی فضا در نظر گرفته شد. پس از انتخاب محل مناسب، بقیه لوازم سرویس خواب را بر این اساس چیدمان کنید. مثلا میز آرایش نباید رو به نور آفتاب باشد چرا که انعکاس نور بر روی آیینه و بازتاب آن، باعث عدم دید مناسب و در نتیجه عدم کاربرد درست آیینه میز آرایش خواهد شد.

راهکارهای دیگر را نیز به صورت تیتروار بیان خواهیم کرد:

- استفاده از نورهای غیر مستقیم و نور پردازی غیر مستقیم

- استفاده از صندلیهای کوچک و متناسب با فضای اتاق خواب

- استفاده از رنگ های روشن در ملحفه و روتختی و دیگر وسایل

- استفاده از تابلوها و قاب ها و دیگر وسایل تزیینی بر روی دیوار

- استفاده از تعداد بالش مناسب و با رنگ های سازگار با تخت خواب

- استفاده از تخت خواب های کشودار برای نگهداری وسایل

- استفاده از پرده های بلند و زیبا برای بزرگتر نشان دادن فضای اتاق خواب

دکوچید

شرکت تولیدی دکوچید تولید کننده انواع تخت خواب یک نفره، تخت خواب دو نفره و تخت خواب یک و نیم نفره و همچنین عرضه کلیه کالای خواب اعم از روتختی و تشک خواب با استفاده از مواد اولیه مرغوب، سعی در بالابردن استاندارد کالای خواب در ایران دارد. تولیدات دکوچید قابل رقابت با بسیاری از برندهای خارجی موجود در بازار میباشد. امید است با اظهار نظرهای مفید شما، بتوانیم سطح تولیدات خود را روز به روز افزایش دهیم.

برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۷۳۰۱۹۰۰۰ تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام دکوچید مراجعه فرمایید.

برچسب ها: دکوراسیون اتاق خوابچیدمان اتاق خواب


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  چیدمان تابلوها روی دیوار
  چیدمان تابلوها روی دیوار

  چیدن تابلو و قاب عکس بر روی دیوار یکی از ایده‌های دکوراسیون داخلی خانه است که طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از خانه‌ها می‌توان دیواری را دید که از عکس‌های خانوادگی اعضای خانه و خاطرات آن‌ها پرشده است و یا تابلوهایی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل همراه قاب هایی زیاد به دیوار آویزان شده است.

  بیشتر بخوانید

  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب
  انواع کابینت آشپزخانه + مزایا و معایب

  پرکاربردترین و جذاب‌ ترین قسمت هر خانه ‌ای که تاثیرعمده‌ بر زیبایی خانه دارد، آشپزخانه است. آشپزخانه، محور اصلی خانه شما ست و طبیعی ست که کارایی و جلوه بصری آن، حرف اول را می‌زند. کابینت‌ ها، مهم‌ ترین بخش آشپزخانه شما محسوب می‌شوند و در نگاه اول، توجه بیننده را به سمت خود جلب می‌نمایند، بنابراین در انتخاب کابینت آشپزخانه باید بسیار با دقت بود. ...

  بیشتر بخوانید

  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون
  استفاده از رنگ سال 2020 آبی کلاسیک در دکوراسیون

  در ابتدای سال رنگی به عنوان رنگ سال اعلام می شود و ویترین مغازه ها معمولا براساس همان رنگ دیزاین می شود و دکوراسیون منازل و بسیاری از اقلام و پوشاک مورد استفاده مردم به رنگ سال در فروشگاه ها عرضه می شود. از رنگ سال برای لباس و کیف و کفش تا رنگ مو و حتی در دکوراسیون منازل برای تهیه مبلمان ،سرویس خواب و حتی روتختی یا تابلوهای تزئینی استفاده می شود. در آغاز سال ۲۰۲۰ هم رنگ " آبی کلاسیک " به عنوان " رنگ سال ۲۰۲۰ " معرفی شده است. آبی کلاسیک به دلیل الهام گرفتن از تأثیرات طبیعت، یادآور آسمان گرگ و میش غروب است و آرامش محصور کننده‌ای را به همراه می‌آورد .البته در کشور ما هم رنگ سال ۹۹ همان رنگ سال نو...

  بیشتر بخوانید

  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس
  اصول دکوراسیون اتاق خواب عروس

  اتاق خواب در خانه هر فرد، مکانی برای آرامش و دوری از استرس‌های روزانه است. بنابراین نحوه چیدمان آن اهمیت خاصی دارد.شاخص‌‌هایی که حتما باید در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب عروس ایرانی به آن توجه شود رنگ دکوراسیون، شامل سرویس خواب، نورپردازی، پرده و تزیینات می‌باشد.

  بیشتر بخوانید

  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب
  استفاده از آینه ها در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب

  آینه ها به دلایل زیادی عالی هستند. آینه ها روشی عالی برای باز کردن یک فضا هستند ، آنها نور را منعکس می کنند ، فضاها را باز می کنند و فقط باعث می شوند اتاق ها به طور کلی بهتر به نظر برسند و با کمی خلاقیت ، آنها به راحتی می توانند تبدیل به محور نمایشی خانه شما شوند.

  بیشتر بخوانید

  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته
  40 مدل اتاق خواب، پلی میان سبک سنتی به مدرنیته

  سبک زندگی مدرن درون خانه ها و وسائل زندگی مثل چیدمان خانه، اتاق خواب، سرویس خواب و دیگر وسائل، آرام آرام به زندگی مردم وارد شده است.تغییرات روز بروز در طراحی منازل و خانه ها و تغییر سبک زندگی با سرعت بسیار در حال انجام است.

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.