فروش اقساطی محصولات روتین و محصولات سفارشی، ۲۴ ماهه و بدون نیاز به ضامن

آشنایی با فنگ شویی و قوانین آن در دکوراسیون داخلی

از  زمان های قدیم تا به امروز  انسان ها با استفاده از لوازمی که در اختیار داشتند اقدام به چیدمان و دکور کردن محیط زندگی خود می کردند که هر کدام متناسب با سلیقه خود و یا با کمک دیگران این کار را انجام می دادند. بعد از گذشت زمان با بررسی تمامی عناصر طبیعی و مصنوعی اصولی تحت عنوان قوانین فنگ شویی در کشور چین جمع آوری شد که رعایت آن ها علاوه بر زیبایی محیط باعث جریان داشتن انرژی های مثبت در محیط می شود که تأثیر مستقیم بر انرژی تمامی افراد دارد.

فنگ شویی ساده

آشنایی با فنگ شویی و قوانین آن در دکوراسیون داخلی

در حقیقت فنگ شویی نوعی علم است که تمامی راز های داشتن یک دکوراسیون زیبا و آرام را به سادگی بیان می کند.  علم فنگ شویی در تمامی مناطق دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و دارای قوانینی جامع و کامل است که د ر ادامه به آن ها اشاره می شود. در تمامی محیط ها با ایجاد تعادل و هماهنگی بین لوازم و عناصر موجود در آن فضا محیط می توان اصول فنگ شویی را رعایت کرد. قوانین فنگ شویی در دکوراسیون داخلی برای تمام فضا ها و سبک های قدیمی، مدرن، روستیک،ساحلی،صنعتی، مینیمال و ... قابل اجرا است.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی خانه

 

• فنگ شویی چیست؟

معنای فنگ شویی  در لغت باد و آب است که از حرکت باد و آب  و به کار بردن درست عناصر دیگر با آن ها، انرژی های خوب در محیط زندگی ما جریان پیدا میکند. فنگ شویی باعث می شود شما دکوراسیون و چیدمان مناسب و درست اشیاء در هر محیطی را پیدا کرده و با رعایت آن ها باعث خفظ سلامتی و جریان داشتن انرژی مثبت و آرامش جسم،ذهن،روح و زندگی سلامت را داشته باشید. ایجاد ارتباط بین فضای زندگی و محیط کار با عناصر طبیعی بسیار حائز اهمیت است.

اصول فنگشویی

 

• تاریخچه فنگ شویی

فنگ شویی از حدود 5 هزار سال پیش تا به امروز قدمت دارد. در حقیقت فنگ شویی در زمانی کشف شد که مردم چین که در اطراف رودخانه ای در روستای لو زندگی می کردند به دلیل طغیان های مکرر این رودخانه به فکر پیشگیری از خسارت های مکرر آن بودند. فردی به نام فوهسی بعد از مشاهده مسیر رودخانه از بالای کوه ، راهی برای اصلاح و تغییر مسیر رودخانه پیدا می کند تا بتواند جلوی طغیان و آسیب رساندن به اطراف آن را بگیرد. فوهسی بعد از گذشت چند سال با همین اصول ساده توانست بسیاری از مشکلات معیشتی را کنترل کند و شرایط را بهبود بخشد که بعد از گذشت سال ها با کنار هم قرار دادن همین اصول ساده اما کاربردی می توان محیط اطراف را با شرایط خود وفق داد و انرژی های منفی را دور کرد.

علم فنگ شویی

 

• قوانین فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

حال به برخی اصول فنگ شویی که در عین سادگی بسیار کاربردی هستند اشاره شده است که در دکوراسیون داخلی منزل و اتاق خواب شما بسیار تأثیرگذار است.

همانطور که میدانید عناصر طبیعی شامل آب، چوب، آتش،خاک و فلز می باشد به همین دلیل تلاش نمایید تا جایی که امکان دارد هر کدام از این عناصر را در محیط خود داشته باشید.

عناصر طبیعی

 

 1. راهروی ورودی منزل یکی از فضاهایی است که اولین فضایی است که هنگام ورود به منزل با آن مواجه می شوید. راهروی ورودی را خلوت کنید و از یک جاکفشی مناسب برای قرار دادن کفش ها درون آن استفاده نمایید. سعی نمایید نور پردازی آن را کامل نمایید و می توانیداز رنگ سبز، آبی و سفید برای فضای ورودی استفاده نمایید.

قوانین فنگ شویی راهرو خانه

استفاده از جاکفشی برای فنگشویی راهرو منزل

 

 1. از قرار دادن آینه روبروی درب ورودی خودداری نمایید زیرا تمامی نور و انرژی های مثبت و خوب در برخورد با آینه منعکس شده و از درب خارج می شود.

کاربرد آینه در فنگ شویی

استفاده از آینه در فنگ شویی

 

 1. شاید برای شما هم جالب باشد که انرژی داخل حمام منفی است پس بهتر است در هنگامی که از آن استفاده نمیکنید درب آن را ببندید.
 2. از گل و گیاهان طبیعی در فضاهای مد نظر خود استفاده نمایید. گیاهان انرژی بسیاری دارند که به محیط می بخشند پس بهتر است در هر محیط متناسب با ابعاد و اندازه آن فضا گیاهانی با گلدان های زیبا قرار دهید.

کاربرد گیاهان در فنگشویی

تًثیر گیاهان طبیعی در فنگ شویی خانه

 

 1. توجه نمایید که تمامی قسمت های خانه سالم باشد و هیچ فضایی نیاز به تعمیرات نداشته باشد.
 2. استفاده از قاب عکس هایی با عکس خانواده و اجزایی که حس خوب به شما می دهند. سعی کنید قاب عکس ها را روی دیوار خالی رو به روی فضایی که بیشترین زمان را در آنجا سپری می کنید نصب نمایید تا با نگاه به آن ها حس خوب به شما منتقل شود. سعی کنید از قاب هایی که دارای تصاویر نبرد، افراد ستم دیده و تصاویر غم انگیز دوری کنید تا انرژی منفی وارد ذهن شما نشود.

تأثیر تابلو دیواری در فنگ شویی

اصول نصب تابلو در فنگ شویی

 

 1. سعی نمایید اتاق هایی را انتخاب نمایید که دارای پنجره باشند. پنجره باعث می شود نور طبیعی به اتاق شما وارد شود که خود انرژی و زندگی را در اتاق به جریان می اندازد. همچنین می توانید در زمان هایی طول روز پنجره اتاق را باز نمایید تا هوای تازه در محیط گردش داشته باشد.

تأثیر پنجره اتاق خواب در اصول فنگ شویی

اصول فنگ شویی منزل

 

 1. تمامی فضا ها و اتاق هایتان را همیشه تمیز نگه دارید و گرد و خاک ها را پاک کرده  و هر وسیله را در جای خود قرار دهید.
 2. از لوازم دکوری که از چوب و عناصر طبیعی ساخته شده اند بیشتر استفاده نمایید تا از آن ها انرژی های خوب بگیرید.

استفاده از دکوری چوبی در فنگ شویی خانه

کاربرد لوازم چوبی در فنگشویی

لوازم دکوری چوبی در دکوراسیون منزل

 

 1. از نماد های فنگ شویی مانند وزغ سه پا،کشتی برکت، چرتکه،سکه یی چینگ و کاسه تبتی برای دکوراسیون خود استفاده نمایید.

کاربرد کاسه تبتی در فنگشویی

 

 1. از قرار دادن لوازم دکوری مانند اسلحه و سر خشک شده حیوانات روی دیوار خودداری نمایید.

قوانین فنگ شویی

 

 1. از قرار دادن تلویزیون در اتاق خواب بپرهیزید زیرا وجود آن و تماشای آن در اتاق خواب باعث بر هم زدن خواب شما می شود.
 2. آب نشانه جریان داشتن و طبیعت است که می توانید از یک تنگ ماهی که نشان دهنده حیات و زندگی است در فضایی که مناسب است استفاده نمایید تا حس خوب آن را جذب نمایید.

استفاده از تراریوم در دکوراسیون منزل

کاربرد آکواریوم در قوانین فنگ شویی

 

 1. تخت خواب خود را زیر پنجره و یا روبروی درب ورودی اتاق قرار ندهید و سعی کنید تخت خواب شما در یک گوشه دنج اتاق قرار گیرد.

اصول قرارگیری تخت خواب در قوانین فنگ شویی

 

 1. سعی نمایید مبلمان، سرویس خواب، میز تلویزیون و تمامی لوازم منزل را به صورتی انتخاب نمایید که محیطی خلوت و آرام داشته باشید و از شلوغ کردن فضاهایی که بیشترین وقت را درون آن می گذرانید پرهیز کنید.

فنگشویی

 

 1. در هنگام قراردادن و چیدمان میز نهار خوری توجه نمایید تا لوازم مورد نیاز برای خوردن غذاها در جای مناسب خود قرار گیرند تا بتوانید با حس خوب با یکدیگر معاشرت نمایید.

فنگ شویی در چیدمان میز نهارخوری

 

 1. در فضاهایی که پنجره و نور کافی وجود ندارد با استفاده از آباژور و نورهای مخفی محیط را روشن نمایید تا حس زندگی و آرامش جربان داشته باشد.

کاربردهای فنگ شویی

آیا فنگ شویی حقیقت دارد

 

 1. شمع از عواملی است که باعث ایجاد آرامش و جریان انرژی مثبت در فضا می شود پس بهتر است در بعضی زمان ها از نور شمع استفاده نمایید. می توانید از شمع های ساده و عطر دار در اتاق خواب، سرویس های بهداشتی و اتاق نشیمن خود استفاده نمایید.

کاربرد شمع در اصول فنگ شویی خانه

هدف فنگ شویی

 

 1. تشک تخت خواب و روتختی خود را در زمان های مشخصی تکان دهید و آن ها را جا به جا نمایید.
 2. از قرار دادن شومینه در قسمت شمالی خانه خودداری نمایید زیرا بخش شمالی خانه نماد آب است. اما در صورتیکه شومینه در این قسمت قرار داشت آن را روشن نکنید و درون آن چوب قرار دهید تا اثر مخرب آن را دور کند.

علم فنگ شویی

 

• کاربردهای فنگ شویی

آیا فنگ شویی حقیقت دارد ؟ در جواب این سوال باید گفت بله فنگ شویی در تمامی فضاها اثر میگذارد. در هنگام خانه تکانی می توانید با رعات اصول فنگ شویی تغییراتی را اعمال کنید که علاوه بر زیبایی محیط انرژی های مثبت را جاری کند. حتی زمانی که میخواهید سرویس خواب، مبلمان، لوازم مختلف را خریداری نمایید به نحوه قرارگیری، رنگ و سایز مناسب آن ها در اتاق خواب و نشیمن خود توجه نمایید. حتی میتوانید قبل از چیدمان اتاق ها و یا محل کار خود و حتی چیدمان داخل کمد ها به اصول فنگ شویی حاکم بر آن ها توجه نمایید تا بتوانید هر وسیله را در جای مناسب خود قرار دهید و از ورود انرژی های منفی جلوگیری نمایید.

آیا فنگ شویی حقیقت دارد

کاربردهای فنگ شویی

 

•هدف فنگ شویی

در نهایت هدف فنگ شویی ایجاد ارتباط مناسب بین زندگی روزمره انسان  با محیط طبیعی اطراف است تا شما را به انرژی خوب و مطلوب برساند. شما می توانید محیط اطرف خود و فیزیک بدن خود را شناسایی نمایید و مطابق با آن ها اصول فنگ شویی را رعایت کنید تا با گذشت زمان جریان انرژی های خوب را حس نمایید. درست مثل زمانی که با وارد شدن به یک خانه یا محیطی به شما حس خوب منتقل می شود و شما را جذب آن محیط می نماید. با رعایت برخی نکات ساده علاوه بر سلامتی روح وجسمی می توانید در زنرگی خود پیشرفت کنید. حتی می توانید در ارتباط با افراد و محیط های اطراف خود موفق تر بوده و شاهد بهبود کیفیت زندگی خود باشید.

کاربرد فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

علم فنگ شویی چیست؟

اصول فنگ شویی در دکوراسیون

برچسب ها:


  ارسال نظر
  نظرات بعد از تایید مدیریت چاپ خواهند شد.
  عبارت داخل تصویر
  جستجو

  انتخاب میز آرایش مناسب برای سرویس خواب
  انتخاب میز آرایش مناسب برای سرویس خواب

  یکی از لوازمی که در هنگام خرید سرویس خواب برای خانمها بسیار مهم است، میز آرایش میباشد. میز آرایش در ظاهر برای آماده سازی و آرایش بانوان طراحی شده است اما کاربردهای بسیاری نیز در کنار آن دارد. تمامی اعضای خانواده میتوانند از آن استفاده کنند و وسایل خود را داخل آن قرار دهند. از میز آرایش به عنوان محلی برای نگهداری وسایل ضروری نیز نام برده میشود. در این حالت میتوان گفت به نوعی نظم دهی و چیدمان را نیز...

  بیشتر بخوانید

  طراحی های جدید اتاق خواب در سال 2019
  طراحی های جدید اتاق خواب در سال 2019

  ایده های جدید و بروز برای اتاق خواب و سرویس خواب در سال 2019، همچون سالهای پیش با سرعت زیاد به سمت طراحی های فانتزی، ساده و مدرن در حال حرکت است. شما نیز میتوانید از این ایده های جهانی استفاده کنید و با این روش از منحنی سرعت طراحی های روز جلو بزنید. در این مقاله به بعضی طراحی های سرویس خواب و اتاق خواب در سال 2019 خواهیم پرداخت. ...

  بیشتر بخوانید

  بهترین جای میز تلویزیون در منزل + نکات مهم فنگ شویی
  بهترین جای میز تلویزیون در منزل + نکات مهم فنگ شویی

  تلویزیون یکی از لوازمی است که در تمامی منازل وجود دارد. چرا که تلویزیون یکی از راحتترین رسانه ها برای اطلاع از اخبار و مشاهده برنامه و فیلم های مورد علاقه شما در زمان استراحت و گذراندن اوقات فراغت در منزل است.

  بیشتر بخوانید

  استفاده از برگ گیاهان در چیدمان و طراحی منزل
  استفاده از برگ گیاهان در چیدمان و طراحی منزل

  اگر شما به دنبال یک دکوراسیون ارزان و ساده و در عین حال شیک هستید، انتخاب گیاهان تزیینی کمک بسیاری برای طراحی و چیدمان منزل دارد. قرار گرفتن در کنار میز ال سی دی در نشمین، قرار گرفتن بر روی دراور در اتاق، گذاشتن یک گلدان بر روی میز آرایش و یا بر روی میز تحریر بچه ها، کنار تخت خواب و سرویس خواب شما فضای شما را دلپذیر و گرم خواهد کرد. در این مقاله برگ گیاه مونسترا با توجه به شکل برگ آن و زیبایی و سب...

  بیشتر بخوانید

  12 ایده تزئینی برای اتاق خواب کودک
  12 ایده تزئینی برای اتاق خواب کودک

  استفاده از چوب در ساخت وسائل تزیینی، تخت خواب، سرویس خواب و همچنین مبلمان، سالیان سال است که دوام داشته است. ساخت تخت خواب چوبی و دیگر وسایل چوبی از اجداد انسان شروع شده است و تا امروز در تمامی ارکان زندگی ادامه داشته است. عنصر چوب به علت طبیعی بودن و ایمن بودن باعث شده است که از آن برای بسیاری فضاها از جمله اتاق خواب کودک و نوجوان استفاده شود. ...

  بیشتر بخوانید

  اصول فنگ شویی اتاق خواب کودک و نوجوان جهت ایجاد آرامش
  اصول فنگ شویی اتاق خواب کودک و نوجوان جهت ایجاد آرامش

  اتاق کودکان و نوجوانان تأثیر بسیاری در رشد و شکوفایی آن ها دارد به همین دلیل یکی از مهمترین و حساس ترین اتاق ها در منزل به شمار می آید. بنابراین باید به دکوراسیون و چیدمان این اتاق ها به طور خاص و اصولی توجه نمود.

  بیشتر بخوانید

  جالباسی های آویزی و دیواری زیبا و مدرن
  جالباسی های آویزی و دیواری زیبا و مدرن

  جالباسی و کمد لباس مهمترین بخش از چیدمان اتاق خواب و منزل به شمار می روند. علت آن هم نظم دهی و چیدمان وسائل و لباسها است. داشتن کمد لباس و جالباسی و جاکفشی تکمیل کننده چیدمان هر منزلی میباشد. امروزه تنوع جالباسی ها بسیار زیاد شده و در شکلهای مختلف و بعضا ساده عرضه گردیده است. در این مقاله به بررسی مدلهای ساده و جدیدی می پردازیم که در ساختار کمد لباس و جالباسی کاربرد دارد. شما عزیزان با خوانندن این...

  بیشتر بخوانید

  گیاهان مناسب اتاق خواب
  گیاهان مناسب اتاق خواب

  استفاده از گیاهان در بسیاری از اتاق خواب ها و در کنار سرویس خواب در اکثر خانه ها رایج میباشد. امروزه در کنار تخت خواب ها باید از گیاهانی استفاده شود تا علاوه بر ایجاد هوایی مناسب، آرامش و زیبایی نیز به همراه داشته باشند. این ایده در خانه ها دارای طرفداران بسیاری میباشد. ورود تکنولوژی در عصر حاضر در تمامی بخشهای زندگی روزانه افراد، باعث ایجاد خطرات و بسیاری از عوارض منفی شده است. استفاده از گیاهان ...

  بیشتر بخوانید

  مرتب کردن میز آرایش | گام به گام نظم دهی به میز آرایش
  مرتب کردن میز آرایش | گام به گام نظم دهی به میز آرایش

  فضای کوچک اتاق مانع داشتن میز آرایش مرتب نخواهد بود، کافی است با استفاده از راهکار های ساده مانند استفاده از نظم دهنده ها و دسته بندی کردن لوازم، میز آرایش مرتبی داشته باشید که در این مقاله تمام نکات مهم گفته شده است.

  بیشتر بخوانید

  تزیین پنجره اتاق خواب و پذیرایی با ایده های ناب
  تزیین پنجره اتاق خواب و پذیرایی با ایده های ناب

  اغلب افراد در هنگام انتخاب خانه به دنبال خانه ای با پنجره های بزرگ و زیبا جهت انعکاس نور و انرژی خورشید در خانه هستند. اما پنجره ها گرچه زیبایی خاص خود را دارند اما باید به گونه ای باشند که به زیبایی دکوراسیون داخلی هم کمک کنند. پس بهتر است برای کمک به زیبایی اتاق خواب یا پذیرایی خود پنجره را به بهترین نحو تزئین نمایید تا شاهد تأثیر آن روی دکوراسیون داخلی منزل خود باشید. ...

  بیشتر بخوانید
  مقایسه محصول

  جهت مقایسه دو یا سه محصول، صفحه محصول مورد نظر را باز کنید و سپس بر روی دکمه مقایسه محصول کلیک کنید

  تماس با کارشناس
  جهت برقراری تماس کارشناس با شما و پاسخ به سوالات شما، لطفا شماره تماس و نام خود را برای کارشناس ارسال نمایید.

  لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
  لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  عبارت داخل تصویر
  لطفا عبارت داخل تصویر را وارد نمایید.